ЯНУАРСКИТЕ бебоци ритат мама,а тя е радостна,засмяна!

  • 14 863
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 256
Да се отчета и аз.
1. Шофьорския го взех от раз, с корема напред и като спретнахме и изпитващия един лаф за деца, съвсем ми мина нервата. Въпреки, че карам повече от година по тукашните пътища, на изпит е различно, особено на магистралата. Добре, че не ме качиха на т.нар. 401 магистрала, там съм броила платната, в централната част на Торонто са 13 в едната посока. Всичко мина ок.  bowuu Доволна.

2. Консултацията - мерене и приказки с докторката. Показателите са ми добри, БХС и спина бифида са добре. Хемоглобина ми е 131 - супер направо, тя каза, че е от правилно хранене и редовното пиене на Матерна. Аз не съм слаба по принцип /не по принцип, от 2 год насам качих кила/, но за бременността съм качила 4 досега. Оказа се, че нямам имунитет към Fifth's desease или както още я наричат Slap cheeks, което на бг май си се казва Пета болест, така че ако малката я донесе от детската и аз се заразя, има шанс 1 към 10000 да се увреди бебето, но тук пращали писма на всички родители дори само 1 дете ако е болно от цялото училище, така че ще предупредят. Надявам се да не я хващаме тази болест. Срещу варицела имам имунитет , изследвали са ме за мнооого неща, които може би са рискови за бебето. За ултразвука каза, че репорта е ок, но аз настоях, че лицето не се е видяло, както и какво е м/у краката, и тя ми назначи нов за вторник, както тя каза за мое успокоение. И по тази точка съм доволна.

3. Фризьора остава за след около 2-3 часа, първо да прибера мъжа ми от работа, и после, така че ще докладвам утре.

4. Изпокарах се със застрахователната компания, където ни е застрахована колата, направо излязох от кожата си докато говорех със служителя, направих страхотен скандал, защото трябваше да ни намалят застраховката като взема тази шофьорска категория, но той отказа. Аз настоях да говоря с мениджъра и сега чакам въпросната особа да ми се обади. Тъкмо ако съм ядосана от фризьора ще си го изкарам на него  hahaha.

Изследването за диабет ще е след 25-та седм, поне на мен не ми дадоха да го правя до следващата консултация, никакви изследвания на този етап.

 Wink

# 271
  • Мнения: 51
patenceto не трябва следващо направление, след като се запишеш един път на консултация лекарката и назначава всяко следващо посещение и ти казва кога да дойдеш.
А чували ли сте, че някои казват, че не било хубаво да се стриже косата по време на цялата бременност, не мисля да го спазвам, освен ако не искам да заприличам на проскубана гарга, но се чудя защо се прави, какво е поверието?

# 272
  • Мнения: 76
 
 Но не знам колко струва раждането сега от септември

Раждането струва - естествено 800лв, а секцио май 1200 лв. Това са новите цени от септември. И аз съм на ЖК при Евтимова. Ходила съм при д-р Диков на прегледи, но все още се колебая. Струва ми се супер хаотичен, въпреки добрите отзиви. Преди съм ходила при Илия Карагьозов, но за жалост той скоро няма да се върне на работа. След всичко изчетено във форума се чудя дали да не проверя д-р Димитров с един преглед. Ако ми допадне може и при него да раждам.

Благодаря за отговорите за ЖК.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 3 252
А чували ли сте, че някои казват, че не било хубаво да се стриже косата по време на цялата бременност, не мисля да го спазвам, освен ако не искам да заприличам на проскубана гарга, но се чудя защо се прави, какво е поверието?
Еви, не се подстригваш, за да не му отрежеш пишката на бебето  Joy аз поне така знам

Валя, чудесен ден е бил за теб, браво  Grinning Hug

# 274
  • Мнения: 68
Валя -определено си имала ползотворен ден:) честито за G-то и за видеозона
колкото до застраховката, няма веднага да я намалят, но се пробвай с мениджъра за всеки случай. Нашият шофьор и той нали скоро взе G и така разбрал- догодина като подновявал застраховкат щяли да я намалят евентуално.
Евито и аз така знам, като Алех за постригването, ама много моля. Не искам и да си помисля на какво ще приличам ако не се пострия през цялата бременност, накрая не само, че ще съм изтормозена, ами и депресирана и рошава- мерси:)

# 275
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
kokonka, assydi , честити ви нови прически!
Валя, браво за изпита! Относно застраховката - при нас правеха промени и преди да е изтекла година от предишното подновяване. Явно зависи от застрахователя. Ние сме с ING. Не знам дали знаете (канадските мами), но в много компании ако застраховате имуществото си - движимото (независимо дали сте на квартира или в собствен дом), застраховката пада значително. Получи се така, че след като застраховахме имуществото, общо за двете (кола и имущество) плащаме с около 20% по-малко, отколкото преди само за колата. Промяната също беше направена преди изтичане на пълна година. Така че пробвай с мениджъра, ако не става, по-добре смени компанията, когато дойде време за подновяване.
За видеозона - и на мен ми се ще да си измоля още един, но ще се пробвам по-нататък.

За физическите упражнения - аз винаги съм се поддържала във форма, но от както съм бременна - някъде между втория и третия месец от бременността спрях всякакви упражнения, щото бях получила едно леко зацапване, което доста ме изплаши. Та сега съм решила - без много натоварвания. Може да подновя някои упражнения в деветия месец чак. Иначе за килограмите - бях 54, а сега вече съм 60, но ми се струва нормално, пък и гледам да не мисля много по въпроса. Като се върна към старите навици - цигари, кафета и спорт, мисля, че ще си възвърна формата.

И последно да споделя - вече съм сигурна, че вибрациите, които усещам в корема си са причинени от бебчето. Та мога и аз да кажа - усетих го, най-после Simple Smile

# 276
  • Мнения: 68
Кафява мечка- честито ти ритане, бутане и връткане:)) Тепърва ще става и по-силно и по-интересно, особено като започне да чува:)

# 277
  • Мнения: 367
Добро утро на всички ви.Ето нещо горещо:

Aко на някой му се допие:Нескуик с ягода Embarassed
Говорите за косите,ами и аз досега не съм се подстригвала,от сватбата-април месец EmbarassedИ вече едвам издържам,май няма да изтърпя до края.Ама нали и без това госпожичка виждат,така че скоро ще посещавам фризьора:)

# 278
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз от февруари не съм скъсявала косата и вече много ме дразни,мисля да устискам,но това ще ми е първата работа като излезна от болницата:)

Кафява мечка това е чудесно че сизапочнала да усещаш бебето:)

Ваня мерсиза почерпката и  аз мисля след малко да си направя нещо с мляко за пиене:)

# 279
  • Мнения: 51
Аз също не съм се подсригвала от април, ноне заради това.
Ами то само ако от това зависи Crossing ArmsКакви ли не работи са измислили бабите...
Абе все пак мисля да се подстрижа другия мецес, че много ми е нацъфтяла от пресата и от боядисването.
Исках да я пусна по-дълга, че да може като се роди бебето и като я усвежа да ми остане все пак коса, но наред с другите косми, които си забавиха растежа и с косаа стана така, и планът ми удари на камък.
Отивам да си пусна едно чайче, че нешо се опитва да ме хваща настинка, ама няма да се дам.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 8
Здравейте мами   bouquet,
Не пропускам ден без да ви прочета , но не ми остава никакво време да пиша. Дойде време и аз да се отчета-понеделник ходих на ФМ при Балев , всичко с бебчо е наред , дори е малко по-голям от колкото трябва и ми измести с няколко дена термина , което не е толкова съществено.А относно пола , досега бях убедена на 100 % , че ще е момче , а то се оказа че ще имаме мацка  Grinning , така че Алекс може да ми сложиш  stork-girl .А относно килограмите и аз съм качила само 3 кг. до този момент , а иначе си хапвам и не се лишавам от нищо , но явно бебо яде от моите запаси , които хич не бяха малко.Това е от мен за сега newsm51 ,

# 281
  • Мнения: 52
Малее това е супер  Simple SmileИ аз чакам с нетърпение да дойде денят за видеозона за да видя малката сладуранка/поне така казаха за сега че е момиче/.Радвам се за теб че всичко е минало както трябва и аз съм качила малко кила,а преди седмици ми казаха и на мен че бебока е по-голям от норманлото.И че си взимал от всичко нужно LaughingДа ти е жива и здравичка женската розбичка и все така да си разсте  smile3501

# 282
  • Мнения: 51
Относно упражненията, след третия месец започанах йогата, която е на първата страница, но рядко имам време да я правя редовно... Rolling Eyesкоето ще си е за моя сметка..
Един път правих и другите, за които има линак там.
Много се чудех дали да си поръчам Fitmama, ако някой има впечатления от нея да пише.
Ето ви и линк.
http://fitmama.family-bg.com/

# 283
  • Троян
  • Мнения: 141
Аз не бих казала,че съм се раскрасила,акнето ме е нападнало отвсякаде,не мога да се понасям.А за косата вече 2 пъти съм се постригвала ,а също и боядисвала.
Кокона а като кърмиш не може ли да се правят някакви стягащи упражнения,след като не може да става и въпрос за диети?
Аз вчера реших да пусна на бебо класическа музика,заото четох ,че бебетата се влияели много добре от нея.Незнам дали му хареса но не спря да подскача или танцуваше или протестираше newsm68

# 284
  • Варна
  • Мнения: 3 252
Linay, честита девойка  Grinning
Албена, по принцип може и да пазиш диета докато кърмиш, но под диета имам предвид да намалиш тестените например, което и без това не е от полза на никого  Grinning А упражнения могат да се правят спокойно, няма проблем за тях  Peace

Малко по-късно ще пусна новата темичка, като сложа Мони да спи. Сега ще се борим с обяда  Tired

Общи условия

Активация на акаунт