Какво стана с Максим Стависки?

  • 8 609
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 111
Мен лично ме съмнява нещо алкохолната му проба, точно пък 1,1.Не казаха ли в началото че е по-висока? newsm78

# 31
# 32
  • Мнения: 4 916
Окръжната прокуратура в Бургас повдигна обвинение срещу световния шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки за катастрофата на пътя Приморско-Бургас, при която загина 23-годишно момче.
Обвинението срещу Стависки е по член 343 от НК за предизвикано пътнотранспортно произшествие по непредпазливост, довело до тежки последствия.

(По БГНЕС)

# 33
  • Мнения: 14 133
Окръжната прокуратура в Бургас повдигна обвинение срещу световния шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки за катастрофата на пътя Приморско-Бургас, при която загина 23-годишно момче.
Обвинението срещу Стависки е по член 343 от НК за предизвикано пътнотранспортно произшествие по непредпазливост, довело до тежки последствия.

(По БГНЕС)


Да, и аз чух същото по Инфорадио.

# 34
  • Мнения: 47 993
раздвам се че не сте забравили за стависки
дано има справедливост

# 35
  • Мнения: 9 050
Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #Crazy
[/quote]

Нищо странно няма в това. Естествено, че първоначално всички участници се призовават като свидетели. Вземат се показания и едва, когато се прецени дали има основание, се предявява обвинение. Едва след предявяване на обвинение, той може да бъде наречен обвиняем. Това е нормалната процедура, която е по-тиражирана по филмите като " Невинен до доказване на противното."

# 36
  • Мнения: 4 371
Сега в темата за пръв път видях снимка на джипа. Да се чуди човек как е размазал тая кола Shocked Представям си как е изглеждала хондата.
Дано момичето оживее и няма никакви последствия от тоя ужас Praynig

Някой ми спомена, че в Германия(май) искали да забранят джиповете за градски коли. Струва ми се умно решение.

# 37
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Една по стара статия http://sport.dir.bg/2007/08/19/news2010827.html

# 38
  • София
  • Мнения: 1 951
Дано има справедливост!http://dnes.dir.bg/2007/09/04/news2070278.html

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 702
Някой ми спомена, че в Германия(май) искали да забранят джиповете за градски коли. Струва ми се умно решение.

Много умно даже, има толкова предимства, но в БГ едва ли скоро ще се "сетим" за него.

Скоро баща ми ми напомни, че в положението на Ставийски са били преди време Кирил Маречков и Георги Калоянчев. Първият е причинил катастрофа в която е загинал пътник, а втория е блъснал пешеходка.
Колко от вас си спомнят или са чували наскоро подробности за това? Та в тоя дух - нищо не е станало, нищо няма и да стане. Жалко за двамата младежи чийто живот бе погубен.

Аз катастрофата с Маричков наистина не я помня, но за Калоянчев нещата си ги спомням много добре. При него ставаше дума не просто за "пешеходка", а за възрастна жена, която пресича, провирайки се под мантинелата. Изправяйки се, се е оказала пред колата му. Освен това се е смрачавало вече. Накратко, тя просто не е трябвало да бъде там. По принцип се приема, че шофьорът винаги е виновен, но мисля, че двата случая не могат да се сравняват.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 951
  За катастрофата на Кирил Маричков ---отнема предимството на лек автомобил,в който е пътувало семейство от Пловдив,Починалата жена е работела,като мед,сестра,Мисля,че е бил пиян,

# 41
  • Мнения: 1 111



Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #CrazyНищо странно няма в това. Естествено, че първоначално всички участници се призовават като свидетели. Вземат се показания и едва, когато се прецени дали има основание, се предявява обвинение. Едва след предявяване на обвинение, той може да бъде наречен обвиняем. Това е нормалната процедура, която е по-тиражирана по филмите като " Невинен до доказване на противното."

  Е да, ама преди "обвиняем" има "заподозрян", нали така?

# 42
  • Мнения: 9 050



Максим е призован за разпит в Приморско другата седмица като СВИДЕТЕЛ,

 #CrazyНищо странно няма в това. Естествено, че първоначално всички участници се призовават като свидетели. Вземат се показания и едва, когато се прецени дали има основание, се предявява обвинение. Едва след предявяване на обвинение, той може да бъде наречен обвиняем. Това е нормалната процедура, която е по-тиражирана по филмите като " Невинен до доказване на противното."

  Е да, ама преди "обвиняем" има "заподозрян", нали така?

Не. Заподозрян имаш, когато имаш престъпление. А в случая, първоначалното изслушване е, за да се установи има ли престъпление. Защото не всяко ПТП е престъпление. Изслушват се СВИДЕТЕЛИТЕ и тогава се преценя - има ли престъпление, кой е виновен и т.н.
Преди да е доказано престъпление, не можеш да измаш заподозрян за извършването му, защото ти реално нямаш престъпление.
Да, в случая имаш починал на място и момиче в тежко състояние, но това не прави автоматично ПТП-то престъпление. Когато свидетелите се изслушат и се докаже виновно поведение на шофоьора, едва тогава говорим за престъпление и тогава има заподозрени, обвиняеми и т.н.

Нито самата катастрофа, нито алкохола правят случката сама по себе си престъпление. Карането в нетрезво състояние е нарушение на закона ( това е вярно ). Но в подобна ситуация виновен може и да не е шофьорът, употребил алкохол. Всичко трябва да се докаже. Няма презумпция за виновност.

( Не ме разбирай грешно. Не защитавам Максим Ставински. За мен самият факт, че си е позволил да кара пил е възмутителен. Просто ти казвам как стоят нещата по принцип. Това е процедура при всеки подобен случай, независимо кои са участниците в ПТП-то. )

# 43
  • Мнения: 4 371
Току що споменаха нещо по радио ФМ+ за него, че бил в Приморско и друго не чух, че ми звънна телефона.

# 44
  • Враца
  • Мнения: 5 205
http://darik.net/view_article.php?article_id=176607
Прокуратурата повдигна обвинение срещу Максим Ставийски

Общи условия

Активация на акаунт