Отговори
# 45
  • Мнения: 711
Аз смятам, че дори да не е задължителна трябва да се ходи често на лекар, който да ти следи бременността. Няма да ти казвам какъв случай имаше до мен докато раждам, защото просто не можете да си го представите, а и е доста стресиращ. Но майката не беше се гледала на видеозон нито един път до сега, а беше 30г.с. Смятам, че е важно и то не само за теб, но и за бебо. Това, че ти се чувстваш добре не винаги значи, че с бебо всичко е наред.  Hug

# 46
  • Мнения: 568
абсолютно задължително! И то в поликлиника или АГ болница, където все пак важат някакви стандарти, задължителни изследвания и т.н., отделно може и на частно. Имам поне 3 близки примера за сериозни проблеми и зле завършила бременност, вследствие на ходене при частен лекар само.

# 47
  • Мнения: 13
Мда. Знам! Но вместо да ходя на обикновен видеозон, посещавам редовно др. Давидков във Варна и следя цялата бременност при него, а както сигурно знаете той следи за малформации и прегледите му са обстойни и си заслужават високите цени.

Мисля, че повечето от вас нещо не разбраха въпроса ми, но и аз трябваше да уточня... Питам дали трябва задължително да съм към здравната каса! Аз ходя всеки месец на частно да си правя кръвни изследвания и всичко необходимо. Но де да знам, може да имат изискване да се водиш някъде в здравната каса бременна...

Разбрах че ако ще раждаш на частно (както смятам аз), не ти трябва и розовото направление за хоспитализация. Трябва ти единствено документ , че не си болен от СПИН и тн. а него също можеш да си го изкараш без да ти издадат направление. Просто отиваш, плащаш и взимаш изследването след някой час.

Иначе едно разбрах за лекарите към здравната каса... Ако не им бутнеш пари на ръка, ще те мотаят! Поне така беше в Бургас, където до скоро живях. Много препатих от тия псевдолекари, бяха ми изписали погрешно лекарство, което не лекува инфекцията която ми се появи преди 2 години, а даже я засилва. Добрече съм свикнала да си чета упътването, та ми се размина. И оттогава се заклех... Никакви гениколози по здравната каса! Никакви! особено като става въпрос за един зараждаш се човешки живот, чието здраве е крехко!!!

И тука някой писа, че било странно още от сега да мисля за надбавките... Драга моя, аз съм в 6 месец, рано ли е а??? Защо да не си искам помощ от държавата като я предлагат???

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 15:22 от Crystabell

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Еми,наистина от въпроса ти не ставаше ясно какво всъщност имаш предвид,но за съжаление аз не мога да ти отговоря.По принцип би трябвало да няма проблем.А за държавните гинеколози всичко си е  до човека.Аз моята гинеколожка например не мога да я гледам,но ми прави впечатление ,че си ми пуска всички изследвания,които ми се полагат и даже допълнителни за наше спокойствие.Нищо не съм и бутала нито имам намерение и въпреки,че не ми допада като човек съм спокойна,че си гледа работата.Така че не може с лека ръка да се каже всички частни гинеколози са добри,а държавните са лоши.

# 49
  • Мнения: 4 111
Ако ще раждаш в частна клиника не е нужно да ходиш при гинеголог към здравната каса. Частният гинеколог ще ти направи нужните изследвания и с тях ще отидеш в клиниката. Само те са нужни.

# 50
  • Мнения: 262
Не съм се "разкарвала" за направление. Ходих само веднъж при личната си лекарка, тя ми даде направление и после по един път месечно при избрания от мен гинеколог. Е, при необходимост и по-чести посещения не са изключени. Но нали всичко това е в името на нас и нашите деца.

# 51
  • Мнения: 3 116
Трябва да ходиш за да получиш болничен, обменна карта и направление за раждане.

При мен се получи сериозен проблем с тези неща и се наложи в последния момент да спасявам положението  ooooh!

# 52
  • Мнения: 1 081
Женската консултация по ЗК не е задължителна, само желателна, но щом ходиш при Давидков и си правиш изследванията друго не ти и трябва. ЖК по ЗК ти пуска само три пъти изследвания и всеки месец тегло, кръвно и обиколка на корема, няма никаква връзка с детските, болничните ти в последствие и майчинските. Само 45-дневния болничен трябва да намериш кой да ти го издаде, защото Давидков не се занимава с болнични. Може би личния ти лекар ще я свърши тази работа.

# 53
  • Мнения: 4 111
Трябва да ходиш за да получиш болничен, обменна карта и направление за раждане.

Направление за раждане не е нужно за частна клиника!

# 54
  • Мнения: 3 116
Може би личния ти лекар ще я свърши тази работа.

Моята лична лекарка каза, че не може да издаде такъв болничен.

За раждането в частна клиника, някои частни клиники дават по-ниски цени ако си здравно осигурен, т.е. ако имаш направление, така че е хубаво да си вземеш направление  Thinking

# 55
  • Мнения: 78
Не е задължително да си на ЖК от ЗК

За изплащане на болничните и майчинството единственото условие е да си здравно и социално осигурена - ако не се осигуряваш  - не получаваш...

За еднократната помощ при раждане - пак трябва да се осигуряваш някъде, за да има откъде да ти дойдат парите...

Тъпата ЗК е само за здравно обслужване. Покрива ти някакъв пакет услуги, ако си здравно осигурен и толкова. Другите институции са си отделно!

# 56
  • Мнения: 1 081
Мацки, гледам всички сте скочили срещу жената, заради една женска консултация, а не отчитате факта, че тя ходи на ехо и си пуска изследванията всеки месец. Едната ЖК по ЗК нищо не прави освен да ти мери корема и теглото всеки месец и да ти пусне три пъти изследвания (и то най-необходимите) през бременността. Лично аз си ходих и на частно и по ЗК, защото като ми се полага нещо ще си го взема, но исках обстойни и добри прегледи и си ги осигурявах на частно.

# 57
  • Мнения: 336
Съгласна съм с момичето. Аз от посещения при лекари работещи със ЗК щях да сизагубя бебето. След малко отивам на частен.

# 58
  • Мнения: 3 116
Не бе хора, на никой не скачам Simple Smile

Ако иска може да се регистрира 8 месец някъде, за да си вземе документите, никой не я кара да ходи на ЖК по ЗК.

# 59
  • Мнения: 254
Не е задължително. Наблюдаваха цялата ми бременност ми в частна клиника, която не работи със здравната каса. Там й родих. В страни от въпроса ти само едно съветче - ако нямаш личен лекар, запиши се междувременно все пак  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт