Контрацептив

  • 7 963
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Цитат на: T o n i
Цитат на: new*
Не се ли дебелее от противозачатъчните?

ми не знам... аз докато пиех - както казах 5 години нонстоп - не бях качила и килце Simple Smile
обаче като ги спрях, за да бебеправим и ела да видиш как се качват 8кг за 3месеца Simple Smile

 #Shocked Може, може... аз щото съм наплашена от прогестерона и като прочетох, че има в тях, за това попитах. Иначе май са най-чистата работа.

# 16
  • Мнения: 277
Аз съм пила 4 год. няколко противозачатъчни продукта, но по мед.причини/ПКЯ/. Пушила съм през това време, но умерено до 10 цигари на ден. Ако си жена под 35 год. може да си позволяваш да пушиш,но пак казвам умерено. Аз отслабнах докато ги пиех и не напълнях и грам след това, кожата ми стана като на бебе и косата също доста се заздрави. Подчертавам, че при мен имаше хормонален проблем и може би с приемането им всичко се е балансирало и е донесло само ползи.
От другият месец и аз ще започвам да пия Йесмин пак по същите посочени горе причини Mr. Green , но все пак ще извлека и ползи.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Аз пия вече трета опаковка и въпреки че в началото също не се чувствах много добре от тях от втората насам всичко е ок. Освен това аз също пуша и на мен лекарката ми каза че под 35 може умерено, ама аз имам и не толкова умерени дни. Иначе вече го има по аптеките, аз го видях в аптеката на Вита и струваше 18 и нещо...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
А защо не трябва да се пуши. Обяснете ми каква е връзката

Иначе аз съм пила преди години Деиане35, но защото имах киста замислям се след като родя какво ще правя, спирала не ща защото майка ми само се оплаква от нея все я боде все има течение и т.н. а тези лепенки не са ли добри?

# 19
  • Мнения: 945
Не е препоръчително да се пуши, zащото се увеличава риска от инфаркт.
При една пушачка риска от инфаркт е 4 пъти по голям от непушачка.
Ако пушачка пие противоzчатъчни, риска се увеличава 20 пъти.

Да питам и аz... и аz все още обмислям дали да пия противоzачатъчни. Моя лекар ми иzписа едни, на които не помня името Embarassed и ми каzа, че най новите иzследваия не е необходимо жената да получава всеки месец кървене при приемането на противоzачатъчни. За това той ми препоръча да пия хапчетата 9 последователни седмици и тогава да направя 1 седмица пауzа, преz която да ми "дойде". Дано го обясних правилно  Embarassed ...

Някоя от вас има ли опит с такова приемане на противоzачатъчни?

# 20
  • Мнения: 3 200
Аз пих Логест 4 години, идваше ми всеки месец, когато свърша опаковката, много бях доволна. На мен първоначално ми ги изписаха за регулиране на цикъла.

# 21
  • Мнения: 46 511
Цитат на: juna
Момичета,като чета Thinking ...май и аз ще мина на хапчета,че мойта спирала дет я сложих Декември месец май не от забременяване ме пази,а от секс. Imp ........


Аз докато пих Цилеста нямах никакво желание за секс, както и за нищо друго, само ми се искаше да си седя на един стол и да не правя нищо  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 663
Цитат на: nikol78
Аз докато пих Цилеста нямах никакво желание за секс, както и за нищо друго, само ми се искаше да си седя на един стол и да не правя нищо  ooooh!

това сериозно ли ?
съвсем наистина и сериозно си питам
много ми е странно....
за пръв път чувам....
в смисъл - разбирам състоятнието, но сигурна ли си, че е от хапчетата ?
при мен беше тъкмо обратното, ама едва ли е било от хапчетата Simple Smile

# 23
Цитат на: T o n i
...при мен беше тъкмо обратното, ама едва ли е било от хапчетата Simple Smile
Тони, и при мене. Така, че не вярвам те да са причината. Ама знае ли човек от къде може да изскочи зайчето ooooh!  Flutter  Grinning

# 24
  • Мнения: 46 511
Цитат на: T o n i
това сериозно ли ?
съвсем наистина и сериозно си питам
много ми е странно....
за пръв път чувам....
в смисъл - разбирам състоятнието, но сигурна ли си, че е от хапчетата ?
при мен беше тъкмо обратното, ама едва ли е било от хапчетата Simple Smile


Да, напълно сериозно, но то си е до човек, когато се случи при мен, установих, че го има и при други жени  Sad

# 25
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Moni
Аз пия вече трета опаковка и въпреки че в началото също не се чувствах много добре от тях от втората насам всичко е ок. Освен това аз също пуша и на мен лекарката ми каза че под 35 може умерено, ама аз имам и не толкова умерени дни. Иначе вече го има по аптеките, аз го видях в аптеката на Вита и струваше 18 и нещо...


Под 35 може да се пуши умерено, а от 35 нагоре?  Thinking
Аз каква пушачка съм като пуша половин кутия дневно? ooooh! Умерена?  Grinning
Май спиралата ще моят вариант... Thinking

# 26
  • Мнения: 130
Додо, и на мен точно д-р Янкова ми ги препоръча, но още не съм ги почнала.

# 27
  • Мнения: 117
Противозачатъчните хапчета водят до "сгъстяване" на кръвта и от там се увеличава риска от образуване на "тромбчета"  - съсиреци.Пушенето в тази връзка май увеличава тези рискове и за това не се препоръчва.Аз това зная!

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
nikol78
Хонда,
аз за срам и резил сама си ги изписах, не съм се съветвала с гинеколог... Embarassed . Нашата аптекарка е много добър професионалист и тя ми каза да правя почивка след 6 месеца... В упътването не го пише наистина, но аз го спазвах... Тя не е лекар, но като фармацевт се интересува от действието на препаратите.
Има и още нещо - мисля, че упътванията към лекарствата не съдържат пълната информация, в смисъл, че специално за лекарите и фармацевтите има по-подробни обяснения, било от фирмите, било от дистибуторите на компаниите. Ама това си го мисля аз, не съм много сигурна...

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: T o n i
Цитат на: new*
Не се ли дебелее от противозачатъчните?

ми не знам... аз докато пиех - както казах 5 години нонстоп - не бях качила и килце Simple Smile
обаче като ги спрях, за да бебеправим и ела да видиш как се качват 8кг за 3месеца Simple Smile


Аз не съм напълнявала нито като ги пих, нито после. Е, не мога да излъжа, че качвах по килце на 2-3 г. ама то си е от ЕГН-то  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт