Писна ми от венге!

  • 10 561
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Като описваш желанието си, все едно описваш нашия хол на 90%  Laughing, че и по размери е същия. Само дето кухнята е отделно.

Стои доста добре (нали си е наше Mr. Green), венгето не е черно, а кафяво със светлобежови жилки, и въобще не се вижда, като има прах Rolling Eyes


Винаги можеш да направиш дома си уникален, все пак цветовете не са безброй, а колко милиарда домове има  Sunglasses. Но е важно какво от себе си ще вложиш в него (освен парите hahaha)!  Peace

# 16
  • Мнения: 461
А и не е задължително хоризонталните плоскости да са венге. Wink
Не че и по вертикалните не полепва прах, просто венгето може да бъде акцента, а не основния цвят на мебелите.

Аз харесвам комбинацията от венге, слонова кост и пепел от рози, в комбинация с розов мрамор или негова имитация.
Лазурно-синята до изумрудено-зелената гама също е подходящо съчетание с цвят венге.

# 17
  • Мнения: 4 514
В хола и спалнята мебелите са в калвадос - много топъл цвят,

А, точно калвадос е и у нас, само че тъмен калвадос. Връзва се много добре с наситени и пастелни тонове.

# 18
  • Мнения: 891
И аз предпочитам калвадос
В кухнята, детската и хола преобладава калвадос.
Много приятен и топъл цвят.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 040
  Това ,което ме ядосва е ,че аз хресвам венге! Много! Харесвам и ниски мебели. Но пък сте прави,че е важно на мен да ми е уютно.Какво като е клише,винаги може да се измисли нещо Wink.
  Разглеждах из нета и видях плоскости с интересен цвят- макасар. Пак е тъмно ,но не толкова като венгето.Не знам, ще се проверява как е в действителност.
  А какво мислите за съчетаването на 2 ярки цвята в дневната-примерно млечно зелени щори и, да кажем, лилав диван. Не точно същите цветове като тук, но подобни:http://www.purecontemporary.com/images/pi_14261.jpg
Съпружеското тяло подскочи като чу, но на мен ми се струва интересно като идея. Само не знам дали няма да е прекалено натоварващо с много цветове. Вие какво мислите?
   

# 20
  • Мнения: 1 426
http://www.kronospan.bg/products/special_decors.phtml?f=act#
зебрано класик и светъл дъб, пине орегон също е интерсно

# 21
  • Мнения: 1 107
Уфф, наситина е ужасно-навсякъде предлагат смао цвят венге-производителите на плоскости  да не би да правят някаква отсъпка при  този цвят?
Мен ако пита някой ще направя повечето мебели в бяло...ама аз съм друг извратен мозък, так че не се брои.
А за зебраното мисля, че скоро ще го сполети злополучната съдба на венгето, но специалистите могат да са по-точно за това:)
Важното е като видиш една мебел и да кажеш "Това е!", а не да търси човек винаги компромис между цветовете, както става най-често....

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
...
  А какво мислите за съчетаването на 2 ярки цвята в дневната-примерно млечно зелени щори и, да кажем, лилав диван. Не точно същите цветове като тук, но подобни:http://www.purecontemporary.com/images/pi_14261.jpg
 

Ми да ти кажа комбинацията не е толко ужасна. Установих го като я видях реализирана у нас  Mr. Green, само че в обратен вариант.

Имаме холна гарнитура от зелена кожа, която не бих нарекла млечна, цвета е силен, топъл и дори не е много тъмен. Не знам какво зелено точно се води.
Ръкохватките и гърбовете на диваните и фотьойла са тъмен дъб. В началото стените бяха микс между праскова и жълто, сами си играхме да бъркаме, та не знам съотношение..беше ОК

след време една приятелка художничка каза тука требва бледо лила, аз изпаднах в ужас  Shocked, тя намаза три стени в бледо лилаво, стената срещу гарнитурата в много тъмно лилаво....и стана добре  Laughing

Свикнах му и го харесвам, не натоварва, но цветовете определено са силни. Ако е в по-нежен, млечен вариант сигурно е възможно и за по-трайно решение.

Ние сега се забавляваме, защото сме във временно жилище, но за после замислям светла тапетия  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 211
Зелено и лилаво - много хубаво звучи.
И аз хем го харесвам, хем му се впрягам на венгето. За себе си реших да го има, но малко и в съчетание с  нещо светло /което на този етап не съм избрала/.
Може да се избяга от еднообразието и да се постигне уникалност като се постави авторски декор на някоя от стените.

Общи условия

Активация на акаунт