бебето не спи нощем

  • 1 531
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
можеш ли да ми кажеш на колко месеца е? Simple Smile
На половин Joy

# 16
  • Мнения: 5 362
можеш ли да ми кажеш на колко месеца е? Simple Smile
16 дни-от линийката Wink

# 17
  • Канада
  • Мнения: 494
Както са ти написали момичетата по напред-мнооого е малко бебочето,за да го научиш на каквото и да е!Въоражи се с търпение,поспивай през деня,когато и то спи,за да можеш да издържаш на нощните бдения!С течение на времето нещата ще се нормализират и мъника ще започне да спинка.Пожелавам ти го от все сърцеи да е възможно най скоро!Аз от личен опит само мога да кажа,че не е зле да спи от 12 до 7 с две пробуждания и няколко помрънквания!Нашия разбойник спеше по 7-8 часа на денонощие ooooh! и така до 8-я месец.Спеше главно през деня-на рамото ми,а нощно време изнасяше концерти на съседите Mr. Green
Търпение и успех ти пожелавам!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моят пък спеше първите 3 месеца от 9 до 5 часа. След това забрави и досега се буди нощем...

# 19
  • Мнения: 1 568
Когато моето бебе беше колкото твоето , само можех да си мечтая да спи от 12 до  7 часа .  Mr. Green


И аз така! Никак не спеше,ама нито денем ,нито нощем! ooooh!

# 20
  • Мнения: 230
Когато моето бебе беше колкото твоето , само можех да си мечтая да спи от 12 до  7 часа .  Mr. Green
аз и до ден днешен си го мечтая.
И аз така, а виж колко е голям Влади от лентичката Laughing.
Извинявай за шеговития тон, пожелавам ти минимални колики и спокойно бебче. Гушкане и пак гушкане.   bouquet
Сега дочетох и останалите постинги - Влади все още се буди поне три пъти в интервала от десет вечерта до седем сутринта - суче и пак заспива.
По въпроса за коликите - неговите започнаха на 7-мия ден и продължиха до началото на четвъртия.

Към Малко мишленце - За повръщането, прекъсвай яденето и я оригвай, едва след това й давай да си досуче. Може би поема много въздух заедно с кърмата и затова после ти повръща. На консултацията попитай и педиатъра си. А ако бебето ти е много раздразнително и плаче много хич не чакай консултацията!

Последна редакция: ср, 29 авг 2007, 11:28 от Mini_

# 21
  • Мнения: 678
Няма как да го приучиш от сега. Това, което казваш за присвиването на крачетата - напълно е възможно да са колики. Сподели с педиатъра му и тя ще прецени дали чай за колики, дали капки еспумизан. Когато започне да се превива пробвай да го увиеш плътно с пелена, така че да не може да мърда с крачета и ръчички, сложи ръката си върху коремчето му и го люшкай. При нас поне помагаше. НО мога да кажа, че Веско е на 7 месеца и в момента се буди между 5 и 10 пъти на нощ  Mr. Green В един момент спира да ти прави впечатление  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
Когато моето бебе беше колкото твоето , само можех да си мечтая да спи от 12 до  7 часа .  Mr. Green
Абсолютно Laughing.
След като се свива, е възможно и да са колики. Посъветвай се с педиатъра за някакви капки против колики или пък пусни една търсачка и ще видиш колко много теми има по въпроса с коликите. Wink.

# 23
  • Мнения: 22 865
Имам питане, мога ли по някакъв начин да приуча бебето си да спи нощем
Бебе на 16 дни няма как да го приучиш към нищо,а и няма нужда.Напълно нормално е бебето да се буди за хранене през нощта,а по това,което описваш явно има колики ио го мъчат.Моето бебе беше така-от 9-12 рев,носене на ръце,после заспиваше и започваше да се буди през час и половина за кърмене,по 6-7 пъти на нощ.До 18м не се отказа от нощното кърмене,само го разреди.Има деца,които спят спокойно цяла нощ,но е рядкост.Бебенцето ти емного малко за режими и навици.Използвай да спиш с него дененм,за да наваксаш нощната умора и недоспиване.Давайте капки за колики и дано минат бързо.Недей да го държиш будно денем,сънят е много важен за малките бебета,то само ще си направи режим и все повече ще започне да будува и да иска да си край него.Тогава ще се молиш да спи,за да починеш. Grinning...Нощните интервали на бебето ти са перфектни,няма защо да се притесняваш.

# 24
  • Мнения: 22 865
Вчера си мислех, че сме започнали с коликите. Голям рев, 15 минути след оригването, повърна на фонтан. След известно носене на ръце, пак заспа, но след 20 минутки пак не искаше да спи. Повърна пак доста. Плюе биберона, плаче, опъва се, рита, направо няма укротяване. Накрая така беше влезнала в серия, че дори на гърдата пусна и зарева.  Cry Не е ли рано за колики, на 15 дни?

Маграт, как се кърмите и заспивате? Аз умирам от страх, защото при нас е оригване, после в креватчето може да върне малко. А големият проблем ми е, че се буди след час  връща или се разхълцва. Понякога се случва дори половин час преди следващото кърмене. Това нормално ли е, защото не мога да спя, а само дебна да не започне да връща и да е примерно по гръб и да се задуши.  Cry
Започнали сте с коликите,така както описваш нещата.Моя син получи колики на 3-тия ден от раждането,докато се усетя защо е истеричен бая нощи не мигнах.Просто не вярвах,че толкова рано може да го боли коремчето. ooooh! На гърдата може да реве,защото не пуска вече или ако преди това е плакал и е ядосан.Дани вечер така се изнервяше,че започваше да реве в захлас,после яде,после пак реве,пак хапе гърдата...ужас беше...Много осладняваше след банята и се пръскаше от нерви.Затова започнах да го къпя по-рано или сутрин.Пробвай да кърмиш легнала с бебо в твоето лвгло,много е удобно.Постави го да спи под лек наклон/45 градуса/ за повръщането.Детето на моя приятелка повръщаше много,до годинка,но се консултирай с лекар,ако повръча обилно.

# 25
  • Мнения: 108
коликите на моето бебе започнаха на 6-тия ден, ревеше и се присвиваше, почнахме да даваме чая ня хип и еспумизан по 10 капки в храната. след два дена спря да реве по този начин, сега реве много по-слабо та за това не съм сигурна дали са колики или просто е нервен, по-вероятно е нервен. Дадоха ни съвет да не го слагаме да легне веднага след баня, защото бил объркан и разтревожен след банята а да си поиграем малко с него. Снощи мъжа ми си поигра половин час с него, то поплака малко и към 10 заспа - ура!!! Но може да е защото цял следобед беше будно, знам ли и аз. За мое съжаление през деня не мога да спя, имам проблеми с безсънието от 6 години, много трудно заспивам, гърчове от преумора мога да получа но не заспивам, ще се оправим някак разбира се хубаво е че не реве през цялата нощ и все остава време за малко сън:)

# 26
  • Мнения: 881
Само мога да ти кажа -кураж и мн.търпение.Моята щерка първите 3 мес. спеше само по час -два най-мн.на денонощие и това беше.Имах чувството че ще откача,но все си казвах още малко ,още малко.Сега сме на почти 10мес. и пак се буди по 3-4 пъти на вечер,но това е ,такова си е детето.Започни да му даваш капки и чайче за колики и го гушкай когато усетиш че са най-непоносими коликите,така детенцето ще се успокои,поне при нас носенето на ръце помагаше.И ако не ти помага Еспумизана потърси Инфакол-за мен това са най-добрите капки.Целувки на бебчо.

# 27
  • Мнения: X
Момичета, благодаря ви за споделения опит.
Снощи изкарахме доста тежка нощ - от 22.00 до 4.00 сутринта беше рев, свиване, на гърдата през половин - един час, оригване, разнасяне. Слагам в креватчето, пак свиване, пак носене. На сутринта ми идеше да се гръмна. А и таткото, след като се въртя цяла нощ, без да я гушне дори, ме разби с репликата:"Гладна е, храни я." Направо ми идеше да му фрасна един.  Grinning

Лошото е, че нашата педиатърка е в отпуска, а заместващата не проявява никакъв интерес към пациенти, които не са я избрали. Вчера сестрата ни мери на детската консултация, а тази жена си пушеше отвън.  #Cussing out Детето е наддало 180гр. за две седмици и тя каза, че си било добре, а сестрата ни посъветва да се кърмим по-често...

# 28
  • Мнения: 4 546
според мен бебето ти си спи нощем.
аз щях да съм доволна,  ако само се будеше да яде към 3. мда, ама не- понякога си лягаме в 4, друг път в 6. напоследък пък коликите му се засилиха и не спи добре дори от 12-3. в общи линии - нощта е ден  ooooh!
така че не виждам какво те притеснява  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 108
явно нямам никакви проблеми с бебето като чета за вашите, иначе превантивно против колики правя масажа на баба ванга ( описан е в една от последните теми за коликите) и колкото и странно да звучи но днеска му изби едно черно косъмче между плешките и колики да чукна на дърво нямаме. иначе си пием и чая на хип и капките саб симплекс.

Общи условия

Активация на акаунт