ЗА ХОРАТА И КУЧЕТАТА

  • 2 369
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 150
П.С. Кучетата лесно могат да се изчистят. С циганите проблема е по-сериозен, тях как ще ги изчистим?  Wink
А ако и те вземат пушките?

А ако собствениците на кучета, природозащитната сган и други малоумници също вземат пушките? Ти какво, с танка тогава, нали? Ех, колко просто било всичко - дайте на всеки оръжие и ще настане ред в България...

(като ги чета такива дивотии и съжалявам, че не съм на страната на кучетата)

# 46
  • София
  • Мнения: 61
Трябват радикални промени. Ромите вече взеха сопите, коли се трошат в красна поляна... Аз много ги обичам циганите, много са ми мили Heart Eyes Някой да е имал близка среща с циганин? Стига вече, отклоняваме се от темата, а тя е сериозна. Какво ще правим помиярите? Ами аз не съм видял някой, нещо сериозно да е направил или предприел... Правителства идват и си отиват, кметове... Но помиярите си остават. Съжалявам, ако съм се изказал малко крайно или не на място, но това е положението. Всеки сам трябва да се пази. Ами като не сте съгласни с мен (в правото сте си), правете подписка, пускайте жалби... аз от това ефект не съм видял. Дано да успеете.
Мен никой не ме е търсил или пък ми е държал сметка, защо вече не се разхождат по улицата бездомни кучета, пък дори и паспорти да са имали... Успех!

# 47
  • Мнения: 150
Трябват радикални промени. Ромите вече взеха сопите, коли се трошат в красна поляна... Аз много ги обичам циганите, много са ми мили Heart Eyes Някой да е имал близка среща с циганин? Стига вече, отклоняваме се от темата, а тя е сериозна. Какво ще правим помиярите? Ами аз не съм видял някой, нещо сериозно да е направил или предприел... Правителства идват и си отиват, кметове... Но помиярите си остават. Съжалявам, ако съм се изказал малко крайно или не на място, но това е положението. Всеки сам трябва да се пази. Ами като не сте съгласни с мен (в правото сте си), правете подписка, пускайте жалби... аз от това ефект не съм видял. Дано да успеете.
Мен никой не ме е търсил или пък ми е държал сметка, защо вече не се разхождат по улицата бездомни кучета, пък дори и паспорти да са имали... Успех!
Само че аз съм човекът с пушката. Още докато казваш "Трябват..." и съм те гръмнал... Супер, нали? Колко дълбоко се замисли, че измисли способа с пушката?

# 48
  • София
  • Мнения: 61
Чакай бе, не аз съм гърмял по кучетата. Всъщност, може би са ме изпреварили... Но не можеш да избираш между улично куче и дете, нали? Тези две неща са несъвместими на една улица. Или едното, или другото...
П.С. Не можеш все да се надяваш, че някой просто така, ще ти реши проблема. Че просто ще се събудиш сутринта и кучетата вече няма да ги има. Абе какъв ЕС, в другите държави така ли е? Улиците са мръсни, кални, смърдящи, с всякакви ями и дупки, за капак на всичко те дебне някое свирепо куче, скрито някъде в храстите. Не го виждаш псето... но във всеки момент очакваш нещо да ти се случи - я да те обере някой, я нещо да те нападне... Мрачна картинка, нали?

# 49
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз ще си застана зад ника и ще кажа следното: родена съм и живея в София. До скоро - в Слатина. Сега гледам бебчо в провинцията, но септември се прибирам. Страх ме е за детето ми и бих превъзмогнала обичта си към кучетата по принцип, ако това застрашава Шош. В градът, в който пребиваваме в момента, не се скитат безпризорни животни. Можело значи....

# 50
  • Мнения: 8 999
Честно казано, не обичам нито домашни, нито улични кучета. На всичките лайната им миришат. А и домашните също хапят /синът на моя приятелка пострада от някакъв нещастен пинчер/. И изобщо не разбирам защо човек трябва да гледа в къщата си животни. Особено когато има и малки деца /имам предвид под 3-годишни/. Не съм влизала досега в къща, където да се отглежда някаква животина и да няма особен мирис.

# 51
  • Мнения: 471
Както казваше един познат "Не ме е страх,че ще ме изнасили ,а че ще ме ухапе"/за кастрирането на кучетата/. Толкова ми е омръзнало от домашни и бездомни кучета по улиците и осрано /без никакво извинение/ навсякъде, че ако знам каква е отровата веднага ще се заема.

# 52
  • Мнения: 14 654
че ако знам каква е отровата веднага ще се заема.
А не те ли е страх, че като разпръснеш хапките с отрова някое човешко същество може да си хапне? Мен ме е страх и няма да ти кажа отровата.

# 53
  • Мнения: 391

Скептична съм, че може да бъде постигнат какъвто и да е резултат.
Никой не се интересува от нашите подписки или ако да - само привидно, колкото да не се вдига шум.От години е така, специално пък за бездомните кучета какви пушилки е имало и в крайна сметка едно голямо нищо...
Но все пак - звънни ми, ще поговорим.

Мисля,че проблема може да бъде решен,след като  вече е решен в голяма част от българските градове.И в другите европейски столици,на фона на които София е малък град,хората също са намерили разрешение.
Много майки биха подкрепили подобна инициатива и покрай изборите пушилката ще си е сериозна.Пък дори и и след изборите трябва да има демонстрирана позиция.Мисля,че ако се действа организирано и по този въпрос ще има резултат.

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 22:19 от Desi_slava

# 54
  • Мнения: 3 835
Мисля,че проблема може да бъде решен,след като  вече е решен в голяма част от българските градове.И в другите европейски столици,на фона на които София е малък град,хората също са намерили разрешение.
Много майки биха подкрепили подобна инициатива и покрай изборите пушилката ще си е сериозна.Пък дори и и след изборите трябва да има демонстрирана позиция.Мисля,че ако се действа организирано и по този въпрос ,ще има резултат.

Най-малкото поне ще сме опитали. Все е нещо, и с чиста съвест после ще можем да се оплакваме. Защото сега само се оплакваме, а от това не следва нищо. Поне аз, когато се оплаквам, а не съм направила нищо за да променя нещата, изпитвам известно неудобство.

# 55
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
Аз ще си застана зад ника и ще кажа следното: родена съм и живея в София. До скоро - в Слатина. Сега гледам бебчо в провинцията, но септември се прибирам. Страх ме е за детето ми и бих превъзмогнала обичта си към кучетата по принцип, ако това застрашава Шош. В градът, в който пребиваваме в момента, не се скитат безпризорни животни. Можело значи....
можело. има си начин, това, че София се управлява некадърно е друг въпрос.в моя град почти няма бездомни кучета вече. много ги обичам и ми е много жал за тях. мога да кажа, че в момента ме е по-страх от домашни кучета с малоумни стопани.

# 56
  • Мнения: 2 673
абе вие сериозно ли  Rolling Eyes това за пушките??
според мен на общините достатъчно средства са отпуснати да обезпаразитяват, кастрират и приютяват! Тези на които им  е изгодно да ИМА кучета, ТЕ СА ВИНОВНИ, а не самите кучета...Това са си просто животни, макар и освирепели..някои от тях. Виновни са пак ...хора. \в сянка\Нали четохте за Сеславци, за далаверите за прибраните УЖ кучета\фантоми\, а средствата отпуснати за там са 5 млн. лева..

Та пушката май ще е за тези #2gunfire дебелосерковци дето ще превърнат парите в къщи, коли, бизнес Thinking

А за домашните кучета, повечето стопани нямат никаква култура, едно на хиляда кучета сигурно съм видяла да е с намордник... тичат си спокойно из парковете, пък и сме длъжни да не се възмущаваме от това..."те просто си играят"..Да, ама ако в същия този парк аз си пусна 15 годишния син с нож в ръка и той се затича към някое кучелюбесто бабе..дали бабето ще приеме, че сина просто си играе newsm78 , ако после го пусна да се изсере и препикае пейката на бабето - още по - яко Joy

# 57
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
аз казах и в темата на Жозефина - тук има приют на немска фондация. явно трябва и в София да дойдат чужденци, които да се справят с това и не мога да проумия толкова ли е сложно?! прибират ги, кастрират, обезпаразитяват  ги и ги пускат. постепенно популацията намалява. стига с тези пушки и отрови, в кой век живеете.

# 58
  • Мнения: 3 835
..... и не мога да проумия толкова ли е сложно?! прибират ги, кастрират, обезпаразитяват  ги и ги пускат. постепенно популацията намалява. стига с тези пушки и отрови, в кой век живеете.

При нас всичко, което е от просто, по-просто, става от сложно, по-сложно. Нямаме равни в това отношение. Жалко е, но е истина.

# 59
  • София
  • Мнения: 819
Как така в повечето градове няма кучета?

Ми така, вече пета година поред в Царево не съм видяла НИТО ЕДНО куче по улиците там, абсолютно нито едно, има само покрай къщите (в центъра не) котки.

Общи условия

Активация на акаунт