Любими афоризми

  • 2 843
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 503
Еклесиаст ми е любим. Няма да цитирам всичко. "Суета на суетите, всичко е суета". "Всичките реки се вливат в морето, И пак морето не се напълня; На мястото гдето отиват реките, Там те непрестанно отиват". " И няма нищо ново под слънцето. Има ли нещо, за което може да се каже: Виж! това е ново? То е вече станало във вековете, които са били преди нас."

В духа на Реза: "Не пикай срещу вятъра".

# 31
  • Мнения: 967
За да мечтаеш не ти е нужно небе пълно със звезди, а само една звезда - тази, която блести за теб!
За да разсеем мрака достатъчен е само пламъка на малка свещица.
Ако искаш да бъдеш щастлив бъди!

# 32
  • Мнения: 419
Всичко писано от Оскар Уайлд.

Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било.

# 33
  • Мнения: 702
"Колкото повече, толкова повече!" /Алън Александър Милн "Мечо Пух"/

# 34
  • Мнения: 434
Не взимай живота прекалено на сериозно,защото така или иначе жив от него няма да се измъкнеш!

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 213
Толкова много любими имам. Малко ги използвам, но се сещам за тях често.
В подписа ми - много верен ми изглежда.
И един не много известен на А.С.Екзюпери:
"Да се обичат двама души не означава да гледат един в друг, а да гледат заедно в една посока."

# 36
  • Мнения: 1 454
"Колкото повече, толкова повече!" /Алън Александър Милн "Мечо Пух"/

Напоследък много ми харесва този афоризъм...и някакси неусетно ми изниква в съзнанието...иначе си ги записвам в едно тефтерче...минава малко време, прочитам ги...и ми зучат тъпо...!

Харесвам един на Сенека, но не съм сигурна, че  е точен...Ако искаш да си червей, не се сърди, че са те стъпкали...
Ето и един по-ведър, обаче на български е ужасен, така че:

Love Sucks- True Love Swallows

# 37
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
„Всичко което ми е нужно — една стая, където мога да оставя шапката си и няколко приятели.“
„Любовта е като живак върху дланта. Дръж си пръстите отворени и ще го задържиш. Стисни юмрук и той ще се разхвърчи на всички страни.“
„Искам от мъжа само три качества. Той трябва да бъде красив, безжалостен и глупав.“
„Един мъж, дори и да е способен да разбере мислите на една жена, все едно, не би повярвал…“
„Обичам мартини, но не повече от две. С три съм под масата, а с четири вече съм под домакина.“
„Не ми пука какво са казали за мен, стига да не е истина.“
„Ако никой не дойде в кабинета ми, ще напиша на вратата 'Мъже'.“
"Защо му е на човек да си избира кариера?"

Дороти Паркър

Не ги използвам. Просто се натъкнах в Гугъл на тях и ми се видяха интересни.

# 38
  • Мнения: 391
"Любовта е сляпа-един обиква ябълка ,друг ряпа"

Шекспир
превод - Валери Петров

# 39
  • Мнения: 13
имам няколко любими и често ги изпилзвам

" Трябва да се придаде някакъв смисъл на живота......,защото такъв не съществува!"
"Говорят,че бог бил търпелив.Но да търпиш очевидно зло не означава ли това проява на безсилие или даже съучастие в това зло?" - П.Холбах
"Никаква религия!-Това е моята религия"- Фойербах

# 40
  • Мнения: 1 303
Животът е хубав,но скъп..Може да бъде и евтин,но няма да бъде хубав  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт