Какво стана с Максим Стависки?

  • 8 599
  • 135
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Какво стана с Максим Стависки?
Имам чувството, че медиите потулиха нещата? И с момичето какво става още ли е в кома?  Thinking

# 1
  • Мнения: 7 134
Четох, че момичето вече не е на командно дишане и то преди повече от десетина дни, т.е. че не е в "дълбока кома", както пишеше.

# 2
  • Мнения: 4 916
Мисля, че прокурорът все още е в отпуска, някъде до след празниците, така че до тук няма образувано дело срещу М. Ст.

# 3
  • Мнения: 156
Направо си потулиха работата - момичето все още си е в кома,с опастност за живота,а честно казано това,че прокурорът е в отпуска вече повече от месец,си е направо смешно.

# 4
  • Мнения: 9 050
Абе не е толкова смешно. Ако са го набутали на прокуратура в Бургас, там всички в момента са в отпуск.  Който не е са го набутали в делата на Митьо. Само до Максим им е. Не че случаят не е от значение. Но все пак в момента има малко кадри и много дела. Септември сигурно ще дадат ход.

# 5
  • Мнения: 524
Какви са тези отпуски, не мога да разбера, гледам в някои държави дори през ноща работят съдилищата......Защо трябва всички да излизат в отпуск наведнъж.

# 6
  • Мнения: 9 903
последно в кома ли е или не е? Една от двете потребителки по-горе е писала наизуст.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
Както предполагах, случаят с катастрофата причинена от Максим се потули и позабрави. Всяко чудо за три дни. Много жалко. Надявам се нещата да не останат така и да има дело.

# 8
  • Мнения: 6 017
Направо си потулиха работата - момичето все още си е в кома,с опастност за живота,а честно казано това,че прокурорът е в отпуска вече повече от месец,си е направо смешно.
Ами не всички хора могат да си получат заслуженото...нали е известен човека, как искате. Никой нищо не би му направил.

# 9
  • Мнения: 7 134
последно в кома ли е или не е? Една от двете потребителки по-горе е писала наизуст.

Не съм писала наизуст, ако мен имаш предвид ...

# 10
  • Мнения: 9 903
значи е другата, ^VALINA^  Simple Smile

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Факт известен е!
Много го харесвам и аз.. ама някак си е прекалено странно медиите да не вдигат шум вече.
Изведнъж всичко утихна и нищо не се чува в пресата. Даже и най-малката информация.
Аз днес се сетих като ги видях в едно списание. Някъде другаде пак чух за тяхно медийно участие.  Thinking
Та за това се зачудих. Тоя човек все едно нищо не е направил.
Блъсна момичето 2 - 3 дена по шумяха и изведнъж информационно затъмнение.. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 6 417
Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ, защото още няма повдигнато обвинение. А Мануела все още е в кома. Поне до вчера...

# 13
  • Мнения: 2 759
...Ами не всички хора могат да си получат заслуженото...нали е известен човека, как искате. Никой нищо не би му направил.
                   Звучи логично и приемливо в държава, в която неизвестните заплащат 1000 лева за два-три погубени живота... Някой ден Карбовски ще направи предаване и за това  Whistling..

# 14
  • Мнения: 4 392
Стана това, което се очакваше .

Факт известен е!
.. ама някак си е прекалено странно медиите да не вдигат шум вече.

Tired
Нищо странно няма. Медиите казват това, което им наредят. Вярвайте им още. ooooh!

Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #Crazy

# 15
  • Мнения: 6 417
Ако на някой му е домъчняло за Максим...утре в "Сблъсък" са гости с Албена. Темата не е за убийствата по пътищата, а за...изневерите.  ooooh!

# 16
  • Мнения: 9 050
Ако на някой му е домъчняло за Максим...утре в "Сблъсък" са гости с Албена. Темата не е за убийствата по пътищата, а за...изневерите.  ooooh!

Е логично да не е за убийствата по пътищата. Сблъсък е на запис в момента. Когато ги записваха, инцидента още не беше станал.

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Пълна трагедия!  ooooh!

Надявах се точно защото е известен да не му се размине.
Пък той свидетел ще се явява  Shocked
Явно си живота все едно нищо не е било и не е почернил толкова хора.

# 18
  • Мнения: 901
Ако на някой му е домъчняло за Максим...утре в "Сблъсък" са гости с Албена. Темата не е за убийствата по пътищата, а за...изневерите.  ooooh!
Всъщност гледащите "Сблъсък" знаем, че гостите в първата част (в която ще бъдат Албена и Максим) нямат нищо общо с темата на втората част. Така че няма да си размине без въпроса за убийството.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
За утре в 9ч. сутринта нали?
Ще гледам само , за да видя дали ще говорят за катастрофата.

# 20
  • Мнения: 6 417
На запис е, ама Иван и Андрей толкова нямаха какво друго да повторят  newsm78

# 21
  • Мнения: 148
С темпа на работа на прокуратурата, кой знае кога ще има развитие

# 22
  • Мнения: 9 050
За утре в 9ч. сутринта нали?
Ще гледам само , за да видя дали ще говорят за катастрофата.

Как ще говорят, като е на запис, а записа е от преди катастрофата. Даже мисля, че сега дават повторения на вече излъчвани теми. Няма да говорят за катастрофата. Много ясно.

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
За утре в 9ч. сутринта нали?
Ще гледам само , за да видя дали ще говорят за катастрофата.

