Осигурявате ли храна за детето, когато е цял ден при баба?

  • 2 454
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
а моята свекърва толкова я мързи да гледа,камо ли да готви и не би се обидила дори ако на нея занеса храна Laughing,а деца тя не може да гледа,заета е с лакиране на нокти и разни други разкрасителни процедури Rolling Eyes

# 16
Ако предложа на майка ми и свекърва ми аз да си нося ядене на децата и двете ще са смъртно обидени, а покрай тях и баща ми и свекъра.

Май има нещо такова. Аз също усещам нещо такова - че свекъра се чувства обиден, макар да не е той домакинята вкъщи. Но не е казвал нищо. Може би си мислят, че аз държа да се храни с нещо, приготвено от мен, знам ли...

# 17
  • Мнения: 2 897
Не, бабите винаги са се грижели за изхранването и преспиването, когато детето е при тях, при това много добре, да са ми живи и здрави  Heart Eyes

Това е и моят отговор Simple Smile

# 18
Не. Бабите готвят много по-добре от мен. Пък им е огромно удоволствие да сготвят нещо за внучката си.
А за нашата баба е огромно удоволствие да я разхожда, да си играе с нея, да я учи на разни неща... Физиологичните нужди остават на заден план, затова аз се грижа за тях. На работа съм все пак

# 19
  • Варна
  • Мнения: 82
Когато водя синът си при майка  ми  -  абсурд е да оставя каквото и да било .  Ако го направя - тя ще ме " гръмне ", Grinning

При свеки - нося всичко  : закуска ,обяд , плодове , зеленчуци  и и плащам по 10 лв. за услугата . А забравих да кажа , че нося  храна и за нея !    #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 20
  • Мнения: 524
Когато водя синът си при майка  ми  -  абсурд е да оставя каквото и да било .  Ако го направя - тя ще ме " гръмне ", Grinning

При свеки - нося всичко  : закуска ,обяд , плодове , зеленчуци  и и плащам по 10 лв. за услугата . А забравих да кажа , че нося  храна и за нея !    #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Каква е тази баба, направо ме уби.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Детето ми беше всеки ден при баба си през учебната година, а сега и двамата са при нея. Не, нямам навика да нося храна всеки ден. Но пазарувам един път седмично за нас и тогава пазарувам и за свекърва ми. Тя е сама, пенсионерка е и няма против. Никога не ме е молила, случва се да каже "еее, много си накупила пак, нямаше нужда", но и няма начин да очаквам с пенсията си да ми изхранва двете/трите деца. Ако съм сготвила нещо, което децата много обичат, нося да обядват примерно, но това е по-скоро изключение. Сега, в понеделник занесох сготвено. Тя беше пътувала уикенда, вечерта пак щеше да пътува, водя й децата да гледа за целия ден, бях сготвила - занесох тримата да обядват. Да, тя сигурно щеше да им сготви, но прецених, че ще я улесня. Не се е обидила кръвно, не се е засегнала, не сме коментирали дори.

Та, случва се да нося. Не е редовна практика. Не е обидно нито за нея, нито за мен.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

Каква е тази баба, направо ме уби.



Може да е такава, от онези, с 90 лв. пенсия примерно.

# 23
  • Мнения: 4 414
Ако предложа на майка ми и свекърва ми аз да си нося ядене на децата и двете ще са смъртно обидени, а покрай тях и баща ми и свекъра.
и при нас така... мин. година като оставихме Ния искахме да оставим на свекърва ми пари - все пак детето иска какви ли не неща...може и да се наложи нещо спешно...така се възмутиха, че тази година не сме си го и помисляли.

# 24
  • Мнения: 2 700
Като цяло не съм носила, но всеки път сме стиковали "менюто". Имало е случаи, когато се е налагало да нося, защото нашите са щяли да ядат нещо, което дъщеря ми не обича. Случвало се е и пари да оставям, за да й купят пица или дюнер. Когато са я гледали по-дълго (повече от 3 дни) им давах пари - все пак не са длъжни да ми изхранват детето.

# 25
  • Мнения: 524

Каква е тази баба, направо ме уби.



Може да е такава, от онези, с 90 лв. пенсия примерно.

И моята майка не е с високи доходи, но би казала: "Аз, за едно дете, ако не мога да сготвя, каква баба съм.? Но има баби на които трябва да им се заплаща, за да си гледат внучетата.

# 26
  • Мнения: 251
Не, бабите винаги са се грижели за изхранването и преспиването, когато детето е при тях, при това много добре, да са ми живи и здрави  Heart Eyes

 newsm10   smile3521

# 27
  • София
  • Мнения: 1 352
Никога, когато оставям някое от децата си при бабите им не нося храна. Нито оставям пари. За тях /а и за мен/ би било обидно.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Едно е да си с "не високи доходи", друго е да имаш месечен доход от 100 лв. и да трябва всекидневно да храниш едно-две деца поне по 2 пъти на ден. А за да сготвиш, се иска да има с какво. И да, аз също плащам на свекърва ми да гледа децата. И то не малко. Сама, вдовица, пенсионерка, която съм лишила от допълнителни доходи, за да ми гледа децата. Не й е особено драго, че не може да купи подарък на сина ми за 200 лв. за РД, както с кеф и лекота прави майка ми. Това й е достатъчно неприятно. Остана и да й се сърдя, че трябва да гладува за сметка на децата ли? Не им носим храна и не им пазаруваме, защото ги мързи да сготвят, смятам, че е близко до акъла.

А и някои баби имат по едно дете на главата, някои - по три. И то не инцидентно, а всекидневно. Опитай да сготвиш за едно, опитай за три, после умножи и броя на храненията - от едно на три и виж какво ще се получи. Превърни го в пари, съотнеси го към гореспоменатия доход и тогава виж какво ще излезе като разход.

Отделен е въпроса, че с гледане на внуци или без, някои пенсионери, колкото и неприятни и унизително да е за самите тях, имат нужда от финансова подкрепа. Та по-полека с пушките и автоматите, за квалификациите пък да не говорим!

# 29
  • Мнения: 1 044
бабите готвят, аз осигурявам продуктите в повечето случеи

Общи условия

Активация на акаунт