Какво стана с Максим Стависки?

  • 8 628
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 268
По новия закон може да идеш.Зависи за кой път ти е и колко си пил.Знам го лично от братовчед си,който е съдия Peace

# 121
  • Мнения: 7 640
Днес в сутрешния блок по БТВ казаха нещо много интересно.По закон,всеки може да откаже да даде алкохолна проба,ако го спрат за проверка.В този случай задължително плаща глоба .Тази глоба обаче те спасява от затвора ако си пиян.Добре е да се знае това,нали?

мисля, че задължително те пращат на кръвен тест в такъв случай.

# 122
  • Мнения: 3 268
Никой не може да те прати на кръвен тест без твое съгласие.Имаш право да не се съгласиш.Ако не ми вярваш,питай адвокат или съдия.Един вид аз може да имам фобия от игли и никой няма право да ме боцка,разбираш ли?Знам че не ти се вярва,но е така.

# 123
  • Мнения: 7 640
Никой не може да те прати на кръвен тест без твое съгласие.Имаш право да не се съгласиш.Ако не ми вярваш,питай адвокат или съдия.Един вид аз може да имам фобия от игли и никой няма право да ме боцка,разбираш ли?Знам че не ти се вярва,но е така.

не ми се вярва да си права newsm78, по тая логика пиян шофьор нямаше да има хванат.
Дано не се налага да разбираме.

# 124
  • Мнения: 3 268
И на мен не ми се вярваше,но наскоро разбрах именно от моя братовчед,който е съдияв Софийски районен съд,че е така.Кръвен тест могат да ми направят само ако дам писмено съгласие за това.

# 125
 Как ще се доказва тогава,4е шофора е пил?

# 126
  • Мнения: 13 512
тогава остава валидно показанието на дрегера, което почти винаги отчита по-високи стойности от кръвния тест.

# 127
  • Мнения: 4 380
Аз тук напоследък се запитах...много се говори за Максим и неговата вина, а къде отива вината на полицаите които са го пуснали? Защото те имат косвена вина за смъртта на хора с нарушение на служебните си задължения. И според мен също трябва да получат заслужено наказание. newsm78

# 128
  • Мнения: 13 512
Тях май само ги уволниха

# 129
  • Мнения: 4 380
Тях май само ги уволниха

Уволнени? Ако бездействие и неизпълнение на служебни задължения води до смъртта на хора, уволнението е потупване по рамо. #Cussing out Заслужават да бъдат съдени редом с Максим. Naughty
Ами ако утре лекари престанат да реагират и оставят хората да измират? Crossing Arms

# 130
  • Мнения: 13 512
Ами ако утре лекари престанат да реагират и оставят хората да измират? Crossing Arms
Има и такива случаи, но тях не ги и уволняват. Не си ли чувала, че в България осъдени лекари няма? Но  съм чувала за пребити. Често аморазправата е единственият начин за  възмездие  .

# 131
  • Мнения: 4 380
Ами ако утре лекари престанат да реагират и оставят хората да измират? Crossing Arms
Има и такива случаи, но тях не ги и уволняват. Не си ли чувала, че в България осъдени лекари няма? Но  съм чувала за пребити. Често аморазправата е единственият начин за  възмездие  .

Мисля че това са градски легенди или нечие субективно мнение. Въпреки че лекарски грешки разбира се има, и разбира се за такива трябва да има съд, но не знам някой да си ги е кръстил и умишлено да не е реагирал. newsm78

# 132
  • Мнения: 389
Ксения, ти живееш през океана, нали?

Няма осъдени лекари. Взимат се мерки само ако някой случай се раздуха в медиите и обикновено по-късно връщат лекаря на работа. Осъдени полицаи има, само ако случайно пребият до смърт някое локално мафиотско величие. Това е положението.  Rolling Eyes

# 133
  • Мнения: 210
Че ако има лекарски грешки, що да няма и полицейски грешки newsm78
Всички сме хора - грешим...
Ченгетата с Максим, лекар с наш роднина... Ататюрк с арменците, Хитлер с евреите... просто едни по-малко други повече... грешим  newsm78

# 134
  • Мнения: 3 268
тогава остава валидно показанието на дрегера, което почти винаги отчита по-високи стойности от кръвния тест.
Точно така.

Общи условия

Активация на акаунт