Отговори
# 90
  • Мнения: 502
 Hug ехееее, добре дошла, ани  
упорствай с кърменето и сигурно ще влязат в релси нещата   Peace не се отказвай
сега вече вкъщи поне ще си и по-спокойна, и по-сигурна, няма за какво друго мислиш освен за бебко
много щастливи моменти ви пожелавам  Heart Eyes

# 91
  • Мнения: 66
Мацко мацко и фемине много се радвам че сте родили почти безпроблемно smile3501  love001, дай боже на всичкини да се отървем така леко! Пожелавам ви все така добре да се чувствате и да преодолявате всички проблеми с такава лекота smile3521
Munkamm мила само не им се връэваи има всякакви луди на тоэи свят newsm03

# 92
  • Мнения: 66
Ани добре дошла мила newsm44 newsm44 newsm44радвам се че всичко при вас е ок дано бебо си остане такъв кротък и за напред а с кърменето ще се справите аэ съм убедена само трябва да си по настоятелна smile3503

# 93
  • Мнения: 98
ДОБРЕ ДОШЛА ОТНОВО, АНИ! Дано всичко се нормализира при вас с бебока. Аз все съм с нагласата, че като те изпишат, не може абсолютно всичко да е наред и по учебник - все има някое проблемче за фиксиране. Важното е неприятностите да отшумят и да си дондуркаме спокойно  Grinning

# 94
  • Мнения: 66
Эабравих да честитя на именниците иэвинявам се эа пропуска doh smile3525Хекси да ти е жив и здрав именника и скоро да се гушкате във къщи baby
katrin7  не дей така мила че да не разстроиш и бебо нали энаеш че не е хубаво да плачеш. Успокои се няма страшно всичко ще се оправи и съм сигурна че всичко ще е навреме готово  love001 Hug

# 95
  • Мнения: 319
Здрасти и от мен. Честито на новите ни мами, да са живи и здрави и скорошно прибиране в къщи Hug

Аз да кажа, да ми стискате палци да не раждам до неделя, защото докторът ми няма да е на линия до тогава и сега си умирам от шубе Rolling Eyes

П.С. Какъв имен ден е днес?

# 96
  • Мнения: 173
Ani Bani  добре дошла отново.

Това са две статии на Мис Бу, като първата е чудна. Прочети ги и дано да са ти от полза. Защо не се обърнеш съм специалист по кърмене, защото не винаги педиатъра е човека, който може да ти даде добър съвет.

Аз когато избирах педиатър едната си призна, че производителите на адаптирани млека ги облъчват с безплатни почивки и пари в брой за да предписват техните млека. Всяка глътка адапте е глътка по-малко кърма. Успех.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138

# 97
  • Мнения: 174
Здравейте мами!
Аз откакто влезнах в деветия месец и започна предстартовото броене  и лекарката ми каза че ще е скоро събитието, нещо се сдухах и не мога да спра да плача вчера и днес. Имам чувството, че на всички около мен не им пука и никой не бърза, нищо не е готово още. А най-големия проблем ми е че ми казаха, че може би ще може и нормално да родя, да не се наложи секцио и сега съм в неведение какво да правя. Хем искам нормално, хем ме е страх ( че бебо е много голям, главата му вече е 10,6) и то най-вече да не му стане нещо на бебо на финала. И никой вкъщи не ме улеснява.

Спокойно, от хормоните е...все едно 4е аз съм го писала това...  Wink С все още функциониращите три грама мозък, които са ми останали си повтарям, 4е природата ни е "направила" да раждаме нормално и не всеки лекар е пълен идиот...засега не помага  Laughing , но продължавам тъпо и упорито... Като се съмне и мама се събуди ще и помагам да шием разни неща за децката, щот като ба4кам нямам време да мисля глупости...

Добре дошла, Ани!

Хекси, как е днес малкия?

На празнуващите - 4естито, и благодарско на мамите описали ражданията си...

  bouquet

# 98
  • Мнения: 229
Хем искам нормално, хем ме е страх ( че бебо е много голям, главата му вече е 10,6) и то най-вече да не му стане нещо на бебо на финала.
За твое успокоение мога да кажа, че на бебето през цялото време ще му слушат тоновете и при първи признак на нещо не наред, лекарите ще действат по съответния начин. По този повод аз като ревях от болки и вече исках секцио, доки категорично ми отказа. Бебето си било съвсем добре, така че не се налагало.
Така че бебо ще им е на първо място на лекарите, друг е въпросът ти как ще си по време на раждането... Но ако си стигнеш максимално близо термина и ти казват, че е по-добре да родиш нормално, си струва да пробваш. Отново подчертавам, че аз не мога да съм мерило, защото тялото и родовите ми пътища изобщо не са били готови за раждане - затова всичко протече толкова тежко.

Нани, аз ходя да го виждам и храня чак следобед в 3 и в 6h. Ще пиша после като се прибера, че днес имам надежда за много добри новини!  Praynig  Peace

# 99
  • Мнения: 174
Забравих да се похваля  Laughing - да си дърта многознайница било полезно...  Laughing

В4ера ходих в моята болница и междудругото поисках да ми препоръ4ат педиатър... лекарката ми се ухили и каза "Ние с Др. Мур (шефа на рискова бременност) ве4е сме говорили с Др. Колдуел (шефа на спешната педиатрия, може би най-добрия педиатър в града) да ви вземе...не мисля 4е ще слушаш някой друг..."  Joy

Защо ли имам 4увството, 4е полвината отделение Рискова бременност ще е не по-малко доволна от мен самата като родя?  Laughing

# 100
  • Мнения: 1 896
Е, здравейте, Феми и Ани!
Айде бе, откога ви чакаме до се появите! Честити рожбички. Феми, разказът ти е супер. А за Ани, съжалявам че ти е било криво в болницата, ама тези болници май всички ни разплакват. Важното е че сте си вкъщи вече и всички сте добре.
За кърменето и аз мислех да пиша - Феми, беба е още малка за режим. Ти решаваш, но ако искаш да кърмиш дълго, остави я режима да си го направи сама. Отначало ще ти се струва, че суче постоянно едва ли не - но все пак в корема ти храната й е постъпвала нон-стоп, а и има цел да наддава супер много и да й расте мозъчето. Това с режимите на три часа е отречено мнооого отдавна. Може да си сигурна, че като мине 30-40 дена ще почне сама да си заформя някакъв предсказуем за теб режим, който няма да стои все един и същ, а ще се променя с растежа й. Не може цяла година да се хранят все по един и същи начин тези  деца.
Ани,
Супер е, че Влади е сукал тая сутрин от цица. Ако ще пробваш силинконки, предлагай му първо без, че е по-добре ако може така да свиква. А за количеството - давай му да суче често и ще се оправите и ако след кърмене имаш напрежение, може и да изцедиш малко.
Също така ще ти помогне да не даваш никва биба и нищо от шише докато не свикне да засуква правилно, щото иначе още повече ще се обърка. Ако проблемът със засукването стане сериозен, може ако искаш да се видим да погледна как е. Може да си изтегляш малко зърното с пръсти преди да го дадеш, също ако гърдата е препълнена и ареолата е твърда и не може да я изтегли, изцеди съвсем малко преди да му дадеш, даже остави малко мляко по зърното белким го примамиш. Аз бях в абсолютно същото положение като вас с първото ми бебе и се справих с голям инат, сигурна съм че и вие ще успеете.  Hug Hug Hug
А, и още, любопитно ми статна - какво ли са ти изписали да си вземеш от аптеката "за кърмата"?
Ти всъщност дохранваш ли сега с нещо - с изцедена кърма или адапте? Бе въобще, ако искаш пиши на ЛС даже или ми звъни на 0888 577 684 - или на мацките на оня тел. в началото на темите, те са супер.

Последна редакция: чт, 30 авг 2007, 11:59 от basilisk

# 101
  • Мнения: 173
За тези, които твърдо са решили да кърмят:

Първо довърши едната гърда!!!

# 102
  • Мнения: 229
basilisk, за кърменето малко ме изненада с това отричане на 3-часовия режим. Тук навсякъде така ги хранят децата и това се препоръчва от всички...
Алекс примерно като ходя да го храня следобед в 3 ч., той си спи и го будя, за да яде, т.е. по-скоро хапва насън и заспива още по-яко.
Ти какво предлагаш? На 2 часа ли примерно? Или да го оставя чак като заплаче, тогава? Но така няма ли опасност ако е злояд или с по-малко апетит, да не наддава добре?
Също така, как да става кърменето в началото? Лекарите казват по 10-на минути от всяка гърда на хранене. Но тогава как и кога се преминава на хранене само от една гърда, т.е. редуване - едно хранене от едната, следващото - от другата?
Засипах те с въпроси, ама като ни зарибяваш с това кърмене, така ще е.  Wink

# 103
  • Мнения: 368
Здравейте и от мен днес. Досега четох, та сега да се и разпиша Simple Smile

Добре завърнали се на всички мами!
Ани-Бани, добре дошла   bouquet
Феминин,  Joy Joy Joy разказът ти ме разби! Ей така позитивно трябва да се гледа на раждането! Специални поздравления за куража!

Munkamm, разби ме направо Simple Smile Не се сърди, но описанието ти беше толкова образно, че нямаше начин да не се попикая от смях тук Simple Smile

Лекси, привет, тъкмо щях да питам за теб, че зачезна нещо от хоризонта.

При нас нищо ново.
Целувки

# 104
  • София
  • Мнения: 771
Здравейте, наминавам за отчет. Феми и Ани, добре завърнали се вече като мами   bouquet

Вчера вечерта моят мъник много ме изненада с кърменето. Беше залепен за мен почти цяла вечер и не можех да смогна да го заситя. направо ме изпи отвсякъде, но аз не се дадох и не посегнах към заместител, който всъщност не съм и купила, за да не се изкушавам. Бях се приготвила за тежка нощ, но той ме изненада приятно и от 11,30 до към 5,20 спя непробудно. Станах и го събудих само и само да ме пооблекчи и да ме стимулира.

Ако трябва да сравня двете си раждания ще ми трябва доста време. Много съм доволна от секциото, но като за втори път съм много по-спокойна и тази нагласа може би оказва своето вияние. Болничната обстановка също може би изигра ролята си, защото в Шейново се депресирах от толкова много неща, че и всичко да ми беше наред, пак щях да се чувствам зле.

Като болка и двата вида раждания ги усетих еднакво болезнени. Контракциите бяха много силни при секцио, защото матката е срязана и болката е продължителна, а не на интервали, но с периодични обезболявания мина за няма и 24 часа. За нормалното ми раждане не мога да кажа лоша дума, защото все пак протече без усложнения, а ползвах и епидурална упойка, при него проблемите ми бяха след това, но те са строго индивидуални и едва ли мога да набедя нормалното раждане за тях. Хемороидите и възпалените шевове, които получих едва ли се получават при всички.

Едно от големите предимства на секциото, което за мен е особено важно, но за други жени едва ли е, че е предвидимо като дата. Това разбира се не трябва да се счита за основание жената да го избере пред нормалното раждане, но в моя случай беше особено важно.
Друго предимство на секциото е оскъдното количество лохии.

Ако се сетя за друго, пак ще пиша. Дано изобщо се е разбрало нещо от моите сравнения, защото мисълта ми не тече особено гладко  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт