С бебе на 4 месеца на море или не?

  • 3 484
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 925
Отивайте, щом имате и баба  Peace Само не разбрах това с минералната вода  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 1 956
Уф, хора, не заминахме!
Раздуха се работата. Първо аз се позамислих (нали за това писах темата), после бабата се позадърпа, че я било страх за детето, малко било и т.н. Но иначе от километри й личеше как жестоко й се ходи. Нали си я познавам... Поселе тъкмо я поприлъгах да не се тръшка толкова и хоп - мъжът ми се впечатлил от доводите й и той пък се запъна... Сега и тримата един друг се убедихме, че няма лошо да се отиде, но вече няма за кога - след няколко дни мъжът ми ще се командирова... Абе тъпа работа.
Пенелопа хубаво казва да не се мъкне катун, но знам ли. Аз вкъщи нямам и една удобна мифка, където да си къпя детето. Или е супер тясно и гърч, или батерияте е много ниска... И за това сме на корито. вярно, че за морето и без корито може - дори на канче да е детето - щве се полива и над пода в банята. Понеже като съм ходила на море все има моменти през деня, когато топлата вода никаква я няма... Е - не съм била в петзвездни хотели де, но не е било и бунгало.
А за предварителната резервация - да бе. Веднъж се подлъгахме да резервираме - първо на място се оказа, че искат 2 пъти повече пари за стаята, второ ни бяха дали някаква стаичка като за миньончета - само да се контузиме в нея с мъжа ми каквито сме едрогабаритни и трето не беше с уговорения изглед към морето, а гледаше някакъв строеж. Обаче мъжът ми нали е оправен (за разлика от моята смотана особа), вдигна бесен скандал и ни дадоха супер стая в крайна сметка, но добре, че имаше свободна.

# 47
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е и догодина морето ще си е на мястото. Пък и може когато се върне таткото, без това те ви вълнува кисненето по цял ден на плажа.

# 48
  • Мнения: 9 990
Ами-здраве да е-ще ви донесем мидички ние тогава Hug

# 49
  • Мнения: 6 029
не съм ходила с бебе на море, не бих отишла. ще откача. не, благодаря.

# 50
  • Мнения: 1 216
Вие сте в перфектна комбинация. Бягайте бързо към Созо!!!!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Ние с тримесечно не се замисляме, така, че отивай и не се бой, само го пази от слънцето Hug

# 52
  • Мнения: 9 903
Ние с тримесечно не се замисляме, така, че отивай и не се бой, само го пази от слънцето Hug

абе жената се е отказала от море  newsm78

# 53
  • Мнения: 8 999
Пролет, чудно си го измислила! Само за успокоение ще ти кажа, че на къмпинга, на който ходим, сме били свидетели на това как тримесечни бебета живеят на палатка на плажа /по цял ден са на пясъка/, къпани със слънчева вода и .... всичките оцеляха. Планът ти е добър, само това с минералната вода ми се вижда малко в повече.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 618
е, нейна си работа...

# 55
  • Мнения: 3 069
Здравейте! Не знам дали тук е мястото, но питам.
Много ни се ходи на море в Созопол. Но кърмя и без бебето не става. Комбинациявта е следната: аз, мъжа ми, бебето на 4 месеца и бабата. За 7-8 дни. Колата е с климатик. Бабата е пенсиониран лекар. Бебето е само на кърма. И намерението ни е да се поразнообразим, което означава сутрин рано до плажа - бебето остава в количката или на ръце под чадъра - докъм 9.30 часа. Прибираме се и се разхождаме после по сенките и ресторантите. Следобед - сън в квартирата (по-вероятно хотел, но ако няма свободни стаи... newsm78). Привечер - пак плаж като сутринта. После къпане на бебето с минерална вода (за да не нагълтва съмнителна чешмяна), загрята с бързовар. Накрая бебето се оставя на бабата, а ние - марш по заведенията.
Според вас става ли така и какви рискове поемаме?

Така както си го описала..звучи чудесно Grinning
Приятно изкарване на почивката Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен този вариант ми се струва съвсем удачен и добре премислен, пазете бебенце от жегите и разни вируси, които се "намират" по морето  Sick и всичко ще е ок. Приятна почивка! Hug

# 57
  • Мнения: 1 081
Никакви рискове не поемате, измислили сте го супер, аз ако не трябваше да нося хиляда шишета, пюрета, каши и тем подобни и аз бих отишла.  Приятна почивка!

# 58
  • Мнения: 9 903
добре де, само аз ли прочетох, че авторката се е отказала да ходи на море?

# 59
  • София
  • Мнения: 4 052
Здрасти. Миналата година бебето ми беше на 2 месеца и без никакъв проблем ходихме на море /в Созопол/. Бяхме изцяло на кърма. Кърмех на плажа завита с хавлия, никой няма да забележи. Бебето се чувстваше супер в количката, под 2 чадъра за по-дебела сянка. Бях сложила тензух върху количката за да не влизат мухички, пясък и т.н. Спокойно можете да си позволите и повече часове на плажа. Купувах само розова Девин. Бяхме без баби и други "мрън-мрън", които с "най-добри чувства" се бъркат във всичко и си прекарахме чудесно.
Тази година пак ходихме на море и детето се разкефи страшно много. Планираме и втори тур. Мисля, че няма да съжалявате, ако решите да се разходите за няколко дни. В края на краищата там има всичко! Бургас е на 15 мин. път.   bouquet

На мен този вариант ми се струва съвсем удачен и добре премислен, пазете бебенце от жегите и разни вируси, които се "намират" по морето  Sick и всичко ще е ок. Приятна почивка! Hug
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт