Ние НОЕМВРИйки сме щастливи,а в коремите ни - бебчета игриви

  • 9 251
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 478
Здравейте, мацки, отдавна не съм се вяскала.

За контракциите искам да кажа, че с втората бременност ги имам най-редовно от 5-ти месец. Моят док миказа, че до 5 на час е нормално. Веднъж само ги стигнах 5, но не ги преминах. Иначе определено имам по повече от 10 на ден, но тук не го смятат за проблем Peace

За мен раждането беше страхотия преди години, това беше и една от причините да нямаме деца токова дълго време (женени бяхме 8 години като се решихме за малката). Но от момента в който забременях не съм изпитала и грам страх. Естествено при всеки е различно. Психическата нагласа обаче за мен  е много важна и наистина оказа влияние. Като знаем какво ни очаква някак си по-лесно се приемат нещата, и по-лесно минава самият процес. Болката си я има разбира се, но не беше така драматично, както съм го виждала по ТВ. Верно всеки път си е различно, но пък в крайна сметка всички се надяваме на най-лекият вариянт, пък после каквото сабя покаже.

Имам питанка. Може би вече сте обсъждали, но нали съм от нередовните. Та има ли някой, който вече се е сдобил със стрии? Аз понеже не съм сигурна дали това ми излезе и търся някой да ми ги опише. В началото помислих, че е алергия, сега клоня към стрии, защото не изчезват. За мен е необичайна форма за стрии, защото не са така като резки и на пипане са като лишей. Та се чудя, това ли е или не е?

# 241
  • Мнения: 3 417
Аз както казах ме е страх и от двата вида раждане...ама все пак още си клоня към секцио(не съм 100% сигурна де),но и така ще ми се наложи...Старя се да не мисля,утре покрай майка ще си направя една генерална репетиия за подготовка към операционната...Но трябва да мине,страх,не страх!

# 242
  • Мнения: 98
Май съм първа днес Sunglasses
всички ли си поспивате, колко работещи мамчета има? и до кога смятате да работите? аз мисля до края...тоест края на септември....ако съм ОК разбира се де.
Записах се за училището в ТК на 31.08-има ли някоя от вас, която ще е там?

лека седмица

# 243
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте момичета,
Вчера се прибрахме от почивката и се опитвам да прочета всичко, което сте писали Simple Smile
За стриите - отначало като се появяват са едни синьо лилави резки, с времето избледняват. Аз си спомням от първата бременност как изведнъж се появиха. Сега да чукам на дърво нямам нови. Както ги описваш като лишей май не са стрии  newsm78
За раждането - не съм се притеснила още и не ме е страх, сигурно обаче като наближи и аз ще се шашна.  Simple Smile Ще си раждам нормално засега.
Гледам доста покупки сте направили вече за бобеците. Аз не съм започнала още, ще поизчакам малко и към средата на септември мисля да тръгна по магазините.
Ами това е засега от мен, после пак ще пиша. Simple Smile

# 244
  • София
  • Мнения: 614
Добро утро и от мен! Мими, аз пък не знам, че трябва предварително записване в ТК, иначе бих дошла на 31-ви с теб, хем и да се видим. Къде трябва да отида да се запиша? А ти решила ли си къде ще раждаш? Аз тази сутрин рано-рано отидох да си дам урина, хем бях там преди да започнат работа и беше пълно с бременни мами...Абе много народ е тръгнал да ражда тази година, то вярно, че в моя район има концентрация на бременни, обаче ми прави впечатление, преди никога не съм срещала толкова бременни жени, а и като гледам какво е пред кабинетите...  
Хубав ден пожелавам на всички!

# 245
  • Мнения: 98
ами там  в ТК ще раждам-моята докторка има договор с болницата - обади се до 12 на тел. 920 20 36 или 31 - вътр. 238. Безплатният ми ултразвук е за 05.09.

# 246
  • Мнения: 884
Добро утро! Само да ви пожелая лека и приятна седмица!

# 247
  • Мнения: 421
Simple Smile Здравейте и от мен!

Аз... снощи се прибрах от морето с маминка! Много много хубаво си изкарахме! Имаше много емоции и всички ме гледаха много странно на плажа. Не стига,че съм бременна ами накрая реих,че грнището ми не трябва да съхне на гърдите и го махах... Та момчетата дето събираха пари за шезлонги и чадър редовно ме подминаваха,защото изпитваха страхопочитание  Laughing  Laughing  Laughing

Бяхме само две нощувки,но морето си няма да забравя - доживях и аз да заведа майка ми на море.Толкова мило ми беше  Heart Eyes  Накупувахме с нея дрешори и пелени за Беба Simple Smile много хубавки,но няма да ви ги снимам,че много ставт вече,дрешки няма нужда да гледаме - по скоро другите покупки. 

Аз си харесах легло - дървено,може да се люлее и има и шкаф за преповиване. Струваше 320лв и ми се стори приемливо,тъй като може да става и по-голямо,като порасне бебето. За количка съмщо съм се спряла...за помпа за кърма и стелиризатор - също - на Авент. Подгревател за шишета ще е на Чико.  Още не съм се ориентирала напълно за бебешката козметика! Я кажете вие каква смятате да купувате?

Иначе съм добре... продължава да ми се яде все посно,но сега се тъпча с мръвки. И моят корем редовно се стяга! И то много -става на камък.От никъде не ме боли,но... е,не са повече от 5 пъти на час  Peace Много се подувам,обаче и ми е неприятно.И се исморявам много,но понеже нямам НИКАКВО двсижение  Sad  от десетина дена гледам да сядам да въртя велоаргометъра - по 1ч на ден. Все едно ходя,толкова бааавно и мудно,но все пак си е движение.

Сещам се още много неща,но млъквам,че много ми е дълъг поста. Момичета,вие се оправяйте и прогонете всички лоши мисли по отношение на татковците и бебоците! Сигурна съм,че накрая ще бъдем едни щастлиииви семейства!
Ние утре сутринта пак заминаваме за морето  ooooh!  ,но ще пиша пак днес

П.П Който иска снимки да гледа  - ето тук   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=143922      парола - babagichka

# 248
  • София
  • Мнения: 2 437
ПростоАз, добре дошла Hug Радвам се, че сте си изкарали хубаво и всичко е минало чудесно! Честити покупки на бебка Simple Smile Лично на мен ми беше много интересно да разглеждам покупките за бебчовците и всички сладурски дрешки Simple Smile
За козметиката, понеже много си напатих от алергии с детето...и препоръчвам само две неща- чист преварен зехтин (влияе превъзходно на кожата на бебока първите месеци) и после всичко на Клоран- сапун, масажно мляко, крем с/у подсичане, колд крем (за лицето в студа). Единствено за косичката купувах пяната за новородени на Мустела и не се появиха белещите се корички по главата. Към Мустела доста бебчета напоследък правят алергични обриви. Все още купувам само Клоран за малкия. За бебока сега ще мажа със зехтин и после изцяло ще си делят козметиката по
братски Simple Smile

Дита, мнооого хубави и удобни подаръци си снимала  Simple Smile И тези бодита с прехлупване на рамото са невероятно практични и лесни за обличане. И сега купувам на малкия ми главун от тях.  Simple Smile

Jutoo, добре дошла! Почина ли си?

За стриите...не приличат на лишеи  Thinking Но пък и моята не се появи синьо-лилава, а направо една такава бледа резка.

Отивам да гледам снимки  Grinning

# 249
  • Мнения: 804
Здравейте!
Аз ще ходя на 23.08 от 14 часа в Майчин дом. Някой друг ще ходи ли?
За козметиката - част от нещата ще са на Мустела, част на Чико. А в събота отново бяхме в Пигис хаус. Харесахме си друго легълце. Пак се люлее и после става и за по-голямо детенце, има си и шкафчета. Малко е по-скъпо, но си върви с дюшече.
Лека и спорна седмица на всички! Peace

# 250
  • София
  • Мнения: 63
здравейте, момичета!  Grinning
ProstoAz , добре дошла, снимките ти са супер /бях забравила, че не трябва да ви гледам теб и sladurka  Wink/.
така ми се искаше и на мен да заведа някъде маман, че сега като дойде и бебето... може да не и дойде ред, ама с тая работа-няма как.нищо, може и другата година да идем трите с малката  Wink.

аз обаче продължавам да сънувам кошмари и вече ми е притеснено.мисля да се запиша при мазнейкова на фм /уж да се успокоя, че всичко е наред/, но сега се зачетох по форумите и пак съм раздвоена  Crazy

# 251
  • София
  • Мнения: 3 679

Jutoo, добре дошла! Почина ли си?

О, да, починах си много добре  Simple Smile, но сега каката се опитва да ме третира като баба си и ще видим как ще оправим режима, че много са я разглезили.
Лошото е, че тези дни го дават много топло отново и няма да омжем да прекарваме повече време навън, че да се изморява хубавичко и да спинка после...
Аз излизам на пазар, че то стана обяд от да се размотавам Laughing

# 252
  • София
  • Мнения: 614
Мимито, записах се за училището в ТК на 31.08 от 11ч.  Обаче ултразвук нямаше преди 13.09 и ме записаха за тогава, ама то аз същия ден си имам и консултация при моя лекар, та не знам има ли смисъл да ходя  newsm78, пък и нали на 5-ти съм при Марков на 3Д.  Тия нашите бебета направо телевизионни звезди ги направихме от толкова гледане....
madchen, към Майчин дом ли се ориентира да раждаш?

# 253
  • Мнения: 2 126
Здравейте и от мен днес!
Дано да е лека новат седмица за всички ни и никакви оплаквания да няма Praynig
Цеце,ти нямаше ли днес да ходиш да гледаш бебе? WinkИли не съм разбрала нещо,та за 5ти казваш чак Blush

Сестра ми ще ражда в Майчин дом,тя лежа там 2 седмици.Сега я пуснаха за малко,но в петък пак влиза.Аз имах много отрицателно мнение за там,от неща които бях чела.По нейни думи обаче докторката (Карагьозова) на чиито грижи е там е супер и само хубави неща казва за нея-абе грижите за бременните си се полагат,само зависи на кой ще попаднеш.Иначе се е нагледала и на корумпирани типове,каквито дано никой не среща.Ще ви информирам,който желае,за Майчин дом след като се развият нещата.Надявам се до края на септември живот и здраве да стана леля (за първи път) Grinning

# 254
  • София
  • Мнения: 10
Привет момичета  Grinning

Как сте?Надявам се всички сте добре...още не съм изчела какво сте писали докатао ме нямаше, но ...ще го направя Grinning
Аз отново съм на линия...за съжаление отпуската ми свърши и от днес пак съм на работа Sad
Иначе съм добре...сега се връщам от преглед в ТК и всичко е наред, бебка е станала 1кг. и си расте нормално  Grinning

Ами това е от мен за сега...захващам се с четене, че доста сте изписали Laughing

Общи условия

Активация на акаунт