аз или живота на детето ми ?

  • 29 071
  • 237
  •   1
Отговори
# 45
миличка ако решиш да ходиш в америка аз мога да разпитам как стоят нещата там с раждането
на съпруга ми сестра му е живяла там 10год.само кажи и ще разузная за какво става въпрос
но мисля че е възможност която не бива да изгубиш
там определено можеш по добре да се справиш от колкото в бг
но това си е само мое мнение

# 46
  • Мнения: 613
Не смея да давам съвети, но до колкото знам в САЩ не е толкова трудно да се отгледа едно дете. Има си начини да родиш безплатно и държавата да помага за това дете до 5 г. в които години и ти имаш право да седиш като майка на американски гражданин....

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, та досега (тя е на 6) и няма да ми стигне и място да опиша през какви "трамплини" и "иглени уши" е трябвало да премина, за да мога да имам статус. Наложи се на стари години да уча второ висше, което изобщо не ми беше необходимо, плюс постоянно да работя, защото няма кой да ни издържа.

Да не говоря, че и на дъщеря ми и беше отказана и безплатна медицинска застраховка, заради моят статус. Единствената помощ, която тя е получавала са едни малки купони /WIC им викат тук/, включващи много малко посочени хранителни продукти, плюс много малка сума на месец купони за храна по мой избор. Мога да пиша безкрайно, но не искам да досадя.

САЩ не е социална държава.

Хубавата страна, обаче е , че самотна майка наистина има безрезервната подкрепа на обществото и колегите.

Аз успях да издържа, заради помощта на приятели и на фондации /говоря за материална и морална помощ/. Плюс, на факта че тук законът за закрила на детето, в частност сумата за издръжка и самото и гарантирано получаване от другият родител, е железен.

# 47
  • Мнения: 911
...въпреки, че тук съм обречена на безпаричие и лишения. Страх ме е да поема риска да родя там, защото нося отговорност и за бебчо, не само за мен......незнам как ще се справя сама там.....и малко ме е страх....

Тук не си обречена, но там - съвсем прясна емигрантка - безпомощна си като бебе!!! ако няма кой да ти подаде ръка в началото, особено пък бременна!!! - нямаш здравна застраховка, защото не си плащала данъци там по простата причина, че не си работила...Не е страх това, което те възпира, а РАЗУМ!!! и аз те поздравявам за здравия разум!

# 48
  • Мнения: 2 863
...въпреки, че тук съм обречена на безпаричие и лишения. Страх ме е да поема риска да родя там, защото нося отговорност и за бебчо, не само за мен......незнам как ще се справя сама там.....и малко ме е страх....

Тук не си обречена, но там - съвсем прясна емигрантка - безпомощна си като бебе!!! ако няма кой да ти подаде ръка в началото, особено пък бременна!!! - нямаш здравна застраховка, защото не си плащала данъци там по простата причина, че не си работила...Не е страх това, което те възпира, а РАЗУМ!!! и аз те поздравявам за здравия разум!


 newsm10  202uu

# 49
поздравления за смелото решение.на 6.09.разбрах,4е сам бременна.изправена сам пред същия проблем.да гледам сама детето си...много ме е страх.

# 50
  • Мнения: 4 458
Не смея да давам съвети, но до колкото знам в САЩ не е толкова трудно да се отгледа едно дете. Има си начини да родиш безплатно и държавата да помага за това дете до 5 г. в които години и ти имаш право да седиш като майка на американски гражданин....

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, .................

Все още е вярно това. Има много хора които все още са там точно поради тази причина, че са родители/майки на невръстни деца. Лошото е че когато детето навърши 5 г. се водиш нелегален имигрант и имат право да те депортират. Детето може да остане в страната тъй като си е американче но не и майката.  Вярно е че на майката не и се полагат никакви облаги за статут и т.н.

Но винаги може само да роди детето там за да вземе паспорт и после да се върне да си го отгледа в Б-я ако наистина се страхува че няма да се справи.


# 51
  • Мнения: 613

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, .................

Все още е вярно това. Има много хора които все още са там точно поради тази причина, че са родители/майки на невръстни деца.


Съжалявам, но пак ще повторя, че това не е вярно. НЯМА такъв закон, с който родителите на ам.граждани да могат да седят легално в Америка. Когато детето навърши 18 или 21 /не ми се рови в закона сега да гледам/, тогава то може да спонсорира родителите си. Процесът, обаче може да отнеме няколко години.

Дори и хипотетично да се предположи, че родителите могат да стоят - много ми е интересно те как ще се издържат, след като нямат законен статут, нямат право за работа, нямат право на бенефити????

Ако такъв човек дойде и седи само за седенето, то това е абсолютна безотговорност към детето.

Само за идеята ти да дойде да роди тук - да, може. Но, ако тази майка няма зелена карта или друг тип легален статус, то тогава кой ще и плати наблюденията по време на бременността, кой ще и плати самото раждане. Ами, ако станат усложнения?

Ако има много близки приятели или роднини да се грижат за нея и да поемат риска - може. В другият вариант, наистина не виждам как една бременна в 9-ти месец жена, дошла само , за да роди би се справила тук сама.








# 52
  • Мнения: 4 458

За съжаление това не е вярно. Никой няма право да седи в страната, само защото е родител на американски гражданин. Било е така преди години, но вече не е.
Аз съм самотен родител в САЩ от ден първи на дъщеря ми, .................

Все още е вярно това. Има много хора които все още са там точно поради тази причина, че са родители/майки на невръстни деца.


Съжалявам, но пак ще повторя, че това не е вярно. НЯМА такъв закон, с който родителите на ам.граждани да могат да седят легално в Америка. Когато детето навърши 18 или 21 /не ми се рови в закона сега да гледам/, тогава то може да спонсорира родителите си. Процесът, обаче може да отнеме няколко години.

Дори и хипотетично да се предположи, че родителите могат да стоят - много ми е интересно те как ще се издържат, след като нямат законен статут, нямат право за работа, нямат право на бенефити????

Ако такъв човек дойде и седи само за седенето, то това е абсолютна безотговорност към детето.

Само за идеята ти да дойде да роди тук - да, може. Но, ако тази майка няма зелена карта или друг тип легален статус, то тогава кой ще и плати наблюденията по време на бременността, кой ще и плати самото раждане. Ами, ако станат усложнения?

Ако има много близки приятели или роднини да се грижат за нея и да поемат риска - може. В другият вариант, наистина не виждам как една бременна в 9-ти месец жена, дошла само , за да роди би се справила тук сама.

Оххх, изобщо не ми се спори с тебе, предполагам добре знаеш законите там но аз съм сигурна в това което казвам. Поразрови се малко и разпитай този и онзи да видиш че съм права. Лично познавам майка от Чехия ли беше къде и тя така е в САЩ заради дъщеря си. Сега си търси мъжж за да се легализира там или да забременее повторно за да си подсигури още 5 години там задари бебето.

Относно разходите по бременността и медикаментите, и там се разтърси - има начини. Мои колежки са раждали в САЩ напълно безплатно!!! НЕ съм ги питала как точно и къде са ходили но ми казаха че са отишли в болницата за преглед където се установява че са бременни (те си го знаят от бреди де),казват че нямат пари и роднини които да им помогнат и държавата ги спонсорира. Дават им се безплатно всички нужни медикаменти и престоя в болницата е безплатен. детето на едната колежка се оказа че е с алергия към млякото май беше и от болницата и дадоха пълен комплект продукти за бебето. При изписването на всяка са дали бебешка колочка, памперси .... На колежката с алергичното бебе даже и пращат всеки месец специалната храна за бебето - БЕЗПЛАТНО!!!
Казали са ми ако искам и аз да си имам американче ще ме "светнат" на далаверата но трябва да си намерим татко (това в кръга на шегата).

Иначе може само да си роди в САЩ, да си получи паспорта за бебето и да се върне да си го гледа в Б-я, както са направили и колежките ми.
Когато детето навърши 18г има право да кандидатства за зелена карта за родителите си, но наистина се чака дълго.

Аз не давам акъл, просто казвам какво знам и всеки сам си прави изводите и взима решения....

# 53
  • Мнения: 1 652
terre, поздравявам те за взетото решение! Трудности ще има, където и да си, но решението ти е правилно. Няма да съжаляваш. Не се отчайвай от проблемите- казваш, че са започнали. Отминават.
Лека бременност ти желая!   bouquet

# 54
  • Мнения: 613
Оххх, изобщо не ми се спори с тебе, предполагам добре знаеш законите там но аз съм сигурна в това което казвам. Поразрови се малко и разпитай този и онзи да видиш че съм права. Лично познавам майка от Чехия ли беше къде и тя така е в САЩ заради дъщеря си. Сега си търси мъжж за да се легализира там или да забременее повторно за да си подсигури още 5 години там задари бебето.

Относно разходите по бременността и медикаментите, и там се разтърси - има начини. Мои колежки са раждали в САЩ напълно безплатно!!! НЕ съм ги питала как точно и къде са ходили но ми казаха че са отишли в болницата за преглед където се установява че са бременни (те си го знаят от бреди де),казват че нямат пари и роднини които да им помогнат и държавата ги спонсорира. Дават им се безплатно всички нужни медикаменти и престоя в болницата е безплатен. детето на едната колежка се оказа че е с алергия към млякото май беше и от болницата и дадоха пълен комплект продукти за бебето. При изписването на всяка са дали бебешка колочка, памперси .... На колежката с алергичното бебе даже и пращат всеки месец специалната храна за бебето - БЕЗПЛАТНО!!!
Казали са ми ако искам и аз да си имам американче ще ме "светнат" на далаверата но трябва да си намерим татко (това в кръга на шегата).

Иначе може само да си роди в САЩ, да си получи паспорта за бебето и да се върне да си го гледа в Б-я, както са направили и колежките ми.
Когато детето навърши 18г има право да кандидатства за зелена карта за родителите си, но наистина се чака дълго.

Аз не давам акъл, просто казвам какво знам и всеки сам си прави изводите и взима решения....


 ooooh!  ooooh!

Само ще добавя, че аз започвам скоро 9-та година в тази страна.

Предполагам, даже и не живееш в САЩ.

Всъщност те разбирам. На майка ми съм забранила да ми дава приятели или роднини по телефона, /ако са у нас/, точно защото всички от тях са много осведомени за животът тук, без даже и да са помирисвали Америка. Че и съвети обичат да ми дават  Shocked


Към авторката на темата : - извинявам се за офф-а.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 999
...Предполагам, даже и не живееш в САЩ....

Само предполагаш.  Wink

Не мога да споря за нищо с изключение на това, че съм убедена - няма място в цивилизованата част на света където бременна жена да не може да роди безплатно в болница без значение има ли или няма здравна осигуровка. САЩ все още се числи към цивилизованите страни - въпреки Буш  Mr. Green Peace

# 56
  • Мнения: 613
...Предполагам, даже и не живееш в САЩ....

Само предполагаш.  Wink

Не мога да споря за нищо с изключение на това, че съм убедена - няма място в цивилизованата част на света където бременна жена да не може да роди безплатно в болница без значение има ли или няма здравна осигуровка. САЩ все още се числи към цивилизованите страни - въпреки Буш  Mr. Green Peace


Извинявам се, ако ставам досадна.

Не за това е спорът.  Всеки има глава и да си мисли. Поне сега информация на нета много.  Също  Peace  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 458
...Предполагам, даже и не живееш в САЩ....

Само предполагаш.  Wink

Не мога да споря за нищо с изключение на това, че съм убедена - няма място в цивилизованата част на света където бременна жена да не може да роди безплатно в болница без значение има ли или няма здравна осигуровка. САЩ все още се числи към цивилизованите страни - въпреки Буш  Mr. Green Peace


Извинявам се, ако ставам досадна.

Не за това е спорът.  Всеки има глава и да си мисли. Поне сега информация на нета много.  Също  Peace  Simple Smile


Тъй, тъй..... като бях в спешното една нощ, изрично ме питаха имам ли застраховка. На стената с големи букви беше написано че никоя болница няма право да отказва спешна медицинска помощ независимо от статута на човека и че бременните са с преференции (импровизирам, не цитирам точно текста). Пишеше че дори и да нямаш пари и да не можеш да си позволиш лечението болницата няма право да ти откаже еквивалентво такова равняващо се на тези които си плащат.

В друга клиника даже имаше кутия с надпис : помогнете с кокото можете за да продължим безплатното лечение на тези които не ммогат да си го позволят, и към бумагите коитоти дават да подписваш имаше едно допълнително листче за доброволна парична помощ.

Незнам, предполагам в различните щати е различно.

Заслушайте се в дебатите за президент и ще видите че съм права. Там се набляга на имигрантите които дори и нелегални се ползват със същите облаги в здравеопазването като тези които си плащат данъци. Нали за това е цялата дъндания.... Имаше предаване за мексиканска майка с американско дете която трябваше да бъде екстрадирана понеже детето и вече е минало 5тата си година и имаше спор дали това е морално или не - в крайна сметка майката избра да вземе детето със себе си в Мексико.

Няма смисъл да продължавам с примери....

Извинявам се за офф-а, но трябваше да се изяснят някои неща и то с цел да сме по-полезни на авторката  Peace

# 58
  • Мнения: 613
Незнам, предполагам в различните щати е различно.

Заслушайте се в дебатите за президент и ще видите че съм права. Там се набляга на имигрантите които дори и нелегални се ползват със същите облаги в здравеопазването като тези които си плащат данъци. Нали за това е цялата дъндания.... Имаше предаване за мексиканска майка с американско дете която трябваше да бъде екстрадирана понеже детето и вече е минало 5тата си година и имаше спор дали това е морално или не - в крайна сметка майката избра да вземе детето със себе си в Мексико.

Няма смисъл да продължавам с примери....

Извинявам се за офф-а, но трябваше да се изяснят някои неща и то с цел да сме по-полезни на авторката  Peace

Последно и към тебе kiara.

Не пожелавам на никое бременно майче да дойде и да ражда тук emergency, да чака помощи от някой, независимо дали това ще е държавата или частни организации и лица.

По вторият въпрос аз се изказах вече. Примери също мога много да напиша, но точно пък по този въпрос, всеки може да прочете законите. Няма нужда от такива.

Права си, обаче че нашата дискусия може би е помогнала на авторката  Simple Smile

И от мене  Peace  Peace

# 59
  • Мнения: 4 458
Виж какво, ние даваме варианти за избор а не казваме на авторката какво да прави. Тя сама си решава въз основа на изложените факти.  Peace

Ама хората които познавам не са раждали в спешното и са си ги следяли през бременността без да са плащали. Както и да е, може да има разлики в щатите. Аз говоря за раждане в ЛА където сестрата на моя позната работи в някаква държавна инстанция и ги "светва" момичетата кое как се заобикаля и как да се облагодетелстват максимално.
Болницата която съм цитирала е в NYC а клиниката е в Miami

Общи условия

Активация на акаунт