Мит ли е "кърмаческото отслабване" ?

  • 3 520
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 129
При мен не е мит - бях качила 25 кг по времер на бременността и след това за 1 месец свалих 17 кг. Сега ми остават още 8кг. Не пазя диети, напротив - ям като прасе и слабея много бързо. Обяснението ми е с кърменето (няма кво друго) плшс метаболизъм (все пак всеки човек има различен метаболизъм)

# 61
  • Мнения: 386
Много добре си възстанових тялото и смятям, че се дължи на кърменето Peace

# 62
  • Мнения: 389
И при мен се оказа мит. Вече кърмя 1г и 7м и все още имам да свалям кг, по време на бременността качих 17 кг, остават ми още 3 сваляне.

# 63
  • Мнения: 115
За мен се оказа мит. Сега съм толкова колкото родих, но тръгнах на фитнес и се надявам скоро да поотслабна поне 10 кг. .......а къде са 15кг  Thinking

# 64
  • Мнения: 1 503
Преди да забременея бях 50кг,сега съм 45 с дрехите.Мит,зависи от организма и още редица неща.Спокойствие,сън,храна,възраст и темперамент на детето.Така мисля аз

# 65
  • София
  • Мнения: 2 658
аз качих през бременността 10 кила и за месец и половина ги свалих. Дъщеря ми е на 6 мес. и половина и в момента съм по-слаба, от колкото като забременях.

# 66
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Според мен не е мит, но отслабването при всяка кърмачка започва през различно време. Плюс това отначало се тъпчем с разни боклуци уж за повече кърма, уж да се възстановим след раждането, което забавя отслабването.
Аз възстанових килограмите след 4-тия месец от раждането, сега съм минус 1, бях наддала 12 кг.

# 67
  • Мнения: 568
Аз още не мога да си се върна към старото тегло Sadи много страдам. Кърмя, но и ям юнашки....и си стоя с 5 кила повече каквото и да правя.вече година и 3 м Sad

# 68
  • Мнения: 2 242
по време на първото кърмачество качих ужасно много (бях +20кг колкото тежах бременна в 9-ти)
сега пак натам вървя  Sad

мисля че при мен е въпрос на метаболизъм- отслабнах за по-малко от месец без диети и упражнения, от само-себе си ...   Shocked

# 69
  • Мнения: 87
Аз качих 15кг през бремеността (бях 47), 7 свалих при раждането.
Без проблем свалих останалите 8 незнам дали от кърменето или от недоспиване  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 1 111
За 1г.и 2м. кърмене надебелях със 7-8кг.Ама такъв глад не бях изпитвала някога,след кърмене зазължително 1 спирка -хладилника.

# 71
  • Мнения: 172
И аз не съм отслабнала и си стоя с 16 кг в повече и това си е. Мисля че е въпрос на структура и това си е.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз започнах да отслабвам още след раждането, тъй че не мога да кажа. Според мен е до гени  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт