Тинейджърите III

  • 22 653
  • 477
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 380
Ксения,аз го пуснах на Гугъл и разбрах, че е добре да си правиш компреси с чай от лайка, топли, за да ти изтече гнойта. Но непременно сменяй памуците, когато вземе да изтича. Може би е добре да си вземеш някакви капки с антибиотик, ако въобще в Канада ги продават без рецепта. Хомеопатично - Беладона.

Горе-долу същото ми препоръча и монда. Няма в къщи лайка, а и не се продава никъде наблизо. Антибиотикови капки...абсурд. Не ми се вярва това да се продава свободно. newsm78 Ако до утре не мине, ще търся тази беладона само не разбрах това в какъв вид е. Гранулки? На Боарон ли е? newsm78

Няма гной за сега да чукна на дърво. Отокът поспадна, остана лека болка. newsm78

Хора, яко оспамихме темата с моя ечемик. Joy Пишете в другата тема, че ми е съвестно.

# 451
  • Мнения: 901
Що пък да не я оспамим веднъж.
Ся ни се е паднало на нещо да те поучим. Joy Joy Joy Joy Joy
Лайка нЕма ли в Канада? Ти нали знаеш как е на английски.
Беладоната май е на таблетки, ама не съм убедена.

# 452
  • Мнения: 13 512
Белсдоната е на гранули, на Боарон

# 453
  • Мнения: 4 380
Абе има лайка, но не по аптеки и далеч не в обичайните магазини. Трябва да се търси някъде по национални магазинчета по центъра. newsm78 А беладоната щом е на Боарон има вероятност да я открия в аптеката. newsm78

Ама до утре трябва да е минало бе хора...Малко ли баене му избаях. Joy

# 454
  • Мнения: 448
Ксения,не искам да те отчайвам,но на мен първият ечемик ми е излезнал още като съм била бебе и до ден днешен периодично ми излизат!Стигала съм дори до операция!Всичко изброено съм го пробвала,включително по рецепта на баба Ванга-налагала съм си пържено яйце-на очи,държи се докато можеш да изтраеш!Аз тогава бях бременна и ми прилоша-може и да беше внушение,но не успях да го държа достатъчно,обаче на сутринта половината гной ми изтече!Аз най-горещо ти препоръчвам лайката!Питай професионалистта! Laughing
Честит първи учебен ден на нашите тийнове!Да са ни живи и здрави,пък другото-каквото му дойде! Hug
Днес моята кака ми се обади,че не може да си намери спирката,от която трябва да хване автобуса до гарата! Mr. GreenА цяло лято като я карахме да ходи пробно-миткаше до центъра на Пловдив и обратно  и не си направи труда да отиде до МГ-то!

# 455
  • Мнения: 3 204

Пък ние сме седмокласници.....
Направо  smile3511 !

Има ли в темичката други мами като мен, да си обменяме опит?!

Има, има...  Laughing И ний сме от тях  Laughing
Пожелавам Успешна учебна година на всички деца, много късмет на седмокласниците и здрави нерви на майките им. Simple Smile

# 456
  • Мнения: 901
Явно съм в спам-период. Чувствам се предупредена. И все пак:
1. Имам нужда от терминологична помощ от юристка.
2. Не толкова спам: Що е то Модабар и скъпи ли са нещата там.

# 457
  • Мнения: 13 512
Явно съм в спам-период. Чувствам се предупредена. И все пак:
1. Имам нужда от терминологична помощ от юристка.
2. Не толкова спам: Що е то Модабар и скъпи ли са нещата там.
Модабар- не са скъпи. Има както етно, така и класи4ески аксесоари-шалове,4анти,шапки, финтифлюшки. Има ги в ЦУМ  и на още няколко места в София.

# 458
  • Мнения: 4 380
Мамчета, тук какво се умълчахте? Днес цял ден се канех да се обадя в темичката, че от ечемика ми няма и следа. Hug Не се налага да търся нищо, т.к. още на следващия ден положението беше  много по-добре. Монда как е твоя нюх? Grinning

# 459
  • Мнения: 13 512
При  мен е зле, долавям само много остри миризми. Адски ме изнервя това състояние.

# 460
  • София
  • Мнения: 900
Най-сетне изпратих чужденците  ooooh! ooooh! ooooh!
Вече дишам спокойно  Mr. Green

От миналата седмица искам да споделя нещо с вас.
Приклещих щерката и най-добрите и приятелки.
Предложих им да ги водя на гинеколог.
Бяха много сладки  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
В първия момент се втрещиха,
после "авторитетно" ми обясниха,
че не водят полов живот и май не е нужно .............  Wink Laughing
Честно казано, аз наистина не знаех,
кога е редно, една млада госпожица,
да посети гинеколог за първи път  Embarassed newsm78

Както и да е,
вчера говорих с моя лекар.
Сигурно повечето от вас знаят,
но все пак реших да го споделя с вас!
Той ми обясни, че младо момиче, ходи на гинеколог, ако:

1. Вече води полов живот - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
2. Има нетипично течение.
3. Има нередовен или много болезнен цикъл.

На въпроса ми,
как да зная, дали вече не е опитала?!
Доки, уж ми е приятел  Mr. Green
ми заяви, че няма как да разбера  ooooh! ooooh! ooooh!
Но ми даде добра идея  Close Close Close
Посъветва ме, непременно да и набия в главата,
че след първия път ТРЯБВА да отиде на лекар.
Да и дам неговия телефон, т.е. да ме заобиколи  Shocked Shocked Shocked

Имам безрезервно доверие в доктора,
ама ми се струва странно и почти неизпълнимо.

Имате ли някакъв опит по въпроса?!

# 461
  • Мнения: 25 712
Какъв опит? Като майки или като бивши тийнки?  Mr. Green
Моето първо посещение при гинеколог беше, когато още бях девствена. Простудих се на една есенна бригада и получих бяло течение, плюс болки ниско долу. Първо ме изследваха за проблеми с бъбреците, после, по съвет на лекар, при гинеколог. Естествено, майка ми ме заведе при жена. Когато ми дойде редът, тя влезе с мен, обясни проблема на лекарката и си тръгна. Е, жената ми взе секрет, погледна го под микроскопа, каза, че най-вероятно е от настинка и ми изписа Бисептол. Чувствах се доста странно на магарето, но не болеше, нали не ме бъркаха...  Laughing
Интересното беше после. След прегледа реших да отида на гости на една приятелка. В това време майка ми се притеснила защо не се прибирам и се върнала при лекарката. А онази като я видяла отново на вратата, се ухилила и казала: "Спокойно, девствена е още дъщеря ти!". Та майка ми "успокоена" се прибрала вкъщи и започнала да ме издирва по телфона. Тогава нямаше мобилни, ха!  Joy

# 462
  • Мнения: 4 380
При  мен е зле, долавям само много остри миризми. Адски ме изнервя това състояние.

Щото не бая на изгрев слънце, затова. Joy Абе слушай стария кокал на изпитани методи! Laughing

# 463
  • Мнения: 4 380
Цитат
Имам безрезервно доверие в доктора,
ама ми се струва странно и почти неизпълнимо.

Имате ли някакъв опит по въпроса?!

Имам. И като доки, и като майка и като бивша тийнка, която за пръв път посети гинеколог доста преди началото на полов живот.

Нещо се е престарала твойта доки с такава препоръка. newsm78 Не е нужно да и набиваш такива неща в главата, може да има лош ефект върху половия и живот и началото му. Ще го свързва с нещо лошо и ще го асимилира с болестно състояние. Важно е детето да има добра здравна култура, да разбира кога се ходи при такъв лекар със симптоматика, кога профилактично. И няма нужда безпричинно да посещава гинеколози преди началото на полов живот (не ме карай да ти разказвам колко травмиращо е). А за теб единствения начин да разбереш е ако тя самата ти каже. Което значи, да си имате доверие и да си споделяте. В крайна сметка, и да не разбереш веднага, не е кой знае колко фатално. Важно е да внушиш на детето за какъвто и да е проблем да търси помощ- твоя или на специалист. Че да се появяват проблеми е нормално, не е нормално да се стои със скръстени ръце и да не се решават навреме. Това е, което трябва да и внушиш. Тези неща при нас са добре застъпени в обучението в училищата, ако има елементарна култура детето и възприема като му се говори, малко вероятно е да не ги знае.

# 464
  • Мнения: 901
Здравейте,
На някое от децата ви да са му вадили пети горни постоянни зъби.
И ако да, какво да очаквам. Че нещо от вчера ми е притеснено за другата седмица.
Не е спам това, а си е типично тийн събитие, свързано с по-добрия имидж. ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт