Въпросче...

  • 1 549
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21
Източниците на заразяване са много - недобре измити плодове (като се сетя колко марули и спанак изядох пролеттта..., а те са гледани в двор, в който редовно маршируват глутница котки...), та се стигне до недоизпечено месо. Аз си направих в началото на бремеността, беше положителен, но с малко завишение на стойностите, тогава ми препоръчаха да направя след 20 дни отново, за да се види дали нараства или намалява (демек дали е актива инфекцията в момента или отшумява). та, оказа се, че отшумява, но наистина се бях притеснила много.

# 31
  • Мнения: 179
и на мен не са правили такова нещо.

# 32
на мен също не ми направиха,въпреки че майка ми имаше котка,която се беше научила да отскача до апартамента ни,когато огладнее.аз избяхвах близки контакти с нея,но се притеснявах.ако имаш възможност накарай да ти направят изследването,за твое успокоение и избягвай животинките покрай себеб се

# 33
  • Мнения: 179
че аз живея с котка вредно ли е като си бременна и защо

# 34
  • Мнения: 421
Защото можеш да се заразиш с токсоплазмоза
Използвай търсачката в сайта или пък в Гугъл и ще намериш куища подробно инфо какви превантивни мерки да предприемеш.От по-горните постове,вече трябва да си разбрала от къде можеш да се заразиш

# 35
  • Мнения: 179
аз оведомих лекарката си и тя каза че само първите 3 месеца са рискови а и всички иследвания са ми хубави така че нищо такова няма

# 36
  • Мнения: 421
... не само първите три месеца са рискови.Ако се заразиш в който и да е от деветте месеца е проблем,така,че се пази

Общи условия

Активация на акаунт