Копиране на чуждо поведение или кой прави лошите деца

  • 7 710
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
Един умен американец /не му помня името/ е казал: "Който е готов да жертава свободата си в името на измамна сигурност - не заслужава нито свобода, нито сигурност..."

Това за мен се отнася и за отглеждането на вашето дете. Заменили сте му свободата да опознава света със затворен, стерилен свят в името на това да го отглеждате по определен начин... нищо чудно един ден детето ви нито към света да е в състояние да се приспособи, нито вашите идеи да прегърне.  Peace



Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 13:30 от Isa

# 46
Колкото и да искате, не може цял живот да е изолиран от света , за да е "добро дете".Има нужда да се среща с други деца, да общува с деца на неговата възраст

# 47
  • Мнения: 4 496
Не забелязвате ли,че Людмил пуска тема и после изчезва.Дали въобще чете това,което пишем?Дали наистина иска нашето мнение,за да извлече това,което му е полезно(ако намери такова,разбира се),или само стои отстрани и гледа,подготвяйки следващата тема,съдържаща линкове към "Как родихме у дома" или "ЕБХ"?

# 48
  • София
  • Мнения: 13 206
... а сега детските нервни кризи възприемаме за нормални  Cry

Нормални са, разбира се!! Винаги са били и са част от израстването. Прочети за детския пубертет, той е доста сходен с другия. Детето на този етап от живота си не знае как да се самоопредели.. като бебе или като дете. Същото е в големия пубертет. Дали си малко момиченце или жена. Всичко това е израстване и то няма нищо общо с шума и бетона. Разбира се, че спокойния и чист живот е за предпочитане, но той няма нищо общо с етапите на израстване!

# 49
  • Мнения: 5 468
Това за мен се отнася и за отглеждането на вашето дете. Заменили сте му свободата да опознава света със затворен, стерилен свят в името на това да го отглеждате по определен начин... нищо чудно един ден детето ви нито към света да е в състояние да се приспособи, нито вашите идеи да прегърне.  Peace
Peace това си мисля и аз.

# 50
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не забелязвате ли,че Людмил пуска тема и после изчезва.Дали въобще чете това,което пишем?Дали наистина иска нашето мнение,за да извлече това,което му е полезно(ако намери такова,разбира се),или само стои отстрани и гледа,подготвяйки следващата тема,съдържаща линкове към "Как родихме у дома" или "ЕБХ"?

ми и така да е, няма лошо. аз много му се радвам на темите на людмил, винаги демонстрират необичаен поглед върху нещата и ме развеселяват. кога друг път ще срещна мисълта, че е лошо едно дете да се среща със себеподобни освен в негова тема? нека си пише човека и да продължи да ни радва, на никого не пречи като се изживява като пророк и просветител.

# 51
  • Мнения: 4 392
Още малко  и Людмил трябва да се свре в ъгъла и да се срамува, че е дръзнал да направи нещо различно от общоприетото.. ooooh!

Един умен американец /не му помня името/ е казал: "Който е готов да жертава свободата си в името на измамна сигурност - не заслужава нито свобода, нито сигурност..."
Фактът, че го е казал американец, ми е достатъчен.. Laughing
При тях понятията "свобода" и "сигурност", пък и много други понятия, са доведени до крайност..
Въпрос на гледна точка. Peace

Впрочем, аз не съм наясно, дали тези - как ги нарекохте- "детски нервни кризи" са съществували винаги..Даже май се съмнявам в това... Thinking Вие чели ли сте някакви изследвания отпреди 100 години, да речем?... Според родителите ми и хора от тяхното поколение, ние не сме били такива... Може би различната педагогическа школа е причината Confused

# 52
  • usa
  • Мнения: 2 113
Впрочем, аз не съм наясно, дали тези - как ги нарекохте- "детски нервни кризи" са съществували винаги..Даже май се съмнявам в това... Thinking Вие чели ли сте някакви изследвания отпреди 100 години, да речем?... Според родителите ми и хора от тяхното поколение, ние не сме били такива... Може би различната педагогическа школа е причината Confused

а според майка ми аз от невинна детска възраст като съм свършела да си играя с някоя играчка, съм я прибирала на мястото и съм си сгъвала дрехите като съм си съблечала вечер преди лягане, какви били тези моите деца дето не постъпвали така... аз нещо нямам спомени за тези събития, напротив... според всички възрастни тяхното поколение е било по-добро от днешното, бъди сигурна Simple Smile.

# 53
  • Мнения: 4 392
а според майка ми аз от невинна детска възраст като съм свършела да си играя с някоя играчка, съм я прибирала на мястото и съм си сгъвала дрехите като съм си съблечала вечер преди лягане, какви били тези моите деца дето не постъпвали така... аз нещо нямам спомени за тези събития, напротив... според всички възрастни тяхното поколение е било по-добро от днешното, бъди сигурна Simple Smile.

И това ми мина през главата...
Но и днешните деца са много презадоволени  във всяко едно отношение... Това консуматорско  отношение към всичко, бълващата отвсякъде информация, замърсената среда, пък ако щеш и
......
Почти съм убедена, че всичко това оказва голямо влияние върху крехката детска психика. Tired

# 54
  • Мнения: 967
Не съм привурженик на излоацията, дори и тя да е в идеална стерилна среда, но трябва да признаете, че света, в който отглеждаме децата си е много далеч от понятието "нормален" - говоря за живота в големия град, където за да оптидеш и да се върнеш от работа дневно отделяш по 2часа висене в задръствания, клаксони и изнервени подвиквания. Хващам се, че все по-често казвам на Дими припряно "хайде по-бързо", дори когато не бързаме, защото забързаното темпо ми е станало нещо като рефлекс и не оставям Детето докато се разхождаме да се шляе бавно без цел и посока, разглеждайки любопитно света ... Със сигурност навремето, когато родителите ми се прибираха от работа още в 16:30 и цял следобяд се разхождахме четиримата и гледахме дърветата в парка и мравките в тревата.... със сигурност тогава нито аз, нито брат ми ни е хрувало да пищим и да се въргалямеп земята, така както правят днешните деца ... инатенето в тази възраст наистина е нормално, но едно е да се инатиш, друго е да правиш истерия ... едно е детето да откаже да облече определена дреха или да яде определена храна или каквото и да било там само, за да покаже индивидуалнст, съвсем друго е направи нервна криза, само защото се опитваш да го облечеш или нахраниш ... замислете се

# 55
  • Варна
  • Мнения: 6 873
В крайна сметка светът не е идеален и никога не е бил. Има и добро и лошо и колкото по-бързо децата ни осъзнаят това толкова по-добре. От нас като родители зависи да ги научим да ги различават и съзнателният им избор в постъпките им да е към доброто. Обаче е много трудно. Tired
Людмиле, ти в колиба в Тибет ли отрасна и оформи като личност? Или в джунглата на цивилизацията? Не подценявай сина си - щом ти си успял, неговите шансове са не по-малки!

# 56
  • София
  • Мнения: 13 206
Впрочем, аз не съм наясно, дали тези - как ги нарекохте- "детски нервни кризи" са съществували винаги..Даже май се съмнявам в това... Thinking Вие чели ли сте някакви изследвания отпреди 100 години, да речем?... Според родителите ми и хора от тяхното поколение, ние не сме били такива... Може би различната педагогическа школа е причината Confused

Не е различна педагогическа школа. Д-р Спок потърси из нета кога е роден. Д-р Додсън е роден 1923 г. Аз и горе го писах. Човек има перисоди на равновесие и нестабилност от начлото на живот си. Личността на дадени моменти се изгражда чрез бунт (детския пубертет и големия пубертет да точно такива кризи, в които детето отрича всичко до този момент като поведение. Точно това го кара да премине на по-високо ниво в психическото и интелектуално развитие). Аааа, вече имам чувството, че споря с хора дето нито са наблюдавали децата си, нито са прочели един ред литература независимо от коя педагогическа школа. Искам да пуснете линкове към обратното твърдение, че няма бунт при децата и той се дължи на времето, в което живеем. Иначе си е пълно голословие това.

А според родните според, които ние не сме били такива. Аз не познавам възрастни хора дето да не кажат за младото поколение...пфууу какво е това младо поколение, ние не бяхме такива  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 13 206
......
Почти съм убедена, че всичко това оказва голямо влияние върху крехката детска психика. Tired


Това едва ли някой ще го отрече!!! Никой не е казал, че времето не оказва влияние върху психиката на децата и на човека като цяло. Но нестабилните периоди са си част от физическото развитие и нямат общо със средата. Имат дотолкова общо, че зависи каква ще е реакцията на бунт, но да се каже, че децата преди 100 г.  нямали кризи изобщо е смешно.

А човешката личност се формира от средата. Тя не може да бъде само мама и тате. Не е възможно, защото в един момент мама и тате няма да ги има и какво... Живота на село си е ОК, спокоен и чист. Тук не става дума за спокойния живот, а за изолация. Да не водиш детето си сред деца, защото 2 годишното съседче викало тази лопатка си е моя... не знам това как да го нарека. Всеки човек си има свои вещи. Защо пък съседчето да няма своя лопатка. Това е изолация, която прави това дете напълно неприспособимо за в бъдеще. Лично мен най- ме е страх детето ми да контактува с такива хора, защото за мен те се изкривяват. Людмил сега може да си мисли, че прави добро на детето си, но в същото време да възпита един човек с изкривена психика. Или ако не е такъв, то на определен етап ще се сблъска със света и едва ли ще може да се справи. Тогава риска от проблеми с психиката е огромен. Или какво.. както е роден Самуил вкъщи така ще учи вкъщи, ще работи вкъщи.. без допир с цивилизацията. Има такива общества, но все пак колкото и на мен лично да са ми странни, те са ОБЩЕСТВА. Имат си свой живот и са повече като брой от мама и тате.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 13:16 от Vache

# 58
  • София
  • Мнения: 13 206
.... със сигурност тогава нито аз, нито брат ми ни е хрувало да пищим и да се въргалямеп земята, така както правят днешните деца ... инатенето в тази възраст наистина е нормално, но едно е да се инатиш, друго е да правиш истерия ... едно е детето да откаже да облече определена дреха или да яде определена храна или каквото и да било там само, за да покаже индивидуалнст, съвсем друго е направи нервна криза, само защото се опитваш да го облечеш или нахраниш ... замислете се

Твоята детска криза може просто да е протекла по друг начин.. да си изразила бунта си по друг начин. Аз пък не съм отказвала да обличам определени дрехи, но съм се инатила по друг начин. И тук изобщо не говорим за нервни кризи. Имаш ли представа изобщо какво значи нервна криза???? Ако дете прави нервни кризи си е за лекар. Ти ако се ядосаш на мъжа си и му се развикаш това не е нервна криза.  Wink Разберете, че децата ви имат нужда да изразят и отрицателните си емоции!!! Ако не моагт или вие го подтиснете това определено вече е проблем. Не разбирам, защо родителят е щаслив да види само ПОЛОЖИТЕЛНИ чувства у детето си. Аз пък се радвам когато моята дъщеря се гневи, защото така освобождава орицателните емоции. Иначе ще стане затворен човек, неспособен да изразява каквито и да било чувства. Гнева е нормална емоция при всичко хора и ако го подтискаме, не означава, че той изчезва  Wink

А за времето... аз бих казала, че е нормално. По времето на нашите родители е било нормално за тях, на нашите баби е било нормално тяхното време, за нас нашето. Винаги е имало неща, които не са хубави и такива, които са хубави.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 999
Разберете, че децата ви имат нужда да изразят и отрицателните си емоции!!! Ако не моагт или вие го подтиснете това определено вече е проблем. Не разбирам, защо родителят е щаслив да види само ПОЛОЖИТЕЛНИ чувства у детето си. Аз пък се радвам когато моята дъщеря се гневи, защото така освобождава орицателните емоции. Иначе ще стане затворен човек, неспособен да изразява каквито и да било чувства. Гнева е нормална емоция при всичко хора и ако го подтискаме, не означава, че той изчезва  Wink

Абсолютно  Peace Peace Peace

Мерси, че го написа вместо мен. Подтискането на емоциите, това че на децата все им се казва да 'слушат' и да са 'добри' после ги превръща в малки бомби агресия... Да не говоря какъв голям процент от 'възрастните' не са в състояние да се справят с негативните и позитивните си чувства и емоции. Последица от това, че вместо да се учат да ги овладяват, разбират и канализират са били принудени да подтискат емоциите си.

В крайна сметка не разбирам какво толкова лошо и позорно има в това детето да се тръшне на земята? За мен е много по-дразнещо да слушам истерични майки /бивши 'послушни' дечица/  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт