Обица на пъпа

  • 138 532
  • 515
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Моята ми я сложиха в козметично студио с пистолет за ушета. Не боля, мокрих я веднага, мазах с едно мехлемче - домашно. Но мисля, че Бочко със смрадлика ще ти свърши перфектна работа Wink Сега я махнах, че взе да ми придърпва. И не виждам причина да не е златна Rolling Eyes Моята е сребърна, а на приятелката ми подарихме златна. Умирах от кеф като си я сложих Wink Пък има и камъче - много секси проблясва на пъпчето. Така че като си го решила - смело Grinning

# 16
  • Мнения: 5 250
Благодаря на всички за съветите  Heart Eyes
Като я сложа ще ви се похваля  Wink Надявам се да е скоро,че току виж пак съм размислила  Embarassed

# 17
  • Мнения: 390
Учудвам се, че казвате че сте усещали болка. Аз въобще не усетих кога ми сложиха обецата. Стана толкова бързо за около 5 минути. След това се пръсках с Оксикорт както каза Мамма (ако не се лъжа). Абсолютно никакъв проблем не съм имала.
Аз ходих в дом "Младост" на първия етаж при д-р Горчева. Не я познавах и никой не ми я е препоръчвал. Просто отидох, но тя се оказа доста любезна, внимателна и компетентна. Ако се интересуваш някъде имам нейна визитка, мога да дам инфо за контакт с нея.
Не разбирам също защо обеците не трябва да са златни или сребърни. Моята е златна с малко камъче и ми беше подарък (не е тежка) и  ми я сложиха веднага (не ползвах медицинска).
Всъщност от друг материал не бих си сложила, защото на мен на ушите не ми понася други обеци освен златни (ако сложа други за два дни ушите ми се възпаляват и стават рани, макар че са ми пробити от бебешка възраст), а пък на пъпа никога не бих рискувала с други освен със златни.

# 18
  • Мнения: 5 250
pepita24 ще съм ти много благодарна ако ми дадеш телефон за връзка с докторката  Heart Eyes Ти без час ли ходи при нея?

# 19
  • Мнения: 6 323
Колкото и да е странно, най-много алергични реакции и "отхвърляне" стават точно от сребърни обеци.
Следват ги златните и платинените.

Щом на вас ви понасят - ок.
Но е добре поне в самото начало да се избягват.
След като кожата се успокои може да се пробва и с друг вид метали, но поне в началото, веднага след пробиването ползвайте обеци от медицинска стомана или титаниеви.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 857
Цитат на: Assinka
Моята ми я сложиха в козметично студио с пистолет за ушета.
 #Shocked е заради такива дето слагат така обиците ще се говори какво ли не за пиърсинга...то ако е за въпрос и с безопасна игла може да се пробие...блях...

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Цитат на: THERION
Цитат на: Assinka
Моята ми я сложиха в козметично студио с пистолет за ушета.
 #Shocked е заради такива дето слагат така обиците ще се говори какво ли не за пиърсинга...то ако е за въпрос и с безопасна игла може да се пробие...блях...

И моя първи опит беше при козметичка с пистолет за уши  #Crazy Първо болеше и второ то това нещо изобщо не зарасна - забира, забира и накрая дупката се скъса  Sob След това обаче отидох в студиото за татуировки във Варна, дето се намира срещу Тера нова и там момчетата ми направиха перфектен професионален пиърсинг. Обясниха ми точно как да се грижа за него докато зарастне, дадоха ми кремче, избрахме най-подходящата обица....абе всичко на ниво. И изобщо не боля. Това беше по-миналото лято и досега изобщо не съм имала проблеми с пъпа (пу-пу).

# 22
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: mia
Аз имам обеца на пъпа и по време на бременност само я махнах ...сега пак съм с нея. Ще  ти пробият пъпа с медицинска обеца и е добре по принцип да походиш с нея докато зарастне мястото. Не боли толкова....и да те боли ...един път ще е  нали, като си раждала те е боляло пове4е при всеки слу4аи, така 4е от болка има ли смисъл да те е страх?!?Simple Smile
Иди  в студио където правят пиърсинг да ти пробият пъпа....аз знам едно до Давидофф на "Севастопол" във Варна ...то е студио за татуировки (там си направих моята татоо), но знам 4е и обеци спагат така 4е....Също там ще ти кажат как да я поддържаш докато зарастне.

Аз също я махнах в 4 -5 месец, но след като родих ми беше зраснал, ти пак ли си пробива, ох , чудя се дали отново да се подложа на маниполациите или вече съм голяяяяяяяяяяяяяма

# 23
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Здравей!И аз съм много страхлива,но като ми сложиха пирсинга нищо не усетих,стана за 5 мин.Продупчи ми я лекар дерматолог, като ми сложи медицинска обица,не е хубаво да е друга,ако е за първи път.След това ме напръска с нещо и и сложи лепенка,като още същата вечер можеше да се къпя.Мазах я със специален пирсинг гел,който тя ми даде.Имам я вече две години и нямам проблем.Хубаво е да я пробиеш, когато не е много топло,например сега или към края на лятото.Успех!!!

# 24
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
на мен при пробиването ми сложиха златна, но едва сега разбирам заЩо зарастна толкова трудно....
то моята кожа по принцип има проблеми с възстановяването, ама  и аз да не остана по назад Simple Smile

# 25
  • Мнения: 17 407
Цитат на: Radina
pepita24 ще съм ти много благодарна ако ми дадеш телефон за връзка с докторката  Heart Eyes Ти без час ли ходи при нея?


Препоръчах ти я на лични. Казва се Гочева, не Горчева. Може да се обадиш, може и  да отидеш директно.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравейте! Grinning Аз също имам обеца на пъпчето.Мен изобщо не ме боля при дупченето и после не съм имала броблем.Още първата вечер си спах по корем.Аз почиствах всеки ден с кислородна вода и през няколко дни мажех с гентамицин.
  Искам да ви питам нещо-налага ми се да си сваля за известно време обецата(ще ми правят лапароскопия),но не знам как-пробвах да развия,да дърпам,но нищо?Обецата ми е най-обикновена-от тези с едно топченце от горе и едно от долу.

# 27
  • Мнения: 6 323
Едно от двете топченца трябва да се развива.
Обикновено ги затягат доста здраво, така че действай по-смело.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
Благодаря ти,ще ги понапъна. Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 2 857
вместо да дърпаш и опъваш иди в първото срещнато студио да ти я отворят
инак са на този принцип- едното топченце се отвива Laughing

Общи условия

Активация на акаунт