Отрязаха дървото....

  • 14 999
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Как да се местя ooooh!, та аз живея 30 години в този апартамент, а този господин е от 2 години тук...
Разбирам те... Точно това имах предвид. Аз лично бих предпочела да замълча и да си карам колата, отколкото да се боря за правдата и да ми нарязват гумите през ден. Справедливостта винаги тържествува, повярвай ми. Може да е малко по-късно, но винаги идва. Само да имаш търпението да изчакаш...

Как така ще си замълча. Първото, което ще направя е да ида в районното и или при кварталния. После в общината, за акта. Щем е приготвил парите, няма да го разочаровам. После, във входа най-лесно се намират свидетели на разправия. Кънти и всичко се чува, особено от стари баби.

Да го оставя така? Как пък не!!!

И на мен отвътре ми идва да направя същото, jj okocha, но понякога преди да се направи това, е добре да се оценят стратегически възможните загуби, а също и цената на победата...  Нека оставим решението на Буболина. Simple Smile

# 61
  • Мнения: X
Буболина, бъди зряла и мъдра. Много неща в живота ни умират - кога от старост, кога поради нелепо стечение на обстоятелствата. Пий една студена вода/ракия/бира и полей дънера - от него ще поникне ново дърво, което ще расте заедно с децата ти.

Бубе,май не обърна внимание на това мнение,но за мен,то е най-мъдро в този случай и при тези  обстоятелства.


Как така ще си замълча. Първото, което ще направя е да ида в районното и или при кварталния. После в общината, за акта. Щем е приготвил парите, няма да го разочаровам. После, във входа най-лесно се намират свидетели на разправия. Кънти и всичко се чува, особено от стари баби.

Да го оставя така? Как пък не!!!


Досега налагало ли ти се е да търсиш свидетели?Защото при такива работи,никой не се наема да  свидетелства.Еле пък,след золумите,които е направил след това ooooh!
Айде,да погледнем по-реално на ситуацията.Да,прави сте,несправедливо е!Но,какво от това?Винаги се намира по някой малоумник,обичащ да се прави на голяма работа.
Бубе,не се занимавай повече,защото вредиш единствено на себе си и семейството.Не можеш да докажеш,че той ти е нарязал гумите.Ти го знаеш,но файда няма.Той и за това го е направил.По описанието ,което даде за него,съдя,че този човек е агресивен ,отмъстителен и 100% е някоя кримка.Така,че далеч от него.Той все някога ще си намери майстора.Винаги се намира някой още по Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 891
Tук въпросът вече не опира само до отсечено дърво, а до принципи. Ако никой не реагира сега, този съсед може в бъдеще да започне да си позволява все повече и повече. Не ми казвайте, че трябва  да си наведеш главата, когато става по-трудно. Той е извършил престъпление (ако Буболина е сигурна, че той и е нарязал гумите) и трябва да бъде наказан. Гражданското общество се създава от хора, които си търсят правата и така помагат за общото благо. Ако се скатаваш в ъгъла от страх, после започваш да се чудиш, защо циганите всяват ужас със сопите, а турците пътуват с рейсовете, за да гласуват за нашето благоденствие. От някъде трябва да се започне. Evana, видно е, че няма да е от твоя заден двор.

п.п. Да, налагало ми се е да бъда свидетел при обиск на съсед, при това не веднъж, както и на други съседи. Все още живем заедно, в един вход и не се чувствам застрашена.

# 63
  • Мнения: 338
Идиоти всякакви

# 64
  • София
  • Мнения: 897
Буболина,
незнам дали е пуснато, защото не изчетох всичко, но погледни долния текст. Съмнявам се, че дървото е било картотекирано, обаче с повече настояване би могла да му докараш солидна глоба. Mr. Green

ЗАКОН ЗА УСТРОЙСТВОТО И ЗАСТРОЯВАНЕТО НА СТОЛИЧНАТА ОБЩИНА
В сила от 28.01.2007 г.
Обн. ДВ. бр.106 от 27 Декември 2006г., изм. ДВ. бр.41 от 22 Май 2007г.

Глава четвърта.
АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
 
Чл. 21. (1) За унищожаване, увреждане или преместване без разрешение на дървесна растителност, картотекирана по чл. 19, ал. 2, физическите лица се наказват с глоба в размер от 1000 до 10 000 лв.
(2) За нарушение или неизпълнение на задълженията по чл. 19, ал. 6 физическите лица се наказват с глоба в размер от 10 000 до 50 000 лв.

(3) За други нарушения на правилата за опазване на растителността физическите лица се наказват с глоба в размер от 500 до 20 000 лв.

(4) За нарушения по ал. 1 - 3, извършени от юридически лица или еднолични търговци, се налага имуществена санкция в размер от 10 000 до 100 000 лв.

 

Чл. 22. (1) Актовете за установяване на нарушенията по този закон се съставят от лицата по чл. 223, ал. 2 от Закона за устройство на територията.
(2) Наказателните постановления се издават от кмета на Столичната община или от оправомощени от него длъжностни лица.

(3) Установяването на нарушенията, издаването, обжалването и изпълнението на наказателните постановления се извършват по реда на Закона за административните нарушения и наказания.

 

# 65
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Tук въпросът вече не опира само до отсечено дърво, а до принципи. Ако никой не реагира сега, този съсед може в бъдеще да започне да си позволява все повече и повече. Не ми казвайте, че трябва  да си наведеш главата, когато става по-трудно. Той е извършил престъпление (ако Буболина е сигурна, че той и е нарязал гумите) и трябва да бъде наказан. Гражданското общество се създава от хора, които си търсят правата и така помагат за общото благо. Ако се скатаваш в ъгъла от страх, после започваш да се чудиш, защо циганите всяват ужас със сопите, а турците пътуват с рейсовете, за да гласуват за нашето благоденствие. От някъде трябва да се започне. Evana, видно е, че няма да е от твоя заден двор.

п.п. Да, налагало ми се е да бъда свидетел при обиск на съсед, при това не веднъж, както и на други съседи. Все още живем заедно, в един вход и не се чувствам застрашена.
Не ти казвам, че трябва да си наведеш главата, когато става по-трудно. Това, което казвам, е да се направи трезва оценка на обстоятелствата, преди да се действа. Разбира се, че ако има надежни свидетели, може да се предприемат действия, но това първо трябва да се провери, което е и част от оценката, за която говоря. Оценка на факти, а не на чувства...

Неотдавна гледах едно предаване, в което една жена се беше изправила срещу младежите в района, които я тормозели - по нейните думи. Като гледаш нея - ще си кажеш - браво на тая жена, търси си правдата, обществен коректив, не позволява на хайлязите да дерибействат.

Фактически резултати - 4 години ад, след което тя се принуждава да продаде къщата си, за да се премести да живее в друго населено място. Цялото селище е на нож срещу нея, защото тези хайлязи са техните деца, а тя е тръгнала на война срещу тях. Имаше много интервюирани - някои казаха - защо тези хайлязи не са тръгнали да тормозят, по нейните думи,  друг, а точно и само нея? В новото селище, където се заселва, хората я гледат с боязън и не искат да се сближат с нея, защото я познават от вестниците и другите медии. И предаването, което гледах аз, беше направено след всичко това. Гледаш и си казваш - кому е нужна тази борба? На кого какво е успяла да докаже тази жена, по начина, който е избрала...  Да, аз й съчувствам, но животът й е ад... Тя самата каза - адът започна преди... години.  Това имах предвид, като писах горния си постинг. Да напомня, действието на този филм се развива в една държава с вече изградено гражданско общество...

# 66
  • Мнения: 7 122
Кажете на застрахователя кой подозирате. Те ще си осребрят изплатените от тях суми, че и нагоре.
И за всичко, което е направил или ще направи го топете.
 Close

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Чл. 21. (1) За унищожаване, увреждане или преместване без разрешение на дървесна растителност, картотекирана по чл. 19, ал. 2, физическите лица се наказват с глоба в размер от 1000 до 10 000 лв.

 Peace Peace Това и аз исках да кажа. Дървото е общинска собственост, не може да се кълца ей така. Пишете жалба.

Имаме една изкукала бабиейра, на която дървото й пречело, щото хвърляло сянка, а тя била болна и й трябвало слънце. Crazy  Глупости на търкалета, сянка й правят околните кооперации. Та караше мъжа си да му кълца клоните, накрая баща ми й обясни, че ще пусне жалба срещу нея, ако продължава да кастри дървото. Спря се, но и баща ми е сериозен и дебне да не падне клонка, много е отмъстителен. Кхъх.
На хората все нещо им пречи.  Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 2 891
Millla, исках нещо да напиша, но ще ти го спестя. Всеки си знае, как гледа на живота си и какво ще мисли за себе си, щом не може да отстоява правата си.

# 69
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Millla, исках нещо да напиша, но ще ти го спестя. Всеки си знае, как гледа на живота си и какво ще мисли за себе си, щом не може да отстоява правата си.
Няма нужда да ми спестяваш нищо, jj okocha, сигурно съм видяла доста повече от един кротък разговор във форум. Виж, за това, че всеки си знае как да гледа на живота си - си абсолютно права. Надявам се Буболина да направи най-правилния избор за себе си.

# 70
# 71
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви за мненията, прочетох всичко много внимателно и реших, че няма да оставя нещата така.  bouquet
Като начало утре рано пускам жалба в общината, свидетели разбира се не се намериха, всеки гледа да няма неприятности и аз не им се сърдя.
Не мога да докажа, че той ми е нарязал гумите, но го знам 100%, нищо не мога да направя в случая, просто ще си изхабя нервите.
Остава жалбата ми в общината, като ги е приготвил човека парите, защо да го разочаровам, като му ги спестя - няма да има ефект, сигурна съм, това не са пари за него, но въпроса е принципен.
Дано има ефект Praynig

# 72
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
Благодаря ви за мненията, прочетох всичко много внимателно и реших, че няма да оставя нещата така.  bouquet
Като начало утре рано пускам жалба в общината, свидетели разбира се не се намериха, всеки гледа да няма неприятности и аз не им се сърдя.
Не мога да докажа, че той ми е нарязал гумите, но го знам 100%, нищо не мога да направя в случая, просто ще си изхабя нервите.
Остава жалбата ми в общината, като ги е приготвил човека парите, защо да го разочаровам, като му ги спестя - няма да има ефект, сигурна съм, това не са пари за него, но въпроса е принципен.
Дано има ефект Praynig
Успех, Буболина!  Hug Praynig

# 73
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти  bouquet

# 74
  • Мнения: 63
Буболина, колко беше високо дървото? На какво разстояние от блока беше?

Общи условия

Активация на акаунт