Колко трябва да изяжда бебето в края на 1-ви месец?

  • 2 101
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Никол, ами и аз така мислех..да спазвам този принцип, но моето детенце е от доста кротките, глас не му се чува, ако го оставя ще спи с часове и няма да си поиска да яде ...

Някои ядат по-малко. Ако наддава нормално, пак бих хранила на поискване, ако обаче не качва килограми, тогава ги буди  Peace

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Цитат
Мами, моля ви помогнете ми, бебо е на 11 дни, кърмата ми спря тотално..на АМ сме


На мен педито ми беше казало, че до края на първия месец трябва да стигне 110мл......ние бяхме на кърма но цедена. Значи на ядене би трябвало да му стига 70мл. на този етап като следващата седмица качиш с 10мл. още. Но детето само ще ти покаже колко му се яде. Когато моя в петия месец ядеше по 150мл. на приятелката ми ядеше едва 100мл на хранене. Следвай желанията на детето. Щом имате обаче жълтеница гледай да го будиш на три часа поне да яде. Колкото повече яде толкова повече пишка и така минава жълтеницата. Моята син същото беше поспалив и аз го будех на 2ч...3ч. за да яде.

# 17
  • София
  • Мнения: 430
Благодаря за отговорите, освен хапване му давам и глюкоза, може би правя грешка, че го оставям да пие колкото иска от нея, понякога до 40мл, просто се радвам, че поема повечко..ще взема да огранича до 25мл глюкозата, за да остава повече място за млякото, макар че той наистина сам спира веднъж на 60, веднъж на 50мл. Не искам да го насилвам, защото вчера след насилване повърна всичко. А че още има жълтеничка е ясно, очичките му макар и по-избистрени пак са леко жълти.

# 18
  • Мнения: 1 233
Щом ти се струва,че детето е гладно направи му по-вече мляко!110 мл. мисля,че ще е ок newsm78Нещо ми се струва,че съм чела 100+месеца на бебето!Не е грешка,ако даваш еднакво количество мляко!
Да, аз точно така я хранех дъщеря ми.

# 19
  • Мнения: 1 672
моята дъщеря на вашата възраст изяждаше по 70 - 80 мл. , а на приятелката ми бебето на същата възраст 130 мл. , така че то си е индивидуално за всяко дете.Гери в момента е на 3 месеца и половина и яде по 120 мл.



# 20
  • Мнения: 1 409
Моя бебо е на 42 дни и си хапва по 120,има си и нощно хранене.По съвет на педиатърката трябва да му махна нощното,и да го заменя с вода,но той е гладен.Не мога да го мъча и си му давам

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
В края на първия месец моят син ядеше 100 мл.

# 22
  • Мнения: 2 757
Количеството мляко, което изпива бебето на ден се определя от теглото му, а не от възрастта. Възрастта може да има значение за честотата на храненията и количествата на едно хранене. Аз лично съм ЗА бебето само да си определя кога и колко да яде (с изключение може би на случаите, когато кара следродилната жълтеница и не иска да яде, недоносено, болно или нещо от сорта).
Иначе ако искате правила, установени от лекарите формулата за пресмятане на дневното количество мляко е 1/6 от теглото, но не повече от 1 литър на ден. Така примерно бебе, което е 6 кг, трябва да яде максимума около 1 литър. Средно едно 2 месечно бебе тежи 6 кила. И ядат да кажем 8 пъти на ден на 3 часа. Това значи, че всяка порция трябва да е по около 125 мл. Ако е по голямо бебето на възраст и кила този 1 литър си остава, но разпределен може би на по-големи порции и по-рядко. Когато почне да не стига, не се увеличава количеството мляко, а се почва захранване.
Но това е ориентировъчно - в крайна сметка не може да мериш бебето всеки ден и да му сменяш количеството на дозичката. В болницата обаче така ни смятаха дозите.
За мен това са глупости обаче и се ръководя от бебока. Познавам пораснали деца примерно до 2-3 годинки карали почти само на кисело мляко и са изяждали по литър и половина и пак са пораснали и им няма нищо.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт