Отговори
# 240
  • у дома
  • Мнения: 1 581
iv4ence, много се радвам, че всичко е минало нормално и вече се гушкате с Виктор  Hug и специално да те поздравя за избора на педиатър  Peace знаеш, че и ние сме в Овча купел, но именно д-р Субев е педиатър на Ния вече 1 година  Peace  Mr. Green може и да сме се засекли на някой преглед  Mr. Green

извинете ме отново за нахлуването, желая на всички 2 в 1 леко и безпроблемно раждане и много здраве на всички бебчета и мами  Hug   bouquet

ще си позволя един съвет към мамите, които ще използвате Пентаксим - по наше време трудно се намираше и трябваше да се чака за зареждане по аптеките, затова ние си купихме и трите ваксини накуп  Peace съхраняват се в хладилник. в нашия случай, педиатъра ни ги съхраняваше в неговия кабинет  Peace

# 241
  • Мнения: 222
Здравейте скъпи мамчета!
Намерих повече време и реших да ви пиша повече за моето раждане и начина, по който се чувствам в момента!

Хиляди благодарности за пожелания за нашия бебчо, много мило и нежно от ваша страна!  newsm03

ЧЕСТИТО И НА ВСИЧКИ МАМИ СЪС СВОИТЕ РОЖБИ! ДА РАСТАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ, ЗА РАДОСТ И ГОРДОСТ НА ВСИЧКИ!   newsm51 newsm51 newsm51

Сега набързо ще ви разкажа и за моето раждане без да ви оттегчавам.
Моите контракции започнаха още на 18-19август през нощта. Сутринта на 19 се облякох и отидохме в болницата, бях с 2 см. разкритие и напълно изгладен шийка, качиха ме в предродилна зала, но решиха все пак да не ме мъчат и по този повод ме оставиха в болницата под наблюдение на 10-ия етаж. Целият ден се чувствах ужасно, на следващата нощ отново не спах от конткракции, а на 20 през деня конкракциите се увеличиха на 5 мин. и това от 11ч. на обяд до самото раждана в 23ч.вечерта. Гледаха ме няколко доктора и накрая супер измъчена решиха да сляза в предродилна в 21.00ч. Бях на предела на силите си, чувствах се ужасно изтощена, притеснявах се дори дали ще издържа на самото раждане! Целият процес започна с 3 см. разкритие. Попаднах на страхотна акушерка. Постави ми Ню шпа, Диазепам, Окситоцин и така за час и половина достигнах до решаващите 10 см. разкритие. Преди това ми спукаха околоплодния мехур, оказа се че съм с много малко води, което не говореше добре!
В родилна зала раждането продължи доста дълго, имаше проблеми с излизането на плода. Направиха ми епизотомия! Накрая се оказа, че и вътрешни шевове е имало. Накрая бебчо проплака в 23.05ч. доста измъчен, което доведе до 2 дни лежане под кислородна маска. Проблемът възникна едва накрая, когато плацентата не можа да излезе. Наложи се да ми сложат упойка и да я извадят. Слава Богу всичко е наред!  Praynig Praynig Praynig
Сложиха малкото ми съкровище на гърдите, то протегна ръчички върху лицето ми и леко се усмихна, ЗАПОЧНАХ ЖИВОТО СИ ОТНАЧАЛО!  newsm03 newsm03 newsm03

Вече сме си вкъщи и сме много, много щастливи. Мама е при нас и ни помага. Малкия сладур за сега е послушен, но има време да покаже характера си!  smile3521
За сега сме само на кърма. Суче на 3, 4 часа, в зависимост от настроението му!  Wink Wink Wink
Тези дни ще кача снимки и ние да се включим в общия албум!  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

За сега това е всичко!

Радвам се, че ви има!   newsm44 newsm03 newsm03

ЦЕЛУВАМ ВИ ВСИЧКИ!  Laughing Laughing Laughing



# 242
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте момичета.
Аз днес се ослушвам само въртя се из стаите и все да легна гледам.
Иначе днес Иван беше на разходка за първи път и като такъв стоя 2 часа ама як сън отнесе не че в къщи е друго де.
За кърмата слушайте Иви тя наистина знае,но пък наистина има момичета които имат по малко кърма, аз откакто пия чая на Хип ще се пръсна а бебо е много лаком може да хапва доста дълго и докато не заспи на нея не го махам.
Искам да потвърдя че колкото повече суче бебето от гърдата толкова повече се увеличава това ви го казвам не да си чеша езика а от опит грешките с първите две ми стигат и сега съм много щастлива майка кърмеща на поискване.И друго да споделя в нашата стая имаше едно момиче което бебчо много трудно се е родило и беше важно да засуче мамчето обаче беше на 18 имаше шевове и не можеше да седне  и да го накара да яде,как ли не и помагах акушерките също но не и не и така поиска АМ,тогава се ядосах и и предложих да видим дали ще засуче от мен и познайте дали на 1 сек не стана естествено веднага го дръпнах но тя така и не надви болката от шевовете и не настоя.
Това го пиша на всички които са твърди че не могат да накарат бебчовците да сучат.
Та така извинявам се за дъгия пост ама се зарасвах за едно нещо.
Иви Hug

Последна редакция: нд, 26 авг 2007, 20:43 от Mira(vatan1919)

# 243
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Честито мила Мариетка нека ти е жив и здрав сладура Андриян!!!
Сърдечни прегръдки от нас мъжко мамче.

# 244
  • Мнения: 200
 Много се радвам като виждам как всички родили споделяте своите разкази за това прекрасно преживяване, макар за някой минало по - тежко, за други по - леко. Толкова ми се  иска и аз вече да пиша за това как съм родила, ама  бебка се е свила вътре и сигурно й харесва.
 Днес цял ден напразно чакам някоя бременна мама да се включи. От тези, които сме по - редовни, си останах самичка. Много е гадно честно ви казвам. Това чакане просто вече е притъпило всякакви емоции в мен. Адски ми е тъпо. Не знам какво да очаквам, как ще мине. Единственото, което искам истиски е вече и аз да си гушна моето слънчице и да се почувствам пълноценна, защото сега какво правя по цял ден - нищо - освен да чакам да ме свие корема или да ме заболи кръста и това е.
 Хайде за сега това. Аз продължавам да си чакам. Weary

# 245
  • Мнения: 3 595
Мери Джейн още малко остава миличка  Heart Eyes Освен с търпение и хубави мисли за момента, който наближава незнам с какво друго можеш да се заредиш! Това са последните дни с коремче наслади им се...знам че е трудно, но всеки ден те приближава към срещата с малкото бонбонче! Ребуса сигурно няма нет, едва ли е родила иначе Франи трябваше да ни каже  Mr. Green Така че има и други чакащи, а и ние всички чакаме с теб и с вас  Hug

# 246
  • Мнения: 222
Мери Джейн-не се притеснявай!!! И твоят звезден миг ще дойде! Иви е права, наслади се на коремчето в оставащите, дни, часове, минути и секунди! Остава много малко, радвай се на това време, защото ще дойде друго, дори и по-хубаво!  Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 247
  • София
  • Мнения: 1 724
мери -джейн, спокойно! Ще дойде и твоето бебче, най-важното е не кога, а да е живо и здраво, нали? Не се тормози, сигурна съм, че всичко ще е наред. Hug

# 248
  • София
  • Мнения: 5 756
Ето ме и мен за мъничко Simple Smile Сега вечеряхме  bowuuи използвахме момента докато беб спи!
Искам да ви питам вътрешните шевове за колко време зарастват и опасен ли е секса 13 дни след раждане?  Embarassed Много ми се иска а отделно си ме е и старх мъничко да не би да изпитам болка Rolling Eyes Лохиите ми 2 ден ги няма и за това се замислих дали да  не се пробваме вече  Mr. GreenА съм чувала че секса спомага за повече кърма  Mr. Green bowuu
Мери Джейн бъди спокойна мила и наистина се порадвай на оставащите дни! HugНие сме с теб!Успех и леко раждане ти желая! Praynig Hug

# 249
  • Мнения: 1 216
Хайде - не остана! Август месец си заминава. Още няколко дни и ще се окаже, че августинките три месеца раждат.
Сега преглеждах списъка с мамите, има много неотчели се. Дано накрая ни излезе бройката и имаме информация за всички.
 Мери Джейн, скоро със Сонита и Ребус ще си гукате с бебоците.

# 250
  • Мнения: 200
 Благодаря ви много, сега наистина се чувстван по - добре. Ще се нарадвам още малко на големия корем  Grinning.
 Единствено искам всичко да мине добре и да е наред. И ако все още има и други необебели се стискам палци и за тях.

# 251
  • София
  • Мнения: 5 756
mary_jane,всичко ще мина добре  HugМисли само за това как много скоро ще гушкаш едно сладко и здраво бебче! Flutter Heart Eyes
Оххх......... днес по едно време си казах: Лелее..... колко по леко ми беше като бях бременна! Mr. Green
Лека вечер на всички!

# 252
  • София
  • Мнения: 843
 Честито на Мариета! Живи, здрави и много щастливи!  bouquet
 
Добре дошла Вале!

mary_jane - още малко остана  Peace, скоро ще си гушкаш съкровището!
 За кърменето, незнам  newsm78 Аз Анжи не можах да я накарам да засуче от мен. Мъчиха я маса хора и с търпение и със постоянство ама дребната неиска и неиска.  Стигнахме до там ,че като я приближа  за опит да засуче изпада в неистов плач. Не,че не е на кърма, на кърма е и още как  Peace. Тя може да е инат, ама и аз съм магаре  цедя си се редовно и тя редовно си хапва по-график. Малко по-сложно е за мен, но не ме притеснява кой знае колко. А и с нужните и, кърмата ми нараства така, че проблем никакъв - поне за нея. Така,че дори да не засучат вариант винаги има. Peace

# 253
  • Мнения: 3 595
Права си Перси, с упоритост всичко се постига  Peace

# 254
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
чЕСТИТО НА МАРИЕТА ЗА НОВОТО щАСТИЕ В ЖИВОТА И    bouquet

Аз май съм сама в темата по това време. Ехх, блаженни са мамтите чиито бебоци спят нощно време. Моята мома няма шанс да заспи. Ето в момента се криви, нахранена, саменена, гушкаме я, незнам какво иска вече. Снощи в 3 през ношта ни накара с баща и да я разхождаме по улицитге белким заспи в количката, ама йок, дра се до полуда  Tired И това е всяка нощ, не са колики, незнам какво и е вече.

Общи условия

Активация на акаунт