Защо не трябва да пия фолиева киселина?

  • 7 252
  • 74
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Здравейте на всички ! Аз съм от Варна и гинеколкожката ми е д-р Владева.Тя ми каза,да не пия никаква фолиева киселина,а аз съм бременна от съвсем скоро.Много се удудих,защото знам че всички мои приятелки са пили.Искам да Ви попитам,ако някоя от Вас е пациентка на д-р Владева,пила ли е или не фолиева киселина?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 467
 Shocked. За първи път чувам лекар да дава такъв съвет.

# 2
  • София
  • Мнения: 721
И аз съм доста озадачена newsm78
След всичките кампании, които вървят за превенцията на Спина Бифида и за фолиевата киселина при бременност...аз не бих послушала тази лекарка.

А тя не обясни ли защо?

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 11:20 от pontes

# 3
  • Мнения: 2 746
Много странно, попитай докторката директно защо не трябва да пиеш фолиева киселина. newsm78

# 4
  • Мнения: 492
Както аз, така и всичките ми познати сме пили фолиева киселина до третия месец. Учудва ме мнението на лекаря ти. Thinking

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Shocked. За първи път чувам лекар да дава такъв съвет.
А пита ли я защо не трябва да я пиеш newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Как така не трябва да пиеш  Shocked, за първи път чувам такова нещо. Най-добре се посъветвай и с друг лекар.

# 7
  • Мнения: 711
Моят лекар ми беше казал, че това е нещо, което според него скоро ще отмине като препоръка, но ако искам да си я пия няма да ми навреди. Е, аз пих около 1 седмица и после спрях. Смятам, че наистина не може да ти навреди и ако ще си по-спокойна си я пий (освен,ако няма някакъв проблем поради, който не трябва да се приема). Peace

# 8
  • Мнения: 421
Shocked     

За всякакви витамини и добавки бях чела,че има и лоша страна и може да не се пият,ама за фолиевата за пръв път чувам. Според мен си я пий! Няма да ти навреди в никакъв случай а и не е скъпа

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 551
И аз бях много учудена.Каза ми,че до сега при нея никога не са се раждали сакати бебета.Четох в нета за фолиевата киселина,никъде не пишеше,че според най-нови проучвания вече не трябва да се пие или нещо подобно.Моя приятелка е раждала при нея преди 3 г някъде,нейната сестра също сега е бременна и двете не са пили тази киселина.И аз сега се чудя дали да я послушам.А тя е един от добрите специалисти в града по проблемно забременяване и съм чела доста добри отзиви за нея в нета.

# 10
  • Мнения: 3 360
май нещо се е пообъркала твоята лекарка newsm78

# 11
  • Мнения: 502
Аз пих до третия месец по съвет на лекарката. Чела съм,че е хубаво да се пие и преди забременяването, ако е планирано.
Много странен съвет ти е дала. А за самата нямам наблюдения.

# 12
  • Мнения: 1 092
ами кво да ти кажа........
с първата ми бременност не съм пила-никой не ми е казал за такова нещо newsm78
за фолиевата киселина разбрах сега - при втората си бременност,имам чувството , че е някаква мода да се пие /и аз пих естествено,по препоръка на гинеколога/.Според мен не ти пречи да си пиеш за лично  успокоение  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 701
Да не би да е имала предвид да не я пиеш на всяка цена?  newsm78

# 14
  • Мнения: 21
Аз пих фолиева киселина 6 месеца преди да забременея ( моята гинеколожка ми я препоръча, ако се готвя да бременея) и сега ми каза  до 17 тата седмица да я продължавам.
Необходимо е да ти обясни твоята гинеколожка защо така?

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 13:22 от freespoken

Общи условия

Активация на акаунт