Жена от " класа"....

  • 12 472
  • 142
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Мисля си, какво е точно жена от класа....
Може ли да е от класа, но от няколко години ( новоизлюпена богаташка, до вчера хапвала бобец с люти чушлета)?
Трябва ли да е живяла аристократично от детството си, та до днес?
Трябва ли да е природно интелигентна ( дипломите нищо не ми говорят в повечето случаи)?
Трябва ли да има много пари?
Или  е достатъчно да излъчва такова нещо?
Или може и да няма лев, но да създава впечатление, че е милионерка?
......
Ето такива въпроси ме мъчат и ще се радвам да споделим.

# 1
  • Мнения: 2 891
Трябва да и е по-рождение или поне по възпитание.

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
трябва да е образована и добре възпитана. да знае как да се държи. да изглежда добре  - да е поддържана, подходящо облечена...

# 3
  • Мнения: 7 723
трябва да е образована и добре възпитана. да знае как да се държи. да изглежда добре  - да е поддържана, подходящо облечена...
....и това, обикновено е генетично заложено...

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Някои просто се раждат такива и не можеш да разбереш откъде са.
Други са така възпитани и израсли.  
Удоволствие е да видиш такава жена

# 5
  • Мнения: 11 607
Жената от класа....за мен жена от класа е такава,когато и жените се обръщат след нея......Не е казано да е красива, богата, известна и пр...просто обаянието и витае около нея и ти - искаш - не искаш - да се обърнеш след нея......

Мъжете се обръщат почти след всяка жена, но жена...трудно! така че ако и жена се обърне - значи жената си заслужава...Каква ще е като цяло, незнам, но знам,че ще е стойностна!

# 6
  • Мнения: 6 167
Ето такива въпроси ме мъчат и ще се радвам да споделим.


не се мъчи, жената от класа се разпознава от километри и не влиза в класификации.

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Те, мъжете, след такава жена не биха се обърнали, щото тя провокира определено поведение, си мисля.

# 8
  • Мнения: 4 111
За мен -
жена от класа е интелигентна, бранеща позициите си културно, без ругатни, умна, съобразителна и точна. Външен вид - поддържана, но не кокона. Никакви крайности.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Ето такива въпроси ме мъчат и ще се радвам да споделим.


не се мъчи, жената от класа се разпознава от километри и не влиза в класификации.
Е, поне малко, толкова въпроси ме мъчат напоследък...
Смешното е, когато се опитват да бъдат такива, но нищо не може да накара хората да си го помислят.
Утре ( спи ми се , а и Мериан има имен ден утре и ще ми е напрегнато), ще дам два примера  -съвсем истински, но толкова шокиращи, че...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 750
В повечето случаи такива жени са възпитавани в такава среда. След възпитанието идват интелигентността и излъчването. Поведение, изразяване, маниери, осанка - всичко в такъв тип жени говори за класа. Изключвам префърцуненото и позьорско поведение.
Ти познаваш ли такива жени?

# 11
  • Мнения: 2 849
Жената от класа се ражда такава .

# 12
  • Мнения: 216
Според мен за да си от класа единствено държанието определя, простаци с пари- да ги ринеш, Дипломи- я изкарал q- купил, и дори на теория да си много образован има NERDS( задръстени зубъри) които нямат грам класа, възпитание, дали от филми, или от родители, или от други книжки е най-важното а това какво ядеш няма нищо общо, важно е да имаш мярка а какво имаш в портфейла- си е твоя работа

# 13
  • Мнения: 3 423
И кво сега, само аз ли ще се престраша
пак да си призная, че съм жена от класа.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
И едно цвете стига, за да украси сламник.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 406
Класата и красотата не са несъвместими, Франзела.
Разбира се, че биха се обърнали. Но не биха подсвърквали.
Съгласна съм, че високата класа се разпознава от километри, но все пак влиза и в класификации, просто, защото има различни класи.
Високата класа предполага определена семейна принадлежност, на първо място, след това възпитание от ранна детска възраст, което развива многостранно младата дама. Музика, класически балет, езици и изкуства са задължителна част от образованието. Възпитанието, разбира се също е според ценностите на въпросната класа.
Излишно е да казвам, че безупречният вкус е задължителен, разбира се.

# 16
  • Мнения: 1 813
Ето такива въпроси ме мъчат и ще се радвам да споделим.


не се мъчи, жената от класа се разпознава от километри и не влиза в класификации.
bowuu ..... (заключи мъдрно Lennie)

# 17
  • Мнения: 216
Класата и красотата не са несъвместими, Франзела.
Разбира се, че биха се обърнали. Но не биха подсвърквали.
Съгласна съм, че високата класа се разпознава от километри, но все пак влиза и в класификации, просто, защото има различни класи.
Високата класа предполага определена семейна принадлежност, на първо място, след това възпитание от ранна детска възраст, което развива многостранно младата дама. Музика, класически балет, езици и изкуства са задължителна част от образованието. Възпитанието, разбира се също е според ценностите на въпросната класа.
Излишно е да казвам, че безупречният вкус е задължителен, разбира се.

Не споделям мнението ти напълно, може би защото говорим за поведение, не за потекло( авторката да ме поправи ако греша) защото има доста така добре планирани дечица дето излизат не съвсем класни

# 18
  • Мнения: 4 451
Жена от класа... Личи си от километри, излъчване, маниери, финес във всяко действие... Grinning

# 19
  • Мнения: 5 877
Класата означава да познаваш добре понятието за мярка и да можеш да го използваш.
Да си ерудиран, без да го демонстрираш, да не натрапваш хубавата си фигура в очите на всички и във всеки възможен момент, да имаш чувство за хумор и все пак да се усетиш кога не е добре да го използваш, да усетиш кога не е добър тон да говориш за пари (а то рядко е).

Класата е да не играеш всичките си козове, да си достатъчно силен, за да си позволиш да бъдеш слаб.
И се отнася еднакво за жените и за мъжете.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Сигурно ще прозвуча странно, но аз не съм виждала и не познавам такава жена, макар че ако се заровим в семантиката на въпроса ще изнамеря куп такива  ooooh!. В смисъла, в който пита Буболина- не познавам. На всички нарочени жени от класа в Бг, все нещо им се "изплъзва" в класата...

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 23:52 от Катюша

# 21
  • Мнения: 1 813
Аз пък се сещам за Дарина Павлова  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 521
Жена от клас - с нея се чувстваш една идея по-нисък без да ти разбива самочувствието. Българката доближаваща се най-много до виждането ми за такава жена е Зорка Първанова. Peace

# 23
  • Мнения: 4 733
 Предполагам и жените от класа хапват бобец и търпят последствията  Laughing
 Класните жени си личат най-вече по маниерите. Имат една такава особена осанка, която навява благоговение.

# 24
  • Мнения: 3 491
Класата означава да познаваш добре понятието за мярка и да можеш да го използваш.
Да си ерудиран, без да го демонстрираш, да не натрапваш хубавата си фигура в очите на всички и във всеки възможен момент, да имаш чувство за хумор и все пак да се усетиш кога не е добре да го използваш, да усетиш кога не е добър тон да говориш за пари (а то рядко е).

Класата е да не играеш всичките си козове, да си достатъчно силен, за да си позволиш да бъдеш слаб.
И се отнася еднакво за жените и за мъжете.
Анда, страхотно определение! Разбрах, защо не харесвам някои реални индивиди, които уж трябва да харесвам, понеже нищо лошо не са ми направили, дори са добронамерени, и всъщност са добри хора. С това определение ми спестяваш чувството на вина, че не ги харесвам, а като нямам чувство за вина, мога да ги приема спокойно.  Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 428
направо се чудя какво ново мога да кажа по темата - за мен класата е интелект, деликатност, излъчване и стил - но нищо, което да се натрапва. Принцеса Даяна за мен беше олицетворение на жена от класа.

# 26
  • Мнения: X
за мен класата е интелект, деликатност, излъчване и стил - но нищо, което да се натрапва
Добавям и сила на характера.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Пипна ме по болната тема! Класа имам, защото на първо място ми идва отвътре и второ, защото съм я подплатила с добро образование, много социален опит от работата и пътувания по света.
Но ярко грее в близост пример за "пази биже..." - иначе твърде образована, от интелектуално семейство жена с непреодолим дефицит в посока класата......

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Сигурно ще прозвуча странно, но аз не съм виждала и не познавам такава жена

Ела на някоя форумска среща и ще ти покажа една такава, имаме си във форума Flutter

# 29
  • Мнения: 920
Хапва бобец с люти чушки по такъв начин, че всички захвърлят хайвера и шампанското и си поръчват бобец.

# 30
  • София
  • Мнения: 3 406
Lil_Vixen, под определението "жена от класа" обикновено се визира "висока класа.
Високата класа, не знам защо на много хора, някак си им се губи дефиницията и края на въженцето им убягва.
Мотае им се нещо пред очите, но забелязвам, че образа е някак си мъгляв, все едно говорим за рядък вид природно явление.
Ясни са някои белези на високата класа, но цялостта на понятието липсва.
Да, на първо място говорим за произход, и семейната принадлежност към определена обществена прислойка или класа прави една жена от висока класа.
В този смисъл, разбира се, че е по рождение.
Оттам, нататък всички белези, които се спрягат за плод на възпитание от ранна детска възраст.
Темата е дълга и ще ми е малко трудно да преразкажа в кратце как се възпитава дама, но се въпитава. И осанката, поведението, безупречния вкус и всички останали белези, по които се разпознава класата са плод на подходящото възпитание, подходящото образование и подходящата среда, семейна и приятелска, всички тези фактори формират завършения образ на една дама.
Има доста случаи, в които едно момиче на определен етап от живота си попада в среда на висока класа, към която не принадлежи по рождение, но възприема бързо и по-късна възраст се самовъзпитава и адаптира към тази среда. Такива примери не липсват. Някои общества са по-толерантни, но в по-консервативните среди, такива "приобщени" късно към тяхната класа ги наричат сноби. Ако нямаш благороден произход- принадлежността към високата класа си остава мираж.
Така, че класата, при всички положения, в най-консервативния смисъл на думата е по рождение.
И да не забравя, това понятие няма общо с парите

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Така, че класата, при всички положения, в най-консервативния смисъл на думата е по рождение.

Което ме подсеща за твърдението на личност, която познавам, че майка и е буржоа, но родена през 1944 година....

# 32
  • Мнения: 216
Lil_Vixen, под определението "жена от класа" обикновено се визира "висока класа.
Високата класа, не знам защо на много хора, някак си им се губи дефиницията и края на въженцето им убягва.
Мотае им се нещо пред очите, но забелязвам, че образа е някак си мъгляв, все едно говорим за рядък вид природно явление.
Ясни са някои белези на високата класа, но цялостта на понятието липсва.
Да, на първо място говорим за произход, и семейната принадлежност към определена обществена прислойка или класа прави една жена от висока класа.
В този смисъл, разбира се, че е по рождение.
Оттам, нататък всички белези, които се спрягат за плод на възпитание от ранна детска възраст.
Темата е дълга и ще ми е малко трудно да преразкажа в кратце как се възпитава дама, но се въпитава. И осанката, поведението, безупречния вкус и всички останали белези, по които се разпознава класата са плод на подходящото възпитание, подходящото образование и подходящата среда, семейна и приятелска, всички тези фактори формират завършения образ на една дама.
Има доста случаи, в които едно момиче на определен етап от живота си попада в среда на висока класа, към която не принадлежи по рождение, но възприема бързо и по-късна възраст се самовъзпитава и адаптира към тази среда. Такива примери не липсват. Някои общества са по-толерантни, но в по-консервативните среди, такива "приобщени" късно към тяхната класа ги наричат сноби. Ако нямаш благороден произход- принадлежността към високата класа си остава мираж.
Така, че класата, при всички положения, в най-консервативния смисъл на думата е по рождение.
И да не забравя, това понятие няма общо с парите
Мисля си, какво е точно жена от класа....
Може ли да е от класа, но от няколко години ( новоизлюпена богаташка, до вчера хапвала бобец с люти чушлета)?
Трябва ли да е живяла аристократично от детството си, та до днес?
Трябва ли да е природно интелигентна ( дипломите нищо не ми говорят в повечето случаи)?
Трябва ли да има много пари?
Или  е достатъчно да излъчва такова нещо?
Или може и да няма лев, но да създава впечатление, че е милионерка?
......
Ето такива въпроси ме мъчат и ще се радвам да споделим.

Мила Аззи,разбирам ти напално мисълта и  имам представа от слоевете в обществото, но ми се стори 4е авторката пита по-разли4и неща, не толко до произход колкото до поведението, и дали е нужно да си от знатен род за да имаш класа... професионално съм свързана с много хора от висшите прослойки, не сноби, а хора които са стигнали до там не по кръв а с труд и знания, и да ти кажа много от тях са безкрайно земни и скромни ерудирани ли4ности,които аз и други без да се замислят ще нарекат хора с класа Peace

# 33
  • Мнения: 5 539
Жена с "вродена изисканост", както би казала Бриджет Джоунс. Laughing /простете, в момента съм на чиклет-вълна/.
Една жена от класа никога не би казала за себе си: Аз съм жена от класа!, въпреки че го осъзнава.
Една жена от класа би трябвало да е достатъчно деликатна и дипломатична, за да умее да общува с всякакви хора, без да им внушава чувство за непълноценност, но и без да се принизява до по-ниско ниво.
Жената от класа се облича перфектно, без това да се набива на очи.
Съгласна съм и с казаното от Аззи.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
Една жена от класа никога не би казала за себе си: Аз съм жена от класа!, въпреки че го осъзнава.

Къде не би го казала?
Имаш предвид, че скромността краси човека ли?

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Разбира се, че не би го казала, защото за някои може изобщо да не е класова и става смешна  Grinning

# 36
  • Мнения: X
В момента, в който прочетох заглавието и в главата ми се появиха образите на Катрин Зита-Джоунс , принцеса Каролин от
Монако и принцеса Даяна.





# 37
  • Мнения: X
Така, че класата, при всички положения, в най-консервативния смисъл на думата е по рождение.

Което ме подсеща за твърдението на личност, която познавам, че майка и е буржоа, но родена през 1944 година....
Буржоата по принцип не се хвалят с добър произход. Във Франция забелязах презрително и леко подигравателно отношение към представителите на въпросната класа. Нещо като нашата представа за "еснаф".
 Wink

# 38
  • Мнения: 5 539
Една жена от класа никога не би казала за себе си: Аз съм жена от класа!, въпреки че го осъзнава.

Къде не би го казала?
Имаш предвид, че скромността краси човека ли?
Класата сама говори за себе си. Не е необходимо да я навираме в очите на другите.
Просто има неща, за които не се говори. Не е въпрос на скромност, а на сдържаност, на възпитание, на стил.

# 39
  • Мнения: 216
В момента, в който прочетох заглавието и в главата ми се появиха образите на Катрин Зита-Джоунс , принцеса Каролин от
Монако и принцеса Даяна.


както и Гуинет Полтроу,и много други съвременни и класи4ески актриси, и артисти, Одри Хепбърн, Ашли Джъд, 4арлийз Терон, Кейт Уинзлет и др

# 40
  • Мнения: 24 467
Жена от класа- изостнала ученичка, която е повтаряла години наред и е от класа /на сина ми, напр./.

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не съм жена от класа аз.
Жената от класа не може да се люлее на стола си, да разправя пипреливи вицове и да се смее с глас. Жената от класа не би ходила с много къса пола, не би си купила потник с череп, или с неприличен надпис.  Или рапърски гащи (особено на 35 години). Прическата й е прилежно пригладена, а не рошавка, хе-хе.
Жената от класа не може да се люлее на люлка, да пълзи като индианец, недай боже да се спуска по пързалка. Жената от класа не би спряла да разгледа умрял плъх(о, радост за моите очи, нечуванно блаженство).  Mr. Green
Жената от класа не пие от пластмасова чаша вино на странно място (седнала на някой висок клон, примерно).
Съмнявам се, че жената от класа обича секса. Ще й се развали прическата и дали това е подходящия ъгъл, за да се види профилът й?
Да си жена от класа е да си жена в рамка. Ужасно скучно.
Не съм жена от класа аз. Ура!

# 42
  • Мнения: 984
Сърфлайн, през първите 7 Зорка е тичала боса след купралята на село, мила. За да си жена класа ти трябва първо градски манталитет. Изглаждането на гънките и чеповете при нея стана много качествено, защото е интелигентна и образована. То тези две неща не компенсират липсата на класа.
Дарина Павлова - богата простакеса. Богатите хора си купуват самоличност, така че при нея не може да се каже че е жена от класа.
Кейт Уинслет - английска старлетка - не блести нито с класа, нито с интелект /като й гледаме изявите/
Гуинет Полтроу - ми то собственото й име само да вземеш и може да си направиш извода от кое забутано ранчо в от някоя Каролина е родата.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 11:13 от Mишон, Ph.D.

# 43
# 44
  • Мнения: X
Сърфлайн, през първите 7 Зорка е тичала боса след купралята на село, мила. За да си жена класа ти трябва първо градски манталитет. Изглаждането на гънките и чеповете при нея стана много качествено, защото е интелигентна и образована. То тези две неща не компенсират липсата на класа.
Дарина Павлова - богата простакеса. Богатите хора си купуват самоличност, така че при нея не може да се каже че е жена от класа.

Е, Зорка я познавам преди да стане президентша, даже хабер си нямаше. Изглеждаше и се държеше, обаче, точно така, както и днес - студено-любезна, дистанцирана, ненатрапчива, в същото време освободена в държанието и с чувство за хумор. И наистина е интелигентна и образована. Плюс това е от богат и влиятелен род, макар и селски, което все пак не е за пренебрегване в едно безкласово общество като нашето. Wink
Плюс това с твърдението си за градският манталитет като необходимо условие, обричаш хиляди знайни и незнайни аристократки с доказано синя кръв, расли по имения в села и полета, по обори и конюшни, във Франция, Англия и къде ли не, на тотална "безкласовост"! Grinning

# 45
  • Мнения: 3 521
Хайде пак се извъртяха нещата до селско и градско. Комплекси ли надушвам?

Съгласна съм с Мата за Коко Шанел. Добавям и Жералдин Чаплин и певицата Белослава Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 2 896
Гуинет Полтроу - ми то собственото й име само да вземеш и може да си направиш извода от кое забутано ранчо в от някоя Каролина е родата.


Tц, еврейка е.

# 47
  • Мнения: 73
"Класата" си е в нас. Колкото по-малко се втренчвам в приетото за "класа" извън мен, толкова повече "класа" в мен Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
В класа си бях на почит newsm78

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Според мен не опира до потекло, пари или образование, а до самочувствие. Но не онова натрапчивото самочувствие.
Има жени, които независимо как са облечени, независимо дали са в мерцедес или с парцал в ръка изглеждат "от класа".

# 49
  • Мнения: 73
Според мен не опира до потекло, пари или образование, а до самочувствие. Но не онова натрапчивото самочувствие.
Има жени, които независимо как са облечени, независимо дали са в мерцедес или с парцал в ръка изглеждат "от класа".
Както казва Баш Майсторът:"И между професорите има простаци!" Simple SmileТъй да се каже - "класа" е вътрешно състояние, състояние на Духа Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 635
Получи се много ограничено определение за "жена от класа", докато на мен ми се струва, че израза има по-широко приложение и по-скоро намеква за качества на човека, отколкото за мястото му на раждане.

Не мога да се съглася и с това, че "класата" не върви ръка с ръка с парите. Не е задължително да става дума за много пари, но трябва да са поне достатъчно. Не е задължително и такава жена да е публична личност. Може да е просто шефката на офиса до вас или жената на някой приятел.

За да получиш такова определение обаче се изисква определен тип поведение на сдържаност и дистанция, което не е присъщо за всички.  Wink

# 51
  • Мнения: 4 138
Хайде пак се извъртяха нещата до селско и градско. Комплекси ли надушвам?

Съгласна съм с Мата за Коко Шанел. Добавям и Жералдин Чаплин и певицата Белослава Peace

a за Хана Шигула защо не си съгласна, сърфи Rolling Eyes
виждала съм я на живо и съм разговаряла с нея. тази жена направо те помита с излъчването и с класата си.

впрочем май синонима на жена от класа е ДАМА.

# 52
  • Мнения: X
Онзи ден, след като прочетох темата за счупения ток, се сетих за една сцена от един френски филм. Полицаи отива в бар и показват снимка на бармана и го питат: "Виждал ли си тази жена?", "Онзи ден беше тук", "Сигурен ли си, да не бъркаш?" "Няма начин, запомних я. Седеше си и изведнъж видя някого на улицата, изхвърча от заведението да го гони и си счупи тока на обувката. Без да мисли, събу обувките и продължи да го гони боса. Жена от истинска класа!"
 Simple Smile

# 53
  • Мнения: 984
Без да мисли, събу обувките и продължи да го гони боса. Жена от истинска класа!"
Точно така! Simple Smile Устремена, целенасочена, разкрепостена...

# 54
  • Мнения: 2 161
Аз познавам две такива жени.Едната беше много възрастна,когато се запознахме,може би вече не е жива.Изглеждаше ранима и безплътна.За възпитанието й е излишно да говоря.Обожаваше Жилбер Беко.Много приятни спомени.
Другата класна жена е магнетична и изискана личност.Познавам я отскоро,от две години,тя е публична личност.Нямам представа какъв е произходът й,не сме стигнали този етап в отношенията ,за да си споделяме,но където и да е израсла,просто в кръвта си го носи класното.Много я харесвам.Какво харесвам?Просто съм запленена!

# 55
  • Мнения: 4 195
трябва да е образована и добре възпитана. да знае как да се държи. да изглежда добре  - да е поддържана, подходящо облечена...
....и това, обикновено е генетично заложено...
на същото мнение съм. Някак си за този израз - жена от класа, ми се връзва и един друг - за вълка и козината му, в смисъл - не вярвам, някоя дрипла, без елементарно домашно възпитание, морал и ценности, да успее да стане жена от класа. Няма начин индивид от женски пол, израсна в кофти обстановка, без основа, без себеуважение, да успее дори и с цената на милиони, да стане жена от класа newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 3 406
Lil_Vixen, ако имах съмнения, че не би ме разбрала, нямаше изобщо да си правя труда да пиша.
Jillian, не ме разбра,естествено, че върви ръка за ръка с парите, но парите не винаги означават класа.
Това е възпитание, което отразява класова принадлежност, независимо дали семейството е загубило парите си през времето, децата им пак получават такова възпитание.
И да, жената от класа определено не можеш да я заинтригуваш с умрял плъх, но в сексуално отношение би сложила в малкия си джоб почти всяка обикновена уличница, с тази разлика, че една дама никога не би говорила за пари и за секс, това са области, предимно на действие, а не предмет за разговор и демонстрациите във въпросните области са недопустими.
Една дама би носила къса пола, с тази разлика, че не би прескочила тънката червена линия, която разделя безупречния вкус от обикновената вулгарност.

# 57
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
За мен образ на жена от класа е Райна Кабаиванска.

# 58
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да си довърша приказката за умрелия плъх.  Mr. Green
Не искам да съм "жена от класа". Най-вече защото тези жени не са щастливи. Заети са да мислят за себе си и да не изпаднат от рамката. Такава жена рядко е обичана жена. Много бързо доскучава. Такава жена рядко е и добра майка.
Принцеса Даяна или Камила? Жените недоумяват как принц Чарлс може да има Даяна и да избере Камила. Жените недоумяват. Мъжете знаят защо.
Добър пример за жена с класа е Бри (май това й беше името) от "Отчаяни съпруги". Wink
П.П. А бащата на Гуинет Полтроу е известният режисьор и продуцент Брус Полтроу.  Wink

# 59
  • Мнения: 3 268
Гуинет Полтроу - ми то собственото й име само да вземеш и може да си направиш извода от кое забутано ранчо в от някоя Каролина е родата.


Tц, еврейка е.
Искам да споделя,че бащата на Гуинет е един от най-богатите и мастити холивудски продуценти.Тя е родена и израстнала в разкош.Явно и видно е,че е получила и добро възпитание,за разлика от лиглата Парис Хилтън.В повечето случай семейната среда от най-ранно детство е определяща за жената от класа.

# 60
  • Мнения: 3 268
Василиса,писали сме едновременно Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 3 406
Василиса, няма общо едното с другото.
Влизаш в различни плоскости, щастието и класата??
Защо смяташ, че една жена, която подскача от радост при вида на умрял плъх има повече шансове да бъде обичана от една жена, която се наслаждава на картина на Ботичели, примерно?
Същият въпрос бих задала и по отношение на качествата като майка.

# 62
  • Мнения: 3 268
И жената от класа и скачащата боса около умрял плъх си имат своя чар.Аз не правя сравнения,просто казвам свое мнение как се става жена от класа.Според мен тя просто се ражда такава,ген и добро възпитание.Това е.

# 63
  • Мнения: 668
Жаклин Кенеди, Коко Шанел, Гуинет Полтроу!!!

Това са за мен примери за жени от "класа".

Иначе темата е доста обширна, а в момента нямам време да размишлявам.

# 64
  • Мнения: 73
Колкото до парите...
Ницше има една теория за класата на робите и класата на господарите. Ариктократизмът, според него е състояние духа преди всичко. Също както можеш и да си роб по душа и да си фрашкан с пари.А, бе, няма значение, важно е как се чувстваш и да не се сравняваш с другите или да ги коментираш, принизявайки ги по схемата на баснята за лисицата и гроздето "кисело е", "ако не можем да сме като другите, да сме поне срешу тях" - илюзорна утеха newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 3 406
Стефани, аз не отричам чара на едната и на другата.
Но опрделено не съм съгласна, че едната има повече шансове да бъде обичана от другата, или да бъде щастлива, или добра майка, любовница, съпруга или каквото и да било.
Нито смята, че класата е "рамка".

# 66
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ази, обяснявам защо аз не искам да бъда жена от класа.
Често това е въпрос на избор. Всяка жена (добър папагал!) може да се превърне от неугледно девойче без произход в жена от класа. Гледала съм го във филми.  Laughing
Не мога да се сетя за нито една "дама от класа", която да е била обичана и щастлива. Пък аз искам да съм обичана и щастлива.
П.П. Ами сега? Открих, че предпочитам Ботичели пред умрял плъх. Joy Joy Joy

# 67
  • Мнения: 2 952
нали знаеш - 10  човека - 10 мнения ....зависи  от  възприемането

# 68
  • Мнения: 146
Az puk pod "jena ot klasa" ne viziram 'bogata jena"..jenata moje i da e ot kalsa, i da ne e tolkova dobre materialno..Pod klasa az razbiram stilno oble4ena, iz4isteno,bez ili6ni bijuta.. 'Malkoto e pove4e" , ne natrap4iv grim, cuzpitana, elegantna..Mnogo govori pohodkata za klasata an jenata, za da e 'klasna' trqbav da e graziozna,plavna.. Ne smqtavm ,4e e ot jenite ,sled koito podsvirkvat ot stroejite,ako razbirate kakvo imam predvid.. Za6toto umee da respektira,bez da e nadmenna.. Znae kakvo i koga da poiska, ne e nahalna, No e postoqnna.. Spored moite razbiranie TQ trqbva da izkarva sama parite si,da e nezavisima .. Ne biva da si pozvolqva da e obsujdana zad gurba i   Hug

# 69
  • Мнения: 4 300
..Принцеса Даяна или Камила? Жените недоумяват как принц Чарлс може да има Даяна и да избере Камила. Жените недоумяват. Мъжете знаят защо.
А аз се чудя как изобщо някоя жена може да избере принц Чарлс, но това ще нищим в темата за мъжа от класа...

# 70
  • София
  • Мнения: 3 099
Ще ми се да подчертая, че класа не е нито аристократизъм, нито каста, нито скромност.
Ще ми се да припомня, че битието определя съзнанието (когато е налице потенциал).

Ще си позволя да се усъмня във верността на някои дефиниции, давани тук, защото болшинството - в една друга тема - декларираха чистосърдечно, че не разбират смисъла на дрес кода.

Поне 40% са разбрали този постинг.

# 71
  • Мнения: 73
Не ми пука как принц...дрън е избрал тази или онази. По-важно е аз как избирам да живея Simple Smile Thinking Naughty

# 72
  • Мнения: 73
Ивонска, много си надраснала себе си, по-кротко, не ни поучавай, някои от теб сигурно са с километри напред в житейско отношение. Колкото за "битието определя съзнанието" - това са остатъчни познания по философия, които просто не ни вършат работа в контекста на темата.Sorry за приятелското потупване Simple SmileМай излишно приех лично изказването ти. Извини ме пак!  bouquet

# 73
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Понятието "жена от класа" винаги съм го свързвала със "старите"(не на години) френски актриси-Катрин Деньов, Фани Ардан. Още със София Лорен, Грета Гарбо, Марлене Дитрих.
Някакси не ми се връзва със жената-майка, домакиня, жена с обикновен, донякъде монотонен живот.
Иначе интелигентността е задължителна.
Парите и красотата-желателни.

# 74
  • Мнения: 3 268
Стефани, аз не отричам чара на едната и на другата.
Но опрделено не съм съгласна, че едната има повече шансове да бъде обичана от другата, или да бъде щастлива, или добра майка, любовница, съпруга или каквото и да било.
Нито смята, че класата е "рамка".
Ази,теб винаги те разбирам много добре и няма как да не е така при начина ти на изразяване.И съм напълно съгласна с теб.

# 75
  • София
  • Мнения: 3 099
Ивонска, много си надраснала себе си, по-кротко, не ни поучавай, някои от теб сигурно са с километри напред в житейско отношение.

Винаги е било и ще бъде така. Не само за мен. Едни са много напред, други - много назад. Всеки гледа от собствената си локация.

# 76
  • Мнения: 73
Понятието "жена от класа" винаги съм го свързвала със "старите"(не на години) френски актриси-Катрин Деньов, Фани Ардан. Още със София Лорен, Грета Гарбо, Марлене Дитрих.
Някакси не ми се връзва със жената-майка, домакиня, жена с обикновен, донякъде монотонен живот.
Иначе интелигентността е задължителна.
Парите и красотата-желателни.
Великата американска актриса Грета Гарбо е родена през 1905 г. в Стокхолм. Нейната истинска фамилия е Густафсон. Израства в бедност в Швеция Но чудото на феномена Гарбо все пак се заключава в особената аура на нейната неординерна личност, в усещането за някаква тайна, което се излъчвало от цялата й същност.Именно поради тази причина е била сравнявана нерядко със сфинкс. Някой отрече скромността като качество на жената от класа. Гарбо прекарва 20 год. в дистанция от живота, поддържайки връзка с приятелите си по телефона.
Fam, позволявам си да направя обобщение - "жената от класа" е вид излъчване, обаяние.  bouquet
.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 15:30 от averbod

# 77
  • Мнения: 5 877
Не съм жена от класа аз.
Жената от класа не може да се люлее на стола си, да разправя пипреливи вицове и да се смее с глас. Жената от класа не би ходила с много къса пола, не би си купила потник с череп, или с неприличен надпис.  Или рапърски гащи (особено на 35 години). Прическата й е прилежно пригладена, а не рошавка, хе-хе.
Жената от класа не може да се люлее на люлка, да пълзи като индианец, недай боже да се спуска по пързалка. Жената от класа не би спряла да разгледа умрял плъх(о, радост за моите очи, нечуванно блаженство).  Mr. Green
Жената от класа не пие от пластмасова чаша вино на странно място (седнала на някой висок клон, примерно).
Съмнявам се, че жената от класа обича секса. Ще й се развали прическата и дали това е подходящия ъгъл, за да се види профилът й?
Да си жена от класа е да си жена в рамка. Ужасно скучно.
Не съм жена от класа аз. Ура!

Въпрос на определение Simple Smile Тези неща са си класа, при това класата на Астрид Линдгрен.
За умрелия плъх съм пас обаче, пусто пак си останах безкласова.

# 78
  • Мнения: 10
Аз съм жена от класа.
С обаяние и чар, с женствено излъчване. Хората са привлечени от мен, с мен се чувстват доволни и щастливи, а аз не полагам никакви усилия за това. Мъжете подхождат към мен с уважение, въпреки явното си възхищение. Всъщност получавам повече комплименти от жени - не толкова за външността си, разбира се. И сестра ми е жена от класа. Може би е възпитание или ген, не знам. Налагало да я търся с поглед в огромна претъпкана чакалня на гара, тя просто е различна от всички останали, има излъчване, сияе. Класата не е и облекло, защото и в дънки класата не може да бъде сбъркана. Класата не е и самочувствие, не е и пари, не е и образование. По-скоро е вътрешно усещане за финес, за уважение, нагласа към света и към живота, някаква недосигаема и ненаранима чистота.

# 79
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Жената от класа се ражда такава .
Peace

# 80
  • Мнения: 3 268
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush

# 81
  • Мнения: 648
   Много ми допадат дефинициите на Франзела и Анда!

Наистина е много субективен отговора на въпроса ти, Буболина. Едно обаче е сигурно, че няма връзка между боба и класата Mr. Green Няма да изпадам в подробности. Василиса е направила едно чудесно описание, но тази "жена в рамка" е по-скоро снобарка, отколкото с класа Mr. Green
Следователно жената от "класа" е освободена от много предразсъдъци и клишета.
Мое мнение!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 099
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush

Ако е, каквато се описва - не виждам за какво и е.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 956

 Едно обаче е сигурно, че няма връзка между боба и класата Mr. Green Няма да изпадам в подробности. Василиса е направила едно чудесно описание, но тази "жена в рамка" е по-скоро снобарка, отколкото с класа Mr. Green
Следователно жената от "класа" е освободена от много предразсъдъци и клишета.
Мое мнение!
Ми да!
Пример за жена от класа - София Лорен, Юлияна Дончева...
Класата наистина не значи, че човек трябва да снобарства или да пази поведение дори сред най-близките си приятели, като например не се смее на мръсни вицове и отказва да седне в капанчето в парка... Жената от класа се държи уместно във всяка една ситуация, облича се подходящо и знае какво да говори и какво да не говори, също и кога. Освен това има граници в облеклото като например не се издокарва шарена като клоун и не носи безобразно разголени дрехи.

# 84
  • Мнения: 984
Shocked Стига, бе!И сигурно и Жени Калканджиева някой ще я спомене тука и Наталията Гуркова и други мутрагентки с купена "класа"...

# 85
  • София
  • Мнения: 3 099
Много са признаците на класа. Между тях са: да можеш да съобразяваш и спазваш дрес кода или да подбереш подходящата цветова гама за един букет, по определен повод за конкретен човек.

# 86
  • Мнения: 3 268
ivonska,ти тази тема много сериозно я взе.Успокой малко топката Peace

# 87
  • Мнения: 46
Аз съм жена от класа.
С обаяние и чар, с женствено излъчване. Хората са привлечени от мен, с мен се чувстват доволни и щастливи, а аз не полагам никакви усилия за това. Мъжете подхождат към мен с уважение, въпреки явното си възхищение. Всъщност получавам повече комплименти от жени - не толкова за външността си, разбира се. И сестра ми е жена от класа. Може би е възпитание или ген, не знам. Налагало да я търся с поглед в огромна претъпкана чакалня на гара, тя просто е различна от всички останали, има излъчване, сияе. Класата не е и облекло, защото и в дънки класата не може да бъде сбъркана. Класата не е и самочувствие, не е и пари, не е и образование. По-скоро е вътрешно усещане за финес, за уважение, нагласа към света и към живота, някаква недосигаема и ненаранима чистота.

  bouquet
Взела си ми думите от "устата"/клавиатурата. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 2 716
C Tramell
Тя е моят модел.
Сигурно и други съфорумки са визирали нея по-нагоре.
Не знам дали мъжете подсвиркват зад гърба й, но мен ме кара да се съобразявам. Внимавам какво говоря пред нея и постоянно търся одобрение в погледа й.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 635
Jillian, не ме разбра,естествено, че върви ръка за ръка с парите, но парите не винаги означават класа.
Това е възпитание, което отразява класова принадлежност, независимо дали семейството е загубило парите си през времето, децата им пак получават такова възпитание.

Когато говорех за парите, визирах общото впечатление, което получих от мненията на хората по-горе, не точно твоето мнение. Но определено не съм съгласна, че изразът "жена от класа" говори за класова принадлежност. Може така да са започнали нещата, но езика се променя с годините и в момента "жена от класа" е много по-широко понятие.

# 90
  • Мнения: 73
Да му се не види и "дрес кода", пак останах безкласова Grinning

# 91
  • Мнения: 3 268
За C Tramell съм съгласна.И не парадира с това,което вече е доказателство за класата на един човек.

# 92
  • Мнения: 24 467
Ами то затуй си има различни класи, де. Laughing
Да му се не види и "дрес кода", пак останах безкласова Grinning

# 93
  • Мнения: 967
Има един лаф, че за да се наречеш интелигентен ти трябват 3 висши образования - на теб, на баща ти и на дядо ти, т.е. ако само ти си вишист, но си отгледан от "селяни" не се брои.
Мисля, че за да си жена от класа важно е да си наследила определени гени и да си отгледана и възпитана в определена среда - пари, облекло, образование - не е достатъчно. Ако те е отгледала "селянка", колкото и обноски да придобиеш, както и да се обличаш и клкото и образована да станеш - уви не стига - все в даден момент ще се издъниш и ще изглеждаш смешна в очите на околните

# 94
  • София
  • Мнения: 3 099
ivonska,ти тази тема много сериозно я взе.Успокой малко топката Peace

Топката ми е спокойна, а темата изглеждаше сериозна.

# 95
  • Мнения: 5 877
Това не е вярно.
Познавач красноречиви примери за обратното. И в двете посоки.

няма смисъл от думата "цивилизация", ако не свързваме корена й със "civility" - внимателно и коректно отношение към останалите. Да се присмиваш на някого, защото "яде, представете си, крем-сладолед със лъжичката за кафето", не е пример за такова отношение.
Погледнете на какво прилича светът, в който живеем. По-малко класа, повече полезност.

# 96
  • Мнения: 73
Май пак трябва да вмъкна Баш Майстора:"И между професорите имало простаци!"
Да не говорим за разликите между "селянин"/произход/ и "селяндур"/манталитет, т.е. звание/  Simple Smile Grinning Laughing
Мнооооооооого завоалирано /един вид контекстуално/ съм в темата/да си имам стила или класата/ Laughing   341uuLaughing

# 97
  • София
  • Мнения: 1 635
Има един лаф, че за да се наречеш интелигентен ти трябват 3 висши образования - на теб, на баща ти и на дядо ти, т.е. ако само ти си вишист, но си отгледан от "селяни" не се брои.
Мисля, че за да си жена от класа важно е да си наследила определени гени и да си отгледана и възпитана в определена среда - пари, облекло, образование - не е достатъчно. Ако те е отгледала "селянка", колкото и обноски да придобиеш, както и да се обличаш и клкото и образована да станеш - уви не стига - все в даден момент ще се издъниш и ще изглеждаш смешна в очите на околните

Те и едни други хора са мислели така за гените до преди около 50-60 години, в виж докъде го докараха.  Laughing Или с други думи "две минути невнимание и после цял живот мъртъв"  Wink

# 98
Ами много ми се иска да съм първа дама в обществото но не ми е писано,но мисля че и аз имам качества от тези които притежава една жена от класа.Не скромно но факт.

# 99
  • Мнения: 3 782
Класата означава да познаваш добре понятието за мярка и да можеш да го използваш.
Да си ерудиран, без да го демонстрираш, да не натрапваш хубавата си фигура в очите на всички и във всеки възможен момент, да имаш чувство за хумор и все пак да се усетиш кога не е добре да го използваш, да усетиш кога не е добър тон да говориш за пари (а то рядко е).

Класата е да не играеш всичките си козове, да си достатъчно силен, за да си позволиш да бъдеш слаб.
И се отнася еднакво за жените и за мъжете.
Много добре казано. Класата наистина си личи от киломентри.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 406
Ази, обяснявам защо аз не искам да бъда жена от класа.
Често това е въпрос на избор. Всяка жена (добър папагал!) може да се превърне от неугледно девойче без произход в жена от класа. Гледала съм го във филми.  Laughing
Не мога да се сетя за нито една "дама от класа", която да е била обичана и щастлива. Пък аз искам да съм обичана и щастлива.
П.П. Ами сега? Открих, че предпочитам Ботичели пред умрял плъх. Joy Joy Joy

Ти може би си направила собствения си избор, Василиса.
Нямам представа защо, но имам чувството, че изказването ти е някакъв личен бунт, но аз не мога да го разбера, защото е твой личен бунт. Но ако си девойка от въпросната класа, ще те разпозная, дори и да разглеждаш умрелите плъхове с интерес, или да си кацнала на върха на едно дърво да се наливаш с бира от бутилката и да носиш чувал на главата.
Не бъркай свободата с класата.
Ясно казах, че има, разбира се и много папагали, даже бих казала, че папагалите преобладават, с претенция за класа.

# 101
  • Мнения: 10
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush
Знаеш ли, много дълго време бях скромна, после открих, че това не е качество, а недостатък и... се поправих Laughing

# 102
  • Мнения: 984
noara,вярвям,че си точно такава,каквато се описваш и това е чудесно.Имаш обаче едно качество,видно за всички тук и това е твоята скромност. Blush
Знаеш ли, много дълго време бях скромна, после открих, че това не е качество, а недостатък и... се поправих Laughing
Обсолютно си права!! Браво! Flutter

# 103
  • Мнения: 2 673
Жената от класа трябва да притежава всичко изброено от теб...
Според мен жената от класа, трябва да е и майка. Колкото и да е "класна" без дзвере - няма да изкласи далече ..Познавам такава ..
Класата и изведнъж мутира в патологичен нарцисизъм.

# 104
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И ето какво излезе: абсолютно всяка една от пишещите се смята за жена от класа.
И моя милост, обаче с щипка личен бунт, носеща умрелия си плъх на връвчица. Laughing

# 105
  • Мнения: 73
Класа е да умееш да приемаш хората такива, каквито са, без да ги съдиш или да се вторачваш в "недостатъците" им, а първото чувство, с което пристъпваш към ближния да е добронамереност.

# 106
  • Мнения: 3 447
И ето какво излезе: абсолютно всяка една от пишещите се смята за жена от класа.
А че то това беше замисълът на темата май  Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 3 099
Класа е да умееш да приемаш хората такива, каквито са, без да ги съдиш или да се вторачваш в "недостатъците" им, а първото чувство, с което пристъпваш към ближния да е добронамереност.

Тук това е религия.  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 73
Класа е да умееш да приемаш хората такива, каквито са, без да ги съдиш или да се вторачваш в "недостатъците" им, а първото чувство, с което пристъпваш към ближния да е добронамереност.

Тук това е религия.  Mr. Green
Казано на прост език - "класа"-та не може да си позволи предубеденост, а тук това е стопроцентова предубеденост. Grinning

# 109
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Следва: Аз съм от класа, а ти не си.  Flutter На пък!  Joy
П.П. А съм от пипидългочорапчестата класа, пък вие не сте, хе-хе.

# 110
  • Мнения: 73
А,бе, номерът е да се провокираме и да се случва нещо. Който се взема много "на сериозно" се оплита в себе си. Отврат е, от собствен опит знам WinkЗа да няма недоразумения - визирам себе си
Май на класата й отиде блясъка Grinning

# 111
  • Мнения: 3 447

П.П. А съм от пипидългочорапчестата класа, пък вие не сте, хе-хе.
Така си е, аз съм една обикновена филифийонка, която се страхува от бедствия  Blush

# 112
  • София
  • Мнения: 3 099
Май на класата й отиде блясъка Grinning

Ти, пък! Блясъкът идва от искрите, които хвърчат тук. Въпрос на тълкуване, ако дамата бъде така любезна...  Mr. Green

# 113
  • Мнения: 636
Някои просто се раждат такива и не можеш да разбереш откъде са.
Други са така възпитани и израсли.  
Удоволствие е да видиш такава жена
PeaceНапълно съм съгласна. Няма значение дали яде боб или черен хайвер, дали се вози в градския транспорт или я возят в Бентли, дали е облечена 20000 долара или за 100 лева. Важно е как го прави. Ако е с нужния финес и лекота, ако дори и да е с някоя пластмасова гривна ти се иска да имаш такава и да свалиш своята диамантена- това е жена от класа. Това е жената, която налага стандарти , където и да отиде, всички се обръщат след нея, слушат я с внимание, уважават я дори и да са по-високопоставени от нея. Познавам такава жена. Кара евтина кола, дрехите и не са скъпи, живее в панелка, обаче излъчва такъв аристократизъм. Красива, умна, обаятелна . Удоволствие е да се говори с нея. Сякаш се връщаш във времето на кринолините и изисканите обноски. Момиче-мечта Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 73
Бабке, изпревари ме. Точно това щях да спомена - ЖЕНАТА ОТ КЛАСА Е "КЛАСА" И КОГАТО Е ОТВЪД дрес код-а Joy Joy Joy
Дънки и червени лачени обувчици/малки/ или някаква подобна простотия. Жената прави дрехата Mr. Green

# 115
  • Мнения: 648
И ето какво излезе: абсолютно всяка една от пишещите се смята за жена от класа.
И моя милост, обаче с щипка личен бунт, носеща умрелия си плъх на връвчица. Laughing


Чак пък всички Mr. Green

# 116
  • Мнения: 2 673
И ето какво излезе: абсолютно всяка една от пишещите се смята за жена от класа.



аз съм мнооого далеч от тази жена, ама ..да не кажа, че нищо общо нямаме Sick

# 117
  • Мнения: 2 716
 Rolling Eyes а жената от класа колко смуква на вечер? Да знам дали се класирам...

# 118
  • София
  • Мнения: 4 423
Сега сядам и прочетох всички отговори - страхотни са! Peace
Исках да ви разкажа за две жени, едната е на почти моя възраст, родена и отгледана в аристократичен дух, с всички екстри ( начин на хранене, събиране на всички на вечеря, домашна помощница, готвач, английски, немски, френски език), научена на обноски и държание, въобще от нея наистина лъха класа.
Проблема идва преди 15 години - запознава се с народно момче, от село, прекрасен мъж ( още са заедно), представя го ( както е по етикет) на роднините си, но за лош късмет не го одобряват.
Баща й заявява, че ако само посмее да се омъжи за него, ще я лиши от наследство ( огромно, на пъпа на София), че няма вече да има баща и майка, че ще се откаже от нея и т.н.
Жената пристъпва бащината воля и се омъжва, но и до днес живее трудно, с много лишения, не гладуват защото мъжът е много работлив и страшно отдаден на семейството си, но живеят трудно...
Е, тази жена я познавам от 25 години, бяхме малки, учехме заедно...сега я виждам често - не е спряла да ми мирише на класа, нищо, че не е облечена по последна мода, нищо, че не е със скъп парфюм, просто всеки разговор с нея ме кара да притихвам от великолепието, което излъчва, от финеса, с който говори, от погледа й ( не е угаснал от толкова проблеми), просто всеки разговор с нея ме учи на нещо.
Втората е жена с обикновено минало, детство, което не е било от най - щастливите, беше посредствен ученик, все на косъм минаваше от курс в курс, проста и неука, елементарно възпитане за нищо нямаше, дори разговорите ни по детски вървяха трудно...
Случайно преди три месеца я виждам в Южния парк - не можех да я сбъркам, все така си изглеждаше въпреки страхотните дрехи, въпреки количката Куенти ( или нещо такова, не се впечатлявам особено и не знам точната марка), въпреки скъпите бижута и телефона ( не пропусна да погледне нещо за да го отвори и да го видя), целия инкрустиран с камъни Сваровски, въпреки страхотните обувки на сина й и целия блясък, който струеше от нея....не, не, не я сбърках - същата посредствена личност, същия маниер, същите просташки подвиквания, нищо съществено, само неприятни спомени обвити в скъпа опаковка , като луксозен бонбон (но с изтекъл срок на годност, престоял години на дъжд и слънце и опакован няколко пъти в все по - скъпи опаковки).
Е, помислих си, какво е да имаш много, но нищо да не вложиш в себе си?
Моля да не се приема лично и в двата случая, нека разсъждаваме...

П.С. Трамел и Карен са жените от класа за мен от форума.

# 119
  • Мнения: X
Rolling Eyes а жената от класа колко смуква на вечер? Да знам дали се класирам...
Точно колкото трябва! Naughty

# 120
  • Мнения: 3 521
Леле, а още не е минала дори 7ма страница ooooh!. Надобрявате, дами!

# 121
  • Мнения: 2 716
Rolling Eyes а жената от класа колко смуква на вечер? Да знам дали се класирам...
Точно колкото трябва! Naughty
Ъ? Не влизам  Sad
Буболина, хванала си есенцията. Класа не се купува. Просто не става. Парите опорочават оня, който не знае как да ги ръководи. Я колко футболисти- милионери, ама чак пък класа  oops

# 122
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, това е истината:
 Peace
Класа не се купува. Просто не става. Парите опорочават оня, който не знае как да ги ръководи.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 099
Да, това е истината:
 Peace
Класа не се купува. Просто не става. Парите опорочават оня, който не знае как да ги ръководи.

Съгласна съм, но на себе си пожелавам никога да не ми липсват. Все ще се оправя с този товар.... Луксът не убива.

# 124
  • София
  • Мнения: 4 423
Пожелавам ти го  и аз от сърце Peace Hug

# 125
  • Мнения: 668
Буболина, дай примерите!

 Имам приятелка, която се ожени за човек от т.нар. "Висше общество" и когато е в неговата среда се опитва да се държи като жена от класа, но някак фалшивее и си личи, че това не е нейната същност /имам наблюдения, защото се събираме с тях по разни поводи/. Иначе е страхотен човек, има невероятно чувство за хумор и е много добра приятелка, и когато се събираме по женски е напълно естествена, няма преструвки. Но правилата повеляват да се държиш по определен начин в това общество.
 За себе си не знам дали съм жена от класа, но знам, че живея в хармония със себе си.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 099
Пожелавам ти го  и аз от сърце Peace Hug

Ми, да ти се връща! Ако го желаеш.

# 127
  • Мнения: 2 716
ivonska ти си практична жена! Това си е екстра  Grinning
Леси, твоята приятелка може да е прекрасен човек, но, явно, не се чувства на мястото си. Сигурно се държи като на изпит. "Висшето общество" на съпруга й сигурно не е много висше.

# 128
  • София
  • Мнения: 4 423
Дала съм ги, чети на предишната страница Peace
 ivonska , благодаря ти, но вече не ги искам, някак не се стремя, все ми едно дали ще ги има или не - научих се някак....

# 129
  • Мнения: 1 503
Според мен "класа"се разбира по няколко различни начина.
За някои тя  идва от парите,за други от възпитанието или интелекта,а за трети е обаяние.
Аз бих ги съчетала ,но ако трябва да ги подредя по важност,за мен са абсолютно обратно на реда ,в който съм ги написала Naughty
Щом класата се вижда от километри,значи преди всичко ,жената трябва да е обаятелна и от нея да струи магия.Не трябва да я заговаряш,за да разбереш"абе аджаба ,тя има ли 3 висши и знае ли 5 езика,свирила ли е на цигулка  и слушала ли е Чайковски".Интелекта идва отвътре,а другото са знания.
Аз определено не съм жена от класа.Не ,че не бих искала да бъда.Просто съм далеч от този образ,поради стечение на обстоятелсвата,а може би и моята роля в живота е друга Thinking.
Не мисля и че жената от класа не яде боб.Напротив !Дори би го сготвила с удоволствие(или тя не трябва и да готви newsm78).КАкво му е лошото на боба?
Наистина  Дамата се бърка с Мутреса Confused
А понякога жена, може да се обърне след друга жена ,примерно,защото е харесала даден а нейна дреха или има бримка на чорапа hahaha

Това моето мнение.Интересна тема,а да не говорим за дискусията :lol
:

# 130
  • Мнения: 73
Една жена от класа отива да се тръшне в леглото с фи/т/нес Joy

# 131
  • Мнения: 6 164
Жената от класа , за мен, както го разбирам аз, като понятие, има себеуважение и принципи, които спазва, въпреки всичко. Знае цената си и се разпростира, според нея. Не иска повече, но нито по-малко. Знае къде, кога и как. Умна е, но не хитра или подмолна. Не парадира и няма нужда - то се вижда, каквото трябва, от който има разумът и възпитанието, за да види.

# 132
  • Мнения: 2 195
И кво сега, само аз ли ще се престраша
пак да си призная, че съм жена от класа.

Ти боб не ядеш ли ?

Буболина , възхищавам се на избора на жената от първия ти пример . Може да не й е било лесно , да не й е и сега , но тя е направила своя избор . Като втория пример има - с лопата да ги ринеш . С лъскаите Жипчета и телефончета ( камъни Сварофски , егати кича  ooooh!  ) . Само да не им бяха толкоз лъскави и мозъците  Rolling Eyes
По темата - не мога да дефинирам жена от класа . Не познавам такива . И аз не съм такава . Много обичам боб с люта чушка и не съм от София .
Поздравления за хубавата тема   bouquet

# 133
  • София
  • Мнения: 3 099
И кво сега, само аз ли ще се престраша
пак да си призная, че съм жена от класа.
Ти боб не ядеш ли ?

Хранителните предпочитания, казахме не са определящи.

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Така като ви чета имам чувството, че класната жена живее скучно  Confused
Позволено ли и е да се напие, да ходи на мъжки стриптийз, да танцува в/у маса?
Или може би върти гюбеци, но с класа  Laughing

# 135
  • София
  • Мнения: 3 099
Всичко може, но със стил! Wink

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Всичко може, но със стил! Wink
Недей, моля те, че си я представих в Биад класово да върти снага  hahaha
Жената от калса слуша чалга, но тайно и то само, когато е сама. Тя не пуши и не пие ракия с шопска салата

# 137
  • Мнения: 24 467
Така като ви чета имам чувството, че класната жена живее скучно  Confused
...

Пък аз още от началото на темата схващам същата като търсене на модел за съвършената жена. Като се зачете човек в дадените определения остава с такова впечатление.

# 138
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Пример за жена от класа - София Лорен, Юлияна Дончева...


Егати Юлияна Дончева до София Лорен. Shocked ooooh!

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Аз чета Дончева, не знам ти къде видя Кънчева

# 140
  • Мнения: 920
Буболина, дай примерите!

 Имам приятелка, която се ожени за човек от т.нар. "Висше общество" и когато е в неговата среда се опитва да се държи като жена от класа, но някак фалшивее и си личи, че това не е нейната същност /имам наблюдения, защото се събираме с тях по разни поводи/. Иначе е страхотен човек, има невероятно чувство за хумор и е много добра приятелка, и когато се събираме по женски е напълно естествена, няма преструвки. Но правилата повеляват да се държиш по определен начин в това общество.
 За себе си не знам дали съм жена от класа, но знам, че живея в хармония със себе си.

Много ми е интересно кое е това Висше общество.

# 141
  • Варна
  • Мнения: 1 383
На прима виста се сетих за Райна Кабаиванска - жена от класа.
А, иначе имаше една тема наскоро - за приказката "хубавия кон и под скъсан чул се познава". Обобщено.

# 142
  • Мнения: 73
Буболина, дай примерите!

 Имам приятелка, която се ожени за човек от т.нар. "Висше общество" и когато е в неговата среда се опитва да се държи като жена от класа, но някак фалшивее и си личи, че това не е нейната същност /имам наблюдения, защото се събираме с тях по разни поводи/. Иначе е страхотен човек, има невероятно чувство за хумор и е много добра приятелка, и когато се събираме по женски е напълно естествена, няма преструвки. Но правилата повеляват да се държиш по определен начин в това общество.
 За себе си не знам дали съм жена от класа, но знам, че живея в хармония със себе си.

Много ми е интересно кое е това Висше общество.
Вижте, ся, Мадам Гоца, тва за ВИС/ш/Е/НЕТО/ общество е една много конспиративна работа. Ква Мадама сте вий, като не си знаете бакиите на класата JoyТУк, както уважаемият читател забелязва, има скрит, ама много скрит смисъл. Бих казАла, езотерически. Тва е едно общество дето ВИ/ш/СИ от ВИС/ш/О/ко/  и понеже е от високо е ХАЙ. Хай да му се не види, много сложно стана. Ама, както е казал простичкият ,но мъдър български народ - Който високо се катери, от високо пада и пр. Ура! за падението и величието на висШОто общество. Joy

Общи условия

Активация на акаунт