Обедно хранене навън!

  • 6 026
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Както ти е писала една мама по-нагоре ядем в 12 пюре + мляко (все още) след това веднага (защото иначе заспива) го обличам за излизане и го слагам в количката. Ако имам късмет заспива докато ме чака да се приготвя ако не - друсам и се приготвям. Като приготовленията са да сложа горещата вода в шише и в термобокса а в шишето в което ще яде сухото мляко и го слагам в чантата. Така в 3 часа пие мляко навън и към 5-6 се прибираме.

# 16
  • Мнения: 3 663
Ами засега се прибираме да манджим, сменяме пампа и пак навън Simple Smile
Както казва biliana333 - ако се храним навън после трябва на химическо Simple Smile
а и засега се разхождаме все в района - та дали ще я хране пред блока или ще се кача.. - по-добре вкъщи Simple Smile но след време като започна да я водя по-надалеч мисля да се храним навън. Но искрено се надявам до тогава да сме станали по-добри в яденето с лъжичка Simple SmileSimple Smile

# 17
  • Мнения: 2 040
Малко тъп въпрос, ама как ги загрявате в МВ, аз до сега не съм го правила, все в нагревателя, но си мисля, че с МВ е по- бързо и по- топло. Как слагате бурканчето, в някакъв съд ли?

# 18
  • Мнения: 193
Излизаме на разходка преди обяд и се прибираме за обедното хранене. После пак излизаме и се прибираме за след обедното. И за мен и за детето е много по-удобно да се храним в къщи.

# 19
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Irena80
Малко тъп въпрос, ама как ги загрявате в МВ, аз до сега не съм го правила, все в нагревателя, но си мисля, че с МВ е по- бързо и по- топло. Как слагате бурканчето, в някакъв съд ли?


Директно слагам бурканчето без капачката в МВ, като внимавам пюрето да не излезе. Периодично вадя и разбърквам.

# 20
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Irena80
Малко тъп въпрос, ама как ги загрявате в МВ, аз до сега не съм го правила, все в нагревателя, но си мисля, че с МВ е по- бързо и по- топло. Как слагате бурканчето, в някакъв съд ли?

слагам бурканчето без капачката за 20-30 секунди мах на най-силното на МВ
после като го извадя много старателно разбърквам пюрето, защото не се загрява равномерно и на места пари, а на места е студено
ми това е Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 371
Цитат на: anicat
... яко загрявам едно отворено пюре в микровелето, затвярям го и го слагам в празна кутия от чай Хип и дори след 2-3 часа пюрето е идеално топло за хапване. Термобокс и 1/2!

Златна си!!! Хич не ми се купуваше термобокс, 7 месеца изкарахме без, та сега ли Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 15 221
Цитат на: Irena80
Здравейте момичета, като се на разходка през деня, прибирате ли дечицата на обяд за обедното хранене (имам предвид тези, които похапват зеленчуково пюре) или навън им давате бурканчето с яденето. Ама като пюрето не е затоплено?
Питам, защото последните дни е така топло и приятно, че не ми се прибира, а като си дойдем, докато ядем, после тя блаженно заспива, докато се събуди вече е следобяд и аз почвам да приготвям вечерята на нас с тати и то става дълга и широка и не излизаме отново същия ден.
Вие как процедирате в тия така предизвикателни топли дни? А като знам, че вече все такива идват - умирам си от кеф.


Хранех Иво навън. Сгрявах предварително бурканчетата с храната и го държах в термочанта.

# 23
  • Varna
  • Мнения: 333
А колко време след като е отворено пюрето може да се дава? Thinking  Ако го отворя , стопля и го дам след два- три часа, дали ще има проблем?

# 24
  • Мнения: 3 663
Цитат на: _milena_
А колко време след като е отворено пюрето може да се дава? Thinking  Ако го отворя , стопля и го дам след два- три часа, дали ще има проблем?

Аз лично не виждам проблем и мисля, че може спокойно да го дадеш след 2-3 часа Simple Smile

# 25
  • Мнения: 153
Аз също щяхда пускам подобна тема, искам да питам как процедирате с храната от детската кухня, която трябва да се пасира а искам да се храним навън

# 26
  • София
  • Мнения: 15 221
Цитат на: dary
Аз също щяхда пускам подобна тема, искам да питам как процедирате с храната от детската кухня, която трябва да се пасира а искам да се храним навън


Миналото лято, когато още пасирах храната на Иво от кухнята,  се разхождах с една майка от съседния блок. Взимахме заедно храната, аз й оставях Иво с количката пред блока, качвах се за бързо в къщи, пасирах и се връщах навън, за да си продължим разходката.

# 27
  • Мнения: 2 596
Аз също го нахранвам към 11 часа и после излизаме. Понякога го храня на вън пак в 2 часа, или ако ни е омръзнало го прибирам и го храня. После пак може да излезем и така. Но общо взето ще взема да процедирам с хранене на вън.

Общи условия

Активация на акаунт