Смятате ли, че децата сами си избират родителите?

  • 8 424
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 263
Еспи, звучиш така, сякаш ги знаеш тези неща, за които говориш. Така ли е?

Всичко, което ни се случва тук и сега е възможно, защото ние сме го избрали. Това, че сега не го осъзнаваме, не означава, че не е така.
Способността ни да виждаме нещата в перспектива ни е отнета, за да можем по-добре да изиграем ролята, в която сме се въплътили и да научим уроците, за които сме дошли тук.
Интересна теория, но има нужда от аргументи. Кой отнема възможността ни? каква е целта на тези уроци? Как започва и свършва избора? Дошли сме били тук, но откъде?
Та ти задаваш най-екзистенциалните въпроси, на които хората цял живот търсят отговори. Нямам намерение, нито желание да те убеждавам в нещо, което ще разбереш сама, когато си готова да го разбереш.
Какво означава откъде сме дошли? Ами със сигурност не от нищото, защото би ли ми обяснила какво е нищо и как нещо може да дойде от нищо?

# 121
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Еспи, аз останах с впечатлението, че ти знаеш отговорите. Затова попитах.
не зная какво е нищо, но нещо не идва от нищо.
Какво означава - когато съм готова да разбера? Означава ли, че ти вече си разбрала?

# 122
  • Мнения: 196
Еспи, аз останах с впечатлението, че ти знаеш отговорите. Затова попитах.
не зная какво е нищо, но нещо не идва от нищо.
Какво означава - когато съм готова да разбера? Означава ли, че ти вече си разбрала?

Ти също знаеш отговорите. Надявам се целта на въпросите ти поне не е голото заяждане.

# 123
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Съвсем не е голо заяждане, само помолих за аргументи. Не ми харесват отговорите - сама ще разбереш. Е, не съм разбрала, защото не помня много неща от детството си. Помислих си, че има някой да помни.
Както и да е, въпросите ми си остават висящи. Някой ден може и да получа отговор или просто да успея да си обясня.

# 124
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Съвсем не е голо заяждане, само помолих за аргументи. Не ми харесват отговорите - сама ще разбереш. Е, не съм разбрала, защото не помня много неща от детството си. Помислих си, че има някой да помни.
Както и да е, въпросите ми си остават висящи. Някой ден може и да получа отговор или просто да успея да си обясня.
Ако питаш сериозно за спомени на деца за минали животи, има много интересни изследвания по въпроса. Ако четеш на английски, погледни тук. Опитвам се да намеря самото изследване, имаше интервю на учения, който го е правил, и който, между другото, сам не е привърженик на теорията за прераждането, така че е безпристрастен.

Според това изследване, цитирам:
Цитат
Dr. Ian Stevenson, one of the foremost researchers into the past lives of children and author of Children Who Remember Previous Lives, has documented over a 40-year period more than 2,600 cases that he says offer "undeniable evidence" for the truth of these memories.
, т.е. д-р Иън Стивънсън, един от най-изтъкнатите изследователи на минали животи на деца и автор на книгата "Деца, които помнят минали животи", е документирал в разстояние на над 40-годишен период повече от 2,600 случая, които според него предлагат неопровержими доказателства за истинността на тези спомени. "

Самият той казва: "моето заключение засега е, че прераждането не е единственото обяснение за тези случаи, но е най-доброто, което имаме за случаи, в които едно дете прави значителен брой правилни изказвания (20 или 30) ..."

За четящите на английски, има много информация в интернет по въпроса - както за това изследване, така и за други след него - дори в Уикипедия има специална статия, обобщаваща ги. http://en.wikipedia.org/wiki/Reincarnation_research

# 125
  • Мнения: 263
Ако някой сериозно се интересува от темата, има достатъчно литература по въпроса. Забелязала съм, че в този форум, разговорите на тази тема се превръщат в безмислени и злобни спорове. В www.spiralata.net има много книги. По-специално за прераждането мога да препоръчам на Майкъл Нютон - "Пътя на душите" и "Следите на душите".

Общи условия

Активация на акаунт