Ние НОЕМВРИйки сме щастливи,а в коремите ни - бебчета игриви

  • 9 241
  • 285
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 546
може ли и аз? Heart Eyes

ПростоАз, ти ли ще шофираш до Варна?

# 46
  • София
  • Мнения: 5
sh0k0lad4e  - моля те, прати го списъка, че направо главата не ми го побира вече Grinning
Дита, моята количка е същата, точно същият модел - проблема ми е в цвета - супер депресарски ми е - тъмно синьо и сиво Embarassed Embarassed Embarassed

# 47
  • Мнения: 827
Здравейте и от мен.
Мале колко много поводи има днес.Първо да честитя на Данчето за рожденничката   ura и после на всички именници   Party Time и накрая да поздравя новодошлата мама welcome.Надявам се да не съм пропуснала някой Blush
Шоколадче ако е удобно прати и на мен един списък PeaceАз съм си направила вече но да видя нещо ако съм изпуснала.
Аз да ви се оплача какво ново научих в нашата "прекрасна" държава.Майчинството няма да се изплаща 90% от брутната заплата първите 9 месеца( които бяха 12- ама нали сме една прекрасна държава мислеща за бъдещите и настоящи майки) а 90% от НЕТНАТА заплата.Ние с моя както мислехме да внасяме някакви космически осигуровки...ама добре че изпуснахме времето и нямаше да ми се съберат 6 месеца.Направо съм много разочарована Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 1 546
mishunka, много са хубави всички цветове!И това твоето също. А какво лошо ти казаха за тая количка?

# 49
  • Мнения: 804
shokolad4e, mimi22, слинг е парче плат в което се носи бебчо.
shokolad4e, може ли и аз да получа един списък. И аз си имам мой, но мисля, че е впечатляващо непълен.
ladybebi, деветте месеца майчинство са 90% от брутната заплата, НО не повече от нетната ти заплата. Т.е. ще вземаш това което си взимал до момента чисто. Peace Но сме си прецакани от всякъде.

# 50
  • Мнения: 177
Здравейте и от мен!
Честит празник на всички, които празнуват, каквото и да било  bigdance2

talyyy ,  ако ти кажа, че и аз съм в същата ситуция. Яд ме е на мене си,че съм толкова безотговорна и не съм се поинтересувала за тези неща ConfusedОбаче пък направо съм бясна на докторката- все пак нали това е нейна работа!!! Утре ще ходя при нея и направо не ми се мисли какво ще й се случи ако почне с някакви глупави оправдания Twisted EvilЩе види какво  е ядосана бременна Laughing
Оф, щом се сетя и само се нервя Confused

Аз съм си харесала Кенгуру Карера. Много сладурска количка и най-вече много лека и удобна.А и розовия им цвят е супер сладък Heart EyesСамо чакам на 3д-то да ми потвърдят вече окончателно, че сме госпожица и тичам да я взимам Laughing

А, момичета, мислите ли че тези стерилизатори са от толкова голяма необходимост? На мен ми се виждат 1-во мааалко скъпички и 2-ро-не чак толкова необходими. Едно пускане в съдомиялната на по-висока температура не играе ли същата роля?

п.п. И аз да помоля да погледна нечие списъче, че аз пък въобще нямам Embarassed

# 51
  • София
  • Мнения: 5
Ditta - казаха ми в този магазин, че са много тромави колички, дървени, в смисъл твърдо возели. Не били и толкова здрави уж, но честно да ти кажа, според мен 10 човека да питаш, 10 различни неща ще чуеш, а и нали ги знаеш търговците - всеки хвали своята стока най-много.. #Crazy

# 52
  • София
  • Мнения: 2 437
Мишунка, Нео Нато е хубава марка...поне около мен всички са много доволни  Grinning

madchen , браво за покупката! Слинга е най-сполучливото нещо за носене на бебока. И аз си уших, две познати го използваха и сега второто ми момченце пак ще си го отгледам в него  Simple Smile

Данче, честит ви празник   bouquet

За ножичките не съм купувала и сега пак няма да купувам. Използвам моята (за кожички, Солинген), която дезинфекцирам със спирт. Изобщо не мога да си представя как ще режа нокти с тези бебешките. Ламарините им са дебели, резците са по-затъпени, а и с тези обли краища...не знам  ooooh!
Ноктите се режат май след 1-вия месец ли...нещо такова беше. В началото ноктите са едни плътни ципички, които сами се отлющват (не знам как да го обясня) и не се режат. Ръкавичките са много ценни още от самото раждане , защото малките си нарязват личицето здраво с тези "нокти". Имам два чифта и мисля да си купя още, защто сега есента ще съхнат по-трудно, а се перат често.

# 53
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Мога да изпратя моя списък на всички по пощата или ако знаете някакъв друг вариант. Не знам колко е пълен, може някои неща да се повтарят и т.н., но съм го правила от поне 10-15 източника (не че се различават съществено).
ProstoAz, пращам ти го на e-maila. Надявам се да ти е полезен.

# 54
  • Мнения: 1 100
проблема ми е в цвета - супер депресарски ми е - тъмно синьо и сиво Embarassed Embarassed Embarassed
Mishunka, пробвай да я смениш, същия модел, но в друг цвят - не вярвам да има проблем. А иначе за возенето и прочие характеристики, всеки казва различно, така че това не го брой Wink Чудя се как са ви купили количка без да питат. И при нас количката ще е подарък, но аз си казвам модела, цвета ... Но Neonato e хубава марка и дори и да остане в този цвят, като се показва едно сладко бебче от нея, няма и са забележиш цвета на количката Grinning
Sh0k0lad4e, ако ти е в word-овски файл, може да го постнеш тук за по-лесно.

# 55
  • Мнения: 1 311
Момичета, много искам да ви почерпя, и за да не ви съблазнявам с някакви разкошни снимки от нет-а, ще е малко по-постничко, ето така:
 beer2 - за който употребява, или
 Wine Glass - за любители
 cook за мезе

Имам имен ден днес и ми е много мило да го споделя с Вас.

а любимото ми женско име е Мария. Може би, защото всички жени, които познавам с това име са разкошни хора Simple Smile


Много си права  Laughing И сме много скромни  Embarassed , както виждаш


Честит рожден ден на детенцето на dan4e02.


Добре дошла на новата мама Валети  Hug и моя термин е 23/11 и на мен ми се вижда мноооого времето до тогава, пък то ако погледнеш лентичката ми - някакви си 100 дни само, ей сега ще се изтъркулят  Wink

# 56
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Ето поствам списъка, за да може всеки да го види. Естествено, ако някой се сети още нещо ще се радвам да го сподели.

ДРЕШКИ И ДРУГИ ТЕКСТИЛНИ ИЗДЕЛИЯ
•   Комплект за изписване – пелена, боди, горна дрешка, шапка и буйки
•   Боди – 5-6 бр. (дълъг или къс ръкав според сезона)
•   Камизолка прегърни ме  – 5-6 бр.
•   Памперс-гащи (нужни са когато се използват камизолки) – 5-6 бр.
•   Гащеризон – 3-4 бр.
•   Комплект жилетка и ританки – 3-4 бр.
•   Ританки – 3 бр.
•   Пелени комплект (2 бархетни и 2 тензухени) – 1-2 комплекта
•   Памучни пелени
•   Чорапки – 3 бр.
•   Терлички / буйки – 2 бр.
•   Шапка за след баня – 2-3 бр. (някои майки не използват)
•   Шапка за разходка – 1-2 бр. според сезона
•   Ръкавички срещу драскане – 2 бр.
•   Лигавник –    памучен – 1-2 бр.   
•   Непромокаема подложка за преповиване 1бр. (може допълнително и една преносима за в количката)
•   Зимен космонавт
ЗА СЪН
•   Креватче
•   Матрак
•   Протектор за матрак – 2 бр.
•   Обиколник – нужен е след третия месец – 2 бр.
•   Олекотена завивка – 1 бр.
•   Спален комплект чаршафи – 2 бр.
•   Калъфки за възглавница – 2-4 бр.
•   Одеало – 1 бр.
•   Тънко одеало - пелена – 1 бр.
•   Възглавничка след 3ти месец – 2 бр.
•   Чувал за сън – също е необходим едва след третия месец, за това трябва да се съобрази какъв ще бъде сезонът тогава и да се подбере подходяща материя
•   Чувал (торба) за в количката – порт-бебе
•   Пижамка – 2 бр.
•   Бебефон
•   Нощна лампа
•   Овлажнител за въздух
•   Играчка за легло
 АКСЕСОАРИ за хранене
•   Шишета – едно голямо (250-260мл) и едно малко (120-150мл)
•   Четка за миене на шишета и биберони
•   Резервни биберони за шишетата с различни отвори – по-удачно е да се взимат с израстването на бебето и съобразно с неговият естествен ритъм на развитие
•   Залъгалка – 1-2 бр.
•   Кутийка за съхранение на залъгалката
•   Термобокс или термочанта за пренасяне на храна в шишета, термос
•   Стерилизатор за микровълнова печка / таблетки за студена стерилизация
•   Нагревател за шишета
•   Електрическа кана за вода
 
 ХИГИЕНА
•   Хавлия бебе – 2 бр.
•   Корито/ ваничка за къпане
•   Каничка за поливане
•   Кофа за вода
•   Шезлонг и стойка за вана
•   Шампоан за коса и тяло (удобни са разфасовките с дозатор) – Bubchen, Kloran, Nivea, пяна за вана Sebamed
•   Бебешки сапун
•   Бебешко олио или масажен балсам; зехтин
•   Крем срещу подсичане
•   Бебешка пудра
•   Гъба за баня
•   Стерилни компреси за пъпче
•   Бебешко гребенче и четка
•   Анатомични клеки за уши и обикновени
•   Мокри кърпи - Памперс
•   Ножичка или нокторезчка
•   Термометър – за вода и за въздух
•   Аспиратор за нос
•   Памперси за новородено – по 10 бр. На ден
•   Прах за пране за бебе
•   Сапунерка
•   Маса/ шкаф за преповиване
•   Непромукаема постелка за преповиване
•   Тензухени пелени
•   Легенче
•   Ново въже и щипки / простир за сушене
АПТЕЧКА
•   Капки против колики – Babynos, Sab Simplex
•   Бебешки термометър – дигитален на Chicco
•   Физиологичен разтвор – Стеримар
•   Лепенки за пъпче
•   Спирт 70% за пъпчето – обикновени клечки за уши за почистване на пъпчето
•   Топоцин – антибиотично прахче за пъпчето
•   Сироп за температура
•   Памук
 
ЗА РАЗХОДКА
•   Количка с чанта
•   Столче за кола – 0-13 кг
•   Дъждобран
•   Чадърче за количка
•   Одеалце/ чувалче
•   Кенгуру – след 2 месец
ДРУГИ
•   Музикална игра за над легло
•   Дрънкалки
•   Други музикални играчки – за предпочитане е да са с ярки цветове и нежна музика
•   Кофа с капак за мръсните дрехи

 ЗА МАЙКАТА
•   Еднократни, стерилни следродилни гащи
•   Помпа за изцеждане на кърма
•   Подплънки за кърмачки
•   Протектори за зърна – силиконови зърна
•   Крем, пластири или компреси за разранени зърна (ако е нужно) – Лансинох, АВЕНТ
•   Крем за подготовка на зърната за кърмене - Гермастан
•   Крем срещу стрии
•   Колектори за кърма (ако са необходими)
•   Канапе и възглавничка
•   Сутиен за кърмене – 2 бр.
•   Масажно олио/ стягащ крем за след раждане
•   Крем за уморени крака
•   Ластичен колан
 
В 2 чанти – за раждането и изписването

ЗА РОДИЛНОТО
•   Обменна карта
•   Лична карта
•   Направление за хоспитализация
•   Кръвна група и др. Изследвания
•   Нощница с копчета отпред
•   Чехли за стаята
•   Дебели чорапи – 2-3 чифта
•   Джапанки за баня
•   Хавлия за баня
•   Халат или жилетка
•   Памперси за новородено и мокри кърпи
•   Превръзки памучни нощни – 4 пак.
•   Лигнин
•   Ластици за коса
•   Мин.вода
•   Прибори за хранене
•   Чаша за вода
•   Помпа за кърма
•   Бельо – дълбоки памучни гащи и по-големи сутиени с предно закопчаване и без банели
•   Тоал. Принадлежности – четка, четка и паста за зъби, сапун, крем, шампоан, тоал.хартия, дезодорант
•   Телефон и зарядно
•   Влажни кърпички
•   Книга, списания
•   Тетрадка и химикал
•   Хавлиени кърпи – 4 бр. нови
•   Подплънки за кърма
•   Гермастан, обезболяващи свещички Профенид
•   Фотоапарат или камера
•   Залъгалка за бебо
•   Комплект за изписване
•   Спрей Бивацин – 1 флакон
•   Салфетки
•   Джобни пари
•   Нещо за хапване
•   Отвара от смрадлика
•   Свободни и удобни дрехи
•   Обувки
•   Бебешки сапун
•   Ръкавички за бебо
•   Чай Hipp за кърмачки


ЗА ИЗПИСВАНЕТО
•   Боди с къс/ дълъг ръкав
•   Официален тоалет – гащеризон или от 2 части
•   Терлички
•   Ръкавички
•   Шапчица
•   Одеало
•   Памперс
•   Шише с преварена вода
•   Столче за кола
•   Фотоапарат
•   

# 57
  • Мнения: 2 126
Приказливка,специални поздрави към теб,хубаво че се обади че си от празнуващите.Всичко най-хубаво ти пожелавам и само здраве в семейството!

Ножички и аз няма да взимам,тази която купих за Вяра беше отврат,хич не реже,а си и режа ноктите с обикновенан окторезачка,така и с ножица не се научих.
Непромокаема подложка,никога не ми потрябва,въпреки че имах,свеки ми подари и сега няма да търся подобно нещо.

Този списък трябва да се преработи и ако искате да го сложима на първа страница Thinking

# 58
  • Мнения: 157
Ето ме и мен сега се върнах от консултация всичко с бебо е наред този път имаше някакъв проблем със видеозона и неможаха да ме види и направо умирам от яд  smile3514. аА отгоре на всичко акушерката ми се накара че съм качила 6 килограма е какво искат незнам преди ми мрънкаше че не качвам и слабея а сега се кара за това че качвам много.Иначе док каза да не и обръщам внимание трябвало да наваксам.Щях да падна от смях когото ми пипаше корема да види как е разположен бебо изяде един шут по ръката и той ми вика това ако рита така постоянно щяло да ми посини корема smile3532.Добре дошла и от мен на новата мама welcomeПриказливка да си жива и здрава и много щастие и от мен.

# 59
  • София
  • Мнения: 63
Дес, ако може, сложи ми момиченце  Joy сега се връщам от консултация.на мен така ми стана мило и хубаво...а на таткото, хем по телефона му казах, да се беше зарадвал малко повечко  Sad, ама...ще му мине и на него /такова си е направил, какво мрънка сега, а и всички татковци после си глезят момичетата повече  Wink/
дето много се канех, че ще се карам тоя път с доктора, че ме 'претупва', пак ме омая нещо  Wink.
даде ми да ми направят едни кръв и урина и каза, че винаги съм се чувствала добре, затова не ми е пускал някакви изследвания.
ама нищо, нали всичко си е наред с малката /колко е хубаво да не говоря само в среден род/  Joy Joy
а за списъка-направо се стреснах /от себе си, де/ колко в детайли вече обмисляте нещата, а аз само чакам.ще се взимам в ръце вече  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт