Руси кичури - помощ!!!

  • 4 684
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
О-о-о не Simple Smile повече  сиво-пепеливо няма да дам да ми сложат - много е грозно Simple Smile
а кичурите не са жълти ами са "слънчево руси".
Коренищата .. как според вас е трябвало да станат? Може би от снимката не се вижда добре, но на всички, които съм виждала корените стоят така ..
ама де да знам ... така де .. мен петната ме притесняват повече ..
Между другото - и двете други фризьорки при които ходих ми казаха, че не могат да изсветлят кичурите с петна, защото щели да се скъсат на мястото на петната ако попадне пак изрусител там ...

# 31
  • Мнения: 9 050
О-о-о не Simple Smile повече  сиво-пепеливо няма да дам да ми сложат - много е грозно Simple Smile
а кичурите не са жълти ами са "слънчево руси".
Коренищата .. как според вас е трябвало да станат? Може би от снимката не се вижда добре, но на всички, които съм виждала корените стоят така ..
ама де да знам ... така де .. мен петната ме притесняват повече ..
Между другото - и двете други фризьорки при които ходих ми казаха, че не могат да изсветлят кичурите с петна, защото щели да се скъсат на мястото на петната ако попадне пак изрусител там ...

Това дали ще се скъсат или не, трябва да прецени самият фризьор в зависимост от състоянието на косата и продуктите, които използва. По принцип изсветляване или обезцветяване на вече изсветлена коса не е мисия невъзможна. Но много зависи от продукта, който се ползва. На мен например, са ми правили руса коса от червена коса, отгоре боядисана и с черна боя няколко пъти. Изсветляването продължи месец, като процедурите бяха 5 на брой. Първите три, една след друга. Изсветляване, отмиване, пак изсветляване, пак отмиване и пак изсветляване ( в рамките на 1 ден ). След 4 седмици още 2 изсветлявания едно след сруго и косата стана това пепеляво русо, което исках. Но това се прави от добър фрзизьор с добри продукти. Иначе оставаш без коса. Всичко може да се направи, стига човекът който ще го прави да знае как.

За коретинте споменах, защото на един кичур отзад на главата ти ми се видяха доста по-големи, а на кичурите отпред - по малки. Може да е от осветлението. Все пак по снимка е трудно да се прецени. Но моите корени в момента са като този на кичура ти отзад на главата. Само че моите кичури не са подновявани от 3 месеца.....затова се фрапирах.

# 32
Кажи някой добър салон, където могат да оправят това?
Аз вече имам час за един салон при една фризьорка, която каза, че ще сложи тъмна боя, но не разбрах къде - дали само на тъмните кичури с петна или ...
Кажи ми моля те какво да искам да направят?

# 33
  • Мнения: 9 050
Кажи някой добър салон, където могат да оправят това?
Аз вече имам час за един салон при една фризьорка, която каза, че ще сложи тъмна боя, но не разбрах къде - дали само на тъмните кичури с петна или ...
Кажи ми моля те какво да искам да направят?

Така не мога да ти кажа какво да искаш да ти направят, защото би било безотговорно от моя страна. Не знам състоянието на косата ти, не знам и с какви продукти работи салонът, в който отиваш. Но мога да те посъветвам да опишеш точно какъв ефект желаеш да постигне фризьорката с процедурите, които ще извърши и ако нещо в реакцията или обясненията ти не и хареса, просто да си тръгнеш. Има една друга тема, Похвалете фризьора си. Там има поне 10 фризьора, които наистина са добри. Познавам работата им. Бих те пратила при моята фризьорка, но тя в момента е на море и ще се върне чак в началото на Септември. Но със сигурност тя не е единствения добър колорист в София. Просто избери салон, който работи с качествени продукти и намери фризьор, който ти вдъхва доверие и най-вече може да направи това, което искаш.

# 34
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Успя ли да премахнеш дефекта?

# 35
  • Мнения: 1 800
Аз не мисля, че това е от слагане на блондор близо до скалпа. Особено като гледам какви коренища ти е оставила тук-там. С листчета ли ти ги прави? Не мога да преценя от самата снимка, но така като гледам, просто девойката е мацала и където трябва и където не трябва. Като за начало, изобщо не слагай тонер. Особено пък пепеляв. Ще стане още по-зле, а върху тонера вече и боя е рисково да се сложи, защото в някои тонери има такива боклуци, че като сложиш боя отгоре, се получават много причудливи цветове, нефигуриращи в никоя гама бои за коса.
 Трябва да се отделят нови кичури, които първо ще се доизсветлят, а после ще се потъмнят. Задължително е основата да се изравни, защото ако така се нанесе тъмна боя, тя също ще стои на петна.
Тонера е неперманентна боя за коса. Слага се не само върху кичури, а може върху цялата коса, за да подсили естествения цвят или дa я потъмни. Перманентните бои с подходящ окислител могат да направят косата няколко нива по -светла или по-тъмна според желанието. Тонерите не могат да изсветляват цвета. Слагането на тонер не означава, че ще подсили жълтото. Според цвета на тонера, може само да матира цвета на кичурите или направо да ги потъмни. Ако сложиш пепеляв тонер има вероятност да станеш на места зелена, ако е прекалено изсветлена косата. Професионалните тонери не са пълни с боклуци, единствено трябва да се избере правилния цвят. Точно от блондора е станала така, кичури правени с фолио. Аз това работя и съм го виждала много пъти.Ако някъде е капало от блондора, то петната нямаше да са близо до корените. Няма смисъл косата да се изсветлява повече, като след това ще бъде потъмнена. Това изтощава косата и е абсолютно ненужно.
Кратунка, нямаш никакви коренища, таки изглежда, защото имаш тези петна. Могат да се изсветлят краищата на кичурите с петна, няма да се скъсат, ако е нанесен блондора правилно и се наблюдава оксидирането отблизо. Но повече руси кичури ще променят цялостния ефект. Потъмняването нa тези петна ще е най-лесно. Просто трябва да сложат няколко листчета фолио с тонер. Когато ги слагат да включват тези петна. Така ще се балансират и няма да си личат.Светлите места трябва да са попълнят първо с някакъв цвят, който съдържа червенo в основата си(това не означава червен цвят) и тогава цвета близък до твоя. Ако си прекалено руса и сложиш тъмния цвят направо, няма да държи и след няколко къпания ще  падне или изсветлее. Незнам как е в България, но това тук се води корекция на цвят и е по-скъпо от правенето на кичури(например).

Общи условия

Активация на акаунт