Когато родителите налагат мнението си...

  • 1 980
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 941
Положението наистина е тежко. Когато човек е в безизходица, е длъжен да се съобразява. Слава богу , не дължа никому нищо. Живея в собствено жилище и примери като този ми доказват, защо е толкова важно и хубаво сам да постигаш това, от което се нуждаеш.Питаща, ако за вас не е твърде късно, по-добре разкъсайте веригите. С тоя истерясал свекър незная къде ще му излезе края...

# 16
  • Мнения: 6 713
Твоите имоти са си твоя работа, какво те интересува свекър ти какво мисли newsm78
Ако обаче сте свикнали всяко нещо да споделяте с него, трудно ще е...
Ние с мъжа ми сме във вечна битка относно това. Аз не обичам въобще да се говори пред техни, наши и  ваши за лични планове. Точно защото всеки си казва мнението, и после се чуди какво да правиш.
Първо си ги изяснете нещата между вас и тогава ги информирайте да чуете и мнението на родителите. Peace

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Eдин сиктир и тотално игнориране, както и забрана да идва у вас - това е решението. Обаче след като жилището е негово, със сигурност ще има претенции и не може да му забраните да идва - живеете в имота му. Помисли си варианти за друго жилище, защото  при това положение няма да има отърваване. Човека явно си има отклонения.

# 18
  • Мнения: 4 380
Всъщност, няма никакво значение кой е купил апартамента. На ваше име ли е? Показваш му вратата и предупреждаваш, че без предварителна уговорка няма да го пускаш!
Предупреждаваш, че при следващите коментари относно възпитанието на децата, ще затвориш окончателно вратата за контакти с внука!

Няма да позволяваш при никакви обстоятелства манипулиране на семейството ви! Поставяш ултиматум на съпруга- или бащата, или ти. Ако избира да живее с теб, ще слуша ТЕБ, а не родители. В никакъв случай не даваш никакви обяснения на чиито и да било родители за финансовото ви състояние, имоти и каквото и да е свързано с пари и бизнес!

# 19
  • Мнения: 3 674
Бърка се защото му позволяваш.А той явно е разбрал че ти има страха....и те работи отвсякъде. Грешката не е в свекъра ти, а в теб ...и  не е късно да я поправиш.За съжаление ние не можем  да променим хората окло нас....
Така че ти него няма да може да го промениш, но себе си можеш... Wink Така че действай смело.  Wink Живота си е твой и всичко свързано с него си е твое... Peace

# 20
  • Мнения: 1 589
Сигурно си чувала поговорката "Всяка жаба да си знае гьола".Предполагам ,че и твоя свекър я е чувал.Само трябва да му я припомниш....

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
И аз имам един такъв на главата, ама хич не му цепя басма  #Cussing out Нито ме е хранил, нито ме е гледал, ни ми е давал пари за образование та сега акъли ще ми дава  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

абсолютно подкрепям Peace
питаща, когато четох постингите ти много ме заболя за теб Hug
с риск да по-ентя някой друг моят съвет е да поговориш със съпруга си, да му споделиш всичко, което те измъчва. никой не заслужава такъв живот! никой няма право да се меси във взаимоотношенията на двама души, които и да са те - брат и сестра, съпруг и съпруга и т.н. намеси ли се и трети става ад!
в началото на нашата връзра родителите на моя приятел се опитаха да дават акъли и да ни идват на посещения без предупреждение! живеем при моята баба и дори майка ми преди да дойде се обажда!! а ония, ей тъй, ще ми идват! кои сте вие, бе? поговорихме дълго с моя прасчо и му поставих въпроса ребром: или те, или аз! ако ще живеем заедно трябва да градим нещата сами! баба ми дето е на 70+ години един път не се е намесила, а уж е друго поколение! ама тя е интелигентен човек!  Heart Eyes за бабет! един ден по тел ги наместих хубавата! и сега като ме видят, а то се случва мноооого рядко, само дето не козируват!!!
трябва смелода си отстояваш позициите и принципите си! и да защитиш семейството си!
наглярите, моля, ВЪН!!!

Общи условия

Активация на акаунт