Отговори
# 45
  • Мнения: 415
Много хубава тема, много добре ми дойде  Laughing

Аз нямам кой знае с какво да се похваля, но тъкмо ще се запиша да я следя.

При мене май имаше 2 - първо педиатърката на първата консултация като ми каза браво че сме минали на кърма (повече не се повтори  Mr. Green) и дядото на мъжа ми по телефона каза - браво кърмете се защото това е най-доброто за бебето.

# 46
  • Мнения: 5 539
Щастлива съм, че имам подкрепата на всичките си близки по отношение на кърменето и всички те много ни се радват, затова постоянно чувам реплики от рода на: "Браво, кърмата е най-доброто нещо за бебето! Браво, че кърмиш!" Мъжът ми също много се гордее, че кърмя успешно вече 4,5 месеца. И обяснява наляво и надясно принципите на кърменето на поискване и на късното захранване Laughing
Много мило ми става, когато той или майка ми или баща ми ми подават възглавница да подложа бебето или чаша с вода, когато ме видят, че съм седнала да кърмя.
Но най-сладка е 4-годишната ми дъщеря, която държи да информира целия свят, че "Ванко е само на кърма". А когато външни хора я питат: "Бебето смуче ли биберона?", тя отговаря с менторски тон: "Нее, той не ползва биберон, той иска само цица!" Laughing

Вчера си проведе този диалог с един възрастен съсед, бивш военен, той направо остана безмълвен hahaha

Та така, нашето семейство се стремим да образоваме обществото по въпросите на храненето и отглеждането на бебетата.
А Ева отсега се упражнява да кърми куклите си:

# 47
  • София
  • Мнения: 604
Имам една комшийка в блока, която има внучки близначки, родени няколко дни след моя Дани.И всеки път като ме срещне ми разказва как жената на внука й изобщо не се грижела за близначките, как още от началото са на АМ, з ада не си разваля тя тялото и т.н. И винаги като се засечем във входа ме пита-"Още ли се кърмите", а аз - "Даааа" Laughing И тя-"Леле, браво, браво, златна майка си ти Joy"

# 48
  • София
  • Мнения: 2 162
Една жена-козметичен консултант в един от магазините на Beauty Zone, като разбра, че кърмя още почти 2 годишната си дъщеря с облекчение се засмя и каза "А аз си мислих, че само моята дъщеря е луда" Mr. Green

Не знам защо, но ми подейства много вдъхновяващо- явно, лудоста е заразна Grinning

П.С. Мама Цоцоланка, поздравявам те за темата и благодаря за вълнуващата ти изповед!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 01:29 от lilfi

# 49
  • Мнения: 762
Никога няма да забравя как заради прецакан дренаж (бях секцио по спешност) не ми дадоха да си кърмя бебето.Седях и го милвах по ръчичката,а сълзите ми пробиваха иначе желязната ми воля.Тогава акушерката изсумтя:"Е,добре де,айде взимай го,след малко ще мина да ти покажа как се кърми".
Иначе като цяло хората не смеят да ми дават акъл да отбивам,но на въпрос до мен от сорта на "До кога ще кърмя",съпругът ми отговори:"Първите седем години са най-важни" Wink

# 50
  • Мнения: 9
Здравейте, аз още нямам много голям стаж в кърменето /4 месеца и 1 седмица/, но все пак реших да се включа в темата.
Всички близки много се радват, че кърмя и ме подкрепят. Но много вдъхновяващо ми действаше като имах проблем с кърменето /бебето постоянно огладняваше и се притеснявах, че не му стига кърмата, че не го засища достатъчно и т.н./ и доста познати ми казваха: "Дохранвай я. Тя вече не ти е хранителна кърмата." /само с поглед на изцедената ми кърма и експертизата е готова/, или пък: "Тя сега съвсем ще ти намалее кърмата, ще видиш!". Да, ама не - ще видите вие на кой не му е хранителна кърмата! Помислих си - те хората с години кърмят успешно, значи е достатъчно хранителна кърмата, защо аз да се предавам от първите месеци. Та ей така от скорпионски инат не се дадох, и разбира се благодарение на педиатърката, която каза: "Няма да даваш АМ". Та ето това ми е вдъхновението да не се предам.

# 51
  • Мнения: X
Аз на невдъхновяващите реплики няма да се спирам твърде много, чували сме ги всички. "Още ли се кърмите?", "Имаш късмет, че имаш кърма.", "То май след третия месец даже е вредно да се кърми." и т.н. Гледам само да се усмихвам, какво друго да правя?  Thinking

Аз се накефих онзи ден, като ходихме на консултация и педиатърката /д-р Бойка Иванова, да е жива и здрава/ ме похвали колко бузесто е детенцето, какво е беличко, жизнено и здраво. И това само на мама от кърмата. Ще ме дава за пример на всички майки, които се чудят дали да кърмят. Стана ми много приятно.  Embarassed

Другото нещо, което ме впечатли е отношението на един приятел към кърменето. В началото говореше за това, като за нещо, което е направо неприятно да го гледаш. Понеже работим заедно и сме много често заедно с детето, вижда, че час по час се затварям някъде да кърмя, някак свикна. Даже веднъж кърмих в колата точно зад него и претръпна човекът. Говорехме си една вечер нещо за хранене и се пошегувах, че съм влезнала в сектата на кърмачките. И той мъдро отбеляза, че всъщност не сме секта, а просто даваме най-доброто на децата си. 

# 52
  • Мнения: 177
И аз ще се включа в темичката с нещо кратичко.

Всеки път когато имах период на намаляване на кърмата свекърва ми казва:
Хъ! Аз кърмих до 8-мия месец. Ама това е защото не ядеш!!! Трябва преди и след всяко кърмене да се храниш и то не какво да е а супички и манджи.
А аз не съм на диета. Отговорен човек съм. Ама чак пък толкова...и да не мислите че е дошла някой път да ми помогне? Ама като отворите тема и за това...ще съм сред първите

В същото време мама и баба ми казваха - стига си се притеснявала! Колкото-толкова! Ами децата, които са само на АМ пак са здрави, нали? И сега се гордеят с мен, че още се боря - 6 пъти на ден цедя с помпата и давам с шише, а юнака не ще и да чуе за друго мляко. И мисля да кърмя до годинката.

Абе не случайно имам майка и мама  bowuu

# 53
  • Мнения: 2 837
Здравей, мамо Цоцоланке. На 6 месеца Румен преживя операция в "Пирогов". Той до 7 месеца беше само на кърма, без вода. Та хората при приемане ми казаха да си нося шишета. Аз им казах, че сме само на кърма. Д-р Момчилов ме погледна учудено и каза: Браво, за първи път виждам жена, която не е циганка, да кърми толкова дълго:) Е, Румен и сега, много месеци по-късно, го хваща промоцията да пие мамина мляко поне по веднъж дневно:) Това, че за много съм странна, а за други - герой, не е толкова важно. Просто чувството е необикновено. Кърмачките ме разбират.

# 54
  • Мнения: 173
Като се замисля не се сещам за някой който да ме е окуражил че бебчо е само на кърма.Напротив!Често чувам подмятания от близки хора :Айде, кога ще захранваш?Докога смяташ да кърмиш?
Това ме амбицира и надъхва още повече.
Няма нищо по-добро от кърмата за едно бебе.

Общи условия

Активация на акаунт