Близнаци в яслата

  • 19 438
  • 229
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 110
Момичета, искам да ви попитам, във вашата ясла искаха ли Васерман на един от родителите? Защото на мен ми искат, а личната лекарка ми каза, че по закон вече не е задължителен.
И ако са ви искали колко ви взеха за изследването (пак личната ми каза, че не минава през касата)?
Да, искат и да - трябва да си го платим, още не знам колко ще струва.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 7 640

моите пък не винаги боледуват заедно. случва се напоследък само едната да боледува, другата не я хваща изобщо  Peace

и моите са така, не боледуват заедно.

# 17
  • Мнения: 2 950
Момичета, искам да ви попитам, във вашата ясла искаха ли Васерман на един от родителите? Защото на мен ми искат, а личната лекарка ми каза, че по закон вече не е задължителен.
И ако са ви искали колко ви взеха за изследването (пак личната ми каза, че не минава през касата)?

Искаха ни преди една година. Платих 20 лв  #Cussing out не минава през касата!  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 649
Момичета, искам да ви попитам, във вашата ясла искаха ли Васерман на един от родителите? Защото на мен ми искат, а личната лекарка ми каза, че по закон вече не е задължителен.
И ако са ви искали колко ви взеха за изследването (пак личната ми каза, че не минава през касата)?

Искаха ни преди една година. Платих 20 лв  #Cussing out не минава през касата!  #Cussing out
И аз днес ходих, но ми взеха само 10. Другият ми страх беше за плащането на микробиологичните изследвания(педито ми каза, че се плаща по 18лв на дете), но не ми взеха нищо. С това се разминах Mr. Green.

# 19
  • Мнения: 87
moite momi bqha lqtoto probno tri sedmici i mnogo dobre im se otrazi/na men sa6to/ne jiveem v BG tam sme samo lqtoto i sme v malak grad.Tam qslite rabotqt i prez lqtoto/super nali/i izob6to ne se 4aka tolkova vreme,vsi4ko stava za broeni dni.A adaptiraneto e po lesno,moite v nas se biqta i skubqt ,a tam izlizat na dvora hvanati za raka newsm78,npravo ne mojah da povqrvam.

# 20
  • Мнения: 3 336
На моите днес им беше сефтето, вчера ни звъннаха да отидем днес. 1-2 седмици ще сме до обяд. нес сами си влезнаха, дори не погледнаха назад. Не плакаха изобщо като ги оставихме, нито като ги взехме. И моите излезнаха за ръка и после се търсеха да се хванат през целия път, явно имат нужда да знаят, че другия е там. Ели като тръгнах да я обувам даже тръгна пак да си влиза в стаята. Слагали ги на гърне, много им било интересно, вкъщи как пък не проявиха грам интерес, цяла изложба гърнета имат, барем им  хареса едно поне, ама нъцки Laughing Там обаче Елито пишкала на гърне Shocked Heart Eyes

Били яли чудесно, но едвам влезнахме и започнаха а викат ам ам децата, та ометоха обичайното си количество обяд - супа плюс второ от кухнята. Не знам колко са яли там. Сега след няма и 3 часа и пак ам ам викат. Ели беше жадна, не знам дали са й давали водичка, още в колата викаше пий, пий.

Утре пак сме там.

Още днес си занесох молбата за отстъпка за второто дете, за да не ни начисляват двойно нито ден.

Докато ни нямало малко са плакали, утре ще видим дали ще искат да влизат, днес много от децата плакаха.

На излизане ги снима татито с камера, за да се видят какви са били за пръв ден в яслите. Дано продължим така безпроблемно Praynig

# 21
  • Мнения: 7 640
миш, каква молба пък ви искат, при нас автоматично за едното ми вземат половин такса.

Дават им и вода, и храна, не ги мисли, просто улисани в игра и под впечатления не се сещат и сами да си искат.
Сестрите при нас не лъжат, не виждам и смисъл да го правят.

За яденето- и при мойте беше така, ядяха като лами у дома сле ясла, и трите бурканчета омитаха, като никога. Shocked
Просто там не е като вкъщи, няма междинни почерпки, а и повече се изморяват. След седмица-две се нивелираха.

Много им харесва на моите, сутрешният рев не е напълно преодолян, но просто сякаш изведнъж порастват и стават други деца, ще видиш.
Радвам се, че са добре учениците Grinning

# 22
  • Мнения: 3 336
миш, каква молба пък ви искат, при нас автоматично за едното ми вземат половин такса.

Дават им и вода, и храна, не ги мисли, просто улисани в игра и под впечатления не се сещат и сами да си искат.
Сестрите при нас не лъжат, не виждам и смисъл да го правят.

За яденето- и при мойте беше така, ядяха като лами у дома сле ясла, и трите бурканчета омитаха, като никога. Shocked
Просто там не е като вкъщи, няма междинни почерпки, а и повече се изморяват. След седмица-две се нивелираха.

Много им харесва на моите, сутрешният рев не е напълно преодолян, но просто сякаш изведнъж порастват и стават други деца, ще видиш.
Радвам се, че са добре учениците Grinning

Ами явно в нашето ОДЗ такъв е реда  - с молба и още по 1 копие от актовете за раждане, за да се удостовери.

За яденето дано си права, обаче и лигавниците толкова чисти не съм ги виждала слад хранене сами Laughing А им казах на сестрите, че сами се хранят, поне Ели.

Дано не реват много мишките и занапред Praynig

# 23
  • Мнения: 7 640
или са им помагали, или са ползвали техни лигавници. В нашата ясла са ушити едни с р-ри на кърпи за ръце с връзки Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 110
При нас не искали лигавници, имали си там. По-скоро искали пари на един етап, за да купуват.
Като ви чета и много се надявам и при нас нещата да минат гладко. Ще тръгват на 17ти и направо сърцето и стомаха ми са на топка.......... Много ми е мъчно, че ще плачат и се страхувам да не боледуват много, но......... ще разказвам по-нататък!  Hug

# 25
  • Мнения: 649
И наще тръгват на 17-ти. Дано всичко мине леко, защото незнам как ще се справят. Тия дни (не са били такива), като видят чужд човек, макар и навън, започва страшен рев и се крият зад мен... Много се съмнявам, че ще свикнат бързо.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 110
Момичета ,кажете искаха ли кръвни изследвания на децата за яслата, че има спор около мен.....  newsm78

# 27
  • Мнения: 7 640
При нас не искали лигавници, имали си там. По-скоро искали пари на един етап, за да купуват.
Като ви чета и много се надявам и при нас нещата да минат гладко. Ще тръгват на 17ти и направо сърцето и стомаха ми са на топка.......... Много ми е мъчно, че ще плачат и се страхувам да не боледуват много, но......... ще разказвам по-нататък!  Hug

настрой се, че ще реват, по-лесно ще ти е. Казваш Чао, мяташ ги вътре и затваряте вратата. Така е най-безболезнено и бързо.
И от опит ти казвам, защото синът ми яко се дереше, емоцията продължава точно 2 мин, докато оставя памперсите в шкафа. да ми го бяха казали, нямаше да повярвам.

# 28
  • Мнения: 3 336
Моите днес не са ревали, само на оставяне имаше мрън. Пак тръгнаха да се връщат в групата като ги взимахме, утре мисля да ги оставям за цял ден. Peace

Определено смятам, че това, че са две е предимство и по-лесно се адаптират. Тръгнаха заедно с едно дете вчера, то и вчера рева и днес пак. Ама истински рев, не мрънкане като моите.

Кръвни изследвания искаха на децата, както и урина и изпражнения и скоч-проба. От едниния родител искаха васерман. Кръвните важат 7 дни, изпражненията и скоча 14 дни, урината и тя 7, васермана 6 месеца, освен това искаха и бележка че нямат контакт със заразно болни, важе само 3 дни.

# 29
  • Мнения: 983
И аз чета с интерес. Ние на пролет живот и здраве ще тръгваме. Подадохме молба преди 1 месец и нищо не ни казаха за новия закон Rolling Eyes Аз от вас разбирам, че януари трябва да се подаде молбата. Трябва да отида да питам, да не ми кажат накрая "Ами вие не се обадихте...."

Общи условия

Активация на акаунт