Прекъсват ми майчинството...

  • 2 768
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 142
milka dimitrova много ти благодаря за отговора! Ще я накарам да се поразрови, дано да е така. Скоро ще напиша какво е станало.

# 46
  • Мнения: 248
Доколкото знам, всеки момент Народното събрание ще гласува нови промени, които ще касаят майчинството. По моя информация предлагат майчинството да се взима директно от НОИ, а не от работодател, защото имало много злоупотреби.
Така че, пускайте един трудов договор във фирмата на мъжа ти. Даже ако не е минал пълен месец от прекратяването на предишния ти договор - няма да имаш прекъсване на трудовия стаж и съответно осигуровките. Действай, успех!

# 47
  • Мнения: 2 596
Ей, тия гадове Imp  
Ти не знаеше ли, че не могат да те уволнят в това положение?! Пък и как ще подписваш без да четеш?! Еххххх, значи.
Ядосвам се и ще ти разкажа моята история на кратко.
Работех във фирма, която в последните месеци, по-точно след като излязох в майчинство, започна стремглаво да запада  ooooh!  от "много мозък" в главите на управляващите и собственика. Та затова започнаха да ми бавят майчинството и да не ми го плащат на време. Аз веднага се усетих и смених фирмата. Назначена съм в друга фирма сега, но да ти кажа, че не трябва да си плащаш осигуровки за цял месец, а само за 1 седмица  Wink . Това все още го има в закона!!!
После подадох жалба в НОИ, направиха им голяяяяма ревизия, чака ги голяяяяма глоба, но аз още нямам пари за 2 месеца майчинство и отпуска след напускането ми от тях. Но, вярвам, че ще си ги получа рано или късно.

# 48
  • Мнения: 2 142
Благодаря ви на всички за отговорите! Въпреки че вече съм назначена от 1април при мъжа ми, информирах където е нужно пуснах няколко жалби и старите ми работодатели ги чакат голееееми ревизии....Нищо лично, просто си търсех правата!...

Общи условия

Активация на акаунт