аз или живота на детето ми ?

  • 29 090
  • 237
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 239
White Magic, моят огромен проблем е, че не поглеждам друг и не искам да погледна друг мъж. Безумно обичам бащата на Дари и жестоко се е закотвил в сърцето ми  Sad
Налегнал ни е и друг проблем - паричен! Обмислям варианта да излизаме в чужбина с Дари, но ме е шубе малко и немога да се реша на 100%. Татито ни не ни помага и с тези 220лв. които ще получавам от следващия месец незнам как ще се справяме....не искам да си лишавам детето от нищо!
terre, освен 220 лв. ще ти дадат и още 25 лв.-водят се помощ и ги дават на майки с доход на член от семейството под 300 лв.мисля - само трябва да кандидатстваш в Социални грижи към общината (по-скоро,за да не ги губиш повече) .Във вашия случай твоят доход се дели на 2 (ти и детето се водите семейство).
Що се отнася до "бащата", бих те посъветвала да заведеш дело едновременно за установяване на бащинство и плащане на издръжка (тя се плаща 1 година назад от завеждане на делото)- малко да осъзнае и той,че има дете и носи отговорност за него! И без това не ти остава друго... Аз направих така,когато беба беше на 1 година и бащата,който също искаше да махам детето и не беше виждал нито мен, нито детето откакто бях бременна в 3-4 месец, се обади сам, разкайващ се за стореното и предложи да се съберем и оженим. Не знам докога,но вече почти една година си живеем щастливо и планираме сватба. Как ти се струва идеята да защитиш интересите на детето по съдебен ред? Аз лично се чувствах длъжна.
Чужбината е много добра идея,ако не се съберете с бащата. Може първо да заминеш сама,ако има кой да гледа детето, и после да вземеш и него. Зависи в коя държава си - приемат деца в детски градини още от бебета,но обикновено е доста скъпо... Аз също много искам да ходя да поработя в някоя англоезична чужбина, макар и без детето и мъжа ми,никой няма нищо против. Мога да ти правя компания и да гледам бебка докато си на работа   Wink

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 16:48 от White Magic

# 196
  • Мнения: 4
Тере бащата припознал ли е малката Дари  newsm78

# 197
  • Мнения: 147
Не искам да стигаме до съд, да водя дела и т.н. Не е това начина за мен, но това си е лично мое мнение. Не искам да си развалям взаимоотношението с него. Много държа на него и не искам да го губя! Татито ни е припознал Дари, това беше негово желание, не съм го молила. Тя носи неговото име за което се радвам  Heart Eyes

# 198
  • София
  • Мнения: 6 478
Terre, след като бащата е припознал детето, това означава, че освен гордост и радост, има е задължения. Той просто е длъжен да дава издръжка, а ако не го прави.....Преглътни тази лъжегордост и искай това, което се полага за детето ти!

# 199
  • Мнения: 4 458
Terre, след като бащата е припознал детето, това означава, че освен гордост и радост, има е задължения. Той просто е длъжен да дава издръжка, а ако не го прави.....Преглътни тази лъжегордост и искай това, което се полага за детето ти!

Подкрепям  Peace

Леле terre , кога мина това време...? Колко е пораснала малката сладурана  Hug Да ти е жива и здрава. Постарай се да легализираш тази бащита любов и да си подисгуриш поне малко допълнителен приход. Послушай изпатилите, няма да съжеляваш!
А, вие няма да се карате и да си разваляте отношенията  Naughty Не правиш нищо срещу него. Ако оставиш така нещата вредиш на дъщеря си и съответно си срещу нея  Wink

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 02:22 от kiara

# 200
  • Мнения: 147
Прави сте! Разумно и логично е да си искам издръжка, в полза на Дари е, но още когато бях бременна и исках тя да носи неговото име му бях казала, че друго осен да носи името му не искам от него. Бях му казала също, че и да си даде името няма да го съдя за издръжка, ако се притеснява от това. Сега си държа на думата. Той ако иска ще даде някой лев. Наистина започва да ми става трудно относно парите и затова си търся и работа а след Нова Година мисля да съм извън България. Има вероятност и той да е с мен за което силно се моля и надявам  Praynig
Наистина времето минава много бързо Киара  Hug ....до вчера се "лутах" и се чудех какво да правя а днес си имам едно малко човече  Heart Eyes

# 201
  • Мнения: 4 458
 Hug

В чужбина с него  newsm78  Бе нещо не мога да ви хвана нишката на вас двамата. Ни така, ни иначе. 
Това с обещанието е лошо особено ако държиш на думата си. Тогава може да направиш следното, поговори приятелски с него и му кажи, че ти е трудно и би искала да ти помага с каквото може. Помоли го за 80 лв на месец помощ. Ако се съгласи му кажи че ще се радваш ако подпишете това споразумение за да си сигурна че можеш поне на това да разчиташ... Такива неща... А, ако не иска и се инати....какво е казана дума преди да родиш пред реалната нужда на детето  Whistling  Wink

# 202
  • Мнения: 147
Киара, ние с него сме приятели, чуваме се по телефона, понякога в скайп, чат пат се и виждаме (200км ни делят). Както писах в предишните ми постове, той е мъжът на живота ми и няма да се откажа от него. Това за чужбина му го предложих в един наш разговор и доколкото усетих му допадна идеята. А за въпроса с паричното подпомагане ще говоря с него пък дано стигнем до някакъв угоден вариант.

# 203
  • Мнения: 4 458
Добре де, вие сте си приятели обаче аз не мога да разбера как ще тръгнеш да живееш с него по чижбина когато тук той не иска да има нищо общо с вас - почти, и за сега не помага изобщо при отглеждането на детето. Да не стане така че и него да си го гедаш на хиляди километри от вас.... Само си расъждавам...

# 204
  • София
  • Мнения: 6 478
Терре, какви обещания си му давала си е твоя работа! Но щом той е признал детето си той е ДЛЪЖЕН!!!! да го осигурява! Какво като бил дал името си? Голям праз! Извини ме за израза! Името му нито ще храни, нито облича, нито ще се грижи за детето! Виждам, че ти е доста объркано положението...Но докато ти си въобразяваш, че като го коткаш "като приятели" и отглеждаш сама детето, а на него му е през......не смятам, че точно това ще го накара да се върне отново! На него това положение му е супер яко удобно....И как не... и аз да бях и на мен щеше да е удобно!

# 205
  • Мнения: 239
Какво стана с теб,приятелко? Замина ли в чужбина,щастлива ли си? Бащата трогна ли се да се грижи за детето си? Тази Дари ми прилича на истинско ангелче,както и ти,ама ти си от прекалено! добрите ангели Laughing Е,дано всичко да е за добро и да си живеете в мир и любов! Ако не с биологичния баща пък ти го пожелавам с друг баща. Човек не бива цял живот да въздиша по разни химери,дано твоят случай не е такъв.

# 206
  • Мнения: 147
Привет!
Доста време нямах интернет Sad
Още сме си в България, но сериозно съм решила да заминавам. Тези дни ще ходя до една агенция за работа в чужбина. Много сериозно не ми достигат парите и съм се сдухала....  Cry
Щастлива съм с Дари (а тя м/у другото е станала голяма калпазанка, в добрия смисъл, всичко достига, а ако нещо неможе намира начини). Още си искам нашия тати и не искам друг  Blush
Много се радвам, че си се сетила за нас White MagicHug

# 207
  • Мнения: 701
Здравей terre,
Дано успееш да намериш някаква работа. С малката ли ще заминавате, ако си уредиш нещата?
А бащата на малката обажда ли се? Доколкото разбрах, той би заминал с вас. Или нещата са се променили? Идва ли да вижда детето? Той има ли друго дете/деца преди вашето, има ли друго семейство?
Дано се съберете ... Искрено ти го пожелавам! Виждам колко много го обичаш.

# 208
  • Мнения: 147
Първоначално ще замина сама и след няколко месеца ще взема малката. Такива са ми плановете. На този етап баща и няма да може да замине с мен, вижда Дари веднъж на 2-3 месеца в най-добрия случай, иначе се чуваме сравнително често по телефона. Днес си мислех,  че ако напиша сценарий за филм по нашата история сигурно ще пожъне голям успех  Grinning

# 209
  • Ispania
  • Мнения: 4 484
Аххххх,Терре,аз пьк виждам колко глупаво наивно Wink Hugго оби4аШ този 4овек.
Ако Ще заминаваШ в 4ужбина моят сьвет е да го направиШ сама,без БАЩАТА.Изкарай няколко месеца там сама,дай си Шанс да помислиШ да се "сьбудиШ".Това е твоя Шанс да си Щастлива Peace,това е твоя Шанс да запо4неШ НАНОВО живота си.Не се затваряй с този 4овек .....Отвори се кьм света,кьм хората,кьм себе си Thinking...
Запо4ни наново Peace,бьди Щастлива....дале4е от този 4овек,дале4е от миналото.

Общи условия

Активация на акаунт