Контрацептив

  • 7 965
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 384
Цитат на: dodo_dodo
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?


Най-доброто в Щатите, на мен доктора ми го препоръча

# 31
  • София
  • Мнения: 3 060
Цитат на: Krassi
Цитат на: dodo_dodo
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?


Най-доброто в Щатите, на мен доктора ми го препоръча

Момичета, чувала съм че не трябва да се пият противозачатъчни ако си кърмачка. За този Yasmin пише ли такова нещо? Аз вече три пъти (!) си правя тест, идва си ми от втория месец след като родих #Silly
Преди да забременея почти 10 години пиех Cilest, без почивки на шестия месец както пишеше в един постинг по-горе, защото никой не ми е казвал такова нещо (не че и много, много съм питала...) И сега искам да се предпазвам по някакъв начин и хапчетата са ми е най-познатия вариант и затова, може би, най-сигурен. Но все още кърмя...Не съм се севетвала с гинеколог, но те май не адмирират идеята кърмачки да приемат хормони...
Вие като пиете хапчета - кърмите ли?

# 32
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Цитат на: mama_na_misho
Цитат на: Krassi
Цитат на: dodo_dodo
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?


Най-доброто в Щатите, на мен доктора ми го препоръча

Момичета, чувала съм че не трябва да се пият противозачатъчни ако си кърмачка. За този Yasmin пише ли такова нещо? Аз вече три пъти (!) си правя тест, идва си ми от втория месец след като родих #Silly
Преди да забременея почти 10 години пиех Cilest, без почивки на шестия месец както пишеше в един постинг по-горе, защото никой не ми е казвал такова нещо (не че и много, много съм питала...) И сега искам да се предпазвам по някакъв начин и хапчетата са ми е най-познатия вариант и затова, може би, най-сигурен. Но все още кърмя...Не съм се севетвала с гинеколог, но те май не адмирират идеята кърмачки да приемат хормони...
Вие като пиете хапчета - кърмите ли?


Не можеш да пиеш хапчета докато кърмиш за съжаление.

# 33
  • Мнения: 5 539
Четох интервю с един лекар, който казваше, че противозачатъчните таблетки не бива да се изписват на жени-пушачки и на такива над 35-37 години Sign Exclamation

# 34
  • Мнения: 244
След като никога през живота си не бях пила противозачатъчни, преди 2 месеца започнах Cilest. За 1 месец прием, само 2 дни не ме боля главата Close Направо откачих - аналгин на обяд (когато вече не се търпи от болка), аналгин вечер - пак по същата причина. Спрях ги и главата спря да ме боли. Пушех си и съм на 34 години - дали пък не е било от това? По тази логика с всички противозачатъчни ще съм така Sad  и се чудя струва ли си да пробвам друг вид newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 301
Момичета, аз имам един деликатен въпрос към вас! Embarassed
Та се чудех... докато пиете противозачатъчни практикувате ли прекъснат полов акт (ей така, за по-сигурно!) или напротив? Embarassed

# 36
  • Мнения: 6 243
Новите поколения противозачатъчни нямат нужда да се прави пауза на 6 месеца. Така беше при контрацептивите отпреди 15тина години (вече го забравих как се казваше). Аз бая нещо съм пила, без оплаквания, ама засега съм пас - поне докато мома Ирина не реши, че вече не й се суче Grinning А от спиралата имам най-кошмарните спомени в моя живот -е това си беше контрацепция - за едим месец със спирала нито веднъж не ми дойде музата да правя секс - такива зверски болки и контракции имах от нея. За кървенето и кръвоизливите не говоря! Като я махнах, имах чувството, че ми изникнаха криле отдолу!

# 37
  • Varna
  • Мнения: 333
Пила съм Цилест около 8 години, с прекъсване, но защото скъпия беше извън страната. Не съм напълняла нито докато ги пиех , нито след като ги спрях.
От 4 месеца пия Ясмин. Наистина ми ставаше малко лошо в началото. Но сега се чувствам добре. Пак не съм напълняла. А и кожата ми изглежда по- добре.
Последната опаковка си я купих от аптеката.

# 38
  • Мнения: 3 146
Цитат на: Mari77
Момичета, аз имам един деликатен въпрос към вас! Embarassed
Та се чудех... докато пиете противозачатъчни практикувате ли прекъснат полов акт (ей така, за по-сигурно!) или напротив? Embarassed


Ами нали затова пия противозачатъчни - за да не прекъсваме "акта" Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: geri_1
Да питам и аz... и аz все още обмислям дали да пия противоzачатъчни. Моя лекар ми иzписа едни, на които не помня името Embarassed и ми каzа, че най новите иzследваия не е необходимо жената да получава всеки месец кървене при приемането на противоzачатъчни. За това той ми препоръча да пия хапчетата 9 последователни седмици и тогава да направя 1 седмица пауzа, преz която да ми "дойде". Дано го обясних правилно  Embarassed ...

Някоя от вас има ли опит с такова приемане на противоzачатъчни?


И аз четох нещо по този въпрос, но не помня къде. Когато отидох при моя гинеколог да ми изпише противозачатъчни го попитах по въпроса, обаче той е един приказлив...усмихна се измрънка нещо и толкова.

Като се наканя да си купя хапчета и да ги пия  Embarassed ще пробвам този нов метод. Статията, която четох беше мн. добре аргументирана, а гинеколога ми не ме спря...

# 40
  • Мнения: 46 516
Цитат на: Mari77
Момичета, аз имам един деликатен въпрос към вас! Embarassed
Та се чудех... докато пиете противозачатъчни практикувате ли прекъснат полов акт (ей така, за по-сигурно!) или напротив? Embarassed


Ако търсиш сигурност - никакъв секс  Laughing
Шегувам се, не е нужно да прекъсвате акта  Grinning

# 41
  • София
  • Мнения: 301
Благодаря ви, Мама Кенга и Никол, за отговорите на моя тъп въпрос! Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: sladka hapka
Новите поколения противозачатъчни нямат нужда да се прави пауза на 6 месеца. Така беше при контрацептивите отпреди 15тина години (вече го забравих как се казваше). Аз бая нещо съм пила, без оплаквания, ама засега съм пас - поне докато мома Ирина не реши, че вече не й се суче Grinning А от спиралата имам най-кошмарните спомени в моя живот -е това си беше контрацепция - за едим месец със спирала нито веднъж не ми дойде музата да правя секс - такива зверски болки и контракции имах от нея. За кървенето и кръвоизливите не говоря! Като я махнах, имах чувството, че ми изникнаха криле отдолу!

ужас това за сиралата звучи ужасно, аз имам друг въпорс ако да речем се прави пауза на 6 -тия месец има ли вероятност да се забременее?

# 43
  • Мнения: 728
Цитат на: DEianaZ
аз имам друг въпорс ако да речем се прави пауза на 6 -тия месец има ли вероятност да се забременее?


Моята колежка реши да направи едномесечна почивка от хапчетата през януари...........и от февруари си бременеем заедно Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз преди да забременея пиех хапчета, не съм напълнявала, нито е имало каквито и да било странични ефекти. Правех пауза веднъж на 6 месеца, като през това време - презервативи.

Общи условия

Активация на акаунт