Как ще говорят, като е на запис, а записа е от преди катастрофата. Даже мисля, че сега дават повторения на вече излъчвани теми. Няма да говорят за катастрофата. Много ясно.

Да, Шушон поясни след като попитах.
Значи няма да гледам...

# 24
  • Мнения: 9 050
На запис е, ама Иван и Андрей толкова нямаха какво друго да повторят  newsm78

Еми те предаванията са подготвени още в края на Юли (  тези за през летните месеци ). Не са знаели хората какво ще се случи в последствие. А сега са заети с новото шоу и надали са имали време да променят предаванията. Въпреки че, може и да не се излъчи точно с тези гости или точно това предаване. Нищо не се знае. Промени се правят и в последния момент.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Скоро баща ми ми напомни, че в положението на Ставийски са били преди време Кирил Маречков и Георги Калоянчев. Първият е причинил катастрофа в която е загинал пътник, а втория е блъснал пешеходка.
Колко от вас си спомнят или са чували наскоро подробности за това? Та в тоя дух - нищо не е станало, нищо няма и да стане. Жалко за двамата младежи чийто живот бе погубен.

# 26
  • Мнения: 6 417
Жълтите вестници се скъсаха да пишат за катастрофите и на Калоянчев, и на Кирил Маричков, и на Лора Караджова. Ама форумките такива вестници не четат. За катастрофата на Стависки също писаха, цитираха свидетели, пуснаха снимки. В "сериозните" вестници не видях подобно нещо.  Thinking

# 27
  • Мнения: 4 916
... За катастрофата на Стависки също писаха, цитираха свидетели, пуснаха снимки. В "сериозните" вестници не видях подобно нещо.  Thinking

24 часа и Труд писаха доста през август.

# 28
  • Мнения: 524
http://www.sportni.bg/?tid=40&oid=1092889   Да видим, какво ще стане.

# 29
  • Мнения: 3 268
Ако на някой му е домъчняло за Максим...утре в "Сблъсък" са гости с Албена. Темата не е за убийствата по пътищата, а за...изневерите.  ooooh!
Всъщност гледащите "Сблъсък" знаем, че гостите в първата част (в която ще бъдат Албена и Максим) нямат нищо общо с темата на втората част. Така че няма да си размине без въпроса за убийството.
Предаването беше повторение от май месец и не се излъчваше директно.

# 30
  • Мнения: 1 111
Мен лично ме съмнява нещо алкохолната му проба, точно пък 1,1.Не казаха ли в началото че е по-висока? newsm78

# 31
# 32
  • Мнения: 4 916
Окръжната прокуратура в Бургас повдигна обвинение срещу световния шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки за катастрофата на пътя Приморско-Бургас, при която загина 23-годишно момче.
Обвинението срещу Стависки е по член 343 от НК за предизвикано пътнотранспортно произшествие по непредпазливост, довело до тежки последствия.

(По БГНЕС)

# 33
  • Мнения: 14 133
Окръжната прокуратура в Бургас повдигна обвинение срещу световния шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки за катастрофата на пътя Приморско-Бургас, при която загина 23-годишно момче.
Обвинението срещу Стависки е по член 343 от НК за предизвикано пътнотранспортно произшествие по непредпазливост, довело до тежки последствия.

(По БГНЕС)


Да, и аз чух същото по Инфорадио.

# 34
  • Мнения: 47 993
раздвам се че не сте забравили за стависки
дано има справедливост

# 35
  • Мнения: 9 050
Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #Crazy
[/quote]

Нищо странно няма в това. Естествено, че първоначално всички участници се призовават като свидетели. Вземат се показания и едва, когато се прецени дали има основание, се предявява обвинение. Едва след предявяване на обвинение, той може да бъде наречен обвиняем. Това е нормалната процедура, която е по-тиражирана по филмите като " Невинен до доказване на противното."

# 36
  • Мнения: 4 371
Сега в темата за пръв път видях снимка на джипа. Да се чуди човек как е размазал тая кола Shocked Представям си как е изглеждала хондата.
Дано момичето оживее и няма никакви последствия от тоя ужас Praynig

Някой ми спомена, че в Германия(май) искали да забранят джиповете за градски коли. Струва ми се умно решение.

# 37
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Една по стара статия http://sport.dir.bg/2007/08/19/news2010827.html

# 38
  • София
  • Мнения: 1 951
Дано има справедливост!http://dnes.dir.bg/2007/09/04/news2070278.html

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 702
Някой ми спомена, че в Германия(май) искали да забранят джиповете за градски коли. Струва ми се умно решение.

Много умно даже, има толкова предимства, но в БГ едва ли скоро ще се "сетим" за него.

Скоро баща ми ми напомни, че в положението на Ставийски са били преди време Кирил Маречков и Георги Калоянчев. Първият е причинил катастрофа в която е загинал пътник, а втория е блъснал пешеходка.
Колко от вас си спомнят или са чували наскоро подробности за това? Та в тоя дух - нищо не е станало, нищо няма и да стане. Жалко за двамата младежи чийто живот бе погубен.

Аз катастрофата с Маричков наистина не я помня, но за Калоянчев нещата си ги спомням много добре. При него ставаше дума не просто за "пешеходка", а за възрастна жена, която пресича, провирайки се под мантинелата. Изправяйки се, се е оказала пред колата му. Освен това се е смрачавало вече. Накратко, тя просто не е трябвало да бъде там. По принцип се приема, че шофьорът винаги е виновен, но мисля, че двата случая не могат да се сравняват.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 951
  За катастрофата на Кирил Маричков ---отнема предимството на лек автомобил,в който е пътувало семейство от Пловдив,Починалата жена е работела,като мед,сестра,Мисля,че е бил пиян,

# 41
  • Мнения: 1 111



Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #CrazyНищо странно няма в това. Естествено, че първоначално всички участници се призовават като свидетели. Вземат се показания и едва, когато се прецени дали има основание, се предявява обвинение. Едва след предявяване на обвинение, той може да бъде наречен обвиняем. Това е нормалната процедура, която е по-тиражирана по филмите като " Невинен до доказване на противното."

  Е да, ама преди "обвиняем" има "заподозрян", нали така?

# 42
  • Мнения: 9 050



Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #CrazyНищо странно няма в това. Естествено, че първоначално всички участници се призовават като свидетели. Вземат се показания и едва, когато се прецени дали има основание, се предявява обвинение. Едва след предявяване на обвинение, той може да бъде наречен обвиняем. Това е нормалната процедура, която е по-тиражирана по филмите като " Невинен до доказване на противното."

  Е да, ама преди "обвиняем" има "заподозрян", нали така?

Не. Заподозрян имаш, когато имаш престъпление. А в случая, първоначалното изслушване е, за да се установи има ли престъпление. Защото не всяко ПТП е престъпление. Изслушват се СВИДЕТЕЛИТЕ и тогава се преценя - има ли престъпление, кой е виновен и т.н.
Преди да е доказано престъпление, не можеш да измаш заподозрян за извършването му, защото ти реално нямаш престъпление.
Да, в случая имаш починал на място и момиче в тежко състояние, но това не прави автоматично ПТП-то престъпление. Когато свидетелите се изслушат и се докаже виновно поведение на шофоьора, едва тогава говорим за престъпление и тогава има заподозрени, обвиняеми и т.н.

Нито самата катастрофа, нито алкохола правят случката сама по себе си престъпление. Карането в нетрезво състояние е нарушение на закона ( това е вярно ). Но в подобна ситуация виновен може и да не е шофьорът, употребил алкохол. Всичко трябва да се докаже. Няма презумпция за виновност.

( Не ме разбирай грешно. Не защитавам Максим Ставински. За мен самият факт, че си е позволил да кара пил е възмутителен. Просто ти казвам как стоят нещата по принцип. Това е процедура при всеки подобен случай, независимо кои са участниците в ПТП-то. )

# 43
  • Мнения: 4 371
Току що споменаха нещо по радио ФМ+ за него, че бил в Приморско и друго не чух, че ми звънна телефона.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 5 204
http://darik.net/view_article.php?article_id=176607
Прокуратурата повдигна обвинение срещу Максим Ставийски

# 45
  • София
  • Мнения: 676
  В случаят трябва да накаж и катаджиите, които са го пуснали  Peace. Алкохолната проба може и по-голяма да е била, защото минава време, докато е направен кръвният тест.

# 46
  • Мнения: 9 050
  В случаят трябва да накаж и катаджиите, които са го пуснали  Peace. Алкохолната проба може и по-голяма да е била, защото минава време, докато е направен кръвният тест.

А, ето това също е много важно. Онези, които не са му взели книжката, къде са? Те също не са си свършили работата. А ако си я бяха свършили, може би момчето още щеше да е живо. Те са косвено отговорни за смъртта му. Това се нарича престъпна небрежност.

# 47
  • Мнения: 9 050
http://darik.net/view_article.php?article_id=176607
Прокуратурата повдигна обвинение срещу Максим Ставийски

Ето сега вече, няма да го викат като свидетел, а като обвиняем.

# 48
# 49
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И аз днес чух за случая по радиото. Дано този път отговорникът си получи заслуженото. Въпреки, че малко се съмнявам.
Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"

# 50
  • Мнения: 9 050
И аз днес чух за случая по радиото. Дано този път отговорникът си получи заслуженото. Въпреки, че малко се съмнявам.
Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"

Всъщност кампанията е Шофирай разумно ....., а не Карай умно.....

# 51
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И аз днес чух за случая по радиото. Дано този път отговорникът си получи заслуженото. Въпреки, че малко се съмнявам.
Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"

Всъщност кампанията е Шофирай разумно ....., а не Карай умно.....
Да, "Шофирай разумно, спаси живот". Както и да е, за едно и също нещо става въпрос. Но не мисля, че заглавието на кампанията е най-важното в момента.

# 52
  • Мнения: 2 759
...Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"...
                    Ако позволиш да те поправя и аз - не е цирк, а трагедия.

# 53
  • Мнения: 332
е иде ми да викам, още откакто чух за случилото се...ама и да викам кой ли ще ме чуе........
"Обвинението срещу Максим Ставийски е по чл. 343 от НК за допуснато ПТП и причиняване на смърт по непредпазливост" е те това е най-голямата глупост, според мен.......каква непредпазливост - та човека се е качил пил в автомобила, и какво - надява се нищо да не се случи ли, или него да го пазят по пътищата........и не само той, а всички, които се качват зад волана след употреба на алкохол.......Това за мен си е предумишлено престъпление. Никой не ти налива акохол без да знаеш, никой не те кара да се качваш с алкохол в кръвта зад волана, само го решаваш, е каква непредпазливост тогава, цял човешки живот погубваш. И докато нашите мили катаджии не се вземат в ръце, и не не минават всички под една летва, независимо известни или не, няма да намалеят т.нар. НЕЩАСТНИ СЛУЧАЙ по пътищата........
Извинете за тона, но съм супер възмутена от цялата трагедия, и не само тази, а просто поредната такава, с катаджии, несвършили си работата, с хора имали наглостта да застрашават живота на другите по 'непредпазливост'.........

# 54
  • Мнения: 9 050
Еми по непредпазливост естествено. По какво да е? Или е по непредпазливост или е умишлено. Това са алтернативите. Но, за да е умишлено, той трябва нарочно да се е блъснал в колата и нарочно да е убил шофьора. Което е малко безумно да се твърди. Ако обвинението беше за умишлено престъпление, щеше веднага да бъде оборено и щяха да го пуснат. Нали ще докажат, че не го е познавал и не го е блъснал нарочно. По непредпазливост е точното обвинение в случая.
Правиш ли разлика между виновно поведение и умишлено действие? Защото не само умишленото действие е виновно. Той е проявил точно непредпазливост. Това е юридическият термин.

# 55
  • Мнения: 7 134
Еми по непредпазливост естествено. По какво да е? Или е по непредпазливост или е умишлено. Това са алтернативите. Но, за да е умишлено, той трябва нарочно да се е блъснал в колата и нарочно да е убил шофьора. Което е малко безумно да се твърди. Ако обвинението беше за умишлено престъпление, щеше веднага да бъде оборено и щяха да го пуснат. Нали ще докажат, че не го е познавал и не го е блъснал нарочно. По непредпазливост е точното обвинение в случая.
Правиш ли разлика между виновно поведение и умишлено действие? Защото не само умишленото действие е виновно. Той е проявил точно непредпазливост. Това е юридическият термин.

Абсолютно.

# 56
  • Мнения: 332
естевено, че правя разлика. Не съм юрист. Ама много ми е болно за хилядите животи отнемани по нашите пътища, поради липса на спазване на елементарна култура на движение по тях. та затова 'непредпазливо' просто ми се наби в очите вчера и дойде в повече.......било то превишена скорост, било то минаване на червено или шофиране с алкохол в кръвта, било то полицай мислещи се за всевишни и незчитайки правилата за движение, примери много за потулена информация и протакане на случаи......
простете за отклонението, то е за друга тема това

# 57
  • Мнения: 436
Виновен е за това, че се е качил пиян да кара. Надявам се да има справедливост и да не потулят случая.
Иначе много се кефех на двойката Денкова-Стависки и на успехите им, но и те са хора, не богове, така че смятам, че Стависки трябва да си понесе наказанието.

# 58
  • Мнения: 1 313
Заради такива ситуации се замислям за голям автомобил. Човека в джипа жив и здрав, в колата един загинал и едно момиче в кома. Confused
Мен не ме интересува толкова каква ще е присъдата на Стависки, иска ми се хората да почнат да имат респект от полицаите и да спазват някакви правила. Не да си мислят, че всичко им е позволено. Научно доказано е, че човек забавя реакциите си след употреба на алкохол, но хората не обръщат внимание и си мислят, че могат всичко.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
В днешния Труд пише "Стависки на свобода срещу 2000лв гаранция" . Пише, че е повдигнато обвинение в петък вечерта, че е викан на разпит и че няма данни гаранцията да е платена. Ама имало срок от 3 дни да се плати. Ако искате още мога да сканирам статията.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 951
http://dnes.dir.bg/2007/09/05/news2073450.html
Вижте това!за МЕН Е ВЪЗМУТИТЕЛНО,ДА СЕ ОПРОщАВА ВИНАТА НА НЯКОЙ!

# 61
  • Мнения: 524
http://dnes.dir.bg/2007/09/05/news2073450.html
Вижте това!за МЕН Е ВЪЗМУТИТЕЛНО,ДА СЕ ОПРОщАВА ВИНАТА НА НЯКОЙ!
Е, не, дано имат мозъци в главите си и го осъдят, както се полага, тук, един съфорум-ец, писа, че е бил свидетел на катастрофата и Максим по-скоро се лутал, отколкото да е оказвал помощ. Ако аз пребия някой и после го заведа до болницата, ще има ли и за мен "смекчаващи, вината обстоятелства"?

# 62
  • София
  • Мнения: 1 951
Току що в новините по Канал1 съобщиха ,че Мануела (момичето от катастрофата с Максим Ставийски),е все още в кома и на командно дишане.А престъпникът е на свобода и с облекчена  бъдеща присъда.

# 63
  • Мнения: 6 017
Току що в новините по Канал1 съобщиха ,че Мануела (момичето от катастрофата с Максим Ставийски),е все още в кома и на командно дишане.А престъпникът е на свобода и с облекчена  бъдеща присъда.
Няма наказание за известните и богатите  smile3516 smile3515 smile3512 newsm61

# 64
  • Мнения: 4 916
... един съфорум-ец, писа, че е бил свидетел на катастрофата и Максим по-скоро се лутал, отколкото да е оказвал помощ. ...

Е, бил е в шок и пиян на всичкото отгоре. Може би е по-добре, че е стоял настрана докато трезвените помагат.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 951
... един съфорум-ец, писа, че е бил свидетел на катастрофата и Максим по-скоро се лутал, отколкото да е оказвал помощ. ...

Е, бил е в шок и пиян на всичкото отгоре. Може би е по-добре, че е стоял настрана докато трезвените помагат.
Да,обаче в първоначалните репортажи се твърдеше,ч е е помагал.

# 66
  • Мнения: 7 134
... един съфорум-ец, писа, че е бил свидетел на катастрофата и Максим по-скоро се лутал, отколкото да е оказвал помощ. ...

Е, бил е в шок и пиян на всичкото отгоре. Може би е по-добре, че е стоял настрана докато трезвените помагат.
Да,обаче в първоначалните репортажи се твърдеше,ч е е помагал.
То в първоначалните съобщения се казваше, че Максим не е пил ...

# 67
  • Мнения: 4 392
Нещо, което исках да напиша още в предната тема, която междувременно заключиха:

Много, ама много ме дразни това: "Ако си пил, слез от колата.." Кой тъпчо го измисли? Rolling Eyes Ако си пил, въобще не би трябвало да се качваш в колата. Crossing Arms

# 68
  • София
  • Мнения: 1 951
Тестът Ставийски:http://analysis.actualno.com/news_121773.html
http://analysis.actualno.com/news_121773.html

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 12:04 от marianasot

# 69
# 70
  • Мнения: 524
Като научих, че е бил лице на кампанията "Ако си пил, слез, искам да стигна жив", си мисля, че организаторите на тази кампания са длъжни да го съдят също. А не видях да са потърсени за коментар. На мястото на Максим, не бих се срещнала с роднините (нямаше да мога да ги погледна), но бих потърсила контакт с тях по телефона поне. И други неща щях да направя, които за съжаление няма да върнат момчето, но малко съпричастност към трагедията на роднините.

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пътят между Бургас и Приморско сигурно е прокълнат, винаги изтръпвам като минаваме по него- осеян е с паметни плочи, некролози и цветя. Няколко пъти съм чувала вой от полицейски коли и линейки. А толкова предупредителни знаци са наслагани! Rolling Eyes
Вчера се върнахме от Приморско- видях паметника на загиналото момче... и горещо се надявам Максим да бъде осъден справедливо, а момичето да се оправи Praynig

# 72
  • Мнения: 9 050
Не целия път, обаче отсечката Созопол - Дюни и най-вече Каваците - Дюни си е убийствена. Защото едно време, бързаха да отворят Дюни и направиха един път.....Завоят точно преди Дюни, още като го направиха си спомям че много го обсъждаха. И всяка година щяха да го затварят и да го оправят....обаче така си остана. Там са намерили смъртта си много, много хора. Пътищата ни са убийци.

# 73
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не целия път, обаче отсечката Созопол - Дюни и най-вече Каваците - Дюни си е убийствена. Защото едно време, бързаха да отворят Дюни и направиха един път.....Завоят точно преди Дюни, още като го направиха си спомям че много го обсъждаха. И всяка година щяха да го затварят и да го оправят....обаче така си остана. Там са намерили смъртта си много, много хора. Пътищата ни са убийци.
Точно на този завой (до х-л Марина бийч мисля, че беше) миналото лято видяхме жестока катастрофа.

# 74
  • Мнения: 9 050
Точно той. В този завой, влезеш ли с повече от 40, задължително излизаш в насрещното. А даже няма знак за ограничение на скоростта. Преди имаше 30 км. ограничение. Преди две години когато минах от там, знакът го нямаше.

# 75
  • Мнения: 6 167
Като научих, че е бил лице на кампанията "Ако си пил, слез, искам да стигна жив", си мисля, че организаторите на тази кампания са длъжни да го съдят също.

точно. това че е бил лице точно на такава кампания е отежняващо вината обстоятелство.
не може да му се размине поне това. аз също бих го съдила (от кампанията).
ако съм на мястото на роднините няма да искам затвор, а ще го оставя без пукнат грош.
така или иначе е ясно, че в тази държава наказани няма, поне да плати.
и той, и жена му и роднините му.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 951
Никога не съм го харесвала!Срещала съм го няколко пъти и по надут от него не познавам.Жена му е същата.

# 77
  • Мнения: 2 161
Толкова ми опротивя този човек.Покри се,нямал да дава интервюта.Ами излез като пич!Дай публично изявление и кажи нещо достойно по мъжки.Да му имам ПИ АР-а!

# 78
  • София
  • Мнения: 1 951
А доколкото си спомням,този септември щяха да правят сватба?Нали,не бъркам.

# 79
  • Мнения: 6 417
Аз за първи път чувам, че са планирали сватба.  newsm78

# 80
  • Мнения: 389
Загиналото момче е щяло да се жени. Този Октомври.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 951
Сигурна съм за сватбата.Бяха определили този септември.Не греша.Предполагам ,че и някой друг ще си го спомни.То беше ясно още в края на миналата година.

# 82
  • Мнения: 6 417
Те планираха да спрат да се състезават 1 г. и после пак да продължат.

# 83
  • Мнения: 4 916
Загиналото момче е щяло да се жени. Този Октомври.

И аз така четох през август в "Труд" - стана ми много гадно.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 951
За неговата сватба,беше през октомври.А тази на Максим беше обявена за септември.

# 85
  • Мнения: 4 916
... Дай публично изявление и кажи нещо достойно по мъжки.Да му имам ПИ АР-а!

Даде отдавна пред БТА. Всъщност си личеше, че е писано в ПРагенция.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 951
Лично той никъде не е давал изявление,от трагедията насам.Онова единствено изявление беше направено от негово име,чрез Албена,а дори не от нейно име  а ,чрез БТА, беше оповестено.

# 87
  • Мнения: 4 916
Лично той никъде не е давал изявление,от трагедията насам.Онова единствено изявление беше направено от негово име,чрез Албена,а дори не от нейно име  а ,чрез БТА, беше оповестено.

От името на М.Ст., чрез БТА, два дни след катастрофата. Ще ме накарате да ровя в БТА, ей.

тест

"Не намирам думи, с които да изразя начина, по който се чувствам. Силно разстроен съм и шокиран от случилото се.

Изпитвам най-дълбоко и искрено съчувствие към семействата на пострадалите. Единственото, за което се моля и което правя сега, е да помагам с каквото мога за спасяването на Мануела и за възстановяването на Валентин и Йоана.

Разбирам степента на публичния интерес и искам ясно да кажа, че аз не по-малко останалите хора, искам справедлив процес.

Трагедията е огромна и много лична и засяга всички мои близки. Знам, че това ще преобърне завинаги не само моя, но и животa на Албена.

Не мога да коментирам нищо в детайли, докато тече следствието, но ще съдействам напълно на органите на прокуратурата и съда".


дата - 7 август 2007 г.

# 88
# 89
  • Мнения: 25 636
Мдам. Четохме.
Както се писа в един друг форум, ако стрелям два пъти в главата ти и после запуша дупките с два пръст, ще се брои, че съм помагала и няма да ме осъдят за убийство. То всъщност се оказва, че и смъртта била тежка телесна повреда!  Crazy

# 90
  • Мнения: 14 490

 #Crazy е що последно чух че е за причиняване на смърт по непредпазливост по чл. 343 НК? или беше 343а? че направил всичко зависещо от него...
а колкото до изявлението му - то беше такава боза и лигня, че няма накъде повече. да вземе малко пример от парис хилтън /аз не мога да я понасям/ ама момичето затова, че е карало пило, без катастрофи или нещо подобно по националната телевизия е излязло и е казало - направих грешка много съжалявам, ще се поправя, пък той.....

# 91
  • Мнения: 794
Голямо безобразие!!!!!

То беше ясно, че ще го потулят, но  #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Връзкарска история!  #Cussing out

Естествено пак няма равни пред закона..  Whistling

# 92
  • Мнения: 389
Чух снощи и не повярвах на ушите си. Тежка телесна повреда ?!?!? А загиналото момче?!?!?

Явно всички сме равни пред закона, но някои са по-равни ...  Crossing Arms

# 93
  • Мнения: 268
Е това вече наистина е безобразие!! То беше ясно, че няма да му дадат нищо повече от условна присъда, поне да не го покриват толкова очевидно! Тежка телесна повреда?? Как ли ще реагират на това родителите на момчето??  ooooh!

# 94
  • Мнения: 912
АУУ, ПРОТИВНО!
Не искам да си помислям дори какво чувстват роднините на 'пострадалите от тележка телесна повреда'

# 95
  • Мнения: 524
Е това вече наистина е безобразие!! То беше ясно, че няма да му дадат нищо повече от условна присъда, поне да не го покриват толкова очевидно! Тежка телесна повреда?? Как ли ще реагират на това родителите на момчето??  ooooh!

Горките родители - "тежка, телесна повреда". Така е, ще ни трепят по пътищата и после ще ходят да се забавляват.

# 96
Честно казано мисля,че Максим провали малко или много живота си с тази катастрофа. В случая известността му изигра много лоша шега. Лошото в случая е, че загина младо момче, а друго момиче е в кома. Лично аз мисля, че той най-много съжалява и ще съжалява за това, което направи. Не е приятно когато на съвеста ти тежи един човешки живот. Но пък наистина ми изглежда свестен. Просто в момента не искам да съм на неговото място.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 457
http://life.dir.bg/2007/09/15/news2106629.html#sepultura  - това видяхте ли? Албена продължава напред.

Според мен относно тежката телесна повреда журналистите са се объркали, на съдебните репортери често им се случва. Няма начин да не го обвинят за убийство по непредпазливост.  Тежката телесна повреда е за другото момиче, лека е за брата на загиналото момче. Има квалификации в НК и няма как убийство да мине за тежка телесна повреда!
Друг е въпросът, че при неговото съдебно минало - чисто, че сигурно ще изфабрикуват как се е опитвал да помогне и т.н.... има вероятност за условна присъда.

# 98
  • Мнения: 14 490
Има квалификации в НК и няма как убийство да мине за тежка телесна повреда!

без да съм специалист по наказателно право /ама хич/ ми се струва, че могат да го минат за тежка телесна повреда и ужким да докажат, че смъртта не е вследствие на нея. че няма причинна връзка.за всичко си има начини.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 457
Сега го прочетох на още 2 места и започвам да се съмнявам, че наистина прокурорът е направил такова изявление, което означава че е малоумен!

Ами основната разлика е, че при тежка телесна повреда пострадалият е ЖИВ! Как ще го извъртят не мога да си представя! 

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 11:22 от Illit

# 100
  • София
  • Мнения: 1 457

чл. 128 (2) Телесната повреда е тежка, ако е причинено: продължително разстройство на съзнанието; постоянна слепота с едното или с двете очи; постоянна глухота; загуба на речта; детеродна неспособност; обезобразяване, което причинява завинаги разстройство на речта или на сетивен орган; загуба на единия бъбрек, слезката или на крило на белия дроб; загуба или осакатяване на крак или ръка; постоянно общо разстройство на здравето, опасно за живота.

А ето и как според мен ще се размине Ставийски:

Чл. 66. (1) (*) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Когато съдът налага наказание лишаване от свобода до три години, той може да отложи изпълнението на наложеното наказание за срок от три до пет години, ако лицето не е осъждано на лишаване от свобода за престъпление от общ характер и ако съдът намери, че за постигане целите на наказанието и преди всичко за поправянето на осъдения не е наложително да изтърпи наказанието.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 11:15 от Illit

# 101
  • Мнения: 389
http://bulgaria.actualno.com/news_124256.html

"Повдигнатото обвинение срещу Максим Стависки е за причинена смърт, поради неспазване правилата за движение, като в постановлението за повдигане на обвинение това нещо е изписано с думи. Тук става въпрос обаче за погрешно обвинение в цифровата му част". ...

# 102
  • София
  • Мнения: 1 457
Мда, оказа се че второто ми предположение е вярно - прокурорът  е малоумен.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 672
Мда, оказа се че второто ми предположение е вярно - прокурорът  е малоумен.

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 104
  • Мнения: 3 268
За прокурора ви бях споделила нещо,сами се уверявате в думите ми сега.Не е малоумен,а най-подкупния човек в Бургаската прокуратура.

# 105
  • Мнения: 14 490
За прокурора ви бях споделила нещо,сами се уверявате в думите ми сега.Не е малоумен,а най-подкупния човек в Бургаската прокуратура.

то в прокуратурата са в такава строга йерархия, че няма нужда да е подкупен, обадят ли му се отгоре и ще козирува, де ще иде...

# 106
  • Мнения: 3 268
Мда,може и така да е....

# 107
  • София
  • Мнения: 1 457
Не знам в Бургас как са, но тук в Районна са освен подкупни, и некадърни и алкохолизирани. Достатъчно пъти съм гледала пияни прокурори в заседание, за съжаление личното ми убеждение е , че те са най-некадърни от съсловието. Изключвам дознателите, но те все пак не са юристи.

# 108
  • Мнения: 524

"Цял месец не стигна на бургаската прокуратура и полицията поне да формулират и повдигнат обвинение. Това стана едва онзи ден. Един прокурор образува дознанието, после друг го наблюдаваше, накрая трети повдигна обвинение на Стависки"    - То вече е друг прокурор.

# 109
# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Някой ми спомена, че в Германия(май) искали да забранят джиповете за градски коли. Струва ми се умно решение.

Много умно даже, има толкова предимства, но в БГ едва ли скоро ще се "сетим" за него.

Скоро баща ми ми напомни, че в положението на Ставийски са били преди време Кирил Маречков и Георги Калоянчев. Първият е причинил катастрофа в която е загинал пътник, а втория е блъснал пешеходка.
Колко от вас си спомнят или са чували наскоро подробности за това? Та в тоя дух - нищо не е станало, нищо няма и да стане. Жалко за двамата младежи чийто живот бе погубен.

Аз катастрофата с Маричков наистина не я помня, но за Калоянчев нещата си ги спомням много добре. При него ставаше дума не просто за "пешеходка", а за възрастна жена, която пресича, провирайки се под мантинелата. Изправяйки се, се е оказала пред колата му. Освен това се е смрачавало вече. Накратко, тя просто не е трябвало да бъде там. По принцип се приема, че шофьорът винаги е виновен, но мисля, че двата случая не могат да се сравняват.
Само да добавя и че освен всичко друго е пресичала автомагистрала Тракия,наистина не е трябвало да бъде там.

# 111
  • София
  • Мнения: 23
Искам да Ви кажа, че обществото ни е много виновно за тази и за много други трагедии. Така, че дами и господа вместо да говорите може да направите нещо. А какво е то, всеки един от Вас знае! Ние не сме си направили Закони и всички ние сме виновни за това...

# 112
  • Мнения: 14 490
какви закони не сме си направили бе?! има забрана да шофираш пил, има ограничения на скоростта, означени на всеки и второкласен път - стига глупости! нямало закони ooooh!

# 113
  • София
  • Мнения: 6 011
УРИЕЛ,


smile3501

# 114
  • Мнения: 3 268
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

# 115
  • Мнения: 210
Знам,че няма да ви се хареса ,но моето мнение е, че Ставийски не бива да влиза в затвора, само защото е известен!

В Габрово, пиян мъж с колата си прегази и уби на място две млади жени, едната от които бременна - на пешеходна пътека - пред очите на съпрузите им... Не е лежал в затвор!

До Микре, жена навлезе в насрещното платно и уби на място ТРИМА ИЛИ ЧЕТИРИМА от които -момче и момиче , единствените деца на семейството, момичето - току що омъжено, момчето - сгодено - чакало да мине година от сватбата на сестра си... Нищо - за сега...

Има хиляди такива случаи в България!
Честно ли е да настояваме за най-строгото наказание само защото го познаваме?
Защото е успял човек, чиято грешка показва, че лошото може да се случи на всеки? Не разбирам...
 Защо като прочетете за поредната жестока катастрофа не следите случая и не взимате мнение, а само за този?
Всички останали се измъкнаха някак, и сигурно всички съжаляват и знам,че нищо не може да върне загиналите...
А ако утре вие или ваш роднина убие човек... Тогава?

Оставете човека с нещастието му,и с инстинкта му да драпа за свободата си, има си прокурор - малоумен или не , не е по-малоумен от прокурорите при други подобни дела съдейки по резултатите...

Имам братовчед, който на 17 години открадна колата на баща си ,за да се изфука пред приятели, той едва оцеля след множество операции, не влезе в затвора, но нито той нито родителите му могат да си простят за смърта на най-добрия му приятел...

# 116
  • Мнения: 3 268
На всеки може да се случи.Да ни пази Господ!

# 117
  • Мнения: 14 490
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

уточни се - ако само те спрат за проверка без да си направил птп. ако си направил птп така или иначе ще имаш наказание, независимо по занн или нк.

# 118
  • Мнения: 3 268
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

уточни се - ако само те спрат за проверка без да си направил птп. ако си направил птп така или иначе ще имаш наказание, независимо по занн или нк.
За ПТП е задължително мисля.Аз говоря за проверка.

# 119
  • Мнения: 14 490
е при обикновена проверка, или ако си превишил скоростта без птп никой не ходи в затвора Peace

# 120
  • Мнения: 3 268
По новия закон може да идеш.Зависи за кой път ти е и колко си пил.Знам го лично от братовчед си,който е съдия Peace

# 121
  • Мнения: 7 640
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

мисля, че задължително те пращат на кръвен тест в такъв случай.

# 122
  • Мнения: 3 268
Никой не може да те прати на кръвен тест без твое съгласие.Имаш право да не се съгласиш.Ако не ми вярваш,питай адвокат или съдия.Един вид аз може да имам фобия от игли и никой няма право да ме боцка,разбираш ли?Знам че не ти се вярва,но е така.

# 123
  • Мнения: 7 640
Никой не може да те прати на кръвен тест без твое съгласие.Имаш право да не се съгласиш.Ако не ми вярваш,питай адвокат или съдия.Един вид аз може да имам фобия от игли и никой няма право да ме боцка,разбираш ли?Знам че не ти се вярва,но е така.

не ми се вярва да си права newsm78, по тая логика пиян шофьор нямаше да има хванат.
Дано не се налага да разбираме.

# 124
  • Мнения: 3 268
И на мен не ми се вярваше,но наскоро разбрах именно от моя братовчед,който е съдияв Софийски районен съд,че е така.Кръвен тест могат да ми направят само ако дам писмено съгласие за това.

# 125
 Как ще се доказва тогава,4е шофора е пил?

# 126
  • Мнения: 13 512
тогава остава валидно показанието на дрегера, което почти винаги отчита по-високи стойности от кръвния тест.

# 127
  • Мнения: 4 380
Аз тук напоследък се запитах...много се говори за Максим и неговата вина, а къде отива вината на полицаите които са го пуснали? Защото те имат косвена вина за смъртта на хора с нарушение на служебните си задължения. И според мен също трябва да получат заслужено наказание. newsm78

# 128
  • Мнения: 13 512
Тях май само ги уволниха

# 129
  • Мнения: 4 380
Тях май само ги уволниха

Уволнени? Ако бездействие и неизпълнение на служебни задължения води до смъртта на хора, уволнението е потупване по рамо. #Cussing out Заслужават да бъдат съдени редом с Максим. Naughty
Ами ако утре лекари престанат да реагират и оставят хората да измират? Crossing Arms

# 130
  • Мнения: 13 512
Ами ако утре лекари престанат да реагират и оставят хората да измират? Crossing Arms
Има и такива случаи, но тях не ги и уволняват. Не си ли чувала, че в България осъдени лекари няма? Но  съм чувала за пребити. Често аморазправата е единственият начин за  възмездие  .

# 131
  • Мнения: 4 380
Ами ако утре лекари престанат да реагират и оставят хората да измират? Crossing Arms
Има и такива случаи, но тях не ги и уволняват. Не си ли чувала, че в България осъдени лекари няма? Но  съм чувала за пребити. Често аморазправата е единственият начин за  възмездие  .

Мисля че това са градски легенди или нечие субективно мнение. Въпреки че лекарски грешки разбира се има, и разбира се за такива трябва да има съд, но не знам някой да си ги е кръстил и умишлено да не е реагирал. newsm78

# 132
  • Мнения: 389
Ксения, ти живееш през океана, нали?

Няма осъдени лекари. Взимат се мерки само ако някой случай се раздуха в медиите и обикновено по-късно връщат лекаря на работа. Осъдени полицаи има, само ако случайно пребият до смърт някое локално мафиотско величие. Това е положението.  Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 210
Че ако има лекарски грешки, що да няма и полицейски грешки newsm78
Всички сме хора - грешим...
Ченгетата с Максим, лекар с наш роднина... Ататюрк с арменците, Хитлер с евреите... просто едни по-малко други повече... грешим  newsm78

# 134
  • Мнения: 3 268
тогава остава валидно показанието на дрегера, което почти винаги отчита по-високи стойности от кръвния тест.
Точно така.

# 135
  • Мнения: 13 512
Че ако има лекарски грешки, що да няма и полицейски грешки newsm78
Всички сме хора - грешим...
 Ататюрк с арменците, Хитлер с евреите... просто едни по-малко други повече... грешим  newsm78
якооо Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт