Фотография и мааааалко Фотошоп 15

  • 17 389
  • 603
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 052
Вечернице-това ДА!
Моят съвет е следния: обръщаш в ч/б и после съвсем леко тониране от чанъл миксер с констант към леко топло жълто.
Натюрмортът ми харесва, има много наситени цветове, като от Рембранд е.
А за пианото, ми има история, почти любовно ми е.

Ето и от мен





Това последното е леко тонирано по този начин.

# 46
  • София
  • Мнения: 6 743
Рали, може ли снимки  Embarassed  Embarassed от срещата  Praynig

# 47
  • София
  • Мнения: 983
Фрида, как постигаш този плитък фокус единствено върху очите? Първия портрет е много мек и нежен - харесва ми! Втория според мен би стоял по-убедително, ако е по-рязък  Thinking

Вечи, така диптиха вече ми харесва много! А натюрморта е сууупер  Hug

Рали, готин пейзаж! Леко бих десатурирала червеното в шапката  Simple Smile

Да се запиша и аз с тази тръстиково - чадърена заигравка - пак от сапунерката, та ще извинявате качеството й  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 052
Моби-с отворена бленда на макс, това ми е от от плиткодофестия период, сега съм на по-затворен етап от развитието си.

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 15:01 от Фрида

# 49
  • Мнения: 11 316
Фрида, тоз малкия модел е невероятен. Потъвам в двата портета. Мъжкият ми идвам малко мътничък.

Моби, крачетата ми харесаха много. В чадърите нещо ми липсва, не мога да го обясня точно.

Трислон, каката е страхотна с тоз пес. Като брат и сестра са.

# 50
  • София
  • Мнения: 983
Ей, Фрида, как ми подпали фитилите с тия портрети - ще взема да извадя Практика-та, (че на нейните обективи имам малки бленди) и да се пробвам  Mr. Green

Вечи, така като се замисля, май наистина щеше да е добре да има един акцент в червено на предния чадър...  Thinking Интересно, като разглеждах снимките от картата, бях сигурна, че точно този кадър ще седи добре като черно-бял. Обаче като седнах на ФШ, по три начина го обръщах в ЧБ и все не ми харесваше  ooooh!

# 51
  • Мнения: 4 915
Привет на всички!  Mr. Green
И аз искам да се включа тук.  Embarassed

Снимам с една измислена сапунерка.  Confused Цел ми е да си купя поне един клас по-високо качество фотоапарат, но засега още парите отиват по други предназначения.
И с Фотошопа съм назад. Оправям предимно контрасти, цветове и тониране.

Общо взето, начинаещ любител.  Blush Но обичащ фотографията.  Mr. Green

Някои мои снимки има
  тук.

# 52
  • Мнения: 4 915
 Peace

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 16:31 от Free Soul

# 53
  • Мнения: 1 052
Free Soul,
от това, което видях само това ми привлече вниманието.
Моят съвет е следния-прочети всичко, които сме изписали и показали, така ще се научиш и да обработваш и да коментираш.
Единствено от твоите снимки ми хареса това, но по-хубаво щеше да бъде леко да го завъртиш за да е под наклон и да е изцяло на бял фон, другият вариант да имаше бял на мястото на черния фон.
Сапунерката не е извинение, нито оправдание, виждаме чудеса от хора със сапунерки.

http://212.36.3.59/site_pics/155/1_1144252343.jpg

# 54
  • Мнения: 4 915
Фрида, благодаря ти за качествения коментар!  Grinning Ще се съобразя.
Извинявам се за предишния постинг, ще го трия. Наистина влязох с гръм и трясък.  Embarassed

# 55
  • Мнения: 2 109
не не.. недей да триеш. ние тук така си говорим. в смисъл, не сме съвършени фотографи, всички се учим. няма лошо да показваш лоши снимки, стига да искаш да станат по-добри. никой не се е родил научен. (за доказателство виж нашите снимки от началото на темата)
като го изтри, ако някой не го е прочел, ще изгуби връзката.

# 56
  • Мнения: 4 915
Аз всъщност не изтрих моя снимка, а само коментар. Твърде рано, ще се уча. Има време за всичко.  Grinning
Благодаря ти.

П.П. Фрида, пробвах с бял фон - стана наистина по-добре. Страхотна идея, мерси.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 17:15 от Free Soul

# 57
  • Мнения: 2 109
ох, да, сори... не съм видяла гония пост.. мислех, че него си цапардосала.

Добре дошла Simple Smile

# 58
  • NY
  • Мнения: 209
Вечерница, този натюрморт ми заигра по тънките струни  Heart Eyes Браво!
  критиката ми е около подредбата на чесъна и лука........скилидките са в строй, а трябва да създават впечатление за небрежност. Хвани ги с ръка и ги пусни там където искаш да са в композицията. Виж как се редуват чесън -лук, чесън- лук, аз  бих приместила едият лук в ляво до нара. Нара натежава, голямо петно е и трябва да се разбие малко. Също бих изправила кадъра , ръба на масата да е хоризонтален. И последно ,бих зумнала аут с една идея.

Фрида, първият портрет на момиченцето ми харесва. Наподобява портретите на инфантите от ренесанса. Може би малко повече въздух в кадъра ми либсва. Но като цяло......красота  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 854
Престрашавам се и аз да покажа една (май единствена) моя снимка, която мноого ми харесва.
Правена със сапунерка.



Общи условия

Активация на акаунт