загуба на домашен любимец

  • 10 572
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 49
Аgia, много съжалявам за загубата ви. Но мисля, че сте постъпили правилно като сте избрали евтаназия. Ние нямаме домашен любимец, но кучето на родителите на съпруга ми умря в ръцете ни в страшни мъки, защото по това време свекър ми беше в чужбина и не искаше да вземе решение. За нас беше ужасно, за нея, миличката, също. Сега те имат ново куче, ние вече сме отделно, но все още, когато ходим, аз чакам булонката да ме посрещне. Така и не свикнах с новото животинче. Предишното просто беше до мен в страшно трудни моменти. И ми липсва, много. Само едно да кажа: бях много болна, а тя почти не ме познаваше. Въпреки това отказа да се храни на обичайното си място, стоеше до леглото ми. Не мръдна от краката ми, докато не се оправих. Много плаках, когато си отиде. И имаше защо!
Дано скоро преодолеете болката. Между другото, булонката, за която разказах, е намерена на улицата. Свекър ми я е прибрал.

# 46
  • Мнения: 303
Моето куче също почина преди месец на 16 г. и го евтанизираха пред мен,да не се мъчи повече,защото беше очевидно,че ще умре до вечерта.
Малко преди да умре,като че ли предчувствайки какво ще стане,си бях взела малко бяло персийче.
Сега се радваме на новия си дом.любимец.
Препоръчвам ти да направиш същото.

# 47
  • Мнения: 685
Загубата е болезнена независимо дали се е случила пред месец или година. Но истината е, че ако има нов обект на любов и грижи в лицето на нов член на семейството мъката не е така голяма. Аз лично чаках 4 години преди да се реша, но сега съм много щастлива с моето котенце и надявам се аз да правя същото за нея...

На всички преживели загуба на любимците си - моята най искрена подкрепа.  Hug

# 48
Здвейте на всички,не съм писала отдавна за което ви се извинявам,но бях извън страната.Мислех че тези две седмици който не прекарах у нас ще ме накарат да се разсея малко,но уви..моето кученце ми липсва все повече и повече. Agia,това което си написала е много силно..много тъжно и много истинско,благодаря ти и се радвам че ще си имаш дом. любимец...за жалост аз немога да се престраша...и незнам дали скоро ще мога.  Прегръщам ви.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 105
Моето куче също умря скоро и все още ми липсва. Тя си живееше при майка ми и брат ми, но много си я обичах. Имаше проблеми със сърцето и туморчета, които лекарите казаха, че са доброкачествени. Последния път й правиха операция, беше се посъвзела, но сле две седмици умря. Брат ми каза, че се е била подула страшно същата вечер, и мен все ме побърква мисълта, че се е мъчила. Побърках се като ми се обади да ми каже. Липсва ми безумно.

# 50
  • usa
  • Мнения: 2 113
много е трудно  Cry. но пък от друга страна домашните животни са много добър начин децата да се научат да обичат и да губят любими същества, да разберат и приемат фактите от живота - раждане, безрезервна любов, смърт... колкото и да ме е страх, че ще страда, аз бих казала на детето какво се е случило и бих се опитала да му обясня и да му помогна да изживее мъката си. на времето кучето ни на село беше умряло при нещастен случай, родителите ни ни казаха, че са го откраднали. след години с брат ми разбрахме истината и едно че го преживяхме два пъти, второ, много обидно ни стана, че са ни излъгали.

Общи условия

Активация на акаунт