С какво ви плаши бременността?

  • 2 900
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 592
Беше ме страх май от рубеола и токсиплазмоза наи-много... на балкона ни се 'заселиха' махленски котни... За килограмите тогава много-много нем и пукаше, сега ме притесняват - също целулита и т.н.

# 46
  • Мнения: 9 973
Сега започва притеснението-с всеки изминал ден расте повече-дали щи родя живо и здраво!!!!!!!!!!!!!!!! Peace

# 47
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Обичам да съм бременна, отразява ми се добре  Grinning  Имам, разбира се, и страхове, кой ли ги няма. Като че ли колкото по-малко знаеш, толкова по-малко се страхуваш.  Искам да не се страхувам, иска ми се да не знаех толкова за възможните усложнения. НО се успокоявам, че това би  ми помогнало да открия проблема навреме.

Ето и моята класация на топ 3 страхове през бременността. За всеки съм си измислила противодействие  Wink

- Страхувам се най-много от преждевременно раждане. По принцип имам безболезнени контракции много рано - още от 4-ти месец.  Щом ми мине тази мисъл се успокоявам, че ето две бременности изкарах така до края и си родих живи и здрави деца.


- Страхувам се, че на бебето може да му има нещо. Успокоявам се, че това в момента не зависи от мен и каквото е писано, ще стане. Ще се успокоя когато лекарят ми каже, че всичко е наред.


-Страхувам се от омотана пъпна връв, невидяна на ехограф. Знам, че ще родя много бързо и това ми е най-голямото притеснение за раждането.


От какво не се страхувам:
-От неразположенията, от големия корем, от наддаването на тегло. Не се страхувам да бъда майка, да бъда силна, знаеща и можеща. Имам опит и това ми дава сили.

Само глупавият не се страхува.  Grinning

# 48
  • Мнения: 2 005
Единствения страх, който изпитвах през цялото време е да ли ще износя бебо, защото бях с миома 15см. Hug

# 49
  • Мнения: 2 622
Мен лично ме плашеше факта, че връщане назад няма!...  Mr. Green
и мен,особено втория път Mr. Green

# 50
  • Мнения: 4 447
Никога с нищо не ме е плашела. Grinning

Който го е страх от мечки, да не ходи в гората.

# 51
  • Мнения: 891
Изкарах много лека бременност.
Единствените ми опасения и страхове са били свързани
с бебето и със самия процес на раждане.
Исках само бебето да се роди живо и здраво.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт