Усеща вече мама ЯНУАРЧЕ, а тати гали нежно нейното тумбаче!

  • 11 752
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Аз да се запиша и да се отчета.Май ще си имаме девойка,казвам май,защото Балев не беше сигурен на 100%,но аз направо се разтопих,когато разбрах.Иначе всичко е наред,бебо е добре.Измерихме му всичко и доктора ме вика чак в 28-31г.с.
Много ни е хубава темичката отново.Поздравления за Алекс и Хана HugАлекс ти като ходи на ФМ при Балев на 3Д ли те гледа???

# 16
И аз да се запиша! Алекс радвам се за тебе - безпроблемна втора половина и леко раждане smile3521!!! Като стана въпрос за раждане мислили сте как да родите - секцио или нормално? Аз Софи я родих много лесно, но сега ме хваща страх и се чудя?

# 17
  • Мнения: 51
Мене много мисе ще нормално да е, но с епидорална.
Някой от вас раждал ли е така?
Или ако имате някоя близка, която е раждала с упойка, много ми е интересно, и много ме безпокои това, че се слага в гръбначния. newsm78
Пък си мислех, че е инжекцийка, а то се оказа, че е като система.

# 18
  • Мнения: 719
Пу запис и от мене! Страхотна темичка и заглавийце! Браво Алекс, Ханна!  bouquet  bouquet  bouquet
За раждането аз първия път родих много лесно, нормално, без усложнения или шевове. Simple Smile но сега като мисля за това и ме хваща шубето, сигурно защото вече знаеш какво можеш да очакваш Whistling Желанието ми е пак да си родя нормално и всичко да е ок, дай боже Praynig

# 19
  • Мнения: 307
Да ви се похваля. Току що усетих бебето.  Joy
Точно под папа, все едно някои почука няколко пъти. Толкова ми стана хубажо че се разплаках.  newsm44
Дано скоро и тези които не са го усетили, преживеят този прекрасен момент.



# 20
  • Мнения: 77
Здравейте и в новата тема! Аз вчера ходих на преглед, ама докторката не и се занимаваше явно щото въобще и не си прави труда да ми казва пола. Бебето беше по гръб, не знам дали това има значение. Иначе всичко е наред, освен килцата ми-наддавам по два на месец  ooooh!
Иначе аз мисля, че ще раждам секцио, заради двурогата матка и операцията ми от херния, но още няма точно докторско мнение. Тук в провинцията някакси сме мнооооого назад.
Да кажа, че усещам бебето като мехурчета, които се пукат отвътре, и така всеки ден. Интересно, че когато на мен ми беше нервно един ден то не спря да се премята. Thinking

# 21
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  И аз започнах да се замислям за раждането - как, къде, платено или не. Все още не зная към кое заведение да се насоча, а още по-малко към кой специалист. Вие какво сте решили?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 974
АМи аз ще си раждам, като предния път, т.е. секцио със спинална дано всичко да е наред!! Имах някакви желания за нормално, но така и не се намери някоя родила приятелка да ме посъветва в това, на всички дори и на Док-ра ми реакцията е "...защо ще се напъваш...сега и отдолу да те зашием.." а  аз честно съм и доста страхлива на тази тема..така че при мен е ясно. Само дето ме притесняват коментарите които чета, че втория път след секцио боляло повече, котрахирането на матката било по-силно.

Ваня, Балев мен ме гледа на нормален видеозон, мисля че няма 3Д.

Зайче честито!!  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз живот и здраве ще раждам в Шейново  при лекаря който ми прави предишното секцио.Предишния път когато бях на преглед при него каза,че вероятно отново ще раждам секцио.Общо взето този момент е ясен:)
Ewito аз раждах с епидурална упойка и искам да те успокоя ,че няма нищо страшно,поставят я съвсем леко,аз дор не разбрах.

# 24
Зайка -байка радвам се за теб  newsm10 дано и аз скоро да го усетя. Мен обаче ме притеснява нещо друго - аз съм със страхотен запек Weary. Направо не смея да се напъвам, колкото и смешно да звучи, страх ме е да не направя някоя беля. Като пия Дуфалак или компот от круши ОК, но иначе изглеждам като бременна в 9-ти месец pregnant
Нормалното раждане е по-добро, дори и да има разкъсвания, а аз с първото от напъването имах три хемороида и цял месец не можах да си седна на д...то.

# 25
  • Мнения: 76
Аз още не съм решила къде ще раждам. Двоумя се между Шейново, където е моят генеколог, при когото ходя от години или Токуда, където ходя на женска консултация и условията са далеч по-добри от Шейново.

Иначе първото ми дете го родих нормално след 30 часа раждане (само 6 от тях бях с епидурална, а през останалото време ми вливаха лекарство за предизвикване на контракции и боля зверски, но Канадците са си такива, там няма секцио по желание). Мисля пак да раждам нормално, но този път с уговорка за епидурална от самото начало. Е, екстрите към нормалното раждане са хемороиди, разкъсване и т.н. Вчера обаче, на ЖК като ме мериха ми казаха, че имам тесен таз и се очудиха как изобщо съм успяла да родя нормално. Та може и да преминем на вариант секцио. Сигурна съм, че и при давата варианта има плюсове и минуси, та каквото дойде.

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Първото родих по естествените пътища, но с форцепс, имах неефективни контракции, затова се наложи. Само обикновената упойка със система ми сложиха. Не ме болеше изобщо, поради гореописаните причини. Приеха ме към 22 часа със 7 см разкритие, родих в 2:30. Можеше почти да не разбера, че раждам Mr. Green Сега също ще раждам нормално. Мда, хемороидите са си кофти наследство от такова раждане, непременно трябва да се следи още в първите дни след раждането и да се вземат мерки навреме. Епизотомията също не е толкова страшна. Успях ли да уплаша тези, които ще раждат за първи път Mr. Green Всичко е строго индивидуално, всеки има различен праг на болката. Аз все още твърдя, че бъбречната криза е много по-болезнена от родилната болка. Важното е да тръгваме уверени към родилното в едни прекрасен, мъничък и пухкав резултат на финала Grinning
За ФМ-аз не съм и няма да ходя. Моят АГ всеки път оглежда подробно всички органи, което си е някаква ФМ може би, не съм сигурна.

Предложих скайповете, наистиан защото кю-тата ги има в профилите. Аз лично предпочитам скайпа, затова Grinning

# 27
  • Мнения: 145
Здравейте майчета аз имам две новинки - естествено хубаво и не много хубава.
Не много хубавата е че ми се наложи посред нощ да ходя в болница заради болки, - оказаха се гадни контракции, вчера през деня коремчето ми беше станало едно напрегнато но без болки и през нощта нещо ме проряза и изпищях както спя, беше гадно но сега си лежа вкъщи. Другата по-хуабвата новина е че няма да остана в болницата защото ще писаха че ще ме приемат тази вечер в 20:00ч и в понеделник ще ме изпишат, събота и неделя нямало проверки. Това е Wink  биха ми 2 инжекции папаверин мускулно и сега вкъщи го пия 3 х 2 таблетки и се чувствам по-добре но напрежение в коремчето ми все още има....
Дано всичко мине бързо, аз съм оптимист!!!

# 28
Аничка радвам се, че сди по-добре. Peace
Мики като чуя за форцепс и косата ми настръхва. А всичко наистина е индивидуално. Аз съм с много тесни таз и влагалище и до последно ме чакаха за секцио, но аз родих без 1 см. разкритие. В 20.30 ч. ме хванаха болките в 22.15 ч. имах страхотно малко момиче, но ми слагаха специални хапчета за бързо разкритие. Пожелавам и на вас, а и на себе си такова леко раждане. Но сега ме е страх и не знам какво да правя?!? Може би само ще си покаже.

# 29
  • Мнения: 15
И аз да се запиша.

Общи условия

Активация на акаунт