Проблем с контактни лещи

  • 10 827
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 650
Няма такова нещо-не е замъглено изобщо и без значение дали са цветни или не правилата за лещи са едни и същи  Stop

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Няма такова нещо-не е замъглено изобщо и без значение дали са цветни или не правилата за лещи са едни и същи  Stop

Правилата са едни и същи, а замъгленото зрение по профила на лещата си го има благодарение на изрисуваният ирис. Двете неща са различни.
Когато зеницата излезне извън безцветната дупка и започне да вижда под ъгъл през оцветяването на лещата се получава точно това. Това, за което говори и Шани малко по-нагоре.
Обикновенно се получава при по-сухо око или привечер, когато зеницата е разширена.

# 17
Лещите са ми на Bausch&Lomb (Natural Colors), скъпички са. Най- хубавите цветни лещи били в момента на пазара.

По принцип ми казаха, че като си слагам лещата е хубаво, тя да е мокра. И тук пак имам проблем. Мокра е, защото точно си я давя от разтвора, а е толкова мека, че не мога да си я сложа. Когато издухам от нея разтвора вече я слагам без проблем за 1 секунда.

Спря да ми се замъглява зрението, сега вс си ми е наред. Имам проблем, че едната все още малко ми бяга от  окото и се вижда истинския ми цвят. Другата ми застава идеално, като истинското ми око е ((=

И само още нещо да попитам: Колко често да ги мия? На разтвора ми пише, че може до 30 дни без да ги търкам с пръстче.... Ама да не се окаже пак че са някакви глупости и да си прееба лещите, а в последствие и очите.

Определено ми бяха страшно полезни съветите ви! Много ви благодаря, мили дами.

# 18
  • Мнения: 945
Annie90, много добри лещи си си иzбрала Wink . Колкото zа миенето с пръстче аz те съветвам да го правиш всеки ден, може да не е дълго, но е с цел да се махнат полепналите частици от лещата. Понякога се случва при иzваждането на лещата да се прилепи сълzа или друго нещо и ако не го махнеш може преz нощта да се слепне с лещата(тъпо обяснение, но докато носех меки лещи ми се е случвало да ме домърzи да потъркам вечерта и на сутинта болкучето е било като срастнато с лещата и ми се е налагало да я иzхвърля. Тогава носех обаче едномесечни лещи, които са много по чуствителни...)

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Лещите са ми на Bausch&Lomb (Natural Colors), скъпички са. Най- хубавите цветни лещи били в момента на пазара.
Bausch&Lomb  имат специални лобриканти (капки), там от където се предлагат техните продукти ги има или могат да ги поръчат Wink

По добре си ги почиствай при всяко слагане. Не си заслужава да си съсипеш лещите. Все пак разтвора ти е само 24лв.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 019
Моите лещи също са Bausch&Lomb (Natural Colors), но въпреки това не виждам добре. Сигурно трябва да отида на лекар, или пък ми е прекалено сухо окото, защото като премигна виждам за секунди по-добре. Относно чистенето в магазина ми казаха да ги почиствам винаги, когато ги сваля, преди да ги сложа в контейнерчетата.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
Почистването е винаги след като свалиш лещата.
Първо изплакваш с разтвора за да няма случайно твърда частица и да я надереш. После леко търкаш с движение "на кръст", но не кръгови движения. Търкането може и през ден да го правиш. И не натискай много за да не раздърпаш лещата. Simple Smile
Сваляй и слагай лещите само когато си без грим  Simple Smile

Колкото до мократа леща..аз никога не си я слагам пълна с разтвор, защото не мога да си я закрепя на окото. Не прави вкуум Rolling Eyes  Но пък си е мокра. Не мога да разбера съвета, който са ти дали Confused

ПП. И моите са на Bausch&Lomb. И аз мисля, че са най-доброто за момента на пазара.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ПП. И моите са на Bausch&Lomb. И аз мисля, че са най-доброто за момента на пазара.
До скоро работех в оптика и бяхме тяхни представители (и не само) наистина са мн добри в сравнение с другите марки.

# 23
За мен най добрите цветни лещи са на CooperVision (Expressions Colors). Имат 18 основни цвята и е много трудно да си избереш, понеже всички седят много естествено. ето и линк на фирмата производител http://www.coopervision.com. Това е най големия световен произвидител на лещи както разбрах от интернет. Малко са скъпи в БГ 76 лева чифта са най евтините, ама за здравето на очите не трябва да се правят компромиси.

Общи условия

Активация на акаунт