Скоро АВГУСТ ще отмине, нека всяка мама гушне свойто пиле!

  • 11 825
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Добро утро момичета
ЧЕСТИТ ПЪРВИ МЕЦЕЦ НЗ ВСИЧКИ МАЛКИ БЕБЧЕТА МНОГО ЗДРАВИ ДА СА И ПОСЛУШНИ.
И аз днес имам повод да почерпя месец след 30 ми рожден ден днес празнувам 5та годишнина от сватбата
                                               
                                           
               
                   

# 241
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Муна, отоците ме държаха около 10тина дни след раждането. ще ти минат и на теб, мисля, че нямаш повод да се притесняваш, просто на организма му трябва малко време да реагира.
аз днес съм на ...работа с малкия. добре, че навалицата е още в отпуск, та да не ме гледат като полезно изкопаемо. дори за всеки случай се заключих #Silly

# 242
  • Видин
  • Мнения: 685
Честито на новите мами. Нека рожните им да растат здрави и силни.
Моля ви погледнете тук, ако някой може да ми помогне  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219389.new#new

# 243
  • Мнения: 222
Ния-искрено бих искала да помогна, но нищо не съм чувала за подобна гъба! Ако измисля нещо, ще съдействам!

Мерси на всички дали своето мнение за памперсите "Памперс"!

Да ви се оплача, от 2 дни ни е счупен асансьора и немога да си изведа бебенцето на разходка. Вие от кой ден извеждате мъничетата и за по колко минути?????????????????

# 244
  • Мнения: 493
здравейте и от нас.
Малката Дани е много непослушна - бодуваме по цяла нощ - играе му се на детето Crazy
Вчера вдигнах 39 градуса тем. , днес ходих на лекар задържам кърма, иначе изследванията ми са добре. И сега топли компреси.
Колкото до пампите от хъджис не съм доволна почти всеки ми пропускаше , сега сме с памперс май само един до сега пропусна.

# 245
здравейте, мамита:-)
не съм писала отдавна. нещо не съм много организиране...
искам само да се похваля, че и нашето бебе се пръкна на бял свят-казва се калоян и е на 11 дни:-).
сега свикваме взаимно.

# 246
  • Мнения: 1 216
Мира, Честита годишнина!!!
Много ме зарадва (аз пропуснах миналия месец) че рожденият ти ден е общ празник и за нас!!!
аз днес съм на ...работа с малкия. добре, че навалицата е още в отпуск, та да не ме гледат като полезно изкопаемо. дори за всеки случай се заключих #Silly

Как така?

Бисерчето - да е жив и здрав малчото!!!

# 247
  • Видин
  • Мнения: 685
Бисерче, честита ти рожба.
Шоши,  Hug благодаря все пак! Относно памперсите и аз съм на "памперс" и съм изключително доволна. Да не би да е било от партидата?

# 248
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте!

Честити нови бебета!!!


За подсичането е много добър витаминния крем на Мустела. Той е добър и за пъпки от претопляне.

За сухата кожа съм много доволна от Линола Фетт крем. Той предпазва и от слънцето и помага при дерматити.

Първоначално бяхме на Памперс, но всеки втори пропускаше. Сигурна съм в слагането им-Констанца я отгледах с тях. Ноооо явно попаднахме на кофти партида. После бяхме на Хъджис. По-малко фалове, но все пак ги имаше. Вчера взехме Дайперс-още нямам мнение. То при нас може и самото акане да е проблем. Мога спокойно на запиша Емма на "Акане на дълги разстояния"  Mr. Green

За раницата на Чико питах дали няма друга по-евтина марка като нея. Определено искам раница, за да е по-удобно, когато сме с кенгуруто. Иначе чанта за количката си имаме.

# 249
Честити нови бебета на останалите мами:-).
Ние също ползваме Памперс и за сега сме доволни. Пропускаха само когато бяхме на по-малкия размер (2-5 кг), но откакто сме на по-големия размер нямаме проблеми.

За подсичане и пъпки на дупето педиатърката ни предписа крем Бочка (прибрахме се от родилното с пъпчици) и съм много доволна.

Имам питане за кърменето: цедите ли се след всяко кърмене и по колко време?

# 250
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз не се цедя, няма нужда, кърмата ми се регулира според бебто и вече не са ми напрегнати гърдите. Само като дойде време за ядене усещам леки пробождания, но нищо повече.
Между другото, днес планирахме едно ходене по институции, което отпадна, та сутринта единствено се изцедих, за да оставя на майка ми кърма за детето. Значи, малката таман се беше нахранила и от съответната гърда изцедих само някакви капки, което показва, че ме изсуква докрай. От другата успях да изцедя 120 мл, но все си мисля, че ако бях сложила малката да суче, още щеше да има  Simple Smile. Тез мизерни 120 мл, съм ги замразила за всеки случай, иначе не замразявам кърма, може би правя грешка и трябва да се презастраховам  newsm78

# 251
  • София
  • Мнения: 1 374
Честити бебета на новите мами.
Вики тези дни е страшно нервна - много плаче и не иска да спи - само навън спи малко през деня и то не винаги, а в останилето дневни часове е голям тормоз със заспиването. И отгоре на това не си харесва нещо креватчето и като я сложа в него голям рев - предпочита да спи или в количката или в кошницата за кола. Странна работа. Откъде събира толкова енергия това дете за толкова бодърстване не знам.
На Вики преди няколко дни и излязоха пъпки на личицето. Лекарката каза, че била някаква алергия и ни предписа цинкова паста, ама не минава и цялото и личице е в един дребен обрив та не знам с какво да я мажа вече.
За Памперс - ние лично го ползваме от самото начало и аз съм много доволна - до сега не е имало нито един фал.
Перси, на мен майка ми ми помага със свалянето на количката сутрин към 10 като излизаме и вечер към 18.30 и после като се разходим с бебка я викам да слезе да ми качи количката. Иначе и аз не смея да вдигам нищо тежко. Иначе си права, че в първа няма нищо интерсно, не съм ходила до сега във втора. На мен да ти кажа ми е доста скучно да обикалям самичка, щото около нас всички майки с деца са все големи и все няма никое лежащо бебе в количка, така че ще се радвам да излизаме заедно и да си правим разходката.
Хайде да видим кои мами ще хванат последния августовски влак, че от утре вече септемврийчета. Simple Smile

# 252
  • Мнения: 4 546
честито и от мен на всички бебчовци, които днес навършват един месец!

ние днес бяхме на консултация и съм много щастлива! наддал е 1090гр и е порастнал с цели 5см!  Party много плака горкичкия като му биха ваксината, но бързо се успокои.

от аптеката ми казаха, че понякога Пентаксим липсвала и по-добре да съм си вземела и 3те дози наведнъж. струва ми се, че просто иска да ми вземе парите да не би да си купя следващите от другаде  Thinking вие чували ли сте, че може да има проблем с наличността на тази ваксина? че 180лв са си цифра. особено като не си получил парите си от скапаната ни държавица  #2gunfire

# 253
  • София
  • Мнения: 1 374

от аптеката ми казаха, че понякога Пентаксим липсвала и по-добре да съм си вземела и 3те дози наведнъж. струва ми се, че просто иска да ми вземе парите да не би да си купя следващите от другаде  Thinking вие чували ли сте, че може да има проблем с наличността на тази ваксина? че 180лв са си цифра. особено като не си получил парите си от скапаната ни държавица  #2gunfire

За съжаление миналата година имаше проблем с вноса на Пентаксима и дълго време го нямаше по мрежата. Това става така, защото само един дистрибутор - Търговска лига - го внася и има някаква нерегулорност в доставките. Съветът ми е да намериш телефон на Търговска лига в Бургас и да им се обадиш - така ще ти излезе поне цената по доставка на едро и ще избегнеш надценката на аптеката.

# 254
  • София
  • Мнения: 430
Pivanova: аз съм точно до топлофикация на ястребец. Ти къде се разхождаш за сега?
На памперс сме и ние и са пропускали да кажем веднъж два пъти и по-скоро от лошо поставяне, защото само след майка ми пропускат.

А да ви питам, който дава чайчета на Хипп по колко давате, защото в указанието пише на 100мл една лъжичка да се прави. Но пише също "всеки път да се приготвя пресен разтвор". Това означава ли, че трябва да дам на един път тези 100мл?? То това си е цяло ядене..

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 14:37 от Enti

Общи условия

Активация на акаунт