Какво стана с Максим Стависки?

  • 8 603
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 676
  В случаят трябва да накаж и катаджиите, които са го пуснали  Peace. Алкохолната проба може и по-голяма да е била, защото минава време, докато е направен кръвният тест.

# 46
  • Мнения: 9 050
  В случаят трябва да накаж и катаджиите, които са го пуснали  Peace. Алкохолната проба може и по-голяма да е била, защото минава време, докато е направен кръвният тест.

А, ето това също е много важно. Онези, които не са му взели книжката, къде са? Те също не са си свършили работата. А ако си я бяха свършили, може би момчето още щеше да е живо. Те са косвено отговорни за смъртта му. Това се нарича престъпна небрежност.

# 47
  • Мнения: 9 050
http://darik.net/view_article.php?article_id=176607
Прокуратурата повдигна обвинение срещу Максим Ставийски

Ето сега вече, няма да го викат като свидетел, а като обвиняем.

# 48
# 49
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И аз днес чух за случая по радиото. Дано този път отговорникът си получи заслуженото. Въпреки, че малко се съмнявам.
Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"

# 50
  • Мнения: 9 050
И аз днес чух за случая по радиото. Дано този път отговорникът си получи заслуженото. Въпреки, че малко се съмнявам.
Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"

Всъщност кампанията е Шофирай разумно ....., а не Карай умно.....

# 51
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
И аз днес чух за случая по радиото. Дано този път отговорникът си получи заслуженото. Въпреки, че малко се съмнявам.
Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"

Всъщност кампанията е Шофирай разумно ....., а не Карай умно.....
Да, "Шофирай разумно, спаси живот". Както и да е, за едно и също нещо става въпрос. Но не мисля, че заглавието на кампанията е най-важното в момента.

# 52
  • Мнения: 2 759
...Най-големия цирк в случая е, че Стависки е лице на  кампанията "Карай умно, стигни жив!"...
                    Ако позволиш да те поправя и аз - не е цирк, а трагедия.

# 53
  • Мнения: 332
е иде ми да викам, още откакто чух за случилото се...ама и да викам кой ли ще ме чуе........
"Обвинението срещу Максим Ставийски е по чл. 343 от НК за допуснато ПТП и причиняване на смърт по непредпазливост" е те това е най-голямата глупост, според мен.......каква непредпазливост - та човека се е качил пил в автомобила, и какво - надява се нищо да не се случи ли, или него да го пазят по пътищата........и не само той, а всички, които се качват зад волана след употреба на алкохол.......Това за мен си е предумишлено престъпление. Никой не ти налива акохол без да знаеш, никой не те кара да се качваш с алкохол в кръвта зад волана, само го решаваш, е каква непредпазливост тогава, цял човешки живот погубваш. И докато нашите мили катаджии не се вземат в ръце, и не не минават всички под една летва, независимо известни или не, няма да намалеят т.нар. НЕЩАСТНИ СЛУЧАЙ по пътищата........
Извинете за тона, но съм супер възмутена от цялата трагедия, и не само тази, а просто поредната такава, с катаджии, несвършили си работата, с хора имали наглостта да застрашават живота на другите по 'непредпазливост'.........

# 54
  • Мнения: 9 050
Еми по непредпазливост естествено. По какво да е? Или е по непредпазливост или е умишлено. Това са алтернативите. Но, за да е умишлено, той трябва нарочно да се е блъснал в колата и нарочно да е убил шофьора. Което е малко безумно да се твърди. Ако обвинението беше за умишлено престъпление, щеше веднага да бъде оборено и щяха да го пуснат. Нали ще докажат, че не го е познавал и не го е блъснал нарочно. По непредпазливост е точното обвинение в случая.
Правиш ли разлика между виновно поведение и умишлено действие? Защото не само умишленото действие е виновно. Той е проявил точно непредпазливост. Това е юридическият термин.

# 55
  • Мнения: 7 134
Еми по непредпазливост естествено. По какво да е? Или е по непредпазливост или е умишлено. Това са алтернативите. Но, за да е умишлено, той трябва нарочно да се е блъснал в колата и нарочно да е убил шофьора. Което е малко безумно да се твърди. Ако обвинението беше за умишлено престъпление, щеше веднага да бъде оборено и щяха да го пуснат. Нали ще докажат, че не го е познавал и не го е блъснал нарочно. По непредпазливост е точното обвинение в случая.
Правиш ли разлика между виновно поведение и умишлено действие? Защото не само умишленото действие е виновно. Той е проявил точно непредпазливост. Това е юридическият термин.

Абсолютно.

# 56
  • Мнения: 332
естевено, че правя разлика. Не съм юрист. Ама много ми е болно за хилядите животи отнемани по нашите пътища, поради липса на спазване на елементарна култура на движение по тях. та затова 'непредпазливо' просто ми се наби в очите вчера и дойде в повече.......било то превишена скорост, било то минаване на червено или шофиране с алкохол в кръвта, било то полицай мислещи се за всевишни и незчитайки правилата за движение, примери много за потулена информация и протакане на случаи......
простете за отклонението, то е за друга тема това

# 57
  • Мнения: 436
Виновен е за това, че се е качил пиян да кара. Надявам се да има справедливост и да не потулят случая.
Иначе много се кефех на двойката Денкова-Стависки и на успехите им, но и те са хора, не богове, така че смятам, че Стависки трябва да си понесе наказанието.

# 58
  • Мнения: 1 313
Заради такива ситуации се замислям за голям автомобил. Човека в джипа жив и здрав, в колата един загинал и едно момиче в кома. Confused
Мен не ме интересува толкова каква ще е присъдата на Стависки, иска ми се хората да почнат да имат респект от полицаите и да спазват някакви правила. Не да си мислят, че всичко им е позволено. Научно доказано е, че човек забавя реакциите си след употреба на алкохол, но хората не обръщат внимание и си мислят, че могат всичко.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
В днешния Труд пише "Стависки на свобода срещу 2000лв гаранция" . Пише, че е повдигнато обвинение в петък вечерта, че е викан на разпит и че няма данни гаранцията да е платена. Ама имало срок от 3 дни да се плати. Ако искате още мога да сканирам статията.

Общи условия

Активация на акаунт