Грешка ли е ако се върнем в България?

  • 4 907
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 334
Липсва ти суматохата на София? ooooh! Повярвай ми, този град не отива на добре. И не е най-подходящото място за отглеждане на дете. Върни се за седмица и носталгията ще ти мине.
Ами София си прелича на Гето, само дето все още не ни ограждат, иначе мръсотията и мизерията са навсякъде. Сгради убиват хора, кучета разкъсват жена докато си тича сутрин, това да ти спрат на пешеходна пътека като си с количка е събитие и то докато ти едвам дигаш  и сваляш количката от тротуара, който обикновенно е и порутен. ААААААААА забравих да споделя за обраслите с трева ОБЩИНСКИ пясъчници, пълни с кучешки л......, изпочупените люлки на които нашите деца е трябвало да се люлеят, но рядко имат шанс. Да продължа ли..........?  Sick  #Cussing out
 На мен ми е добре и в БГ и зад граница. Тук има хубава природа, там има уреден живот и по-лесно изкарване на пари.

Не смятам че в чужбина се изкарват по-лесно пари. Това който си го мисли е в голяма заблуда. В чужбина се заплаща труда равностойно, но в никакъв случай парите не падат от дърветата.

На мен все повече коли ми спират на пешеходна пътека в София, а пък досега с порутен тротОар и количка не  съм имала проблем. Къде живеете вие в София, аз не съм в луксозен квартал, но пък такива страхотии чак не съм изпитвала?

За катерушките съм съгласна, има такива които са без коментар...но има и такива които са същите и като в Германия.

Човек трябва да е в хармония със себе си, всичко останало се постига с желание.

Бих казала, горките деца , пък и техните майки и бащи които живеят в България ooooh!. Недейте така, защото става смешно в един момент. Няма правилно място, има правилно възпитание, образование и схема за постигане на успех. Всичко останало е фантазия. В България има още  много какво да се желае, но всеки е тръгнал оттам.

# 46
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не смятам че в чужбина се изкарват по-лесно пари. Това който си го мисли е в голяма заблуда. В чужбина се заплаща труда равностойно, но в никакъв случай парите не падат от дърветата.

Ти малко мисли така като говориш! НА КОЙ се заплаща труда равностойно? Shocked Shocked На теб? Ха недей да мериш всички по себе си, предлагам аз! Naughty

Познай от три с каква заплата са били медиците в България за да предпочетат работа в Либия!
Колегите им изкарват повече на ден отколкото те взимат с къртовски труд за месец! Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 4 300
Има добри лекари в Бг, които имат много, много добри доходи. Не може да се слагат всички под общ знаменател.

# 48
  • Мнения: 4 380
Има добри лекари в Бг, които имат много, много добри доходи. Не може да се слагат всички под общ знаменател.

Чирков и сие? А да ти е известно колко лекари са безработни? Защото на мен ми е известно за един страхотен лекар, баща на 3 деца който се самоуби когато го съкратиха след много години работа в Транспортна. И за друг страхотен хирург, който се преспециализира в продажба на софтуер. И за още доста, доста...И стачкуващите пред Пирогов не разправят врели-некипели. И повярвай, че сред тях има много добри. И също, мед. персонал не се състои само от лекари, а сред останалите също така има добри представи си. И тези останалите работят за минимална. Да ти е известно колко е минималната заплата в България в момента? А как се живее с такива пари? Тези хиляди работещи сестри в Либия сигурно знаят много добре какво е да работиш за без пари и да трепериш, че ако не дай бог си загубиш мястото,няма да имаш много дълго с какво и хляба да купуваш на детето си.

# 49
  • Мнения: 1 334
Цитат
Не смятам че в чужбина се изкарват по-лесно пари. Това който си го мисли е в голяма заблуда. В чужбина се заплаща труда равностойно, но в никакъв случай парите не падат от дърветата.

Ти малко мисли така като говориш! НА КОЙ се заплаща труда равностойно? Shocked Shocked На теб? Ха недей да мериш всички по себе си, предлагам аз! Naughty

Познай от три с каква заплата са били медиците в България за да предпочетат работа в Либия!
Колегите им изкарват повече на ден отколкото те взимат с къртовски труд за месец! Crossing Arms

Ако може без нападки. Да, в чужбина се изкарват повече пари, но не се изкарват лесно. Това ми е единственият коментар по въпроса. А ти как си го тълкуваш е твой проблем. Прочети пак какво съм написала и ще видиш че не оспорвам тежкият живот в България, а гръмките слова с които се определя той. Защото има ли желание един човек да работи и да живее по-добре, начин винаги се намира.

А за медиците в Либия..това е съвсем отделна тема.

Абсолютно подкрепям лекарите в стачните им дейности.

# 50
  • Мнения: 953
Има добри лекари в Бг, които имат много, много добри доходи. Не може да се слагат всички под общ знаменател.

Чирков и сие? А да ти е известно колко лекари са безработни? Защото на мен ми е известно за един страхотен лекар, баща на 3 деца който се самоуби когато го съкратиха след много години работа в Транспортна. И за друг страхотен хирург, който се преспециализира в продажба на софтуер. И за още доста, доста...И стачкуващите пред Пирогов не разправят врели-некипели. И повярвай, че сред тях има много добри. И също, мед. персонал не се състои само от лекари, а сред останалите също така има добри представи си. И тези останалите работят за минимална. Да ти е известно колко е минималната заплата в България в момента? А как се живее с такива пари? Тези хиляди работещи сестри в Либия сигурно знаят много добре какво е да работиш за без пари и да трепериш, че ако не дай бог си загубиш мястото,няма да имаш много дълго с какво и хляба да купуваш на детето си.

Здравните работници в Полша стачкуваха сравнително наскоро също. В пресата периодично се появяват статии за някои луд който убил семейството си или застрелял десетина души защотот останал без работа - това последното за щастие все още не се е случвало в България.
За минималната заплата и пенсия няма смисъл да говориме - тежко на хората които разчитат само на тези доходи .

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 11:24 от IraSof

# 51
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Защо ми се струва ,че авторката на темата не участва ? А останалите само се настройвате негативно.
Сега може да живееш и работиш в цяла Европа.
Ако ти се работи ще намериш къде.
Да отгледаш децата си на спокоиствие е много важно

# 52
  • Мнения: 6 167


Няма правилно място, има правилно възпитание, образование и схема за постигане на успех. Всичко останало е фантазия. В


точно така е.

# 53
  • Мнения: 3 479
Липсва ти суматохата на София? ooooh! Повярвай ми, този град не отива на добре. И не е най-подходящото място за отглеждане на дете. Върни се за седмица и носталгията ще ти мине.
Ела си на "почивка" в София, повози се с градския транспорт, заведи детето си в някоя градинка да си "пообщува" с бездомните кучета, разходи се по "чистите" софийски улици, поговори с изнервените, зависливите, злобните хора; изгуби спокойствието си и после пак напиши дали ти липсва София и не само тя.
Миличка, идвай си в България само, за да видиш родителите си! Тук не е място за отглеждане на деца, просто някои сме принудени да го правим...
Абсолютно съм съгласна с вас Peace

Присъединявам се.
Просто София е мястото, където съпругът ми създаде бизнес, благодарение на който семейството ни живее добре. А да, вече имаме и много близки приятели тук. Това е единствената причина, за да продължаваме да живеем в тази мръсотия и неразбория.

# 54
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не смятам че в чужбина се изкарват по-лесно пари. Това който си го мисли е в голяма заблуда. В чужбина се заплаща труда равностойно, но в никакъв случай парите не падат от дърветата.

Ти малко мисли така като говориш! НА КОЙ се заплаща труда равностойно? Shocked Shocked На теб? Ха недей да мериш всички по себе си, предлагам аз! Naughty

Познай от три с каква заплата са били медиците в България за да предпочетат работа в Либия!
Колегите им изкарват повече на ден отколкото те взимат с къртовски труд за месец! Crossing Arms

Ако може без нападки. Да, в чужбина се изкарват повече пари, но не се изкарват лесно. Това ми е единственият коментар по въпроса. А ти как си го тълкуваш е твой проблем. Прочети пак какво съм написала и ще видиш че не оспорвам тежкият живот в България, а гръмките слова с които се определя той. Защото има ли желание един човек да работи и да живее по-добре, начин винаги се намира.

А за медиците в Либия..това е съвсем отделна тема.

Абсолютно подкрепям лекарите в стачните им дейности.

Няма нападки. Има реални неща, реални хора, с реални професии и съдби. И те са в основата на това как се определя живота в България сега, не нечий отделно разглеждан опит на еднакъв доход там и там. Защото съгласи се, ти съседа ти или някой друг, може и да имате възможности за сравнително еднакъв доход, но за повечето това не е така. Представи си какво би станало ако всички медици и учители вземат да "проимат желание да живеят по-добре" и се преквалифицират в компютърни специалисти и бизнесмени! Държава в която ще си лекуваме само компютрите, не и хората?
Няма начин. Това е огромно количество народ, напълно реализирани професионално, учили не по-малко от теб и мен, които обаче живеят под прага на бедност просто защото живеят в България. И това е факт, за който не може да се затварят очи когато става въпрос за сравнение на ниво на живот в една страна.
От факта, че по-добре обезпечени хора си затварят очите за бедността наоколо, тя по-малко не става.

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 20:55 от xenia

# 55
  • Мнения: 2 563
Martisun е права, че може да се печели добре, та да можете на почивка да ходите, жилище да имате и да не се притеснявате. Това е много, но не е всичко. София се превръща в гето, а това ти сама не можеш да го спреш. Като на всякъде по света можеш да станеш жертва на престъпност, но справедливост дали ще получиш не е ясно. В някои болници положението се ядва, някои от специалистите ни са отлични, но на какво ще попаднеш е много относително и кой знае какъв избор нямаш. В образованието също нямаш избор, в някои жизненоважни услуги също...

Опитоми мястото, на което си - разучи го, разбери го и ще се привържеш, особено ако си щастлива със семейството си.

# 56
  • Мнения: 1 334
Цитат
Не смятам че в чужбина се изкарват по-лесно пари. Това който си го мисли е в голяма заблуда. В чужбина се заплаща труда равностойно, но в никакъв случай парите не падат от дърветата.

Ти малко мисли така като говориш! НА КОЙ се заплаща труда равностойно? Shocked Shocked На теб? Ха недей да мериш всички по себе си, предлагам аз! Naughty

Познай от три с каква заплата са били медиците в България за да предпочетат работа в Либия!
Колегите им изкарват повече на ден отколкото те взимат с къртовски труд за месец! Crossing Arms

Ако може без нападки. Да, в чужбина се изкарват повече пари, но не се изкарват лесно. Това ми е единственият коментар по въпроса. А ти как си го тълкуваш е твой проблем. Прочети пак какво съм написала и ще видиш че не оспорвам тежкият живот в България, а гръмките слова с които се определя той. Защото има ли желание един човек да работи и да живее по-добре, начин винаги се намира.

А за медиците в Либия..това е съвсем отделна тема.

Абсолютно подкрепям лекарите в стачните им дейности.

Няма нападки. Има реални неща, реални хора, с реални професии и съдби. И те са в основата на това как се определя живота в България сега, не нечий отделно разглеждан опит на еднакъв доход там и там. Защото съгласи се, ти съседа ти или някой друг, може и да имате възможности за сравнително еднакъв доход, но за повечето това не е така. Представи си какво би станало ако всички медици и учители вземат да "проимат желание да живеят по-добре" и се преквалифицират в компютърни специалисти и бизнесмени! Държава в която ще си лекуваме само компютрите, не и хората?
Няма начин. Това е огромно количество народ, напълно реализирани професионално, учили не по-малко от теб и мен, които обаче живеят под прага на бедност просто защото живеят в България. И това е факт, за който не може да се затварят очи когато става въпрос за сравнение на ниво на живот в една страна.
От факта, че по-добре обезпечени хора си затварят очите за бедността наоколо, тя по-малко не става.

Не ми стана ясно защо така яростно ми ги обясняваш тези неща на мен. Мойто мнение не е по-различно от твойто. Не разбрах защо така остро ми влезна първият път, какво не ти хареса в постинга.
Да, по счупени тротоари в моя квартал не ходя, понякога ми спират на пешеходна пътека и пак казвам , ако един човек има желание да работи, той си намира начин. За възпитанието и образованието мнението ми е все същото. Всичко зависи от домашното възпитание.

В чужбина се работи къртовски- за хора които не са родени там, има много неща които трябва да докажеш, за да те предпочетат пред местния работник. Освен това пак казвам пари се изкарват също толкова трудно колкото в София.

Не казвам, че трябва да се затварят очите за бедността, но това е политика на държавата. За това състояние на лекарите, учителите, за това да има толкова много изселници по икономически причини- това е политика на тези които ръководят държавата, това ние с теб не можем да променим. За да има промяна народа трабва да е узрял, докато сме шушумиги, ще сме си така, ще сме добре образовани, учили....и живеещи в мизерия.

# 57

участвам,участвам, чета и мисля- не знам ,тук пишат хората живеещи в чужбина и главно негативно говорят за БГ, а тези живеещите в БГ, не се включват много ,а тяхното мнение е много важно

# 58
  • Мнения: 3 674
Регистрирана съм но предпочитам скрито.
И така омъжена съм за чужденец - добър, мил нямаме проблеми ,имаме бебе на няколко месеца.
Живея тук от 1 година и половина хубаво е, всичко е осигурено ,чистота ,медицинско обслужване, заплати, НО нещо ме човърка да отидем да живеем в България ,той казва че само ако изгуби работата си можел евентуално да помисли, но ако дам зор ще стане-  липсва ми големия град ,суматохата на София, близки и приятели, а тук е едно еднообразие .Та въпроса ми е ,трудно ли чужденец - европеец, ще си намери работа в София и няма ли да съсипя живота на детето и да му взема шансовете,
които тук му се предлагат .Майка ми вика, ти не си добре, хората тук умират от глад , това вярно ли е ,толкова ли е зле или нещата са се  оправили.
Не съм щастлива тук даже на детето не мога де се израдвам.

Това е ,някой ще каже тази пък лигла, но така го чувствам, че там ще сме по - щастливи

Носталгията е тъжно нещо.Аз живея в чужбина от около 5 години и все още понякога я имам... WinkНо ти си съвсем "пресна" както се казва. Не мисли прибързано.Просто обмисли трезво...добре ако се прибереш...какво те чака там?Ще имате ли работа и двамата....дали ще е лесно за съпруга ти който е чужденец да си намери работа в България...??

Не мисли само за себе си и твоята  носталгия...не бъди егоист/не го казвам с лошо чувство Wink  а мисли за всички.Имаш семейство,не си сама.Освен това всичко е наред в семейството то ти,имаш добър и мил съпруг....помисли какво друго ти липсва освен България.
Искам да ти споделя че аз първата година щях да лудна тук.Макар и да харесвах държавата....мина повече от една година докато се стабилизирам и намеря приятели,среда и т. н .Сега се чувствам  улегнала.Мисля че след време ще свикнеш, и най-важното е да не си навивай в главичката вредни мисли....бъди позитивна и оптимистична.
Радвай се на това което имаш сега...някои хора и толкова нямат.

И благодари на Бог всеки ден че си жива и здрава и имаш прекрасен съпруг и семейство! Мисля че майка ти има донякъде право...тя живее в България все пак. Hug

мартинааа...как да пишат и да се включат  хората живеещи в БГ и да ти дават съвет  след като те  никога не са живяли в  чужбина ....и не могат да  направят сравнение...Не може да очакваш това от тях.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 00:45 от roza66

# 59
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не ми стана ясно защо така яростно ми ги обясняваш тези неща на мен. Мойто мнение не е по-различно от твойто. Не разбрах защо така остро ми влезна първият път, какво не ти хареса в постинга.
Да, по счупени тротоари в моя квартал не ходя, понякога ми спират на пешеходна пътека и пак казвам , ако един човек има желание да работи, той си намира начин. За възпитанието и образованието мнението ми е все същото. Всичко зависи от домашното възпитание.

В чужбина се работи къртовски- за хора които не са родени там, има много неща които трябва да докажеш, за да те предпочетат пред местния работник. Освен това пак казвам пари се изкарват също толкова трудно колкото в София.

Напротив, мненията ни са коренно различни. И в чужбина и в България еднакво къртовски се работи, само че заплащането е коренно различно, сети се в чия полза. Какво значи "ако един човек има желание да работи"? Shocked Ами представи си, има желание човека. И работи. Уж престижна работа за 400 лв. месечно. Laughing  АБСОЛЮТНО СЪЩАТА, за която в чужбина би получавал 500 000 годишно. Laughing
За това казах, като пишеш, да не взимаш само себе си впредвид.

Общи условия

Активация на акаунт