Добре ли е децата да гледат телевизия

  • 2 900
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Цитат на: k i k i
Малкото ми момче много гледа телевизия и то най вече рекламите.Много хора казват че това не е хубаво други пък че ако не е по цял ден не пречи.Кажете и вие какво мислите по въпроса?

Аз не съм категорично против гледането на телевизия, НО много зависи какво се гледа, по колко и колко е голямо детето.
Аз съм ЗА, когато телевизията се използва разумно, като образователна играчка, като учител и възпитател с разнообразни дарби

# 31
  • Мнения: 1 383
Моят син гледа телевизия от двегодишен - започнахме с Телетъбис. След около 3 месеца му купих първото филмче - Книга за джунглата. Допреди половин година бяхме изключително на филмчета, защото исках аз да подбирам това, което гледа. А той много, много обича да гледа. Не е въпросът в това колко му  позволявам. Много деца на мои познати въобще не могат да си задържат вниманието върху филма. А моят син ако го оставя, може да гледа по цял ден. Бях го ограничила до 1 филмче на ден. Изобщо съм ЗА детските филмчета, като съпътстващи игрите и четенето /ние много четем/, но не като алтернатива. Детето ми има голяма обща култура и богат речник, който впечатлява много възрастни, отчасти благодарение на филмчетата.
Това, което ме притеснява напоследък е, че почна да гледа и филми за големи, стига да са дублирани. Чувствам се виновна като пусна телевизора, пък и на мен ми се иска да позяпам някой филм след новините. А не всичко в тях е допустимо за него. То ако е някой гаден страшен филм, няма изобщо да го гледам, но в повечето съвсем нормални филми има някоя друга сцена със секс или насилие. Опитвам се в тези моменти да му отвличам вниманието, но не винаги успявам. Другият проблем е, че съвсем сам работи с дистанционното и дори се е научил да търси каналите и да ги запаметява. Нищо не мога да скрия от него, а е едва на 4 години. Не знам какво ще правим по-нататък.

# 32
  • Мнения: 597
Моят син сапунките ги гледа,а когато искам да погледам нещо по-така вечерта,той отдааавнааа е заспал,така че няма проблем.

# 33
  • Мнения: 532
Ами то ще порасне дай боже. Аз изказах мнение принципно и в него не съм казала , че телевизията е нещо много хубаво , но я има.Там ставаше въпрос за забраните за гледане и игране. И пак казвам това е мое мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него.

Общи условия

Активация на акаунт