Нещо забавно

  • 2 869
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 327
Редовното обяснени:
- Кърмиш ли го?
- Ами не, не може да суче
- Дръж го по дълго на гърдата той ще се научи...
Ще се научи ама друг път, имаше вродено увреждане, което не му позволяваше да прави вакуум.

- Ма много дълго го храниш това дете! (ами трудно се храни, гладно ли да го оставя)

Черпят го с голям и твърд бонбон и аз обяснявам, че не може да яде такива бобони.
- Не яде, щото не му давате! (Не му давам, щото не може)

По върпоса за имената майка ми беше ошашкала неин познат. Детето носи името на баща ми. Среща я въпросния познат, който ги знае двамата и пита как се казва внучето. Майка ми: Гинко, на мене е кръстен!

# 46
  • София
  • Мнения: 5 188
   Някой ще ми обясни ли защо всички внушават, че на момченцата "нещо ще им стане", ако не хапнат задължително от всеки боклук изпречил се пред погледа им. Постоянно отказвах вафли, пасти посред лято, огромни бонбони и т.н. Деликатно отвличах вниманието на детето, докато с тайнствена физиономия, тихичко обяснявах, че още няма годинка и да не настояват. Ей, те с висок тон ме заобикалят и му тикат. И ме гледат осъдително- "Недей така, момченце е, ще му стане нещо на детето!" Отврат до полуда! Ами аз пък като видя деца, не ям пред тях или пък първо питам родителите, но без да правя разлика в пола.

     "Да оставя детето да плаче, за да му се развиват дробчетата..." -и то казано от педиатри.

    "Ау, хълца! Дай му вода!... Ама как така нямаш?!... Как така не обича?!... Как така само на кърма?!... Без вода не може!"

    И друго много гадно е, че всеки срещнат питаше 2-3-годишното ми дете "А ти нали ходиш на детска градина?". Когато го взех първия ден от детската градина, по пътя към къщи, той гордо ми каза, че ако някой сега го попита, вече ще отговори: "Да!Ходя!"

# 47
  • Мнения: 4 447
И не знам защо, но много се дрзня, когато ме попитат:

"Момиче ли е?" , дори и облечен в синьо...

Той не прилича на момиче, дори не му е дълга косата, не знам, мисля, че някои го правят нарочно Crossing Arms #Cussing out

А количката дори ни беше тъмно синя (като по-малък), а сега лятната е синьо и зелено. Не, че са само момчешки цветовете, де, но нали уж.... да.

И на мен са ми казвали, как така само на кърма, ама без вода не може, трябва - бла-бла...

- И да му слагаш по малко сол и захар в пюрето!


# 48
  • София
  • Мнения: 5 188
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"

# 49
  • Мнения: 4 555
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"
Ееее, не  #Cussing out Това вече е престъпление  Close

# 50
  • Мнения: 5 362
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"
Е**ти,това вече е вулгарно направо!

# 51
  • Мнения: 4 447
Интересно ми е, ти, на твойто умно свеки, какво ми казваш след тези умопомрачителни умозаключения  Thinking

# 52
  • Мнения: 1 174
Имам близнаци момиче и момче,един господин ме попита защо едното е в розово,а другото в синьо Crazy,е очевадно е.Играят ли си заедно(когато бяха на 7-8- месеца)Браво на таткото,ама как така момиче и момче?еееее ами ей така Mr. GreenОфф и хиляди други,писнало ми е........

# 53
  • Варна
  • Мнения: 567
Направо ми иде да напиша една огромна табела - МОМИЧЕ!
Облечена в розово отгоре до долу, но може би заради  малкото коса, пак я изкарваха момче. Ама не да питат какво е бебето, ами направо "Момченце е нали", "Ау какво момченце" и т.н.
Последно миналата седмица в чакалнята на лекарката, както си беше с рокля в количката и вече с доста косичка, една баба пак я взе за момче.

На второ място на табелата ще бъде - не, не й е студено. Не разбирам защо някои хора (не само баби) решават, че на моето дете трябва да му е студено като е без чорапи, дълъг ръкав и т.н. при 40 градусовите жеги навън. Те да не би да са с дълги ръкави и чорапи.

А последно, когато първите 6 месеца беше само на кърма и не искаше вода. "Ама как така без вода?", "не може", "ще го умориш от жажда" и т.н.

Сега чакам да порасне малко и дойде време за въпроса "Ти кого обичаш повече мама или тати?".

# 54
  • Мнения: 4 447
...

Сега чакам да порасне малко и дойде време за въпроса "Ти кого обичаш повече мама или тати?".

Е, т'ва вече е отвратно ooooh!

някой да каже оригинален и затапващ отговор, че да сме подготвени. Пуууу Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 36
Ама как без чорапки, ау и ръцете са му голи. Завий го това дете - да не сме като циганите я - коментар на свекъра.

# 56
  • Мнения: 4 447
Ама как без чорапки, ау и ръцете са му голи. Завий го това дете - да не сме като циганите я - коментар на свекъра.

 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha

да не би да е било мръсно? тцтц тц...малееееее #Crazy

луда работа.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 188
 
Цитат на: bilyanam в вторник, 28 август 2007, 11:28
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"


По въпросите за храненето, пиенето, телевизията, печенето на слънце и т.н. сме на крайно противоположни мнения. Освен това страда от психическа глухота- мой термин- не ме чува, каквото и да кажа.
   За цигарите се потресох и обясних, че е нелепо да учи бебе да пуши, а тя каза че само му обяснява, да знае какво е това. Казах, че му се забива в мозъка за цял живот ако тя така щастливо му внушава удоволствие и отсега ще иска да опита. Освен това фасовете на улицата тогава бяха сред най-интересните неща за лапане и моята идея беше да ги тъпчем с крака, вместо да ги вдига и да ги лапа. С нейното "обучение" тя ми разби стратегията! Идваше ми да й издърпам цигарите и да ги стъпча показно, както и с фасовете, но нищо не направих и повече нищо не казах. По-късно видях ,че доста деца "пушат" солетки. Както и моето, но след доста месеци.
   За виното вече разчитам на детето да отказва, но и него не го слуша. На последния общ празник тя му сипва наравно с нас  и 100 пъти му каза да пийне само, ей така, за здраве, а той накрая почти се разрева: "Не чуваш ли, че не искам! Гадно е!"
   Общо взето ограничавам контактите, а когато ги има рефренът е: " Деца по книга не се гледат... Смешни сте вече с ВАШИТЕ консерванти...Жал ми е за тебе миличко-какво си беличко! Съблечи му блузката, де! На плаж сме все пак! (в 12 ч. аз от час умолявам да си вървим и накрая извличам детето от плажа, с което ме обявяват за луда)..."
  

# 58
  • Мнения: 254
Ех, ама хубаво се посмях в тая темичка  Mr. Green Т'ва нашия народ личните пространства за нищо ги няма  Mr. Green "Еври'бари на магари", така да се каже. Та по темата и наша случка:
Дъщеря ни се казва Ирника ( името идва от това на българския хан Ирник - за справки "Именик на българските канове", а не от микс между баба Иринка и дядо Николчо Wink).
Та малко след като се роди, някаква позната среща майка ми и когато нашата баба се похвалва, че си има внучка ( за протокола майка ми се казва Юлия), жената отсреща я пита как се казва. Майка ми гордо отвръща: "Ирника", а онази я поглежда съчувствено, въздъхва и казва: "Е, няма нищо. Да е жива и здрава!"  smile3508

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 13:50 от Teamea

# 59
  • Мнения: 306
Цитат
Дъщеря ми казваше : И мама и тати!
Те пак питат и тя пак : И мама и тати!

Общи условия

Активация на акаунт