Коликите-помага ли диетата?

  • 3 554
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 658
моето момиче имаше изключително силни колики и ни пратиха на детски гастроентеролог, защото някои хранителни алергии се проявяват само така. Лекарката ме постави за 2 сед. на много строга диета:без какъвто и да било млечен продукт- масло, мляко, сирене и т.н.Без шоколад, кафе, кофеин, яйца, ядки, мед, цитруси, мъхнати плодове. Кърмата ми намаля и нямаше ефект, просто като направи 3 мес. и полека коликите започнаха да намаляват.

# 16
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Сузи,пиех чая 3 пъти дневно.На него пише как да се пие от лица над 8 години.Аз пиех тази доза.Също можеш да слагаш топли кърпи на коремчето.Веднага облекчават.

# 17
  • Мнения: 532
Правилно си спряла млечните, особено прясното мляко.

Кравето масло, което си намазала на филиите е млечен продукт, а пък и мазнина, която трудно се храносмила.

Можеш да мажеш филии със зехтин. Можеш да си ги хапнеш с една чаша противоколикен чай, най-добре от семе от копър.

Пилешкото го дават проблемно, ако е от много обработвани за бърз растеж пилета-бройлери, иначе не е чак толкова.

Най-хипоалергенни меса са: пуешко, заешко, нетлъсто свинско, читаво пилешко, патешко (червено месо).

проблем прави телешкото и говеждото, защото е крави белтък.

Още можеш да мажеш филии с шипков мармалад, читав, без много Е-та.

За кърмата е необходим протеин - по време на колики е добре да се наблегне на месния, а не на млечния.

Задушавай си месо, прави си яхнии с месо, прави си супички с картофи и моркови и месо, прави си месо с ориз на фурна - е, може и друг да прави.

Предпочитай прясно месо, а не готова кайма и колбаси.

Прави си по 1-2 литра чай от семе копър и си го изпивай за деня - много е приятен.

Хапвай ябълки, круши, сезонни плодове, не прекалявай, около 1 час след твое хранене.

Сигурно ще се сетиш и за други неща. Добре е да не ядеш "боклучава" пакетирана храна.

Всичко се наглася, с всичко се свиква, коликите ще отминат.

Освен едно добро хранително меню на кърмачката, което не бих нарекла диета, има и други методи за справяне, виждам, че са ти дали и линкове. Дано да имаш време да четеш.

Успех и дано скоро се похвалиш, че всичко върви наред с кърменето и гадните колики са отшумели  Heart Eyes

И ако имаш още питанки, питай смело  Wink

 

Общи условия

Активация на акаунт