Бихте ли позволили

  • 2 894
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
Още не съм си родила дъщеря, но едва ли бих могла да и забраня подобна връзка. Но пък ако синът ми харесва 15- годишни, когато е 24 - ще се разтревожа за него.

# 46
  • Мнения: 901
По хипотезата за 14/15 годишното момиче. Защо ли не се сещам къде точно дъщеря ми ще се запознае с 25 годишен, как той ще намери за интересно да си говорят за яко.бнт, Кели Кларксън, униформите, фотошоп, шини или бракети и т.н., и как въобще ще ходят като тя вечер трябва да си е вкъщи, а той денем би трябвало да работи?
А иначе аз на 18 се впуснах в такава връзка и излязох от нея много наранена, но и доста помъдряла. Тогава няма да мога да позволя или забраня, просто ще трябва да седна и да й разкажа, а пък тя да си реши.

# 47
  • Мнения: 54
Въпреки, че нямам дъщеря, мисля че е по-добре да позволиш и да си в течение с това, което става, отколкото да забраниш и тя да се крие постоянно от теб и да върши глупости.

# 48
  • Мнения: 1 731
Незнам дали наистина дъщеря ти ходи с мъж ,който е 9г по-голям от нея ама аз лично бих предпочела да се запозная с въпросният младеж ,пък тогава ще решавам.Това не значи че ще се женят ,че затуй се запознаваме,ще предупредя изрично да не стане недоразумение.Просто мисля ,че е редно ако тя ще излиза с него ,аз да знам що за човек има насреща си.Не ме  стряска тази разлика.Тя ако си е разумна,ще внимава.Едва ли ще му се подведе по акъла,за каквото и да иде реч.Но аз искам да го преценя и тогава ще давам карт-бланш.То е ясно,че ако тя е решила да е с него,с лайняно въже(с извинение да я вържа) пак ще е с него,тъй че по-добре да знам какъв е. Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 645
Въпреки, че нямам дъщеря, мисля че е по-добре да позволиш и да си в течение с това, което става, отколкото да забраниш и тя да се крие постоянно от теб и да върши глупости.
newsm10
Всяка една категорична забрана носи възможността да те отдели от детето ти. А доверието е нещо много важно. Всички сме правили и правим грешки. Аз по - скоро бих се опитала да обяснявам, отколкото да забраня.

# 50
  • Мнения: 765
Няма да избирам мъжете на дъщеря ми със сигурност . Всяко нещо с времето си , аз обаче съм ЗА разликата в годините и то твърдо . Поне моят опит е такъв ,  ако говорим за брак или сериозна връзка , смятам че разликата в годините е предимство за жената . Важното е да си носи акъла в главата и да намери човек , който я обича , цени и уважава , а дали ще ми доведе 25 годишен или 40 не ми е толкова важно .

# 51
  • Мнения: 1 044
Краткият отговор е, че няма как да забраниш...
Isa, ще се повторя, но това не е ли забранено от закона?

Копирам ти съответния член от НК: Чл. 151. (1) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Който се съвъкупи с лице, ненавършило 14-годишна възраст, доколкото извършеното не съставлява престъпление по чл. 152, се наказва с лишаване от свобода от две до шест години.

Т.е. ако е навършила 14 години - може да прави секс. На мен ми се вижда доста ниска възрастта, но ...кой ли ме пита.
Съжалявам грешката е моя-мислех, че е до 14 г. включително. Но пак ми се вижда възмутително рано, нищо че е разрешено от закона

# 52
  • Мнения: 532
Аз пък съм ПРОТИВ. !4 -годишно  момиче си няма работа с 24-годишен,ама откъдето и да го погледнеш.Много е лесно той да я омотае,но не му е времето.Не казвам да бъде спирана да има гаджета,но не и толкова по-големи,а момчета на нейната възрастили поне все още ученици.Че този на 24 е за женене вече.

Не бих позволила на дъщеря ми сериозна връзка на 14 години ,въпреки ,че аз горе- долу на толкова почнах.Истината е ,че това пречи на образованието и въпреки,че аз се справих отлично пак не бих й позволила.Аргументи имам много ,но ще станат големи писания:-)

# 53
  • София
  • Мнения: 6 999
Не бих позволила на дъщеря ми сериозна връзка на 14 години ,въпреки ,че аз горе- долу на толкова почнах.Истината е ,че това пречи на образованието и въпреки,че аз се справих отлично пак не бих й позволила.Аргументи имам много ,но ще станат големи писания:-)

Това е чудесно, а сега ако може да ми обясниш как ще й забраниш?

Мога да ти напиша цял лист с мерки, предприети от моите родители в опита си да забранят подобна връзка, но успех - 0. Та ще ми е любопитно какви биха били твоите?  Thinking

# 54
  • Мнения: 1 172

Това е чудесно, а сега ако може да ми обясниш как ще й забраниш?

Мога да ти напиша цял лист с мерки, предприети от моите родители в опита си да забранят подобна връзка, но успех - 0. Та ще ми е любопитно какви биха били твоите?  Thinking

Аааа, не е тъй  Mr. Green Важно е родителят да мисли, че като е забранил, то забраната му се спазва. Обикновено категоричните забрани дават "удовлетворителни" резултати и за двете страни - родителите горди, че все още налагат мнението си и си вярват, че щерка им се съобразява с него, а щерката доволна, че ефектът им е нулев.  Всеки доволен по своему.

А за мъжете на 24 - едно момиче може да срещнe навсякъде такива мъже. Все пак сходните интереси - спорт, музика и т.н. - не са разделени по възрасти. Мъж на 24 далеч не е задължително да е мъж за женене.

А с какво една връзка с връстник е по-безопасна от връзка с по-голям мъж?

# 55
  • София
  • Мнения: 4 412
Мога да ти напиша цял лист с мерки, предприети от моите родители в опита си да забранят подобна връзка, но успех - 0. Та ще ми е любопитно какви биха били твоите?  Thinking

Мога да кажа при мен какви са били мерките и имаха ефект. Не знам може аз да съм била по-отстъпчива или не достатъчно влюбена, може и времената да са били по спокойни.  Имам по-голям брат и в периода 15-18 години, когато се заглеждах в някой младеж, той ми казваше, ако е неподходящ за мен. Но не се налагаше, а казваше,"Това момче не е подходящо за теб, защото еди какво си..., аз само те предупреждавам, а ти решаваш".  Знаех много добре, че брат ми ми мисли доброто и момчетата няма да свършат, така че се отказвах. Също си спомням, че в първи курс като студентка имах едно увлечение, което ми пречеше на летната сесия и майка ми измисли една много смешна история, че момчето ме било харесало, защото съм студентка и трябва да си взема изпитите и колко е важно за мен да не се провалям. Стана ми мъчно за родителите ми и се амбицирах, а и за мен самата беше добре да не се излагам. При мен така стояха предпазванията от нежалани връзки.

# 56
  • Мнения: 934
Прочее, на каква възраст в България можеш легално да правиш секс? 16?
14
Леко съм шокирана, това си е почти легална педофилия!
Според мен на 14 е рано за сериозна връзка. Бих се опитала да го втълпя на дъщеря си, преди да се стигне до там. А ако все пак се случи - не знам, ще гледам да балансирам между здравия разум и запазването на доверието между майка и дъщеря.

Общи условия

Активация на акаунт