Какво стана с Максим Стависки?

  • 8 621
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 499

 #Crazy е що последно чух че е за причиняване на смърт по непредпазливост по чл. 343 НК? или беше 343а? че направил всичко зависещо от него...
а колкото до изявлението му - то беше такава боза и лигня, че няма накъде повече. да вземе малко пример от парис хилтън /аз не мога да я понасям/ ама момичето затова, че е карало пило, без катастрофи или нещо подобно по националната телевизия е излязло и е казало - направих грешка много съжалявам, ще се поправя, пък той.....

# 91
  • Мнения: 794
Голямо безобразие!!!!!

То беше ясно, че ще го потулят, но  #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Връзкарска история!  #Cussing out

Естествено пак няма равни пред закона..  Whistling

# 92
  • Мнения: 389
Чух снощи и не повярвах на ушите си. Тежка телесна повреда ?!?!? А загиналото момче?!?!?

Явно всички сме равни пред закона, но някои са по-равни ...  Crossing Arms

# 93
  • Мнения: 268
Е това вече наистина е безобразие!! То беше ясно, че няма да му дадат нищо повече от условна присъда, поне да не го покриват толкова очевидно! Тежка телесна повреда?? Как ли ще реагират на това родителите на момчето??  ooooh!

# 94
  • Мнения: 912
АУУ, ПРОТИВНО!
Не искам да си помислям дори какво чувстват роднините на 'пострадалите от тележка телесна повреда'

# 95
  • Мнения: 524
Е това вече наистина е безобразие!! То беше ясно, че няма да му дадат нищо повече от условна присъда, поне да не го покриват толкова очевидно! Тежка телесна повреда?? Как ли ще реагират на това родителите на момчето??  ooooh!

Горките родители - "тежка, телесна повреда". Така е, ще ни трепят по пътищата и после ще ходят да се забавляват.

# 96
Честно казано мисля,че Максим провали малко или много живота си с тази катастрофа. В случая известността му изигра много лоша шега. Лошото в случая е, че загина младо момче, а друго момиче е в кома. Лично аз мисля, че той най-много съжалява и ще съжалява за това, което направи. Не е приятно когато на съвеста ти тежи един човешки живот. Но пък наистина ми изглежда свестен. Просто в момента не искам да съм на неговото място.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 478
http://life.dir.bg/2007/09/15/news2106629.html#sepultura  - това видяхте ли? Албена продължава напред.

Според мен относно тежката телесна повреда журналистите са се объркали, на съдебните репортери често им се случва. Няма начин да не го обвинят за убийство по непредпазливост.  Тежката телесна повреда е за другото момиче, лека е за брата на загиналото момче. Има квалификации в НК и няма как убийство да мине за тежка телесна повреда!
Друг е въпросът, че при неговото съдебно минало - чисто, че сигурно ще изфабрикуват как се е опитвал да помогне и т.н.... има вероятност за условна присъда.

# 98
  • Мнения: 14 499
Има квалификации в НК и няма как убийство да мине за тежка телесна повреда!

без да съм специалист по наказателно право /ама хич/ ми се струва, че могат да го минат за тежка телесна повреда и ужким да докажат, че смъртта не е вследствие на нея. че няма причинна връзка.за всичко си има начини.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 478
Сега го прочетох на още 2 места и започвам да се съмнявам, че наистина прокурорът е направил такова изявление, което означава че е малоумен!

Ами основната разлика е, че при тежка телесна повреда пострадалият е ЖИВ! Как ще го извъртят не мога да си представя! 

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 11:22 от Illit

# 100
  • София
  • Мнения: 1 478

чл. 128 (2) Телесната повреда е тежка, ако е причинено: продължително разстройство на съзнанието; постоянна слепота с едното или с двете очи; постоянна глухота; загуба на речта; детеродна неспособност; обезобразяване, което причинява завинаги разстройство на речта или на сетивен орган; загуба на единия бъбрек, слезката или на крило на белия дроб; загуба или осакатяване на крак или ръка; постоянно общо разстройство на здравето, опасно за живота.

А ето и как според мен ще се размине Ставийски:

Чл. 66. (1) (*) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Когато съдът налага наказание лишаване от свобода до три години, той може да отложи изпълнението на наложеното наказание за срок от три до пет години, ако лицето не е осъждано на лишаване от свобода за престъпление от общ характер и ако съдът намери, че за постигане целите на наказанието и преди всичко за поправянето на осъдения не е наложително да изтърпи наказанието.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 11:15 от Illit

# 101
  • Мнения: 389
http://bulgaria.actualno.com/news_124256.html

"Повдигнатото обвинение срещу Максим Стависки е за причинена смърт, поради неспазване правилата за движение, като в постановлението за повдигане на обвинение това нещо е изписано с думи. Тук става въпрос обаче за погрешно обвинение в цифровата му част". ...

# 102
  • София
  • Мнения: 1 478
Мда, оказа се че второто ми предположение е вярно - прокурорът  е малоумен.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 672
Мда, оказа се че второто ми предположение е вярно - прокурорът  е малоумен.

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 104
  • Мнения: 3 268
За прокурора ви бях споделила нещо,сами се уверявате в думите ми сега.Не е малоумен,а най-подкупния човек в Бургаската прокуратура.

Общи условия

Активация на акаунт