Плащане на раждането

  • 8 383
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте мами Simple Smile

И мен въпроса с плащането много ме вълнуваше в началото, но сега съм твърдо убедена, че ако мислиш да плащаш, по-добре иди в частна клиника да ти е мирна главата!

Аз ходя на консултация във Вита, и във Вита ще раждам през ноември. Следи е доктор Илиева, пред кабинета на която е опълчение, защото милата обслужа тези дето са с час и дето да по спешост, и тези дето са без час, без да претупва никой. Назначила ми е до сега всички изследвания, пратила ме е при най-добрите спеиалисти и благодарение на нея карам една прекрасна бременност - защото съм спокойна мама. А има мами от нашия форум дето все се чудат защо не им е направено едно изследване, защо доктора не им е обяснил и как да платат... Ами като съм решила да плащам, трябва да знам за какво плащам!

# 31
  • София
  • Мнения: 672
Аз пазбрах от една позната че имало някакви пакети там във Вита, за следене на бремнноста и излизали доста изгодно, но не включват раждането разбирасе.
И го видах има го в ценорзписа, разгледай линка който даде poctor и смятам да питам Илиева за това, иначе и аз почти на 100 % съм решила да раждам при илиева, само че нормално.Май аз съм се объркала в този ценоразпис пише за секцио 1700:)
Тя наистина е страхотен лекар и е много мила и обяснителна Simple Smile


А пакета във Вита който аз платих беше 390 лв и ми включва всички изследвания, прегледи, секрети, урини, кръв и каквото се сетиш. Допълнително съм платила 20 лв в майчин дом за Биохимичен сринин в 20 седмица (само там го правят в София) и 70 лв. при доктор ТОмова в Свети Лазар за 3Д в 26 седмица и всеки лев от тези дето съм дала си заслужават, защото Илиева ме прати при най добрия специалист Томова - който ме гледа 45 минути и не ме пусна да слезна докато не видя устичката на бебето!!! (За сравнение 3Д то на всякъде е м/у 50 и 70 лв)

Аз искам да раждам (дай Боже нормало) при Илиева и цената е 1200 лв. Бях да вида родилните зали и стаите - и искам да ви кажа че където и да решите да плащате по-евтино няма да ви излезе. Като дойде момента си взимаш личната карта, бебето и четката за зъби и отиваш да раждаш... Това е..няма пелени и глупости като навсякъде - списъци дето ще видиш по всички форуми "с какво да вземем за родилното"... А и за изписването прават подарък на бебето - торта и шампанско в една от техните зали Simple Smile

Така че, аз препоръчвам с 2 ръце ако и вас мами ви притеснява на кой доктор ще попаднете и сте готови да плащате, идете си на частно!

# 32
  • Мнения: 434
Хм.. цените във Вита за секцио и за раждане доста се различават..
http://www.ivf-bg.com/ ето малко инфо за клиниката на Щерев.. има ценова листа и секциото и нормалното раждане не се различава ценово.

# 33
  • Мнения: 814
Родих в АГ "Света София" в София преди година и половина при моя доктор-слънце Simple Smile. Той си ме преглежда по принцип. Единственото, което платих беше официалната такса на болницата за избор на лекар (която междувпрочем виси долу на входа) + VIP стая (защото исках да съм в такава). Никакви други "пари на ръка" не съм дала и не ми бяха поискани, въпреки че по време на раждането ми, което се очакваше да бъде нормално, се получиха усложнение и финално ми направиха секцио.
Да, мъжът ми ходи да търси доктора специално, за да му даде една бутилка за здравето на сина ни, да - аз оставих една торта на сестрите в отделението. Но за мен това няма нищо общо с корупцията, а с почерпка за здраве.
След раждането - на 2 пъти ми се наложиха други манипулации - и докторът ми ги направи абсолютно качествено отново по официалния ценоразпис на болницата.
Много съм доволна от неговото обслужване. Всъщност неговата печалба от мен е фактът, че ме е спечелил за пациент (защото аз съм капризна и смених хиляда "професори"  #Cussing out) и когато ходя в кабинета му си плащам за прегледа като всички (последният път все още беше 20 лв.). Но той тези пари си ги е заслужил с професионализма си в крайна сметка.
Така че пожелавам добри и човечни доктори на всички ви  Wink

 


   

# 34
  • Мнения: 3 500
Платих си 500 лв. за избор на лекар в Тина Киркова. Избрах лекаря, който ми следеше бременността и който много ми е помагал, имам му страшно доверие. Получих прекрасно отношение, мисля, че има значение. Не съжалявам, че платих, но мисля и че да не бях платила пак щях да получа добро отношение и лекарите да направят възможното за едно безпроблемно раждане. /Родих нормално/. Тези, които избират секцио по желание, обаче, няма начин да минат без това  - избор на лекар и плащане на раждането.

# 35
Привет!Аз родих ноември 2006г. в Бургас при д-р Георгиев.Родих с планирано секцио и ми струваше 300лв.което е мнооого далеч от сумите които споменавате #Crazy Останах много доволна от работата му,но от условията които предлага болницата в Бургас... #2gunfireЖелая ти леко бременеене и леко раждане Peace

# 36
  • Мнения: 2 849
И да не платиш ,няма да раждаш сама ,а поде лекарски и акушерски надзор .Не е толкова страшно .Верно,ако платиш ,ти самата ще си по-спокойна  .Никой не е застрахован само с едното плащане .Успех .

# 37
  • София
  • Мнения: 6 011
Мен също ме дразни корупцията в родилните домове,аз не бих си платила в държавна болница за раждане.
Затова родих в частна клиника,не ми излезна кой знае колко по-скъпо от рушвета и се чувствах прекрасно!

# 38
  • Мнения: 8
Аз съм против плащането.Кьквото е писано това ще стане.Аз лично не съм дала нито лев болницата и  имах едно нормално раждане без никакви усложнения и почти без болка.Снаха ми си плати изцяло за операция,престои и в крайна сметка самото раждане беше много тежко с много усложнения,но все пак всичко приключи  добре. На теб пожелавам едно прекрасно раждане и живо и здраво детенце.

# 39
  • Мнения: 814
Аз съм против плащането.Кьквото е писано това ще стане.Аз лично не съм дала нито лев болницата и  имах едно нормално раждане без никакви усложнения и почти без болка.Снаха ми си плати изцяло за операция,престои и в крайна сметка самото раждане беше много тежко с много усложнения,но все пак всичко приключи  добре. На теб пожелавам едно прекрасно раждане и живо и здраво детенце.
Така е, плащането не е определящо, но това ми напомня за моята теза преди раждането. Бях се отчаяла, че ще намеря свестен гинеколог и накрая реших - здрава съм, права съм, ходех даже на йога и гимнастика почти до края на бременността - ще родя при дежурния екип - лесно и безпроблемно. Бях много категорична и самоуверена и добре че тогава мъжът ми се заинати и ми намери "вече моя доктор", защото в последния момент се получиха неочаквани усложнения  Confused.
Де да знам и аз вече кое е по-добро. Всичко е индивидуално
 

# 40
  • Мнения: 161
Тези пари за раждане са твърде много аз разбирам ако платя да съм в супер лукс стая отговаряща на 5* хотел + шведска маса нон стоп и една сестра която едва ли не да ме храни в устата, щото то раждането ако е нормално където и да си ти ще се мъчиш няма сестрата или доктора да се пънат вместо теб и всъщност тази цена за какво точно се плаща? а и да не говорим че сигурно ще те пуснат да си ходиш още на другия ден за да не заемаш място че сигурно са всичко на всичко 5 стаи! но ако не дай се боже има нещо на бебчето така хубаво ще те пратят в някоя нечастна болница щото бебешкото отделение на тези болници е под всякаква критика а и не им се поема отговорност! Че то по-добре иди роди в щатите поне детето ти ще е с американско гражданство!

# 41
  • Мнения: 814
Тези пари за раждане са твърде много аз разбирам ако платя да съм в супер лукс стая отговаряща на 5* хотел + шведска маса нон стоп и една сестра която едва ли не да ме храни в устата, щото то раждането ако е нормално където и да си ти ще се мъчиш няма сестрата или доктора да се пънат вместо теб и всъщност тази цена за какво точно се плаща? а и да не говорим че сигурно ще те пуснат да си ходиш още на другия ден за да не заемаш място че сигурно са всичко на всичко 5 стаи! но ако не дай се боже има нещо на бебчето така хубаво ще те пратят в някоя нечастна болница щото бебешкото отделение на тези болници е под всякаква критика а и не им се поема отговорност! Че то по-добре иди роди в щатите поне детето ти ще е с американско гражданство!
Абсолютно съм съгласна с едно - многократно чувам за случаи, при които ако раждането се окаже "сложно" - директно те експортират от частната в държавната болница  Close. Да, условията може да са супер, ама "кел файда" като професионализмът е нулев (разбира се, допускам, че има и изключения)   

# 42
  • БГ
  • Мнения: 735
В Селена в Пловдив нормалното раждане е към 450лв. секциото около 750. Родих там- доволна съм
аз също Peace

# 43
  • Мнения: 148
Здравейте момичета! На 17.06.2007 год. родих в "Токуда". Планово секцио с избор на три операционни екипа: акушер-гинеколози, анестезиолози и неонатолози. За всичко това платих общо 1350 лв., като в тази сума се включва пълно ехогравско изследване на бебка (300 лв.). Бях в обща стая, която по принцип е за 4 жени, но ние бяхме 3 - всяка от нас със собствен телевизор. Към всяка стая има отделен санитарен възел, който е с душкабина и суперлуксозна тоалетна - с подгряване на тоалетната дъска, биде и т.н. Не бих могла накратко да Ви разкажа колко съм доволна, само ще Ви кажа, че при тези условия и 100 деца бих родила (де да можех). Перфектни лекари, прекрасни битови условия, чудесно отношение. Просто нямам думи. Когато решавах къде ще раждам, най-важно за мен беше клиниката или болницата да разполагат с перфектни неонатолози и съответното оборудване за бебоците. Бебка се роди след 12 годишно чакане и ходене по мъките. Тя е "сладоледче" - бебе от замразен ембрион. Пиша Ви това, за да разберете по-добре, от какво бяха определени изискванията ми при избора на клиника, където да родя. Много частни клиники предлагат добри битови условия и разполагат с квалифицирани акушер-гинеколози, но повярвайте ми, изключително малко са тези, които имат оборудвано интензивно отделение за бебоците и могат да реагират веднага, ако не дай боже, нещо се обърка. Проблемните бебета от "Свети Лазар" и "Вита" ги карат в "Токуда". А шеф на неонатологията в "Токуда" е д-р Масларска, която е перфектен специалист.  Е това е от мен за сега. Мислете добре и преценявайте внимателно, когато правите този избор, защото е много важен.

# 44
  • Мнения: 292
Аз също бях изправена пред тази дилема за плащането.Но в нашия град просто няма един  на когото да платиш.За щастие така се стекоха нещата,че не родих в нашия град и попаднах на изключително мили и коректни хора.Отнесоха се с мен страхотно и се обидиха,че им даваме торби с почерпки,не ги искаха.Пък какво останало за пари.А в нашия град ако не си платиш се отнасят с теб по-зле от с куче,хич не ги интересува.Всичко си е до хората.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт