как да постъпя с май "разлигавено"бебе

  • 2 143
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 129
amfibia,

преди всичко - горе главата!   Simple Smile

И синът ми (сега на два месеца) имаше един кошмарен за мен период от седмица, когато буквално непрекъснато беше на ръце - и ходенето до тоалетна беше приключение, а за разходки навън и дума не можеше да става - не искаше да стои в количката.
Сигурно на моменти се чувстваш като затворник, окупирана от бебето и имаш други такива черни мисли. За мен най-тежкото беше, че имах чувството, че ще продължи така вечно...

Но добрата новина, е че има светлина в тунела Simple Smile
При мен стана така:
Най-напред си промених очакванията - тя неволята учи  Simple Smile - приех, че цял ден ще го нося (даже следобяд спим той върху мен) и всяка пауза ми идва като бонус  Simple Smile Колкото до домакинската работа - вечерта баща му поема щафетата и аз набързо свършвам това, без което не може.
Другото хубаво нещо е, че "бонусите" станаха по-дълги и чести  Peace Например 2-3 пъти на ден по половин час, плюс разходки с количката. - поне на мен това ми се вижда много  Simple Smile
И накрая, вече не се дере така, когато се наложи да го оставя за малко, а започва с мрънкане - станал е по-търпелив като знае, че скоро ще бъде гушнат. Вече мога даже зъбите да си измия сутрин Simple Smile

И за мен слинга е спасение - шие се лесно (във форума има инструкции) и разполагаш с две ръце да си приготвиш закуска  Grinning Може и да си купиш слинг, но според мен са неоправдано скъпи. Аз си купих плат, от който ми ушиха слинг-шал и такъв с халки, че даже остана плат за още един и цялото това удоволствие в рамките на 30 лева (най-вече заради този тип шал, за който трябват 5м плат).

Дълго стана..., но надявам се да ти даде кураж Hug

# 31
  • Мнения: 3 116
Толкова малко бебче не може да бъде разлигавено, това са глупости  ooooh!

Има причина да плаче, най-вероятно колики. Дъщеря ми беше така 5 месеца, 5 месеца с колики, спяхме само корем върху корем.

Гушкай бебето, сега то има нужда от мама  Hug

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Много е малка още бе  ooooh!
Как ще ти омалява детенце на 2 месеца ми е чудно на мен?  Thinking
Може колики да има.. нещо да не му е комфортно, да не се чувства сигурно. Хиляди причини има.
Ама да твърдиш, че може да е разглезено на 2 месеца.
Разбирам, че ти е много трудно. Предполагам на 2 месеца спи доста, използвай времето когато тя спи за почивка и ти защото като се натовариш се изнервяш и като се изнервиш всичко ти се струва по кофти и гадно и по трудно.
Ако имате преносима кошарка или шезлонгче я носи с теб из стаите. Давай и играчики занимавай я с нещо, гушкай я и си я обичай.
А бабите да ти помагат с домакинската работа примерно, а не с детето  Peace
Успех и много търпение   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Малее, за няма и 2 месеца бебе да си мислиш, че се "лигави".........  Crazy Crazy Crazy
Къде всъщност си чела тези статии, че бебчето ИМА (защото наистина е така!!!) нужда от обич и топлина? Нещо ме съмнява, защото ако се беше информирала, нямаше да има нужда ние тук да те убеждаваме, че подхождаш неправилно. И че се изказваш меко казано абсурдно. А дори да си попрочела нещо, защо си остана само с четенето? ooooh!

# 34
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Гушкай го сега,докато имаш възможност.После ще искаш,ама то ще бяга и няма да можеш. Laughing

# 35
  • Мнения: 1 715
Момичетата са ти написали хубави и все правилни неща!
А и детенцето е още твърде малко, за да бъде разглезено.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт